Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
 2016
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Aλλες εισαγωγές άνιμε
Τετ Νοε 30, 2016 7:27 am από alfaalfa

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Σαβ Νοε 26, 2016 4:19 pm από ariathniM

» Anime πραγματάκια
Σαβ Νοε 26, 2016 2:34 pm από Aldebaran

» facebook
Σαβ Νοε 26, 2016 2:24 pm από Aldebaran

» Halloween
Δευ Οκτ 31, 2016 9:59 pm από ariathniM

» μικρη ντοριτ , καντυ και γενικοτερη βικτωριανη λογοτεχνια
Παρ Οκτ 21, 2016 1:00 am από candymayia

» Τα κομβικά σημεία που αλλάζουν το ρουν της ιστορίας
Τετ Σεπ 14, 2016 10:51 am από candymayia

» H ''άλλη Κάντυ''
Δευ Σεπ 12, 2016 5:16 pm από ariathniM

» Η Σάρρα Στάνλευ, η μικρή του Αβολνι
Δευ Σεπ 05, 2016 3:08 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

e-mail που αξίζουν τον κόπο!...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
domniki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Δευ Ιουν 15, 2009 7:04 am

ntmhx έγραψε:
Πρόοδος! Πόσο έχουμε αλλάξει... προς το χειρότερο!"

Πολύ ενδιαφέρον θέμα. Αλλα δεν νομιζω οτι οι ανθρωποι παλια ηταν πιο ευτυχισμενοι απο σημερα. Απλα εμεις ειμασταν πιο ανεμελοι παλια, γιατι ειμασταν παιδια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2354
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Δευ Ιουν 15, 2009 4:26 pm

Ελένη έγραψε:
Photobucket Image Hosting

Mε αγάπη για την akaliakoukou lol!

lol! lol! lol! lol!

Μα πού πας και τα ξετρυπώνεις!!!!!
Χαχαχαχαχα!!!!!!
Ευχαριστώ πολύ!!!!!!

bzzz

ntmhx

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 211
Registration date : 04/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Πεμ Ιουν 18, 2009 8:35 pm

Φθινόπωρο και πρώτη μέρα στα θρανία για τους μαθητές του αμερικανικού κολεγίου. Η δασκάλα παρουσιάζει στα αμερικανάκια έναν καινούριο συμμαθητή τους, τον Ιάπωνα Σακίρο Σουζούκι (γιο του διευθυντή της Σόνυ) και το μάθημα αρχίζει με μικρές ερωτήσεις ιστορίας.
«Για να δούμε λοιπόν, πόσο καλοί είστε στην αμερικανική ιστορία;» λέει η δασκάλα. «Ποιος είπε "δώστε μου ελευθερία ή δώστε μου θάνατο";»
Κάποιοι μουρμουρίζουν αλλά κανείς δεν σηκώνει το χέρι του, εκτός από τον καινούριο: «Ο Πάτρικ Χένρυ το 1775 στη Φιλαδέφεια», απαντά. «Μπράβο Σουζούκι, και ποιος είπε: "Κυβέρνηση του λαού, από το λαό και για το λαό";», ξαναρωτά την τάξη η δασκάλα. «Ο Αβραάμ Λίνκολν, το 1863 στο Γκέτυσμπουργκ», απαντά και πάλι ο Σουζούκι. Η δασκάλα κοιτάζει αυστηρά την τάξη και λέει: «Ντροπή σας! Ο Σουζούκι είναι γιαπωνέζος και ξέρει την αμερικανική ιστορία καλύτερα από σας!» Τη σιωπή στην τάξη σπάει μια μικρή φωνή από τα πίσω θρανία: «Ρε δεν πάτε να γαμηθείτε όλοι, μαλάκες γιαπωνέζοι!»! «Ποιος το είπε αυτό;;;» ρωτάει αυστηρά η δασκάλα.
Ο Σουζούκι σηκώνει το χέρι του και χωρίς να περιμένει λέει: «Ο στρατηγός Μακάρθουρ, το 1942, στη διώρυγα του Παναμά και ο Λι Ιακόκα, το 1982 στη γενική συνέλευση της Τζένεραλ Μότορς» Η τάξη βυθίζεται στη σιωπή.
«Θέλω να ξεράσω», ακούγεται μια ξεψυχισμένη φωνή. «Ποιος το είπε αυτό;;;» ξαναρωτάει με το ίδιο βλοσυρό ύφος η δασκάλα. Και ο Σουζούκι πετάγεται πάλι: «Ο Τζορτζ Μπους ο πρώτος, στον πρωθυπουργό Τανάκα κατά τη διάρκεια επίσημου δείπνου στο Τόκιο το 1991». Ένας μαθητής σηκώνεται όρθιος και ξεσπάει: «Ρε δε μας παίρνεις καμιά πίπα, λέω γω!!!»
Και ο Σουζούκι, ψύχραιμα: «Μπιλ Κλίντον στη Μόνικα Λουίνσκι, το 1997, στο οβάλ γραφείο του Λευκού Οίκου». Δυο τρεις μαθητές πετάγονται και φωνάζουν: «Α γαμήσου ρε μαλακισμένο, Σουζούκι». Ατάραχος ο γιαπωνέζος: «Βαλεντίνο Ρόσι, παγκόσμιο πρωτάθλημα μοτοσικλέτας, ράλι Νότιας Αφρικής, το 2002». Κόλαση στην τάξη, οι μαθητές ουρλιάζουν και πετάνε καρέκλες, η δασκάλα έχει σωριαστεί λιπόθυμη και ξαφνικά ανοίγει η πόρτα και μπαίνει ο διευθυντής: «Ε, μα την Παναγία δεν έχω ξαναδεί τέτοιο μπουρδέλο».. Και στο βάθος ακούγεται πάλι η φωνή του Σουζούκι: «Ο πρωθυπουργός της Ελλάδας, Κώστας Καραμανλής, το 2009, στην δεύτερη απόδραση απο τον Κορυδαλλό με ελικόπτερο!!!
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Παρ Ιουν 19, 2009 12:54 pm

ntmhx έγραψε:
Φθινόπωρο και πρώτη μέρα στα θρανία για τους μαθητές του αμερικανικού κολεγίου. Η δασκάλα παρουσιάζει στα αμερικανάκια έναν καινούριο συμμαθητή τους, τον Ιάπωνα Σακίρο Σουζούκι (γιο του διευθυντή της Σόνυ) και το μάθημα αρχίζει με μικρές ερωτήσεις ιστορίας.
«Για να δούμε λοιπόν, πόσο καλοί είστε στην αμερικανική ιστορία;» λέει η δασκάλα. «Ποιος είπε "δώστε μου ελευθερία ή δώστε μου θάνατο";»
Κάποιοι μουρμουρίζουν αλλά κανείς δεν σηκώνει το χέρι του, εκτός από τον καινούριο: «Ο Πάτρικ Χένρυ το 1775 στη Φιλαδέφεια», απαντά. «Μπράβο Σουζούκι, και ποιος είπε: "Κυβέρνηση του λαού, από το λαό και για το λαό";», ξαναρωτά την τάξη η δασκάλα. «Ο Αβραάμ Λίνκολν, το 1863 στο Γκέτυσμπουργκ», απαντά και πάλι ο Σουζούκι. Η δασκάλα κοιτάζει αυστηρά την τάξη και λέει: «Ντροπή σας! Ο Σουζούκι είναι γιαπωνέζος και ξέρει την αμερικανική ιστορία καλύτερα από σας!» Τη σιωπή στην τάξη σπάει μια μικρή φωνή από τα πίσω θρανία: «Ρε δεν πάτε να γαμηθείτε όλοι, μαλάκες γιαπωνέζοι!»! «Ποιος το είπε αυτό;;;» ρωτάει αυστηρά η δασκάλα.
Ο Σουζούκι σηκώνει το χέρι του και χωρίς να περιμένει λέει: «Ο στρατηγός Μακάρθουρ, το 1942, στη διώρυγα του Παναμά και ο Λι Ιακόκα, το 1982 στη γενική συνέλευση της Τζένεραλ Μότορς» Η τάξη βυθίζεται στη σιωπή.
«Θέλω να ξεράσω», ακούγεται μια ξεψυχισμένη φωνή. «Ποιος το είπε αυτό;;;» ξαναρωτάει με το ίδιο βλοσυρό ύφος η δασκάλα. Και ο Σουζούκι πετάγεται πάλι: «Ο Τζορτζ Μπους ο πρώτος, στον πρωθυπουργό Τανάκα κατά τη διάρκεια επίσημου δείπνου στο Τόκιο το 1991». Ένας μαθητής σηκώνεται όρθιος και ξεσπάει: «Ρε δε μας παίρνεις καμιά πίπα, λέω γω!!!»
Και ο Σουζούκι, ψύχραιμα: «Μπιλ Κλίντον στη Μόνικα Λουίνσκι, το 1997, στο οβάλ γραφείο του Λευκού Οίκου». Δυο τρεις μαθητές πετάγονται και φωνάζουν: «Α γαμήσου ρε μαλακισμένο, Σουζούκι». Ατάραχος ο γιαπωνέζος: «Βαλεντίνο Ρόσι, παγκόσμιο πρωτάθλημα μοτοσικλέτας, ράλι Νότιας Αφρικής, το 2002». Κόλαση στην τάξη, οι μαθητές ουρλιάζουν και πετάνε καρέκλες, η δασκάλα έχει σωριαστεί λιπόθυμη και ξαφνικά ανοίγει η πόρτα και μπαίνει ο διευθυντής: «Ε, μα την Παναγία δεν έχω ξαναδεί τέτοιο μπουρδέλο».. Και στο βάθος ακούγεται πάλι η φωνή του Σουζούκι: «Ο πρωθυπουργός της Ελλάδας, Κώστας Καραμανλής, το 2009, στην δεύτερη απόδραση απο τον Κορυδαλλό με ελικόπτερο!!!

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Καλόοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!! lol!

ntmhx

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Παρ Ιουν 19, 2009 4:20 pm

Κάποια μέρα ο γιος ρωτάει τον πατέρα του: "Πατέρα , θέλεις να συμμετάσχεις μαζί μου στον μαραθώνιο? Ο πατέρας παρόλο που έχει πρόβλημα με την καρδιά του απαντά "ναι". Έτσι αποφάσισαν μαζί να δηλώσουν συμμετοχή. Μετά από ένα διάστημα ρωτάει ο γιος τον πατέρα: "Πατέρα τι λες , μπορούμε να δηλώσουμε συμμετοχή στο Ironman;". Ο πατέρας απάντησε "ναι". To Ironman είναι το ποιο δύσκολο τρίαθλο στο κόσμο που διοργανώνεται κάθε χρόνο στην Hawai... οι αθλητές πρέπει να κολυμπήσουν 3,86 km να διασχίσουν με το ποδήλατο 180,2km και να τρέξουν 43,19km διασχίζοντας το νησί. Ο πατέρας με τον γιο έγιναν ένα σώμα για να λάβουν μέρος...

και τώρα δες το VIDEO...

Ελένη
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 345
Επάγγελμα : Hippie
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy
Registration date : 11/06/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Παρ Ιουν 19, 2009 4:35 pm

ntmhx πριν από αρκετό καιρό είχα λάβει κι εγώ αυτό το mail το οποίο είναι τρομερά συγκινητικό. Μας δείχνει τι σημαίνει στ' αλήθεια δύναμη και αγάπη. Μπράβο σου που το έβαλες εδώ.

Ελπίζω να μη σε πειράζει που στο άλλαξα λίγο, ήταν μεταφρασμένο από κάποια μηχανή αυτόματης μετάφρασης και διαβαζόταν δύσκολα.

Όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες για την "Team Hoyt", όπως ονομάζονται ο Dick Hoyt και ο γιός του Rick, ας ρίξει μια ματιά εδώ:

http://www.lifo.gr/blogs/wwwlifogrblogsnatash/12021

ntmhx

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Σαβ Ιουν 20, 2009 2:22 pm

Πολύ καλά έκανες Ελένη....

Είναι πάντως ότι πιο συγκινητικό έχω λάβει στο mailbox μου την τελευταία χρονιά...
cristi

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Σαβ Ιουν 27, 2009 2:54 am

Λέει ο Ελληνας πατέρας στον γιο του μια μέρα :

> Υιέ μου σου βρήκα νύφη.
> Απαντάει ο γιός : Πατέρα, εγώ θα διαλέξω την γυναίκα που θα παντρευτώ
> Λέει ο πατέρας : Ναι αλλά εγώ η νύφη που σου προτείνω είναι η κόρη του
> Bill Gates
> Οπότε ο γιός συμφωνεί...

> Πάει ο Ελληνας πατέρας στον Bill Gates και του λέει :
> Σου έχω έναν καλό γαμπρό για την κόρη σου.
> Απαντάει ο Bill Gates : Μα η κόρη μου είναι μόνο 15 ετών.
> Και ο πατέρας : Ναι αλλά ο νέος που σου προτείνω είναι διευθυντικό
> στέλεχος στην Παγκόσμια Τράπεζα.
> Οπότε και ο Bill Gates συμφωνεί.

> Πάει μετά ο Ελληνα πατέρας στον Πρόεδρο της Παγκόσμιας Τράπεζας και του
> λέει : ΣΟυ έχω βρει ένα φοβερό διευθυντικό στέλεχος για την τράπεζα

> Απαντάει ο Πρόεδρος : Μα ήδη έχω πολλούς διευθυντές και δεν τους
> χρειάζομαι όλους.
> Λέει ο πατέρας : Ναι, αλλά αυτός που σου προτείνω είναι γαμπρός του Bill
> Gates..! Οπότε συμφωνεί και ο Πρόεδρος..
>
> **Συμπέρασμα : Ετσι κάνουν δουλειές οι Ελληνες..............!!! **
cristi

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Σαβ Ιουν 27, 2009 2:58 am

ωραια μικρα ανεκδοτα

Συζητούν δύο τύποι:
- Έχω παντρευτεί τρεις φορές, αλλά και οι τρεις γυναίκες μου πέθαναν.
- Σοβαρά; ρωτά ο άλλος. Πώς συνέβη;
- Η πρώτη μου γυναίκα πέθανε από δηλητηριώδη μανιτάρια...
- Τι λες, βρε παιδί μου; Και η δεύτερη;
- Κι εκείνη από δηλητηριώδη μανιτάρια.
- Κοίτα κάτι πράγματα! Και η τρίτη;
- Η τρίτη πέθανε από κάταγμα κρανίου.
- Αλήθεια; Πώς έγινε;
- Ε, δεν ήθελε να φάει τα μανιτάρια!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
H γυναίκα είναι στο κατώφλι του θανάτου. Ζητάει από τα εφτά παιδιά της να βγούν έξω απο το δωμάτιο και να την αφήσουν για λίγο μόνη με τον άντρα της. Του ψιθυρίζει με μεγάλη προσπάθεια: - Θέλω να σου εξομολογηθώ κάτι...
- Ναι;
- Ξέρεις... το έβδομο παιδί μας, ο Γιωργάκης...
- Τι;;; δεν είναι δικός μου;
- Οχι, όχι... Αυτός ΕΙΝΑΙ δικός σου....
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Στο supermarket:
- Βάλε μου μισό κιλό φέτα.
- Είναι 650 να τ αφήσω;
- Αστο και βάλε μου μισό κιλό φέτα !
Πως λέγεται ο superman στην Κρήτη;
Υπερκοπέλι
Πώς λέγεται ο πρόεδρος της ισπανικής ΔΕΗ;
- Σαντιάγκο Κιλοβατόρες!
Ο Τοτος στον πατερα του...
-Μπαμπα μπαμπα στο σχολειο με φωναζουν αδελφη!
-Και συ τι κανεις παιδι μου?
-Τους βαραω με το νεσεσερ μου...
Μπαμπά, μπαμπά στο σχολείο, με φωνάζουν μαφιόζο...
- Καλά, θα περάσω να το κανονίσω.
- Ωραία, κοίτα να φανεί σαν ατύχημα ε;
Μια ξανθια,μετα το 1ο ραντεβου,ανεβαινει για ενα τελευταιο... ποτο,στο σπιτι του συνοδου της...
Αντρας:Να πιουμε ουισκι?
Ξανθια:Οκ!
Αντρας:Να σου βαλω 2 δαχτυλα?
Ξανθια:Δε θα πιουμε ουισκι πρωτα...???
Ρωτάει ο Μανωλιός το Σίφη το φίλο του:
-Ώρε Σιφαλιό, άμα σου γ***σω τη γυναίκα ίντα θα 'μαστε; Κουμπάροι θα είμαστε.. Μπατζανάκηδες; Ίντα θα 'μαστε;
-Τί να σου πω ωρέ Μανωλιό; Μάλλον πάτσι θα 'μαστε !
Ήταν ένας Αμερικανός, ένας Έλληνας και ένας Αφγανός και ταξίδευαν με αεροπλάνο. Σε κάποια στιγμή περνάει η αεροσυνοδός και ρωτάει τον
Αμερικάνο: "Θα πάρετε κάτι;"
- "Ένα ουίσκι με πάγο," απαντάει εκείνος. Ρωτάει τον Έλληνα. "Ένα ούζο με πάγο," αποκρίνεται.
Ρωτάει τέλος τον Αφγανό και εκείνος αποκρίνεται:
"Τίποτα. Σε λίγο θα οδηγήσω."

ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ

- Ρε Μήτσο, η γυναίκα σου φωνάζει όταν κάνει σεξ;
- Αν φωνάζει λέει; Απ' το καφενείο την ακούω ....
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Παρ Αυγ 07, 2009 12:35 am

Έπαθα πλάκα με αυτή την διαφήμιση!!!!
Δείτε το βιντεάκι!

domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Παρ Αυγ 07, 2009 3:10 pm

Aπό εκπομπή του Randy Rooney στο CBS

Όσο μεγαλώνω ηλικιακά, αξιολογώ τις γυναίκες άνω των 40 ολοένα και περισσότερο και σας παραθέτω μερικούς από τους λόγους παρακάτω :

Μια γυναίκα άνω των 40 δεν θα σε ξυπνήσει ποτέ μες στα άγρια χαράματα να σε ρωτήσει «τι έχεις και τι σκέφτεσαι» γιατί πολύ απλά δεν την νοιάζει αν έχεις ή αν σκέφτεσαι κάτι...

Αν μια γυναίκα άνω των 40 δεν θέλει να καθίσει μαζί σου να δει έναν αγώνα δεν θα καθίσει δίπλα σου απλά για να γκρινιάξει, επειδή εσύ βλέπεις τον αγώνα... θα κάνει κάτι που πραγματικά την ικανοποιεί και της προκαλεί ενδιαφέρον..

Οι γυναίκες άνω των 40 είναι διακριτικές... Πολύ σπάνια θα μαλώσουν μαζί
σου σε κάποιο θέατρο όπου όλοι κάνουν ησυχία ή σε ένα πανάκριβο εστιατόριο. Είναι πάντα ικανές βέβαια να σε πυροβολήσουν αν και μόνο αν
θεωρούν ότι θα την βγάλουν καθαρή μετά από αυτό...

Οι γυναίκες άνω των 40 είναι γενναιόδωρες στον σεβασμό που σου προσφέρουν αν και τις περισσότερες φορές δεν τον αξίζεις... αυτό επειδή ξέρουν πως είναι να μην σε εκτιμά κάποιος.

Όσο μεγαλώνουν δε, γίνονται και περισσότερο διαισθητικές. Δεν χρειάζεται
λοιπόν ποτέ να ομολογήσεις μια αμαρτία σε μια γυναίκα άνω των 40... Την
έχει καταλάβει πολύ πριν σκεφτείς να της την πεις!

Όταν δε αποκτήσουν και τις πρώτες ρυτίδες είναι μακράν πιο σεξουαλικές Από τις νεότερές τους...

Οι γυναίκες άνω των 40 είναι ακριβοδίκαιες και ειλικρινείς. Ευθύς αμέσως
θα σου πουν ότι σε θεωρούν ηλίθιο αν συμπεριφέρεσαι σαν ηλίθιος...Δεν θα
χρειαστεί ποτέ λοιπόν να αναρωτηθείς "προς τα πού πάει" μαζί της.

Ναι! Εξυψώνουμε τις γυναίκες άνω των 40 για πολλούς λόγους! Δυστυχώς όμως είναι ευρέως διαδεδομένο ότι για τις περισσότερες όμορφες, έξυπνες,
καλοβαλμένες και σεξουαλικές 40άρες, υπάρχει ένας καραφλός κοιλαράς
ξεμωραμένος ο οποίος θα γελοιοποιηθεί ανά πάσα ώρα και στιγμή για μια
πιτσιρίκα σερβιτόρα...

Κυρίες μου...

Σας ζητώ ταπεινά συγγνώμη, εκ μέρους όλου του αντρικού φύλου που υποστηρίζει τον μύθο «γιατί να αγοράσεις ολόκληρη την αγελάδα ενώ μπορείς να έχεις καθημερινά δωρεάν φρέσκο γάλα;»

Και εδώ η απάντηση από εσάς με αγάπη για εμάς...

Σήμερα το 80% των γυναικών δηλώνει κατά του γάμου. Γιατί? Γιατί επιτέλους οι γυναίκες συνειδητοποίησαν ότι «δεν αξίζει να αγοράσεις ολόκληρο γουρούνι απλά για να κατοχυρώσει ένα λουκάνικο...»
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Παρ Αυγ 07, 2009 3:45 pm

Δομνίκη έγραψες πάλι!!!!!
Με κάνεις να θέλω να γίνω σαράντα!!!!!

Αν και σε έναν τομέα είμαι 40 από τότε που γεννήθηκα....
Σ'αυτόν εδώ:
Παράθεση :
Οι γυναίκες άνω των 40 είναι ακριβοδίκαιες και ειλικρινείς. Ευθύς αμέσως
θα σου πουν ότι σε θεωρούν ηλίθιο αν συμπεριφέρεσαι σαν ηλίθιος...Δεν θα
χρειαστεί ποτέ λοιπόν να αναρωτηθείς "προς τα πού πάει" μαζί της.

Επίσης μου άρεσε απίστευτα το τελευταίο!!!!

Παράθεση :
Κυρίες μου...

Σας ζητώ ταπεινά συγγνώμη, εκ μέρους όλου του αντρικού φύλου που υποστηρίζει τον μύθο «γιατί να αγοράσεις ολόκληρη την αγελάδα ενώ μπορείς να έχεις καθημερινά δωρεάν φρέσκο γάλα;»

Και εδώ η απάντηση από εσάς με αγάπη για εμάς...

Σήμερα το 80% των γυναικών δηλώνει κατά του γάμου. Γιατί? Γιατί επιτέλους οι γυναίκες συνειδητοποίησαν ότι «δεν αξίζει να αγοράσεις ολόκληρο γουρούνι απλά για να κατοχυρώσει ένα λουκάνικο...»

ntmhx

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Κυρ Αυγ 16, 2009 4:47 pm

domniki έγραψε:
επιτέλους οι γυναίκες συνειδητοποίησαν ότι «δεν αξίζει να αγοράσεις ολόκληρο γουρούνι απλά για να κατοχυρώσει ένα λουκάνικο...»

Απίστευτη ατάκα
''
ntmhx

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Δευ Σεπ 21, 2009 12:28 am

δειτε το site www.ifixit.com

Λένε «όχι» στο χάι τεκ

Μόδα και αγορά θεωρούν τα κινητά τηλέφωνα και τις τηλεοράσεις «ξεπερασμένα» αμέσως μόλις βγουν στα καταστήματα, βάζοντάς μας συνεχώς σε πειρασμό να αγοράζουμε όλο και πιο νέα μοντέλα. Όμως τώρα οι καταναλωτές αντεπιτίθεντα όπως αναφέρεται σε άρθρο του Ιndependent που αναδημοσιεύουν Τα Νέα (17/9/2009).

Μια φορά κι έναν καιρό αρκούσε κανείς να αγοράσει ένα ραδιόφωνο και αμέσως είχε εξασφαλισμένη την... ηλεκτρονική του διασκέδαση για μια ολόκληρη ζωή. Η τεχνολογία κινείται με φρενήρεις ταχύτητες και για να παρακολουθήσει κανείς τον ρυθμό της χρειάζεται πολλές επισκέψεις σε αλυσίδες ηλεκτρονικών ειδών και φυσικά πολλά χρήματα.
Πάρτε για παράδειγμα το iΡhone της Αpple. Όταν πρωτοκυκλοφόρησε πριν από δύο χρόνια, εκατομμύρια έσπευσαν να το αγοράσουν επιδεικνύοντας το χάι τεκ γκάτζετ τους. Έπειτα από έναν χρόνο βγήκε το iΡhone 3G. Ουρές για την αναβάθμιση... Τον Ιούνιο κυκλοφόρησε το iΡhone 3GS. Πολλοί θέλησαν να ξανααναβαθμίσουν τη συσκευή τους. Αυτή τη φορά υποχρεώθηκαν από εταιρείες τηλεφωνίας να πληρώσουν και «αναβαθμισμένα» συμβόλαια. Και αυτό δεν συμβαίνει μόνο στα κινητά. Αγοράσατε νέα τηλεόραση επίπεδης οθόνης; Κρίμα. Σε λίγα χρόνια θα επικρατεί η
τεχνολογία τρισδιάστατης εικόνας και οι σημερινές τηλεοράσεις θα μοιάζουν αρχαίες.

Η «αναβάθμιση» είναι το νέο μότο της αγοράς. Τελευταία όμως, μια νέα φωνή ακούγεται όλο και δυνατότερα. Προέρχεται από ανθρώπους που χαρακτηρίζονται «τεχνολογικά αργοκίνητοι»: «Βολευτείτε με ό,τι έχετε» προτείνουν και δεν αλλάζουν τις παλιές τους συσκευές με νέα μοντέλα. Στην πρώτη γραμμή αυτού του κινήματος βρίσκεται η ιστοσελίδα του «Περσινού Μοντέλου» (Lastyearsmodel. org) η οποία ενθαρρύνει τους καταναλωτές να σκεφτούν πριν κάνουν οποιαδήποτε αναβάθμιση. «Τα παλιά μας γκάτζετ είναι απόλυτα λειτουργικά» λέει ο δημιουργός του
σάιτ Άνιλ Ντας. «Η αγορά επικεντρώνεται σε ό,τι έχει μόλις κυκλοφορήσει, ή σε ό,τι πρόκειται να κυκλοφορήσει. Αγοράζεις μια συσκευή, την πληρώνεις ακριβά, αλλά δεν προλαβαίνεις να την ευχαριστηθείς, επειδή αμέσως βγαίνει στην αγορά ένα νέο πιο φανταχτερό μοντέλο και νιώθεις παρακατιανός».

Οι περιβαλλοντικές επιπτώσεις δεν είναι λίγες. Στη Βρετανία, ο όγκος των απορριμμάτων ηλεκτρικών συσκευών αυξάνεται 5% κάθε χρόνο. «Γιατί να πάρω κάτι καινούργιο;» αναρωτιέται ο Βρετανός Άντι Μπάιο, μέλος του Lastyearsmodel. «Η τηλεόρασή μου είναι ογκώδης, αλλά δουλεύει μια χαρά. Ο υπολογιστής μου είναι πέντε ετών. Δεν είναι λάπτοπ, αλλά δεν έχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα». Ο Άμπραμ Ταμ από την Ινδονησία συμφωνεί. Χρησιμοποιεί ακόμη ένα Ηi-Fi Τechnics μοντέλο του 1983: «Αν χαλάσει, το ανοίγεις, βρίσκεις τι φταίει και το διορθώνεις. Έχει απλά
καλώδια, πυκνωτές και αντιστάσεις. Ούτε μικροτσίπ, ούτε τίποτα. Βρίσκεις εύκολα ανταλλακτικά. Άσε που τα υλικά κατασκευής των παλαιότερων συσκευών είναι καλύτερης ποιότητας». Στο Ίντερνετ θα βρει άλλωστε κανείς εύκολα βοήθεια για να επισκευάσει τις παλιές συσκευές του. Για παράδειγμα, η ιστοσελίδα Ιfixit. com προσφέρει συμβουλές για το πώς να αντικαταστήσετε βήμα-βήμα τον σκληρό δίσκο στο iΡod σας ή να εγκαταστήσετε μόνοι σας κομμάτια από το ΜacΒook σας. Η παλιά και η νέα τεχνολογία μπορούν να συνυπάρξουν. Και να σταματήσει να
λειτουργεί, μια παλιά συσκευή μπορεί να διατηρήσει κάποια αξία. Τα πρώτα κινητά που κυκλοφόρησαν μπορούν να πωληθούν σήμερα σε συλλέκτες έως 4.000 ευρώ. Μήπως λοιπόν να κρατήσετε το iΡhone σας στο κουτί από το να το αναβαθμίσετε; Σε 30 χρόνια, θα μπορέσετε να δρέψετε τους καρπούς της υπομονής σας...
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Τρι Σεπ 22, 2009 8:11 am

"Πολλοί πολλές από εμάς κοιτάμε συνομήλικούς μας και σκεφτόμαστε :
"Μα δεν μπορεί να' ναι τόσο μεγάλος!"
Αν σας έτυχε ποτέ, τότε θα εκτιμήσετε δεόντως το παρακάτω συμβάν :
Λέγομαι Λένα ..... και περίμενα στον προθάλαμο του οδοντίατρου που πρόσφατα μου είχανε συστήσει.
Πρόσεξα το πτυχίο του, στην γωνιά του τοίχου, στο οποίο αναγράφονταν το πλήρες όνομά του, κλπ.
Ξαφνικά θυμήθηκα το ψηλό...
καστανό, καλοφτιαγμένο παλικάρι με το ίδιο ονοματεπώνυμο, που είχα συμμαθητή στο γυμνάσιο - κάπου 40 χρόνια πίσω (και που για ένα φεγγάρι μάσαγα τα σίδερα για χάρη του ).
Μπορεί να έχει σχέση μ' αυτόν εδώ τον τύπο ;
"Μπα, αποκλείεται " , σκέφτηκα, άμα τον είδα.
Τούτος εδώ ο μισο-φαλακρός, ο κοιλαράς, μέσα στην ρυτίδα, παραήταν γέρος για να ήταν ο πρώην συμμαθητής μου.
Αφού μου εξέτασε τα δόντια, τον ρώτησα εάν είχε φοιτήσει, παρ' ελπίδα, στο γυμνάσιο των Ιωαννίνων.
- "Άκου τώρα ! Ασφαλώς , και ήμουνα και σημαιοφόρος κάθε χρόνο ", μου είπε με περισσό καμάρι.
- Πότε αποφοιτήσατε ; τον ρώτησα - Το 1962 μου απάντησε.
- Γιατί με ρωτάτε ;
- Γιατί ήσασταν στη τάξη μου !!!!
Με κοίταξε προσεκτικά και όλο και πιο κοντά και κατόπιν, αυτός ο κακομούτσουνος σκ@τόγερος, ο φαλάκρας, κοιλαράς, σταφιδιασμένος καραμ@λ@κ@ς, με ρώτησε:
- Τι μάθημα διδάσκατε ; "
ntmhx

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Τρι Σεπ 22, 2009 6:50 pm

Υπαρκτά ονόματα από τους τηλεφωνικούς καταλόγους Ελλάδας
(Από βραδινή εκπομπή της ΕΡΑ, 17/1/2003)

Ακίνδυνος Αλβανός
Σεραφείμ Μπουφές
Σουλτάνα Κουτσουκλανιότογλου (ΑΜΑΝ!!!)
Αγλαΐα Βουνοτρυπίδου
Τίμιος Τέλειος
Κάρολος Φρίκης
Κάρολος Σκορδαλιάς
Βρασίδας Βρυκόλακας
Ιππουργός Ξυπόλυτος
Κροίση Πετρελαίου
Πέτσας Καλοψημένος
Αριστομένης Φάλαινας
Ολυμπία Φάρσαλα
Ολυμπία Τρίκαλα (Από την Ξάνθη πρέπει να είναι αυτή!)
Σεβαστή Φέτα
Πύργος Ηλίας (όχι πύργος Θεσσαλονίκης)
Κλεοπάτρα Κοκαλιάρογλου
Περσεφόνη Τρομπέτα
Λητώ Βρακάκη
Ευλογέτα Τσουτσούνη
Πόθος Καρπός (του Έρωτα και της Αγάπης)
Λέλα Τρέλα (μένει Κρεμάλας 1)
Ζήσης Γεράσης (και μετά Πεθανης)
Φρίξος Σπάτουλας
Φρίξος Χατζησαλάτας
Αντωνία Χατζηρούφα
Αριστοτέλης Ξεσφυγγούλης (Αριστοτέλης Αγκαλίτσας καλύτερα!!)
Ηλίας Σφίγγης
Αριστοκράτης Ξεσφίγγης
Κάρολος Κινέζος (κάνει τον Κινέζο!)
Ελπιδοφόρος Προσπαθόπουλος
Φανούριος Μπινές
Ακριβή Γουρούνα
Ροδόλφος Παπιομύτογλου
Άννα Γούλα
Χαριτωμένη Ταράτσα
Αμανάτιος Βελόνας
Αριστοτέλης Βερίκοκος
Ειρηνονίκη Γαμβρού
Όμηρος Λουκάνικας
Σαριμπάλα Ζωγραφίνα
Παγώνα Σίγουρα
Αρσινόη Σουβλάκη
Ανθούλα Καπνιστή
Παρασκευή Μεσημέρη (Σάββατο Απόγευμα είμαι πιο ελεύθερος)
Κυριακή Μεσημέρη (Και Κυριακή μεσημέρι μου κάνει)
Παρθένα Τσιμπούκα
Μάρτης Απρίλης
Ζαμπέτα Φέτα
Βούτα Κασσιανή
Παρθένα Γαμίδου
Ροδάμανθης Φουκαράς
Διαλεχτή Κατσίκα (η καλύτερη στο κοπάδι!)
ntmhx

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Δευ Σεπ 28, 2009 6:37 pm

Δημοσιεύθηκε στην εφημερίδα ΑΙΧΜΗ ΤΗΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ η οποία μας γράφει ότι το γεγονός είναι πραγματικό.
Ένας Έλληνας μπαίνει σε μια τράπεζα της Νέας Υόρκης και ζητάει πληροφορίες για ένα δάνειο. Λέει στον υπάλληλο των δανείων ότι θέλει να ταξιδέψει στην Ελλάδα λόγω των εορτών των Χριστουγέννων για 2 εβδομάδες και χρειάζεται να πάρει οπωσδήποτε ένα δάνειο των 5000$.

Ο υπάλληλος του εξηγεί ότι η τράπεζα θα χρειασθεί ένα είδος εξασφάλισης για να του χορηγήσει το δάνειο, έτσι ο Έλληνας βγάζει από την τσέπη του και αφήνει πάνω στο γραφείο τα κλειδιά από μια ολοκαίνουρια Ferrari, που είναι παρκαρισμένη στην είσοδο της τράπεζας. Αφού πραγματοποιείται ο έλεγχος από την τράπεζα ότι το αυτοκίνητο είναι όντως στο όνομα του, μέσα σε 20 λεπτά εγκρίνεται το δάνειο, και ο Έλληνας παίρνει τα χρήματα και φεύγει. Μόλις φεύγει, ο διευθυντής της τράπεζας και οι υπάλληλοι του ξεκαρδίζονται στα γέλια που ο Έλληνας έβαλε υποθήκη μια Ferrari των $200.000 για να πάρει δάνειο $5.000! Ένας υπάλληλος παίρνει το αυτοκίνητο και το αφήνει στο υπόγειο γκαράζ της τράπεζας. Δυο εβδομάδες αργότερα ο Έλληνας επιστρέφει, πληρώνει $5.000 και τον τόκο που ανέρχεται στα $15.41.
Ο υπάλληλος του λέει;
Κύριε είμαστε ευτυχείς που συνεργαστήκατε με την τράπεζα μας, όλα έγιναν σωστά μόνο που έχουμε μια απορία. Όσο εσείς λείπατε, ελέγξαμε στον υπολογιστή και βρήκαμε ότι είσαστε δισεκατομμυριούχος! Το περίεργο είναι ποιος ήταν ο λόγος που πήρατε το δάνειο!
Και ο Έλληνας απαντά:
Πες μου ένα άλλο σημείο στη Νέα Υόρκη που θα μπορούσε να αφήσει κανείς μια Ferrari με ασφάλεια για δυο εβδομάδες πληρώνοντας για παρκινγκ μόνο $15.41!!!
Κόκαλο ο υπάλληλος…..
ntmhx

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Τετ Οκτ 14, 2009 5:33 pm

Γράψε πρωτα το ονομα σου, μετά το επώνυμο και... έκπληξη!!!!

http://www.monfestival.fr/
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Τετ Οκτ 14, 2009 7:03 pm

ntmhx έγραψε:
Γράψε πρωτα το ονομα σου, μετά το επώνυμο και... έκπληξη!!!!

http://www.monfestival.fr/

Καλόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!

ntmhx

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Τετ Οκτ 28, 2009 2:02 pm

Καταπληκτικό (και αμείλικτο) από πάνω μέχρι κάτω!

http://www.worldometers.info/gr/
Cerry

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 77
Registration date : 01/08/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Πεμ Οκτ 29, 2009 12:44 am

Μόνο και μόνο που είδα την ενέργεια όπως έτρεχε σαν παλαβή έκλεισα τουλάχιστον 3 ηλεκτρικές συσκευές στο δωμάτιο! :affraid:

Μπράβο ntmhx για το site!
ntmhx

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Κυρ Νοε 08, 2009 2:25 pm

Γιατί οι άνδρες δεν πρέπει να δίνουν συμβουλές στις στήλες των περιοδικών‏

Αγαπητέ Γιώργο,

Ελπίζω να μπορείς να με βοηθήσεις! Τις προάλλες, έφυγα για τη δουλειάμου αφήνοντας τον σύζυγό μου στο σπίτι να βλέπει τηλεόραση όπωςσυνήθως. Δεν είχα απομακρυνθεί πάνω από 500 μέτρα όταν το αυτοκίνητοάρχισε να κάνει διακοπές και έσβησε. Το πάρκαρα στην άκρη και πήγα μετα πόδια πίσω στο σπίτι για να ζητήσω βοήθεια από τον σύζυγό μου. Όταν μπήκα στο σπίτι δεν πίστευα στα μάτια μου! Τον βρήκα στηνκρεβατοκάμαρά μας με την κόρη των γειτόνων μας. Εγώ είμαι 52, ο σύζυγόςμου 54 και η κόρη των γειτόνων μας 22. Είμαστε χρόνια παντρεμένοι. Ότανάρχισα να τον ρωτάω, μου αποκάλυψε ότι έχει σχέση μαζί της τουςτελευταίους 6 μήνες. Του είπα να διακόψει αλλιώς θα έφευγα. Είναιάνεργος τους τελευταίους 6 μήνες και νιώθει άχρηστος και θλιμμένος. Τοναγαπώ πάρα πολύ, αλλά από τη μέρα που του έθεσα το τελεσίγραφο γίνεταιόλο και πιο απόμακρος. Δε θέλει να πάει σε σύμβουλο γάμου και φοβάμαιότι δεν αντέχω άλλο αυτή τη κατάσταση. Μπορείς να με βοηθήσεις;

Μαρία

Αγαπητή Μαρία

Όταν ένα αυτοκίνητο κάνει διακοπές και σβήνει μετά από τόσο μικρήαπόσταση, αυτό μπορεί να οφείλεται σε διάφορους λόγους. Ξεκίναελέγχοντας αν υπάρχουν σκουπίδια στο σωληνάκι του καυσίμου. Αν είναικαθαρό, έλεγξε την πολλαπλή εισαγωγής και επίσης τα καλώδια τηςγείωσης. Αν τίποτε από αυτά δε σου λύνει το πρόβλημα, τότε μπορεί ναείναι ελαττωματική η αντλία βενζίνης, δημιουργώντας χαμηλή παροχήπίεσης στα μπεκ ψεκασμού. Ελπίζω να σε βοήθησα

Γιώργος
ntmhx

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Δευ Νοε 09, 2009 7:12 pm

Διαχείριση Θυμού!!!!!!!!!!!!

Για όλους εσάς που ενίοτε
βιώνετε μια άσχημη μέρα ,και απλά θέλετε
να τα χώσετε σε κάποιον,

μην το κάνετε σε κάποιον
γνωστό σας, αλλά σε κάποιον άγνωστο.

Καθόμουν στο γραφείο μου μια μέρα, όταν
ξαφνικά θυμήθηκα ότι είχα ξεχάσει να κάνω
ένα τηλεφώνημα.

Βρήκα το νούμερο του
τηλεφώνου και το κάλεσα.

Ένας άντρας από την άλλη
άκρη της γραμμής απάντησε λέγοντας «Εμπρός?».

Πολύ ευγενικά του είπα ότι είμαι ο Θωμάς
Φιλίππου, και ότι ήθελα να μιλήσω με την
Έλενα"

Ξαφνικά κατάλαβα ότι
μου έκλεισε το τηλέφωνο στα μούτρα.

Δεν μπορούσα να πιστέψω
ότι κάποιος άνθρωπος θα μπορούσε να είναι
τόσο αγενής.

Τελικά βρήκα το σωστό νούμερο της Έλενας,
και της τηλεφώνησα. (Είχα κάνει λάθος στα
δύο τελευταία ψηφία)

Αφού τα είπαμε, έκλεισα το τηλέφωνο και
αποφάσισα να ξανακαλέσω το λάθος νούμερο.

Όταν ο ίδιος τύπος απάντησε, του φώναξα
« είσαι πολύ μαλάκας» και έκλεισα το τηλέφωνο
με δύναμη.

Σημείωσα το νούμερο στην
ατζέντα μου καταχωρώντας τον με το όνομα
«μαλάκας» και την έβαλα στο συρτάρι μου.

Κάθε δύο εβδομάδες περίπου
όταν μού έρχονταν οι λογαριασμοί ή είχα
πραγματικά μια άσχημη μέρα

συνήθιζα τον παίρνω τηλέφωνο
και να του φωνάζω «είσαι πολύ μαλάκας» .

Κάθε φορά που το έκανα μου έφτιαχνε τη διάθεση.

Όταν κάποτε έκανε την
εμφάνιση της η υπηρεσία αναγνώρισης κλήσεων,

σκέφτηκα ότι έπρεπε να
σταματήσω τα «θεραπευτικά » τηλεφωνήματα
στον «μαλάκα».

Έτσι τον πήρα ξανά τηλέφωνο
και του είπα : «Γεια, είμαι ο Γιάννης Δημητρόπουλος
από την τηλεφωνική εταιρεία

και θα ήθελα να σας ρωτήσω
αν γνωρίζετε σχετικά για την νέα υπηρεσία
αναγνώρισης κλήσεων".

Εκείνος μου φώναξε « ΟΧΙ!»
και μου έκλεισε το τηλέφωνο στα μούτρα.

Τον ξανακάλεσα αμέσως
και του απάντησα « πως να το ξέρεις αφού
είσαι μαλάκας»

Μια μέρα, καθώς πήγαινα
στο μαγαζί και ετοιμαζόμουν να παρκάρω
το αυτοκίνητο μου στο parking,

ένας τύπος με μια μαύρη
BMW μου έκλεισε το δρόμο και μου πήρε τη θέση,

που τόσο υπομονετικά
περίμενα, για να παρκάρω το αυτοκίνητο
μου.

Κορνάρισα και του φώναξα
ότι αυτή η θέση ήταν δική μου, καθώς ήμουν
εκεί πολύ πριν από αυτόν.

Ο κόπανος, επιδεικτικά
με αγνόησε, αλλά για καλή μου τύχη πρόσεξα,

ότι στο πίσω τζάμι του
αυτοκινήτου, υπήρχε ένα «ΠΩΛΕΙΤΑΙ».

Χωρίς δεύτερη σκέψη πήρα
το στυλό και σημείωσα το τηλέφωνο του.

Δύο μέρες αργότερα, και
αφού είχα καλέσει τον «πρώτο μαλάκα»

(τώρα, είχα βάλει το τηλέφωνο
του στην αυτόματη κλήση),

μου ήρθε η ιδέα να καλέσω
και τον μαλάκα με τη BMW.

Τηλεφώνησα και μία φωνή απάντησε « Εμπρός?».

« Είστε αυτός που πουλάει
μια μαύρη BMW» του λέω.

« Ναι, ακριβώς» μου απαντάει.

«Μήπως μπορείτε να μου
δώσετε την διεύθυνση σας για να έρθω να
δω το αυτοκίνητο από κοντά» τον ρωτάω.

« Βεβαίως, μένω στη οδό
Ελ.Βενιζέλου 28. Είναι ένα κίτρινο σπίτι,
και ακριβώς απ' έξω είναι παρκαρισμένο
το αυτοκίνητο " .

"Και πώς λέγεστε?" τον ρώτησα.

"Το όνομα μου είναι Μάρκος Δρόσος,"
απάντησε.

" Ποια είναι η πιο κατάλληλη ώρα για να
περάσω από εκεί, Μάρκο?"

" Φτάνω στο σπίτι γύρω στις 5 το απόγευμα."
μου απαντάει.

"Ακου, Μάρκο, μπορώ να σου πω κάτι ?"

" Ναι ?"

" Μάρκο, είσαι μαλάκας!" Το έκλεισα
και αποφάσισα να βάλω και το δικό του τηλέφωνο
στη αυτόματη κλήση.

Τώρα, όποτε αντιμετώπιζα κάποιο πρόβλημα,
είχα 2 μαλάκες να καλώ.

Ωστόσο, μετά από κάποιους μήνες αλλεπάλληλων
τηλεφωνημάτων και στους 2 μαλάκες,

συνειδητοποίησα, ότι
δεν μου έδινε την ίδια χαρά όπως παλιά.

Μια μέρα τηλεφώνησα στον μαλάκα #1.

"Γεια "

"Είσαι μαλάκας!" ( αλλά δεν το έκλεισα
αυτή τη φορά)

" Είσαι ακόμα στη γραμμή?" με ρώτησε.

"Φυσικά," απάντησα

"Σταμάτα να μου τηλεφωνείς," μου φώναξε
ουρλιάζοντας.

" Ανάγκασε με " του απάντησα ..

" Ποιος είσαι ρε ?" με ρώτησε .

" Λέγομαι Μάρκος Δρόσος."

" Αλήθεια ? Και που μένεις ρε πούστη?"

" Μένω στην οδό Ελ.Βενιζέλου 28, μαλάκα
... Είναι
ένα κίτρινο σπίτι και ακριβώς μπροστά είναι
παρκαρισμένη μια μαύρη BMW ".

Τότε μου λέει, " Έρχομαι από εκεί τώρα!!
Γαμιόλη, καλά θα κάνεις να αρχίσεις να προσεύχεσαι."

Του λέω, " Ναι, τώρα φοβήθηκα, μαλάκα!"

Έπειτα, πήρα τηλέφωνο τον μαλάκα # 2. "

Εμπρός?" απάντησε.

" Γεια σου μαλάκα" του λέω.

Τότε εκείνος φώναξε, " Αν μάθω ποιος είσαι..."

" Τι θα κάνεις?" του απάντησα.

" Θα σου κόψω το κώλο" μου ξεκαθάρισε.

Τότε απάντησα, " Λοιπόν μαλάκα, να η ευκαιρία
που έψαχνες. Έρχομαι τώρα σπίτι σου!"

Έκλεισα το τηλέφωνο και
πήρα αμέσως την Αστυνομία,

λέγοντας ότι ετοιμαζόμουν
να σκοτώσω το gay εραστή μου, ο οποίος μένει
στη Ελ.Βενιζέλου 28.

Στη συνέχεια, πήρα τηλέφωνο το Alter και τους
ανέφερα για ένα ερωτικό έγκλημα,

που γινόταν εκείνη τη
στιγμή στη Ελ.Βενιζέλου 28.

Μπήκα γρήγορα στο αυτοκίνητο μου και κατευθύνθηκα
στη Ελ.Βενιζέλου 28,.

Όταν έφτασα εκεί είδα
2 μαλάκες να πλακώνουν αλύπητα ο ένας τον
άλλο,

μπροστά σε 6 περιπολικά,
1 ελικόπτερο της Αστυνομίας και τις κάμερες
του Alter.

Τώρα πραγματικά αισθανόμουν
καλύτερα .
ntmhx

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Δευ Νοε 09, 2009 11:32 pm

προκαλεί πολλές σκέψεις

http://www.youtube.com/watch?v=gEVv2Sqc1uU&feature=player_embedded#
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: e-mail που αξίζουν τον κόπο!...   Δευ Νοε 16, 2009 1:09 pm

ntmhx έγραψε:
Καταπληκτικό (και αμείλικτο) από πάνω μέχρι κάτω!

http://www.worldometers.info/gr/

Ειδα το ποσο των χρηματων που εχουν ξοδευτει για ναρκωτικα και εντυπωσιαστικα! Τελικα το εμποριο ναρκωτικων κινει την παγκοσμια οικονομια!

e-mail που αξίζουν τον κόπο!...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 12Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» e-mail που αξίζουν τον κόπο!...
» yu gi oh online

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ο λόφος της Πόνυ!-
Μετάβαση σε: