Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
 2016
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Aλλες εισαγωγές άνιμε
Τετ Νοε 30, 2016 7:27 am από alfaalfa

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Σαβ Νοε 26, 2016 4:19 pm από ariathniM

» Anime πραγματάκια
Σαβ Νοε 26, 2016 2:34 pm από Aldebaran

» facebook
Σαβ Νοε 26, 2016 2:24 pm από Aldebaran

» Halloween
Δευ Οκτ 31, 2016 9:59 pm από ariathniM

» μικρη ντοριτ , καντυ και γενικοτερη βικτωριανη λογοτεχνια
Παρ Οκτ 21, 2016 1:00 am από candymayia

» Τα κομβικά σημεία που αλλάζουν το ρουν της ιστορίας
Τετ Σεπ 14, 2016 10:51 am από candymayia

» H ''άλλη Κάντυ''
Δευ Σεπ 12, 2016 5:16 pm από ariathniM

» Η Σάρρα Στάνλευ, η μικρή του Αβολνι
Δευ Σεπ 05, 2016 3:08 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Ο πόνος του θανάτου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
TZENHG13

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τρι Οκτ 12, 2010 3:37 pm

Ρε μήπως ο πατέρας της Mizouki ήταν νεκροθάφτης????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Registration date : 01/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τρι Οκτ 12, 2010 3:40 pm

TZENHG13 έγραψε:

lol! και δημιος μπορω να σου πω...!
ntalia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τρι Οκτ 12, 2010 3:54 pm

nansecrets έγραψε:
TZENHG13 έγραψε:

lol! και δημιος μπορω να σου πω...!

σαυτην την ζωη ολα ειναι πιθανα !!!!!!
ΜΙΜΙ

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τρι Οκτ 12, 2010 9:03 pm

Εγω το χω ξαναπεί οτι σίγουρα έχει ψυχολογικά η Μιζούκι δεν γίνεται τόσοι θάνατοι μαζεμένοι σε ένα παιδικό
libra

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Registration date : 15/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τρι Οκτ 12, 2010 9:06 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:
Εγω το χω ξαναπεί οτι σίγουρα έχει ψυχολογικά η Μιζούκι δεν γίνεται τόσοι θάνατοι μαζεμένοι σε ένα παιδικό

φαντάζεσαι αν έγραφε κοινωνικό δράμα για ενήλικες τι είχε να γίνει; lol! lol! lol!
ΜΙΜΙ

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τρι Οκτ 12, 2010 9:07 pm

[quote="libra"]

Πλάκα κάνεις και βέβαια θα τους είχε ξεκάνει όλους και με πολύ άσχημο τρόπο, τρομακτικό θα έλεγα :affraid: :affraid:
libra

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Registration date : 15/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τρι Οκτ 12, 2010 9:14 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:

Πλάκα κάνεις και βέβαια θα τους είχε ξεκάνει όλους και με πολύ άσχημο τρόπο, τρομακτικό θα έλεγα :affraid: :affraid:

Κοινωνικό θρίλερ

lol!
ntalia

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τετ Οκτ 13, 2010 12:10 am

το σιγουρο ειναι πως αυτη η γυναικα ειχε τραυματικα παιδικα χρονια...
'η γενικοτερα στην ζωη της δεν χαρηκε αυτα που επρεπε...
αυτο ειναι το μονο σιγουρο...δυστυχως... Crying or Very sad
TZENHG13

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τετ Οκτ 13, 2010 1:07 pm

libra έγραψε:
ΜΙΜΙ έγραψε:

φαντάζεσαι αν έγραφε κοινωνικό δράμα για ενήλικες τι είχε να γίνει; lol! lol! lol!

Δε θα' χε μείνει στάρι ούτε για δείγμα στην Ιαπωνία απ' τα πολλά τα κόλυβα.... :tongue:
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3426
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τετ Οκτ 13, 2010 2:20 pm

Τον κο Μακ Γκρέγκορ ήμουν 1500% σίγουρη πως θα τον πέθαινε η Μιζούκι για να δείξει -σε ποιόν;;; δεν έχω καταλάβει ακόμη- πως το επάγγελμα που διάλεξε η Κάντυ θα είχε πολλές ανθρώπινες απώλειες και πολύ πόνο ιδίως όταν η νοσοκόμα θα ήταν και φίλη με τους ασθενείς και δε θα τους αντιμετώπιζε με την απαιτούμενη σκληρότητα (βλέπε Φλάνυ).

Ο θάνατος του Άντονυ στο μόνο πράγμα που εξυπηρετούσε την πλοκή της ιστορίας ήταν να γνωρίσει αργότερα η Κάντυ τον "πραγματικό" της πρίγκηπα... Εννοείται πως αν ο Άντονυ ζούσε, η Κάντυ δε θα είχε μάτια για άλλον... Όπως είχε δηλώσει κάποτε η Μιζούκι είχε λυπηθεί πολύ που αναγκάστηκε να τον ξεπαστρέψει αλλά όπως και με τον Τέρρυ δεν μπορούσε να κάνει αλλιώς... (λες και έγραφε την ιστορία που της υπαγόρευε κάποιος άλλος και όχι τη δική της... )

Αυτό που εμάς μας φαίνεται απαράδεκτο (να πεθαίνει ένα νέο παιδί για να συνεχιστεί η ιστορία :pale: ) τους Ιάπωνες ούτε που τους αγγίζει αφού είναι συνηθισμένοι σε έντονα σκληρές εικόνες ακόμη και στα παιδικά τους... Όταν αρχές του '90 έβλεπα την αγαπημένη μου Μάχη των Πλανητών στην αυθεντική της μορφή είχα τρομάξει με όλη αυτή τη βιαιότητα που κάλλιστα τη συναντούσες σε βασανιστήρια Αμερικανών σε Ιρακινούς αιχμαλώτους αλλά σίγουρα όχι σε ένα κινούμενο που απευθυνόταν σε παιδιά. :affraid: Και ήταν η πρώτη φορά που έδωσα εύσημα στους Αμερικανούς που πήραν το παιδικό και έβαλαν δικές στους σκηνές στην προσπάθειά τους να καλύψουν όλη αυτή τη βία... Βέβαια, αν με ρωτήσεις σήμερα ασφαλώς και προτιμώ το αυθεντικό ιαπωνικό αλλά στα 11 μου μάλλον θα με απωθούσε.

Η Κάντυ λοιπόν ίσως επειδή έχει γραφτεί από γυναίκα να θεωρείται και από τα πολύ soft παιδικά -κατηγορίας Χάιντι- για τους Ιάπωνες. Αλήθεια, θυμάστε στην καημένη τη Χάιντι τι κλάμα ρίχναμε σε κάθε επεισόδιο;;;; Ακόμη απορώ πως πτώχευσε η Σόφτεξ...
TZENHG13

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τετ Οκτ 13, 2010 2:27 pm

Aldebaran έγραψε:
Τον κο Μακ Γκρέγκορ ήμουν 1500% σίγουρη πως θα τον πέθαινε η Μιζούκι για να δείξει -σε ποιόν;;; δεν έχω καταλάβει ακόμη- πως το επάγγελμα που διάλεξε η Κάντυ θα είχε πολλές ανθρώπινες απώλειες και πολύ πόνο ιδίως όταν η νοσοκόμα θα ήταν και φίλη με τους ασθενείς και δε θα τους αντιμετώπιζε με την απαιτούμενη σκληρότητα (βλέπε Φλάνυ).

Ο θάνατος του Άντονυ στο μόνο πράγμα που εξυπηρετούσε την πλοκή της ιστορίας ήταν να γνωρίσει αργότερα η Κάντυ τον "πραγματικό" της πρίγκηπα... Εννοείται πως αν ο Άντονυ ζούσε, η Κάντυ δε θα είχε μάτια για άλλον... Όπως είχε δηλώσει κάποτε η Μιζούκι είχε λυπηθεί πολύ που αναγκάστηκε να τον ξεπαστρέψει αλλά όπως και με τον Τέρρυ δεν μπορούσε να κάνει αλλιώς... (λες και έγραφε την ιστορία που της υπαγόρευε κάποιος άλλος και όχι τη δική της... )

Η Κάντυ λοιπόν ίσως επειδή έχει γραφτεί από γυναίκα να θεωρείται και από τα πολύ soft παιδικά -κατηγορίας Χάιντι- για τους Ιάπωνες. Αλήθεια, θυμάστε στην καημένη τη Χάιντι τι κλάμα ρίχναμε σε κάθε επεισόδιο;;;; Ακόμη απορώ πως πτώχευσε η Σόφτεξ...

Σωστήηη

Πολύ ωραία ιστορία και η Χάιντι. την κατέβασα κι αυτή μαζί με την Κάντυ

Αλήθεια, θυμάστε στην καημένη τη Χάιντι τι κλάμα ρίχναμε σε κάθε επεισόδιο;;;; Ακόμη απορώ πως πτώχευσε η Σόφτεξ... [/quote]

Καλά, ακόμα γελάω με την ατάκα σου-απορία σου
ntalia

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τετ Οκτ 13, 2010 2:30 pm

Αλήθεια, θυμάστε στην καημένη τη Χάιντι τι κλάμα ρίχναμε σε κάθε επεισόδιο;;;; Ακόμη απορώ πως πτώχευσε η Σόφτεξ... [/quote]

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

ΜΙΜΙ

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τετ Οκτ 13, 2010 8:53 pm

Αχ πόσο δίκιο έχεις βρε alde επειδή την Χάιντι την έχει η κόρη μου τη ξαναείδα πάλι και όντως ειδικά όταν πήγαινε στην Φρανκφούρτη με το ζόρι, τη λυπήθηκε η ψυχή μου
arwyn-t

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τετ Νοε 10, 2010 12:18 pm

Η Χάιντι ειναι γραμμενη απο Ελβετιδα συγγραφεα, τη Γιοχανα Σπύρι.

http://en.wikipedia.org/wiki/Heidi

Σαν ιστορια, εχει μεν πολυ κλαμμα, αλλα τουλαχιστον ειναι ρεαλιστικες καταστασεις σε σχεση με την εποχη οπου αναφερεται. Δεν εχει θανατους, τραβηγμενες φασεις, ερωτικους χωρισμους και δακρυ τρελό. Εχει το ανθρωπινο δραμα της εποχης εκεινης. Το αυθεντικο βιβλιο δεν ειναι τοσο δακρυβρεχτο. Το ανιμε ομως, αφου εγινε απο Γιαπωνεζους, ειχε το δικο τους κοκκαλακι της στεναχωριας μεσα.

Αντιθετα η Καντυ-Καντυ ειναι γραμμενη απο Γιαπωνεζα συγγραφεα, η οποια συνδυασε ιδεες απο αμερικανικες νουβελες με γιαπωνεζικη νοοτροπια. Και ναι, η γιαπωνεζικη νοοτροπια ειναι πολυ σκοτεινη, πολυ βασανιστικη, διοτι οι ανθρωπινες σχεσεις εκει ειναι διαφορετικες, μην πω απομακρυσμενες. Τι μας ειπε η Geo πριν λιγες μερες; Της φανηκε περιεργο της Γιαπωνεζας της να υπογραψει "σε αγκαλιαζω". Οπως λεει και ο μπαμπας μου, οι Γιαπωνεζοι εχουνε αλλο στυλ, που στα δικα μας δυτικα ματια μοιαζει και συναισθηματικα καταπιεσμενο. Ποιος αλλος λαος εκανε χαρακιρι; Οι καμικαζι απο πού ξεκινησαν; Μπρος στο καθηκον, την τιμη και την ηθικη, η ζωη τιθεται στο τραπεζι.

Σκεφτομουν λοιπον σημερα το πρωι (γι'αυτο και 'ξεθαβω' αυτο το θρεντ) αν αλλο παιδικο ποτε σκοτωσε ετσι εναν βασικο ηρωα, οπως σκοτωσε η Μιζουκι τον Αντονυ. Με τον τροπο που τον σκοτωσε, στην ψυχρα. Λοιπον... σπαω το μυαλο μου και δεν μπορω να θυμηθω κατι δυτικο. Μονο σε ιαπωνικο-φερμενα πραματα υπηρχε τοσος θανατας. Στα δυτικα σεναρια, αν ητανε να πεθανει ενας ηρωας, πεθαινε για καποιο λογο, αρρωσταινε εστω, κατι. Οχι μπαμ και κατω, πανω στη χαρα, τσουπ μια παγιδα, πεταγεται το αλογο, πεφτει ο Αντονυ, παει.

Ο θανατος για τους Γιαπωνεζους ειναι κατι, πως να το πω, συνηθισμενο και αποδεκτο ας το πω. Οσο για την ωμη βια (βλεπε Μαχη των Πλανητων πχ)... αυτο ειναι αλλο θεμα συζητησης, θα το αναπτυξω αλλου.

sunny
Virginia1

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 180
Τόπος : κήπος με τα τριαντάφυλλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αντονυ
Registration date : 09/03/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τετ Μαρ 09, 2011 8:13 am

Όντως μονο στα γιαπωνεζικα κινουμενα βλεπεις τετοιες καταστασεις που συνηθως δεν εχουν καλο τελος. Το ποσο με ειχε πειραξει και μενα που ο Αντονυ ειχε πεθανει δε λεγεται. Λες και ηταν δικο μου προσωπο. Δεν ειναι και λιγο εκει που η ζωη επιτελους χαμογελα στην Καντυ και το μελλον της φανταζει ροδινο στο πλευρο του Αντονυ να της τον παιρνει ετσι. Σαν αρχαια ελληνικη τραγωδια. Α ρε Αντονυ που εισαι;
ΜΙΜΙ

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τετ Μαρ 09, 2011 9:08 pm

Δεν ξέρεις πόσο σε συμπάθησα virginia μου Smile Εγώ είμαι τρελή και παλαβή για τον Άντονυ. Να φανταστείς οτι η κόρη μου βλέπει καθημερινά τα επεισόδια της Κάντυ και όταν βλέπει το επεισόδιο του θανάτου εγώ πάω σε άλλο δωμάτιο δεν το αντέχω ακόμα και σ αυτή την ηλικία Sad
Virginia1

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Πεμ Μαρ 10, 2011 3:21 pm

Aχ Μιμι μου τι εχουμε παθει; Πραγματικα οταν ξαναβλεπεις αυτη τη στιγμη την ξαναζεις απ την αρχη σαν τοτε. Τουλαχιστον εμεινε με τον Αλμπερτ που θυμιζει τον Αντονυ κατι ειναι κι αυτο. Η κορη σου πώς το πηρε;
ΜΙΜΙ

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Πεμ Μαρ 10, 2011 5:17 pm

Στεναχωρήθηκε κι αυτή αλλά αυτή έχει καρδιά αγγινάρα γιατί μετά της αρέσει ο Τέρρυ και μετά ο Άλμπερτ δεν έμοιασε στη μαμά της ευαισθητούλα και κολλημένη με έναν... Embarassed
Virginia1

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Τρι Απρ 19, 2011 4:34 pm

arwyn-t έγραψε:
Η Χάιντι ειναι γραμμενη απο Ελβετιδα συγγραφεα, τη Γιοχανα Σπύρι.

http://en.wikipedia.org/wiki/Heidi

Σαν ιστορια, εχει μεν πολυ κλαμμα, αλλα τουλαχιστον ειναι ρεαλιστικες καταστασεις σε σχεση με την εποχη οπου αναφερεται. Δεν εχει θανατους, τραβηγμενες φασεις, ερωτικους χωρισμους και δακρυ τρελό. Εχει το ανθρωπινο δραμα της εποχης εκεινης. Το αυθεντικο βιβλιο δεν ειναι τοσο δακρυβρεχτο. Το ανιμε ομως, αφου εγινε απο Γιαπωνεζους, ειχε το δικο τους κοκκαλακι της στεναχωριας μεσα.

Αντιθετα η Καντυ-Καντυ ειναι γραμμενη απο Γιαπωνεζα συγγραφεα, η οποια συνδυασε ιδεες απο αμερικανικες νουβελες με γιαπωνεζικη νοοτροπια. Και ναι, η γιαπωνεζικη νοοτροπια ειναι πολυ σκοτεινη, πολυ βασανιστικη, διοτι οι ανθρωπινες σχεσεις εκει ειναι διαφορετικες, μην πω απομακρυσμενες. Τι μας ειπε η Geo πριν λιγες μερες; Της φανηκε περιεργο της Γιαπωνεζας της να υπογραψει "σε αγκαλιαζω". Οπως λεει και ο μπαμπας μου, οι Γιαπωνεζοι εχουνε αλλο στυλ, που στα δικα μας δυτικα ματια μοιαζει και συναισθηματικα καταπιεσμενο. Ποιος αλλος λαος εκανε χαρακιρι; Οι καμικαζι απο πού ξεκινησαν; Μπρος στο καθηκον, την τιμη και την ηθικη, η ζωη τιθεται στο τραπεζι.

Σκεφτομουν λοιπον σημερα το πρωι (γι'αυτο και 'ξεθαβω' αυτο το θρεντ) αν αλλο παιδικο ποτε σκοτωσε ετσι εναν βασικο ηρωα, οπως σκοτωσε η Μιζουκι τον Αντονυ. Με τον τροπο που τον σκοτωσε, στην ψυχρα. Λοιπον... σπαω το μυαλο μου και δεν μπορω να θυμηθω κατι δυτικο. Μονο σε ιαπωνικο-φερμενα πραματα υπηρχε τοσος θανατας. Στα δυτικα σεναρια, αν ητανε να πεθανει ενας ηρωας, πεθαινε για καποιο λογο, αρρωσταινε εστω, κατι. Οχι μπαμ και κατω, πανω στη χαρα, τσουπ μια παγιδα, πεταγεται το αλογο, πεφτει ο Αντονυ, παει.

Ο θανατος για τους Γιαπωνεζους ειναι κατι, πως να το πω, συνηθισμενο και αποδεκτο ας το πω. Οσο για την ωμη βια (βλεπε Μαχη των Πλανητων πχ)... αυτο ειναι αλλο θεμα συζητησης, θα το αναπτυξω αλλου.

sunny

Η γιαπωνεζικη νοοτροπια ειναι σκοτεινη και οι ανθρωπινες σχεσεις απομακρυσμενες; δηλαδη; Δεν ξερω και πολλα για τους γιαπωνεζους. Μου κανει εντυπωση η ψυχραιμια τους ομως και οταν ερχονται στην Αθηνα μια φορα δεν εχουν ρωτησει πώς θα πανε πού. Κοιτανε μονο στο χαρτι και ψαχνουν μονοι τους.
kiki.lianou

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 164
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 13/05/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Σαβ Ιουλ 23, 2011 2:57 am

Πολύ ωραίο θέμα! θα συμφωνήσω με τη Βιργινία, δε φτάνει που πρέπει να πεθάνει ο Άντονυ με τέτοιο βίαιο τρόπο, ειναι και η χρονικη στιγμή που πεθαίνει. Εκεί που έχουν ηρεμήσει όλα, η Κάντυ μακριά απο την Ελίζα και τον Νυλ,ήρεμη ,ευτυχισμένη, εκει που γέλασε και εμάς το χειλάκι μας απο την ευτυχια τους, ερχεται αυτο σαν κεραυνος και αλλάζει την ψυχολογια μας 100%.

Εγώ προσωπικά, εκεί ποιυ έβλεπα τα επεισόδια και γέλαγα, παθαίνω ένα σοκ με το χαρτί αλλα το πήγα στο πίσω μέρος του μυαλου μου και όταν έπεσε ο άντονυ απο το άλογο , σαν να μαυρισε ο κοσμος , εκλαιγα με λιγμους και δεν σταματουσα. Είναι τεράστια η αλλαγη απο την ευτυχια και την ηρεμια σε αυτη την απιστευτη κατάληξη.
Virginia1

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Σαβ Ιουλ 23, 2011 11:05 am

Οπως στη ζωη δυστυχως, εκει που ολα λες ειναι ωραια και καλα, χαλανε ολα. Very Happy

Ατυχια
stavroylaki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πόνος του θανάτου   Παρ Αυγ 19, 2011 2:21 pm

αχχχχχ ο θανατος ειναι το χειροτερο χτυπυμα... πριν λιγο καιρο καταφερα και κατεβασα τα επεισοδια της καντυ και καταλαθος εβαλα να δω τον θανατο του αντονυ.... να το σταματισω δεν μπορουσα οτι και να πατουσα δεν στματουσε ηθελα να βγω απο το δωματιο να μην τον δω... μα πολυ αργα..... τον ειδα... καταστεναχωριθηκα.... αρχισα να κλαιω και μες στην λυπη και στα νευρα μου ειπα<< ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΞΑΝΣΒΛΕΠΩ ΚΑΝΤΥ!!!!!>> μα ξαφνικα θυμηθηα το λογια του αλμπερτν <<οι ανθρωποι μπορει να πεθενουν αλλα μενουν ζωντανοι στο μυαλο μας>> εκεινα τα λογια πραγματικα με ηρεμισαν.... akalia μου και απο εμενα συλλυπητιρια.... και εγω εχω χασει ατομα ππου αγαπουσα.... και εγω εχασα εναν αντονυ και ξερω πολυ καλα τον πονο που περασε η καντυ... τον ξερω.... δεν θα κλαψω.... πολυ αργαααααα
http://www.youtube.com/user/stavroylaki

Ο πόνος του θανάτου
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άντονυ-
Μετάβαση σε: