Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ
Χθες στις 5:44 pm από fay450

» Candy Candy Final Story - Translated in English
Κυρ Οκτ 22, 2017 3:50 pm από fay450

» Χαρούμενα γενέθλια...
Σαβ Οκτ 21, 2017 6:00 pm από ariathniM

» Συγκατοίκηση αδερφική ή μήπως όχι...;
Τρι Οκτ 10, 2017 12:36 pm από Aldebaran

» Υιοθεσία από άντρα; Απορία νομικής φύσης
Σαβ Οκτ 07, 2017 12:51 am από fay450

» Πολυπόθητη μετάφραση
Τετ Οκτ 04, 2017 2:05 pm από Arubato

» Καλως ορίσατε!
Τετ Οκτ 04, 2017 1:13 pm από Arubato

» Η μουσική της σειράς
Παρ Σεπ 15, 2017 6:20 pm από fay450

» Τα σχέδια του Βαγγέλη
Παρ Σεπ 15, 2017 12:22 am από katerina

Παρόντες χρήστες
5 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 5 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

μονομαχια τερρυ-αλμπερτ: τα υπερ και τα κατα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : μικρό σπίτι του αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μονομαχια τερρυ-αλμπερτ: τα υπερ και τα κατα   Σαβ Ιαν 30, 2010 9:10 am

Εχω παρομοιάσει ξανά τον Τέερυ με την σελήνη, έχει τον μυστηριακά αισθησιασμό της Σελήνης, το γοητευτικό μυστήριο της I love you I love you I love you Ενώ ο Αλμπερτ το ζεστό και το φωτεινό του ηλίου που δίνει ζωή, χαρά και αγάπη στους γύρω του!

Ο καθένας διαλέγει οτι του ταιρίαζει καλύτερα! girl
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Registration date : 05/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μονομαχια τερρυ-αλμπερτ: τα υπερ και τα κατα   Σαβ Ιαν 30, 2010 11:47 am

ariathniM έγραψε:
Εχω παρομοιάσει ξανά τον Τέερυ με την σελήνη, έχει τον μυστηριακά αισθησιασμό της Σελήνης, το γοητευτικό μυστήριο της I love you I love you I love you Ενώ ο Αλμπερτ το ζεστό και το φωτεινό του ηλίου που δίνει ζωή, χαρά και αγάπη στους γύρω του!

Ο καθένας διαλέγει οτι του ταιρίαζει καλύτερα! girl

Φυσικά και αυτά που λατρεύουμε και αγαπάμε απλώς δεν τα διαπραγματευόμαστε όπως και στους αληθινούς ανθρώπους. Τα συναισθήματα δεν χωρούν και πολύ λογική εξήγηση. Αχ θυμάστε το επεισόδιο της ΤΟΕΙ που η Κάντυ βλέπει στη σελήνη το πρόσωπο του Τέρυ; Lol μάλλον και αυτή αυτό σκεφτόταν. lol!
nina

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μονομαχια τερρυ-αλμπερτ: τα υπερ και τα κατα   Σαβ Ιαν 30, 2010 12:17 pm

Παράθεση :
Και ο Αλμπερτ έχει την απόλυτη φωτεινή του πλευρά, γι' αυτό τον αγαπάμε

Παράθεση :
Ενώ ο Αλμπερτ το ζεστό και το φωτεινό του ηλίου που δίνει ζωή, χαρά και αγάπη στους γύρω του!

Α! τωρα το καταλαβα! Γι αυτο ο Αλμπερτ κρυβοταν πισω απο μουσια μαλλια και σκουρα γυαλια και δεν πλησιαζε και πολυ την Καντυ για να μην προκαλει εγκαυματα απο την πολυ ακτινοβολια! Προστασια UVA, UVB.

Συγνωμη ariathniM μου αλλα δεν μπορεσα να συγκρατηθω!
nuitetoile21

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Registration date : 29/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μονομαχια τερρυ-αλμπερτ: τα υπερ και τα κατα   Σαβ Ιαν 30, 2010 12:37 pm

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : μικρό σπίτι του αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μονομαχια τερρυ-αλμπερτ: τα υπερ και τα κατα   Σαβ Ιαν 30, 2010 3:05 pm

Ναι αγαπητή Νίνα, ο Αλμπερτ είναι το καρμικό ταίρι της Κάντυ και ως άνθρωπος καλός με ευαίσθητη αύρα και ασύληπτη ομορφιά έπρεπε να καλύπτει το προσωπό του για να μην επισύρει πάνω του το κακό μάτι και την γλωσσοφαγιά!
nuitetoile21

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μονομαχια τερρυ-αλμπερτ: τα υπερ και τα κατα   Σαβ Ιαν 30, 2010 7:24 pm

κοριτσια λυστε μου μια απορια γιατι αρχιζω και τα χανω μου φαινεται...εβλεπα χτες τα πρωτα επεισοδια της καντυ στα γιαπωνεζικα με αγγλικους υποτιτλους.εγω ειχα στο μυαλο μου οτι γνωρισε τον πριγκιπα οταν ηταν εξι χρονων αλλα στο ανιμε τον γνωριζει στα δεκα.τι ισχυει τελικα??μηπως στο manga τον γνωριζει στα 6??δεν θυμαμαι καθολου!
juliet

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Registration date : 05/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μονομαχια τερρυ-αλμπερτ: τα υπερ και τα κατα   Σαβ Ιαν 30, 2010 7:40 pm

nuitetoile21 έγραψε:
κοριτσια λυστε μου μια απορια γιατι αρχιζω και τα χανω μου φαινεται...εβλεπα χτες τα πρωτα επεισοδια της καντυ στα γιαπωνεζικα με αγγλικους υποτιτλους.εγω ειχα στο μυαλο μου οτι γνωρισε τον πριγκιπα οταν ηταν εξι χρονων αλλα στο ανιμε τον γνωριζει στα δεκα.τι ισχυει τελικα??μηπως στο manga τον γνωριζει στα 6??δεν θυμαμαι καθολου!

Ιδέα δεν έχω με τις ηλικίες η Κάντυ είναι μπέρδεμα. Άμα καταλάβεις πές μας γιατί και εγώ με την ίδια απορία είμαι...Πότε τον είδε; και πόσο ετών ήταν ο Άλμπερτ για 14 φαίνεται πάρα πολύ μικρός.
nuitetoile21

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μονομαχια τερρυ-αλμπερτ: τα υπερ και τα κατα   Δευ Φεβ 01, 2010 3:03 am

χαχαχαχχαχαχαχχαχαχα παιδια σορρυ, ασχετο αλλα δεν ηξερα που να το γραψω!! ειχα γραψει στην αρχικη μου σελιδα στο facebook κατι για τον τερρυ και μου σχολιαζει ενας απο κατω ''ναι ο τερρυ, ο πριγκιπας με το αλογο που σκοτωθηκε ε??το εβλεπα και εγω σαν τρελλος μικρος''
lol! lol! lol! lol! lol! και του γραφω ''οχι, ο τερρυ ειναι ηθοποιος, ο αλμπερτ ειναι ο πριγκιπας και ο αντονυ σκοτωθηκε με το αλογο!'' lol! lol! lol! lol! φαντασου να μην το εβλεπε κιολας!!!
nina

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μονομαχια τερρυ-αλμπερτ: τα υπερ και τα κατα   Δευ Φεβ 01, 2010 11:27 am

Παράθεση :
χαχαχαχχαχαχαχχαχαχα παιδια σορρυ, ασχετο αλλα δεν ηξερα που να το γραψω!! ειχα γραψει στην αρχικη μου σελιδα στο facebook κατι για τον τερρυ και μου σχολιαζει ενας απο κατω ''ναι ο τερρυ, ο πριγκιπας με το αλογο που σκοτωθηκε ε??το εβλεπα και εγω σαν τρελλος μικρος''
και του γραφω ''οχι, ο τερρυ ειναι ηθοποιος, ο αλμπερτ ειναι ο πριγκιπας και ο αντονυ σκοτωθηκε με το αλογο!'' φαντασου να μην το εβλεπε κιολας!!!

Χα χαχαχαχα!!!!! Τρια σε ενα!!! Τα εχει ολα και συμφερει

Και μενα ο δικος μου μονο τον Αντονυ θυμοταν! Φαινεται για τους περισσοτερους αντρες η ιστορια τελειωσε με τον θανατο του Αντονυ!

Μετα η Καντυ εκλεισε σαν γυναικα Τυπικο αντρικο συνδρομο!

μονομαχια τερρυ-αλμπερτ: τα υπερ και τα κατα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες-
Μετάβαση σε: