Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
 2016
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Aλλες εισαγωγές άνιμε
Τετ Νοε 30, 2016 7:27 am από alfaalfa

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Σαβ Νοε 26, 2016 4:19 pm από ariathniM

» Anime πραγματάκια
Σαβ Νοε 26, 2016 2:34 pm από Aldebaran

» facebook
Σαβ Νοε 26, 2016 2:24 pm από Aldebaran

» Halloween
Δευ Οκτ 31, 2016 9:59 pm από ariathniM

» μικρη ντοριτ , καντυ και γενικοτερη βικτωριανη λογοτεχνια
Παρ Οκτ 21, 2016 1:00 am από candymayia

» Τα κομβικά σημεία που αλλάζουν το ρουν της ιστορίας
Τετ Σεπ 14, 2016 10:51 am από candymayia

» H ''άλλη Κάντυ''
Δευ Σεπ 12, 2016 5:16 pm από ariathniM

» Η Σάρρα Στάνλευ, η μικρή του Αβολνι
Δευ Σεπ 05, 2016 3:08 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Η Candy και "Η ζωή της άλλης"

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3558
Τόπος : μικρό σπίτι του αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy και "Η ζωή της άλλης"   Τρι Απρ 20, 2010 8:50 am

Λορένα έγραψε:
Aldebaran έγραψε:

Οσο για την Ελπίδα θυμίζει την Κάντυ σε βαθμό απελπισίας... lol!

Ε οχι και καντυ αυτο το.. ξενερωτο, ουτε καν σε βαθμο απελπισίας.

Η καντυ ηταν δυναμικη, έπερνε την ζωή στα χέρια της, ενω παραλληλα διατηρουσε την καλοσυνη της. Εκανε γκαφες κτλ και μεσα απο ολα αυτα την αγαπησαμε.

Στην ζωή της άλλης, οι κακοι ειναι τα μονα ενδιαφεροντα ατομα.

Η δε Ελπίδα, παρολο που ειναι ομορφη κοπελα (απο αλλο σηριαρ διαπιστωση), εδω με το ξενερωμα που εχει, σορι κοριτσια, αλλα δεν την βλεπω ομορφη. Ξενερωτη σε βαθμο.. ξερασματος.

Οπως και ο φιλος της. Τι παθος να περιμενεις απο αυτους τους δυο.. Τυχαια που ειδα καποιες στιγμες τους, ηταν για κλαμματα, και τι αληθεια ζηλεψε η Ξενια απο αυτον, που αν εξαιρεσεις την (τραβηγμενη απο τα μαλλια) κακια της, ειναι εξυπνη, διορατικη, ομορφη, ολα τα εχει.

Για να εξηγηθω.. δεν παιρνω το μερος της Ξενιας, δεν παρακολουθω καν την σειρα (παρα μονο τα τρειλερ) αλλα το σεναριο ειναι τραβηγμενο απο τα μαλλια.
Ο σεναριογραφος να φταιει.. η να σκεφτοταν οτι εμεις ως κοινο, για να καταλαβουμε πρεπει να τα γραφει τοσο ακραια.
Κριμα παντως γιατι σαν ιδεα σειρας, ηταν αξιολογη

βρε παιδια η Ελπιδα δεν μου φαίνεται να είναι η'άλλη κάντυ', όντως ζωή μεσα της, ενθουσιασμός, χειμαρρος συναισθημάτων δεν υπάρχουν και αυτη η αφέλεια της και η κάντυ ήταν αφελής βεβαια σε ορισμένες περιπτώσεις( βλεπε Ελίζα) αλλά τα μάτια της ψυχης της τα είχε ανοικτά , ηταν μεν καλόπιστη, ηξερε όμως να παιρνει και ρισκα και την ζωη στα χερια της!! και να αλλάζει το παιχνίδι! ποτε δεν ήταν αξιολυπητη έστω και μέσα ακόμα στο υπόγειο που την είχαν κλείσει οι καλόγριες , χειμαρρος ζωής ήταν και εκεί!! δεν την λυπόσουν, απλώς ήθελες να είσαι μαζί της κάθε λεπτό να δεις τώρα τι θα σκαρφιστεί το μυαλό της και πως θα αντιμετωπίσει την δυσκολη κατάσταση!! ηταν και αυθορμητη αλλά και παρορμητική με περισσευμα δυνάμεων, διαλογων και ζωής, γεμάτη αποφασιστικότητα κατι που δεν βλέπω εγώ τουλάχιστον στην ελπίδα! άσε οι καταστάσεις που ζουν, τοσες πια συμπτωσεις, δεν γινεται, δεν ειναι ετσι η αληθινή ζωή!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy και "Η ζωή της άλλης"   Τρι Ιουν 22, 2010 9:58 am

Προχτες μου ειπε μια φιλη μου οτι το κονσεπτ του "Η Ζωη της Αλλης" ειναι αγορασμενο απο αντιστοιχη λατινοαμερικανικη σειρα. Πώς κανανε την Νταντα ή την Ασχημη-πώς-τη-λενε διασκευες ελληνικες, ετσι και αυτο ειναι απο αλλη πηγη.

Αρα... οι λατινοαμερικανοι μιμηθηκαν την Καντυ-Καντυ και πηγε σόι το βασιλειο.

king
ROULA

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 26
Τόπος : ATHENS
Registration date : 28/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy και "Η ζωή της άλλης"   Τρι Ιουν 29, 2010 10:09 am

ΜΙΜΙ έγραψε:
nuitetoile21 έγραψε:
ε οχι και τερρυ αυτος!!ελεος βρε κοριτσια!! ειναι πολυ μαμουχαλος!!πολυ ξενερωτος!ουτε καν ωραιο δεν το λες! καμια σχεση με τον τερρυ αυτο το πραγμα!! (ναι στον γιατρο αναφερομαι)καταρχας αν θυμαστε στην καντυ, η ελιζα (δες ξενια)ειχε παει στον τερρυ και του ειχε πει ενα σωρο κακοηθειες για την καντυ.κ εκεινος την εγραψε.οχι σαν αυτον τον ηλιθιο που λετε οτι ειναι ο τερρυ! θα τραβηξω τις κοτσιδες μου!!!

Οχι βέβαια Τέρρυ ο γιατρός!! Ποτέ δεν συμφώνησα με αυτό!!! Με εκνευρίζει απίστευτα!!

Σωσταααααα!! Ειναι ακρως εκνευριστικος!
ROULA

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 26
Τόπος : ATHENS
Registration date : 28/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy και "Η ζωή της άλλης"   Τρι Ιουν 29, 2010 10:10 am

Εκτιμω πως εχει καποια κοινα χαρακτηριστικα ( ορφανοτροφειο κλπ) αλλα εως εκει , απο ενα σημειο κι επειτα το concept δε συσχετιζεται .

Την Ξενια θα μπορουσαμε να την παραλληλισουμε με την Ελιζα και τον Τζωρτζη με το Νηλ που κανει παντα οτι του λεει η Ξενια χαχχααα
stavroylaki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy και "Η ζωή της άλλης"   Σαβ Σεπ 03, 2011 1:19 pm

παιδια... εμενα ο μπαμπας μου ειναι τρελαμενος με ζωη της αλλης, αγιαζη του ερωτα και εζελ... να φανταστειτε εγω η καημενη παρα πεντε δεν μπορω να δω μπουυυχου χουυυυυ εγω ειμαι με τον χαρη δεν μου αρεσει ο γιατρος (ο πρωτος μου αρεσε αλλα ο δευτερος μπλιαχχχχχ ) ουτοσιαλως τον ξεκανε η ξενια (καλα εκανεεε χεχε τι κακια που ειμαιιιι Twisted Evil ) ειμαι παντα του γλυκουλη χαρη αλλα τωρα που μπηκε και ο δημοσιογραφος χλωμο ολο το θεμα
http://www.youtube.com/user/stavroylaki
kiki.lianou

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 164
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 13/05/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy και "Η ζωή της άλλης"   Σαβ Σεπ 03, 2011 3:24 pm

Η Κάντυ με την Ελπίδα μοιάζουν μονο στο γεγονος ότι και οι δυο μεγάλωσαν σε ορφανοτροφειο και επιστρεφουν σε αυτο οποτε εχουν ανάγκη αγάπη και ηρεμια, και ότι και οι δυο έχουν μια μεγάλη εχθρο ελίζα και ξένια αντιστοιχα, μεχρι εκει. Δεν έχουν τιποτα αλλο κοινό.

Η Candy και "Η ζωή της άλλης"
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Τι ακριβώς συνέβη στο κεφάλαιο "ξανά στο δάσος";
» Το Θησαυροφυλάκιο του "Θείου Σκρούτζ"
» Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !
» Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.
» candy candy tatto

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Γενική συζήτηση-
Μετάβαση σε: