Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
 2016
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Aλλες εισαγωγές άνιμε
Τετ Νοε 30, 2016 7:27 am από alfaalfa

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Σαβ Νοε 26, 2016 4:19 pm από ariathniM

» Anime πραγματάκια
Σαβ Νοε 26, 2016 2:34 pm από Aldebaran

» facebook
Σαβ Νοε 26, 2016 2:24 pm από Aldebaran

» Halloween
Δευ Οκτ 31, 2016 9:59 pm από ariathniM

» μικρη ντοριτ , καντυ και γενικοτερη βικτωριανη λογοτεχνια
Παρ Οκτ 21, 2016 1:00 am από candymayia

» Τα κομβικά σημεία που αλλάζουν το ρουν της ιστορίας
Τετ Σεπ 14, 2016 10:51 am από candymayia

» H ''άλλη Κάντυ''
Δευ Σεπ 12, 2016 5:16 pm από ariathniM

» Η Σάρρα Στάνλευ, η μικρή του Αβολνι
Δευ Σεπ 05, 2016 3:08 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
juliet

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Registration date : 05/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Πεμ Φεβ 11, 2010 2:11 pm

Λοιπόν ας το ανοίξω και αυτό.
Μετά από δημοσίευση της Μιζούκι ξέρουμε πως ξαναγράφει τη νουβέλα της. Στην καινούρια της έκδοση η τελευταία παράγραφος θα παρουσιάζει την Κάντυ κοντά στα τέλη των τριάντα ετών. Η Μιζούκι είπε οτι θα παρουσιάζεται λέει για μία στιγμή μόνο (πως θα το κάνει αυτό αυτή και η ψυχή της το ξέρουν). Πως τι φαντάζεστε;
Λογικά και παράλογα.

Λογικά για εμένα θα έχει πάει στις καλόγριες ή θα είναι ακόμα στο Λόφο της Πόνυ υπεύθυνη πλέον για την υιοθεσία των παιδιών και θα κρύβει τις εφημερίδες με τα άρθρα του Τέρυ κάτω απο το γραφείο.

Παράλογα θα είναι ήδη στην Νέα Υόρκη, μαζί με τον Τέρυ και έχει τα δικά της παιδάκια να φροντίζει.
Επειδή η ματιά είναι φευγαλέα δεν νομίζω να επεκταθεί παραπάνω, περιμένω τις δικές σας απαντήσεις και παρατηρήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3558
Τόπος : μικρό σπίτι του αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Πεμ Φεβ 11, 2010 2:19 pm

Το θέμα είναι παράλογο από μόνο του, η άλλη νουβέλα σε τί ακριβώς θα αναφέρεται!!!Ποιοι θα είναι οι ηρωες και τη σχέση θα έχουν με την Κάντυ!!!

Κάντυ δώσε μου πράσινο απ' τα μάτια σου
και χρυσαφί απ' τα μαλλιά σου
και έλα πριν φέξει ο ουρανός
έλα να βάψουμε τον κόσμο...
domniki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Πεμ Φεβ 11, 2010 2:29 pm

Νομιζω οτι θα παραμεινει στο σπιτι της κυριας Πονυ και θα δουλευει εκει ως νοσοκομα. Στο τελευταιο επεισοδιο φαινεται να ειναι πολυ ευτυχισμενη μαζι με τους φιλους της στο σπιτι των παιδικων της χρονων. Ποιος ξερει...μονο η Μιζουκι
juliet

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Πεμ Φεβ 11, 2010 2:39 pm

ariathniM έγραψε:
Το θέμα είναι παράλογο από μόνο του, η άλλη νουβέλα σε τί ακριβώς θα αναφέρεται!!!Ποιοι θα είναι οι ηρωες και τη σχέση θα έχουν με την Κάντυ!!!

Κάντυ δώσε μου πράσινο απ' τα μάτια σου
και χρυσαφί απ' τα μαλλιά σου
και έλα πριν φέξει ο ουρανός
έλα να βάψουμε τον κόσμο...

Athni, μην μπερδεύεσαι θα επανεκδόσει τις τρεις παλιές νουβέλες (ναι αυτές με τα γράμματα σε μία) κάνοντας κάποιες διορθώσεις και στο τέλος αυτής θα βάλει και μία καινούρια παράγραφο όπου η Κάντυ θα εμφανίζεται στα τριάντα. Αυτά.
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3426
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Πεμ Φεβ 11, 2010 3:57 pm

Εγώ την φαντάζομαι κουνέλα με 10-15 παιδιά (του Άλμπερτ όλα ), με δική της σχολή Νοσοκόμων την οποία θα της έχει αγοράσει ο Άλμπερτ από τους κληρονόμους της Μαίρη Τζέην. Τα παιδιά τους θα παίζουν αμέριμνα στο λόφο του μικρού αλόγου μαζί με τα άλλα παιδάκια και μακριά από τις σειρήνες του νέου πολέμου. Και αυτό για να μη μαθαίνουν τα νέα από τον έξω κόσμο και τους μπαίνουν τρελές ιδέες να καταταγούν.

Αντίστοιχα, ο Τέρρυ με δικό του θίασο θα περιοδεύει σ' όλη την Αμερική και ενίοτε θα συναντιέται και με τον Άλμπερτ που θα ταξιδεύει διαρκώς και θα πίνουν 5-6 μπουκαλάκια για χάρη του παλιού καιρού. Επιπλέον, θα έχει ανακυρηχτεί Σερ από τη νεοστεφθείσα βασίλισσα σε σεμνή τελετή που θα έχει μεταδώσει ζωντανά το BBC κάνοντας κοντινά (ζουμ τα λένε) στον Ρίτσαρντ και την Ελαίηνορ που θα κλαίνε από ευτυχία.

Ο Άρτσυ και η Άννυ θα έχουν ακολουθήσει χωριστούς δρόμους αφού κάποια στιγμή θα διαπίστωναν πως δεν ταιριάζουν καθόλου.
Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το φικ της Juliet.

Η Σουζάννα... ποιά Σουζάννα καλέ;;;; Α...ναι... Θα έχει αποκτήσει το δικό της κουκλοθέατρο όπου θα δίνει παραστάσεις για μικρά παιδιά. Παραδόξως το κουκλοθέατρο θα βρίσκεται σ΄ένα λόφο στις όχθες της Μίσιγκαν κάπου στο Σικάγο...

Ο Νηλ και η Ελίζα τώρα...
Μιά φίλη έχει γράψει ένα φικ στο οποίο τα δυό καλά παιδιά ταξιδεύουν με το Βρετανικό.... Περισσότερα δε λέω...
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Πεμ Φεβ 11, 2010 4:07 pm

Βρε Αλντεραμπαν αυτά που τα σκέφτεσαι, καλά κούνελος ο Αλμπερτ, όλο παιδιά θα της κάνει της Κάντυ, ούτε πρεσβειτέρα να' ταν! Πολύ φαντασία έχεις και η Τζούλιετ δεν πάει πίσω.. lol! Σερ ο Τερρυ, χα, χα..είμαστε όλοι μια ευχάριστη ατμόσαιρα που θα έλεγε και ο Ηλιοπουλος!

Εγώ επιμένω μια παράγραφος για μια 30 και βάλε Κάντυ τι να πρωτογράψεις και πως να μιλήσεις για την νέα κατάσταση των ηρώων, καλά λέει πως θα μας απογοητεύσει κάτι ξέρει η Μιζούκι!

Μια παραγραφος μόνο Δεν είμαι καλά!!!!
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Πεμ Φεβ 11, 2010 4:14 pm

ariathniM έγραψε:
Βρε Αλντεραμπαν αυτά που τα σκέφτεσαι, καλά κούνελος ο Αλμπερτ, όλο παιδιά θα της κάνει της Κάντυ, ούτε πρεσβειτέρα να' ταν! Πολύ φαντασία έχεις και η Τζούλιετ δεν πάει πίσω.. lol! Σερ ο Τερρυ, χα, χα..είμαστε όλοι μια ευχάριστη ατμόσαιρα που θα έλεγε και ο Ηλιοπουλος!

Εγώ επιμένω μια παράγραφος για μια 30 και βάλε Κάντυ τι να πρωτογράψεις και πως να μιλήσεις για την νέα κατάσταση των ηρώων, καλά λέει πως θα μας απογοητεύσει κάτι ξέρει η Μιζούκι!

Μια παραγραφος μόνο !@@#$ Δεν είμαι καλά!!!!

A... δε θέλω αρνητικές σκέψεις...
Η παράγραφος θα είναι εκτενέστατη...
Βάλε τώρα πως θα είναι με ιδεογράμματα και ένα ιδεόγραμμα = χίλιες λέξεις... Θα μας κατατοπίσει πλήρως!!! lol!
nina

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Πεμ Φεβ 11, 2010 5:26 pm

Mε δεδομενο οτι μιλαμε για τη Μιζουκι...... στα εξηντα φευγα, αν δεν κανω λαθος, το πιο πιθανο σεναριο ειναι το εξης:

Ο Τερρυ ξυπνα απο τα μαγια της ''magica de spell'' και διεκδικει την Καντυ, η οποια ομως δεν τον δεχεται και αποφασιζει να εξασκησει και παλι το επαγγελμα...... και γινεται η νοσοκομα της ακατανομαστης. O Τερρυ αγιοποιειται μετα τα βασανιστηρια που περασε απο την μαγισσα και ο Αλμπερτ ιδρυει την Green Peace

Υ.Γ. Δεν εχω τιποτα καλυτερο να περιμενω απο τη Μιζουκι σε μια παραγραφο!
nuitetoile21

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Registration date : 29/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Πεμ Φεβ 11, 2010 5:41 pm

nina έγραψε:
Mε δεδομενο οτι μιλαμε για τη Μιζουκι...... στα εξηντα φευγα, αν δεν κανω λαθος, το πιο πιθανο σεναριο ειναι το εξης:

Ο Τερρυ ξυπνα απο τα μαγια της ''magica de spell'' και διεκδικει την Καντυ, η οποια ομως δεν τον δεχεται και αποφασιζει να εξασκησει και παλι το επαγγελμα...... και γινεται η νοσοκομα της ακατανομαστης. O Τερρυ αγιοποιειται μετα τα βασανιστηρια που περασε απο την μαγισσα και ο Αλμπερτ ιδρυει την Green Peace

Υ.Γ. Δεν εχω τιποτα καλυτερο να περιμενω απο τη Μιζουκι σε μια παραγραφο!

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
ΜΙΜΙ

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Πεμ Φεβ 11, 2010 6:13 pm

εγώ πιστεύω οτι θα είναι μια δεύτερη κυρία Πόνυ που θα είναι ευτυχισμενη με το να φροντίζει τα παιδιά αλλά θα εξακολουθεί να σκέφτεται τον Τέρρυ ο οποίος ακόμα θα προσπαθεί να σωθεί απο τα νύχια της Σουζάννας, θα αλληλογραφεί με τον Άλμπερτ που θα βρίσκεται στην Αφρική να βοηθά να μην εφαφανιστούν σπάνια είδη ζώων . Αυτά!
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Πεμ Φεβ 11, 2010 9:36 pm

@nina, εισαι απιστευτη Το σεναριο σου βαζει τελος στα βασανιστικα χρονια που περασαμε, περιμενοντας την Μιζουκι να γραψει το πολυποθητο φιναλε

@MIMI, συμφωνω μ'αυτο που ειπες: η Καντυ θα ηθελε παρα πολυ να γινει σαν την κυρια Πονυ, που αποτελει αλλωστε και το προτυπο της. Ειναι γεματη αγαπη για ολους, και εκτιμα αφανταστα την κυρια Πονυ για την προσφορα της στα παιδακια. Η Καντυ δεν χρειαζεται κανεναν αντρα για να την "σωσει" και να την κανει ευτυχισμενη. Ειναι ευτυχισμενη απο μονη της Eιναι περα και πανω απο τον μυθο της Σταχτοπουτας...ειναι μια μοντερνα γυναικα

Δεν ξερω αν θα ειναι ζευγαρι με καποιον, παντως σιγουρα θα ειναι ευτυχισμενη και θα προσφερει απλοχερα αγαπη και φροντιδα σε οσους την χρειαζονται

Θα ειχε παρα πολυ ενδιαφερον να μαθαιναμε τι σκεφτεται η συγγραφεας για το μελλον της Καντυ
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Πεμ Φεβ 11, 2010 11:30 pm

Δεν μπορώ με τίποτα να φανταστώ τον Τέρρυ ενήλικα, έχει το πρόσωπο της παντοντινής εφηβείας!!! Είναι ο παντοντινός Ντόριαν Γκρευ με μια καλή ψυχούλα βέβαια, ο άνθρωπος που ο χρόνος δεν τολμά να τον αγγίξει!

Δεν νομίζω ότι η Κάντυ είναι πέρα από τον μύθο της Σταχτομπούτας, απλώς είναι μια πιο δυναμική και σύνθετη σταχτομπούτα...
nina

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Πεμ Φεβ 11, 2010 11:36 pm

ariathniM έγραψε:
Δεν μπορώ με τίποτα να φανταστώ τον Τέρρυ ενήλικα, έχει το πρόσωπο της παντοντινής εφηβείας!!! Είναι ο παντοντινός Ντόριαν Γκρευ με μια καλή ψυχούλα βέβαια, ο άνθρωπος που ο χρόνος δεν τολμά να τον αγγίξει!

Δεν νομίζω ότι η Κάντυ είναι πέρα από τον μύθο της Σταχτομπούτας, απλώς είναι μια πιο δυναμική και σύνθετη σταχτομπούτα...

Ax Ariathni μου καλα λεει η juliet εισαι κρυφοτερικη τελικα απλως μου φαινεται οτι φοβασαι λιγο τους πιο πολυπλοκους ανθρωπους. Οι ανθρωποι αυτοι μπορει να φαινονται σε ολους τους αλλους δυσκολοι ή και δυστροποι πολλες φορες οταν ομως βρουν το αλλο τους μισο........
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Πεμ Φεβ 11, 2010 11:53 pm

Για να το λες κάτι ξέρεις...κάτι ξέρεις... lol! δεν ξέρω εγώ σαν χαρακτήρας αν θα μπορούσα να συμβαβίσω με έναν άνθρωπο σαν τον Τέρρυ, ίσως γιατί εχω ήδη πληγωθεί αρκετά. Δεν μπορώ όμως και να μην τον θαυμάζω, μέσα από τα δικά σας μάτια τον αγάπησα και μέσα από το φαν-φικ της Τζούλιετ, μα πάνω απ' όλα είναι κομμάτι της ίδιας της Κάντυ, γι' αυτό οφείλω να τον αγαπήσω flower και να τον δω όπως εκείνη τον έβλεπε, με τα μάτια της 16χρονης ψυχής της.Οτι σχετιζεται με εκείνη δεν μπορεί παρα να είναι μοναδικό...

Αν δεν ήταν μοναδικός δεν θα τον ξεχώριζε Της έχω εμπιστοσύνη, καταλαβαίνω πόσο τον αγάπησε, μου έχει συμβεί.

Ομως αυτοί οι χαρακτήρες, δεν ξέρω ο ουρανός τοπυς φθονεί, τιμωρούνται γι' αυτήν την μοναδικότητα που έχουν, είναι που είναι μεγαλύτεροι και από την ίδια την ζωή, δεν ξέρω να το εξηγήσω, νομίζω ότι κάπου το εξηγεί ο Παυλίδης, το τέλος δεν είναι καλό.

NANSY δεν τιμωρούνται γιατί είναι κακά παιδιά, δεν πάνε στην κόλαση αλλά η ζωή τους γίνεται η ίδια κόλαση γιατί έχουν μια μοναδικότητα και μια αυθεντικότητα που ο κόσμος δύσκολα σηκώνει. Ανήκει ο Τέρρυ στον κύκλο των χαμένων, καταραμένων ποιητών, η απάντηση φοβάμαι δεν θα δοθεί από εμάς. Πάντως ο ίδιος θα μπορούσε να είναι δραματικός, σαιξπηρικός ήρωας και πηγή έμπνευσης για τον Αρθούρο Ρυμπω.
xruste

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 53
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry-Candy
Registration date : 12/01/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Παρ Φεβ 12, 2010 2:02 am

Η Candy στα τριάντα ! ενδιαφέρον αλλά δεν

είμαι σίγουρη ότι θέλω να μεγαλώσει ηCandy μου φτάνει που μεγαλώνω

εγώ. Crying or Very sad Crying or Very sad Θα μας πει τουλάχιστον όποιο τέλος κ'αν έχει την πορεία

μέχρι εκεί? με τρομάζει αυτο με τη μια παράγραφο
nansecrets

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Registration date : 01/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Παρ Φεβ 12, 2010 2:24 am

Η Κάντυ τριάντα(τρία); Σε ένα κρίσμο σημείο της ζωής της όπου τα πράγματα αρχίζουν να σοβαρεύουν. Σε μια ηλικία που κάνεις απολογισμό της πρώτης νεότητας και βλέπεις πια τα πράγματα με τα μάτια ενός ενήλικα που πέρα από τα θέλω έχουν δυναμικό ρόλο στη ζωή σου και τα πρέπει.... Σημείο αποφάσεων κι επιλογών... Την θέλω ευτυχισμένη και σίγουρη για ότι κι αν επιλέξει στη ζωή της,(σε αυτήν την παράγραφο) είτε με κάποιον σύντροφο(τον Τέρρυ εννοώ φυσικά!!!) είτε μόνη κι επιλέγοντας την προσφορά και την αγάπη στα παιδια όπως η κυρία Πόνυ που όπως σωστά προείπατε είχε σαν πρότυπό της. juliet έγραψες πάλι!! Τα κατάφερες να με κάνεις πάλι να πνιγώ με την coca-cola. Να σαι καλά!!! Τελικά αυτό το vampires κάτι που δεν το θυμάμαι μήπως πρέπει να του ρίξω μια ματιά κάποια στιγμή μια και ξενυχτάω σαν βρυκόλακας;

Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Παρ Φεβ 12, 2010 9:21 am

domniki έγραψε:
..... Η Καντυ δεν χρειαζεται κανεναν αντρα για να την "σωσει" και να την κανει ευτυχισμενη. Ειναι ευτυχισμενη απο μονη της Eιναι περα και πανω απο τον μυθο της Σταχτοπουτας...ειναι μια μοντερνα γυναικα

Dom, τον άντρα δεν τον χρειάζεται για να τη σώσει... Για να την κάνει ευτυχισμένη κατά ένα συγκεκριμένο τρόπο όμως ΝΑΙ!!!ΝΑΙ!!!ΝΑΙ!!!
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Παρ Φεβ 12, 2010 12:04 pm

Aldebaran έγραψε:
domniki έγραψε:
..... Η Καντυ δεν χρειαζεται κανεναν αντρα για να την "σωσει" και να την κανει ευτυχισμενη. Ειναι ευτυχισμενη απο μονη της Eιναι περα και πανω απο τον μυθο της Σταχτοπουτας...ειναι μια μοντερνα γυναικα

Dom, τον άντρα δεν τον χρειάζεται για να τη σώσει... Για να την κάνει ευτυχισμένη κατά ένα συγκεκριμένο τρόπο όμως ΝΑΙ!!!ΝΑΙ!!!ΝΑΙ!!!

Αν δεν εισαι ευτυχισμενη με τον εαυτο σου, κανενας αντρας δεν προκειται να σου φερει την ευτυχια. Θα τον κανεις να δυστυχησει κ'αυτος (αν νοιαζεται αρκετα).

Η συντροφικοτητα ειναι πολυ σημαντικη. Ομως εχω γνωρισει γυναικες που εχουν τους πιο υπερχους αντρες (και δεν εννοω εμφανισιακα) και παλι ειναι δυστυχισμενες.
juliet

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Παρ Φεβ 12, 2010 12:20 pm

nansecrets έγραψε:
Η Κάντυ τριάντα(τρία); Σε ένα κρίσμο σημείο της ζωής της όπου τα πράγματα αρχίζουν να σοβαρεύουν. Σε μια ηλικία που κάνεις απολογισμό της πρώτης νεότητας και βλέπεις πια τα πράγματα με τα μάτια ενός ενήλικα που πέρα από τα θέλω έχουν δυναμικό ρόλο στη ζωή σου και τα πρέπει.... Σημείο αποφάσεων κι επιλογών... Την θέλω ευτυχισμένη και σίγουρη για ότι κι αν επιλέξει στη ζωή της,(σε αυτήν την παράγραφο) είτε με κάποιον σύντροφο(τον Τέρρυ εννοώ φυσικά!!!) είτε μόνη κι επιλέγοντας την προσφορά και την αγάπη στα παιδια όπως η κυρία Πόνυ που όπως σωστά προείπατε είχε σαν πρότυπό της. juliet έγραψες πάλι!! Τα κατάφερες να με κάνεις πάλι να πνιγώ με την coca-cola. Να σαι καλά!!! Τελικά αυτό το vampires κάτι που δεν το θυμάμαι μήπως πρέπει να του ρίξω μια ματιά κάποια στιγμή μια και ξενυχτάω σαν βρυκόλακας;

Ax βαμπιριάσου εύκολα,
να ξεβαμπιριαστείς είναι το δύσκολο αλλά μη σε νοιάζει μιλάμε για πολύ απολαυστικό εθισμό αχ θα παρακαλείς να κάνεις μία αιμοδοσία...
juliet

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Παρ Φεβ 12, 2010 12:29 pm

Τελικά το σκέφτηκα στα 39 της θα είναι μία απελευθερωμένη γυναίκα που θα αλλάζει τον εναν άντρα μετά τον άλλο, θα είναι καριερίστρια και θα αγαπάει τα παιδιά των ξένων (γιατί δεν θα θέλει δικά της) και θα ξεκοκκαλίζει τα λεφτά των Άρντλευ στα τεκνά. lol! Όχι σιγά μη χαλάσει τη ζαχαρένια της για έναν ή περισσότερους άντρες.
nina

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Παρ Φεβ 12, 2010 12:47 pm

juliet έγραψε:
Τελικά το σκέφτηκα στα 39 της θα είναι μία απελευθερωμένη γυναίκα που θα αλλάζει τον εναν άντρα μετά τον άλλο, θα είναι καριερίστρια και θα αγαπάει τα παιδιά των ξένων (γιατί δεν θα θέλει δικά της) και θα ξεκοκκαλίζει τα λεφτά των Άρντλευ στα τεκνά. Όχι σιγά μη χαλάσει τη ζαχαρένια της για έναν ή περισσότερους άντρες.

Aν δω και την Καντυ να μετατρεπεται σε .... Σαμανθα ε.. τοτε θα πω οτι πραγματικα ο κοσμος θα καταστραφει το 2012!!!!!

Σοδομα και Γομορα
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Παρ Φεβ 12, 2010 1:07 pm

nina έγραψε:
juliet έγραψε:
Τελικά το σκέφτηκα στα 39 της θα είναι μία απελευθερωμένη γυναίκα που θα αλλάζει τον εναν άντρα μετά τον άλλο, θα είναι καριερίστρια και θα αγαπάει τα παιδιά των ξένων (γιατί δεν θα θέλει δικά της) και θα ξεκοκκαλίζει τα λεφτά των Άρντλευ στα τεκνά. Όχι σιγά μη χαλάσει τη ζαχαρένια της για έναν ή περισσότερους άντρες.

Aν δω και την Καντυ να μετατρεπεται σε .... Σαμανθα ε.. τοτε θα πω οτι πραγματικα ο κοσμος θα καταστραφει το 2012!!!!!

Σοδομα και Γομορα

ΗΜΑΡΤΟΝ
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Παρ Φεβ 12, 2010 1:50 pm

Επειδή κυκλοφορεί μια τέτοια φήμη για το 2012 ας σπεύσει η Μιζούκι να δούμε και εμείς ανάσταση. ( ημερολόγιο μάγιας, εκεί να ψάξουμε για συνέχεια της Κάντυ)!!!!

Α, ρε Τζουλιετ είσαι και σατυρικό ταλέντο( θα παρακαλέσεις να κάνεις αιμοδοσία) Που τα σκέφτεσαι αυτά, με την Νίνα και την Αλντεραμπαν θα κάνατε τριο φανταστικό, τύφλα να' χουν οι ράδιο-Αρβύλα!!!

Σατυρικά ταλέντα!!!
nina

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Παρ Φεβ 12, 2010 2:15 pm

ariathniM έγραψε:
Επειδή κυκλοφορεί μια τέτοια φήμη για το 2012 ας σπεύσει η Μιζούκι να δούμε και εμείς ανάσταση. ( ημερολόγιο μάγιας, εκεί να ψάξουμε για συνέχεια της Κάντυ)!!!!

Α, ρε Τζουλιετ είσαι και σατυρικό ταλέντο( θα παρακαλέσεις να κάνεις αιμοδοσία) Που τα σκέφτεσαι αυτά, με την Νίνα και την Αλντεραμπαν θα κάνατε τριο φανταστικό, τύφλα να' χουν οι ράδιο-Αρβύλα!!!

Σατυρικά ταλέντα!!!

Οι τρεις ξεμαλλιασμενες.... για να μην πω φαλακρες παρουσιαστριες

Κι εσυ δεν πας πισω σε φαντασια!!!
juliet

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ   Παρ Φεβ 12, 2010 5:39 pm

nina έγραψε:
ariathniM έγραψε:

Σατυρικά ταλέντα!!!

Οι τρεις ξεμαλλιασμενες.... για να μην πω φαλακρες παρουσιαστριες

Κι εσυ δεν πας πισω σε φαντασια!!!

Bien Sur

Albert my hips don't lie tonight

Η ΚΑΝΤΥ ΣΤΑ -ΑΝΤΑ
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Κάντυ-
Μετάβαση σε: