Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
 2016
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Aλλες εισαγωγές άνιμε
Τετ Νοε 30, 2016 7:27 am από alfaalfa

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Σαβ Νοε 26, 2016 4:19 pm από ariathniM

» Anime πραγματάκια
Σαβ Νοε 26, 2016 2:34 pm από Aldebaran

» facebook
Σαβ Νοε 26, 2016 2:24 pm από Aldebaran

» Halloween
Δευ Οκτ 31, 2016 9:59 pm από ariathniM

» μικρη ντοριτ , καντυ και γενικοτερη βικτωριανη λογοτεχνια
Παρ Οκτ 21, 2016 1:00 am από candymayia

» Τα κομβικά σημεία που αλλάζουν το ρουν της ιστορίας
Τετ Σεπ 14, 2016 10:51 am από candymayia

» H ''άλλη Κάντυ''
Δευ Σεπ 12, 2016 5:16 pm από ariathniM

» Η Σάρρα Στάνλευ, η μικρή του Αβολνι
Δευ Σεπ 05, 2016 3:08 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Μια γρηγορη στατιστικη

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΜΙΜΙ

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Πεμ Απρ 22, 2010 11:00 pm

Αγαπητή geo πραγματικά τώρα που το λές αυτά τα γυαλιά του Άλμπερτ όντως είναι λίγο εκτός εποχής ποτε δεν το χα προσέξει! Τελικά κάποιες λεπτομέρειες μου χουν ξεφύγει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2354
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Πεμ Απρ 22, 2010 11:57 pm

Όντως Geo, πόσο δίκιο έχεις!!!
Ξέρετε τι μου αρέσει πιο πολύ στην "Κάντυ"?
Έχουν περάσει τόσα χρόνια, έχουμε κάνει τόσες αναλύσεις ξανά και ξανά και πάλι βρίσκουμε "καινούρια" πράγματα!!!!
Τη λατρεύω την Κάντυ!!!!!!!!!!!!!

bzzz

elpidaki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Παρ Απρ 23, 2010 12:01 pm

εμενα παλι μου πηρε μια με δυο βδομαδες... καλα δεν ηταν και τιποτα το ιδιαιτερο, μαλλον για αυτο.
παντως με βοηθησε και αυτος να το ξεπερασω με την απαισια συμπεριφορα του! μετα απο 5 χρονια γνωριμιας θυμηθηκε να δειξει τον πραγματικο του εαυτο...τεσπα! καλλιο αργα...παρα αργοτερα!!!
geobacter

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Παρ Απρ 23, 2010 1:41 pm

Χε, χε Ελπιδακι
ολες οι απαντησεις δεκτες και καλοδεχουμενες.

Αλλιως τι σοι στατιστικη θα ηταν αυτη; Very Happy
domniki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Δευ Ιουν 14, 2010 9:01 pm

Tελικα βγηκε καποιο συμπερασμα απο την στατιστικη?

Παντως σε γενικες γραμμες οι γυναικες του φορουμ θελουν τον χρονο τους για να ξεπερασουν τον μεγαλο ερωτα!
Οι αντρες αραγε ποσο χρονο κανουν για να ξεπερασουν "την μεγαλη τους αγαπη"? Εχω ακουσει να λενε οτι 2 γυναικες δεν ξεχνανε ποτε: την πρωτη τους αγαπη και αυτην που ειχαν οταν ηταν φανταροι. Παντως και παλι επιμενω οτι και οι αντρες εχουν ΜΙΑ γυναικα που δεν ξεχνουν ποτε, οσα χρονια και αν περασουν, αλλα ποτε δεν το αποδεχονται, για να μην φανουν αδυναμοι...κλασικα!
geobacter

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Δευ Ιουν 14, 2010 10:31 pm

Γεια σας!

Ναι, δικιο εχεις, την ξεχασα τη στατιστικη.

Λοιπον σε μεσες ακρες ο περισσοτερος φυσιολογικος κοσμος ξεπερασε εκεινη την πρωτη σχεση περιπου σε 1.5 ως 2 χρονια.
Αυτο το εχω δει και με τους φιλους μου (και τον εαυτο μου) οποτε μου φαινεται σαν αρκετα αξιοπιστη στατιστικη.

Ευτυχως για ολους μας, ο ανθρωπινος εγκεφαλος εχει περιορισμενη μνημη οποτε για να γραφτουν καινουριες πληροφοριες καποιες παλιες σιγα σιγα σβηνονται η τουλαχιστον δεν ειναι τοσο εντονες. Αλλιως αλλιμονο μας, δε θα ξεπερνουσαμε τιποτα και οι αυτοκτονιες λογω πονου απωλειας θα ηταν σαφως περισσοτερες.

Δεν ξερω αν οι αντρες η οι γυναικες λειτουργουν εντελως διαφορετικα σε αυτο το θεμα για να ειμαι ειλικρινης. Βλεπω την παγκοσμια τεχνη και τα περισσοτερα υπεροχα εργα αγαπης ειναι φτιαγμενα απο αντρες (ανεξαρτητα απο το οτι αυτο οφειλεται σε κοινωνικες δομες που προωθουσαν ανδροκρατια). Ποιηση, λογοτεχνια, μουσικη... ξερω κι εγω... μπορει οι αντρες να τη βιωνουν διαφορετικα την αγαπη, ετσι κι αλλιως οι βιολογικοι ρολοι των δυο φυλων αναποφευκτα δημιουργουν διαφορετικη εκφραση, αλλα κι αυτοι οι ερμοι υποφερουν οσο κι εμεις. Ισως και περισσοτερο. Οι περισσοτερες αυτοκτονιες και δολοφονιες παθους ειναι εργα αντρων κι αυτες.

Το αν υπαρχει καποιος που τον θυμασαι παντα, κατα την ταπεινη μου γνωμη εχει να κανει με την ποιοτητα της σχεσης και το πως τελειωσε. Αν ειχες μια καλη σχεση και τελικα ο αλλος σε εφτυσε, η εμπειρια της απωλειας ειναι κατι που σου γραφεται στο μυαλο πολυ περισσοτερο απο μια σχεση απο την οποια εφυγες εσυ πρωτα. Ειδικα αμα η σχεση ηταν και η πρωτη σου (δηλαδη εντελως καινουρια εμπειρια) σου μενει πολυ περισσοτερο. Οπως και το πρωτο σου ταξιδι στο εξωτερικο, το πρωτο σου αυτοκινητο, το πρωτο σου computer, κλπ κλπ

Ενδιαφεροντα ολα αυτα, ισως πρεπει να ανοιξουμε κανα αλλο θεμα να τα μελετησουμε. Εχω τη εντυπωση πως ειναι δυσκολο να γενικευει κανεις σε αυτα τα θεματα. Απορω πως οι ψυχολογοι βγαζουν ακρη... :roll:
anna

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 893
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry
Registration date : 09/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Τρι Ιουν 15, 2010 1:10 am

Λοιπον τον 1ο μου εφηβικο ερωτα μου πηρε γυρω στα 6-7 χρονια να τον ξεπερασω!!! lol! lol! Δεν κανω πλακα, ηταν ερωτας με την 1η ματια, τον ειδα την 1η μερα της α'γυμνασιου κ κεραυνοβοληθηκα, τα ειχαμε απο τη 2α γυμνασιου μεχρι τη 2α λυκειου κ μετα μεχρι και το τελος της γ' λυκειου ημουν στα πατωματα lol! lol! Αν μη τι αλλο ομως του χρωσταω πολλα, κυριως το βαθμο του απολυτηριου μου lol! γιατι το ειχα ριξει στην εργασιοθεραπεια!! study study Παντως μεχρι τωρα υπαρχουν φορες που τον βλεπω στον υπνο μου....τι να πω....απωθυμενα ειναι αυτα!!!
ariel

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Registration date : 19/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Τρι Ιουν 15, 2010 6:44 pm

Εμμμ, εγω τον πρωτο μου εφηβικο ερωτα δεν τον εχω ξεπερασει ακομα, αν και αγαπησα καποιον αλλο και παντρευτηκα κτλ... Σχεση δεν είχαμε ποτε και το μονο που εχω να θυμαμαι είναι 2 φιλια (μονο!!) Απο τοτε που "χωρισαμε" εχουν περασει 20 χρονια και τον θυμαμαι παντα... ειναι σοβαρη η περιπτωση γιατρε μου;
geobacter

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Τρι Ιουν 15, 2010 6:53 pm

Δεν ειναι σοβαρη η περπτωση, μην ανησυχεις. Μονο που δεν εχει τιποτα να κανει με το εν λογω ατομο. Αν τον συναντησεις στο δρομο τωρα το πιθανοτερο ειναι να μη σε συγκινησει καθολου.

Αν του μιλησεις κιολας, μπορει γρηγορα να αρχισεις να ευχαριστεις τον καλο Θεουλη που τιποτα δεν εγινε γιατι τελικα ο τυπος ηταν μαπας.

Αυτο που σου εχει μεινει ειναι η αναμνηση της εντονης αγωνιας που δημιουργειται σε ολους οταν ειναι ερωτευμενοι (το με θελει, δε με θελει). Κατι σαν τις φοβιες περιπου (κι εγω εχω εντομοφοβια και δε βλεπω να μου περναει ποτε. Ακομα κι αν η κατσαριδα ειναι σε φωτογραφια, μου σηκωνεται η τριχα και δεν μπορω καν να κοιταξω!)

Λοιπον κατι παρομοιο γινεται με τις μυρωδιες παρεμπτιπτοντως. Μπορει να εχουν περασει δεκαετιες και να σου μυρισει καποια στιγμη το αρωμα ενος παλιου σου ερωτα η το ζυμωτο ψωμι της μαμας σου/γιαγιας σου και ο νους σου αμεσως να πεταξει στις μακρυνες εκεινες μερες.

Δε θυμαμαι πως λεγεται το φαινομενο στα Ελληνικα, συσχετισμος η κατι τετοιο (στα Αγγλικα ειναι association), αλλα ειναι εντελως συνηθισμενο και πολυ πιο κοινοτοπο απ'οτι νομιζουμε.

Τρομερο πραμα ο εγκεφαλος τελικα... Idea
ariel

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Registration date : 19/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Τρι Ιουν 15, 2010 7:09 pm

geobacter έγραψε:
Δεν ειναι σοβαρη η περπτωση, μην ανησυχεις. Μονο που δεν εχει τιποτα να κανει με το εν λογω ατομο. Αν τον συναντησεις στο δρομο τωρα το πιθανοτερο ειναι να μη σε συγκινησει καθολου.

Αν του μιλησεις κιολας, μπορει γρηγορα να αρχισεις να ευχαριστεις τον καλο Θεουλη που τιποτα δεν εγινε γιατι τελικα ο τυπος ηταν μαπας.

Αυτο που σου εχει μεινει ειναι η αναμνηση της εντονης αγωνιας που δημιουργειται σε ολους οταν ειναι ερωτευμενοι (το με θελει, δε με θελει). Κατι σαν τις φοβιες περιπου (κι εγω εχω εντομοφοβια και δε βλεπω να μου περναει ποτε. Ακομα κι αν η κατσαριδα ειναι σε φωτογραφια, μου σηκωνεται η τριχα και δεν μπορω καν να κοιταξω!)

Λοιπον κατι παρομοιο γινεται με τις μυρωδιες παρεμπτιπτοντως. Μπορει να εχουν περασει δεκαετιες και να σου μυρισει καποια στιγμη το αρωμα ενος παλιου σου ερωτα η το ζυμωτο ψωμι της μαμας σου/γιαγιας σου και ο νους σου αμεσως να πεταξει στις μακρυνες εκεινες μερες.

Δε θυμαμαι πως λεγεται το φαινομενο στα Ελληνικα, συσχετισμος η κατι τετοιο (στα Αγγλικα ειναι association), αλλα ειναι εντελως συνηθισμενο και πολυ πιο κοινοτοπο απ'οτι νομιζουμε.

Τρομερο πραμα ο εγκεφαλος τελικα... Idea

ο Στεφανος δεν θα το εκανε ποτε αυτο!!!
απο παλια ελληνικη ταινια!!!! δεν εχεις και αδικο... μαλλον αυτο που εχει μεινει ειναι οι πεταλουδιτσες στο στομαχι, και η απολυτη χαρα οταν τον εβλεπα.... αχχχ ηταν ομως ωραια!!
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Τρι Ιουν 15, 2010 7:23 pm

geobacter έγραψε:

Υπαρχει μια μυρωδια απο ενα φυτο, νομιζω θυμαρι, που μου θυμιζει τις διακοπες μου οταν ημουν μικρη. Οπουδηποτε και αν βρισκομαι αν μυρισω αυτη τη μυρωδια νιωθω μια νοσταλγια και μια ευτυχια...το ιδιο παθαινει και η αδερφη μου! Ειδικα αν ειμαστε μαζι και μυρισει θυμαρι, φωναζουμε ταυτοχρονα απο χαρα!!!
geobacter

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Τρι Ιουν 15, 2010 10:48 pm

Τι ωραια εικονα!

Ξερεις, νομιζω πως επειδη η ζωη εχει τοσα προβληματα και εγνοιες (και τον αναποφευκτο θανατο φυσικα), το μυαλο μας "πιανεται" απο οτι μπορει προκειμενου να αποσταξει στιγμες ευτυχιας.

Σε αυτες τις στιγμες κρυβομαστε η παμε οταν εχουμε αναγκη αναπτερρωσης και γαληνης. Το διανοητικο μας λιμανι ισως;

Για μενα και η Καντυ κατι παρομοιο καλυπτει. Την αναμνηση πως καθομασταν στο κρεββατι των γονιων μου με το αδερφακι μου και τη βλεπαμε στην τηλεοραση και πως κλαιγαμε μαζι για τον Αντονυ (αργοτερα εκεινη το ξεπερασε και αγαπησε τον Τερρυ, εγω δε συνηρθα ποτε) Smile

Τι αλλο σας φερνει ωραιες αναμνησεις-συσχετισμους;
elpidaki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Τρι Ιουν 15, 2010 10:51 pm

η καντυ μου θυμιζει την αδελφουλα μου.....
οχι δεν τη βλεπαμε μαζι
αλλα οταν ημουν μικρη μου μιλουσε για αυτην....
ετσι την αγαπησα την καντυ!

αργοτερα...πολυ αργοτερα εψαξα να τη βρω με τον αδελφο μου για να θυμηθουμε τα παλια!
και τη βρηκαμε!!!!!
για μενα η καντυ ειναι το "λιμανι" που ανεφερες!
ΜΙΜΙ

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Πεμ Ιουν 17, 2010 12:06 am

ωραίες αναμνήσεις μου φέρνουν αρκετά πράγματα! κάποια πιο παλιά τραγούδια μου φέρνουν στο μυαλό έντονες στιγμές, μόλις τα ακούω πραγματικά τις ξαναζώ flower επίσης η μυρωδιά του βρεγμένου χόρτου μου θυμίζει το χωριό μου πάρα πολύ, όταν βλέπω κάποιο έργο ή κάποιο κινούμενο σχέδιο παλιό μου ρχεται η εικόνα με ποιόν το έβλεπα και που καθόμουν εκείνη τη στιγμή! Γενικά υπάρχουν πολλά πράγματα που μου ξυπνάνε τις ωραιότερες αναμνήσεις ακόμα και φαγητα τελικά το συμπέρασμα μου είναι οτι ζω για τις αναμνήσεις, με κάνουν πραγματικά και χαίρομαι
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Πεμ Ιουν 17, 2010 5:04 pm

Αυτο που περιεγραψες με τα τραγουδια το εχω με κατι πολυ συγκεκριμενο: με το διπλο CD του Μαριου Φραγκουλη, "Φεγγαρι ερωτευμενο"! Το ακουγα παρα πολυ στην πιο ευτυχισμενη χρονια της ζωης μου. Οταν ακουσω καποιο τραγουδι απο αυτο το CD νιωθω την ευτυχια του "τοτε" και συγκινουμαι (τα δακρυα ερχονται στα ματια και μονο που το σκεφτομαι!). Δεν εχουν σημασια τα ιδια τα τραγουδια, η μουσικη ή οι στιχοι. Ειναι περιεργο, αλλα ΜΙΜΙ με καταλαβαινεις
ΜΙΜΙ

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Πεμ Ιουν 17, 2010 11:43 pm

domniki έγραψε:
Αυτο που περιεγραψες με τα τραγουδια το εχω με κατι πολυ συγκεκριμενο: με το διπλο CD του Μαριου Φραγκουλη, "Φεγγαρι ερωτευμενο"! Το ακουγα παρα πολυ στην πιο ευτυχισμενη χρονια της ζωης μου. Οταν ακουσω καποιο τραγουδι απο αυτο το CD νιωθω την ευτυχια του "τοτε" και συγκινουμαι (τα δακρυα ερχονται στα ματια και μονο που το σκεφτομαι!). Δεν εχουν σημασια τα ιδια τα τραγουδια, η μουσικη ή οι στιχοι. Ειναι περιεργο, αλλα ΜΙΜΙ με καταλαβαινεις

σε καταλαβαίνω απόλυτα dom γιατί κι εγώ τα ίδια νιώθω όταν ακούω κάποια τραγούδια που τα χω συνδέσει με τα πιο ευτυχισμένα χρόνια της ζωής μου flower κι εγώ συγκινούμαι πάρα μα πάρα πολύ όταν τα ακούω! Με πιάνει μια νοσταλγία για το τότε......
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3426
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Παρ Ιουν 18, 2010 9:45 am

Αυτή τη συγκίνηση τη νιώθουμε όλοι όταν ακούμε κάποιο τραγούδι που το έχουμε συνδέσει με μιά ευτυχισμένη στιγμή της ζωής μας ή με κάποια σχέση μας...
Όποτε ακούω το "Σταυρό του Νότου" μου έρχονται στο νου οι δικές μου παλιές ευτυχισμένες στιγμές και τα χρειάζομαι τα σόφτεξ...
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Παρ Ιουν 18, 2010 7:10 pm

Μες στο κλειστό δωμάτιο μπορείς να βρεις
ό,τι δεν τόλμησες ποτέ να ονειρευτείς
κι ό,τι μέσα σου βαθιά αγάπησες
κι όμως ποτέ δεν είδες να βγαίνει αληθινό
liana

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 346
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ !!!
Registration date : 26/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Τετ Ιουν 23, 2010 12:48 am

Aldebaran έγραψε:
Αυτή τη συγκίνηση τη νιώθουμε όλοι όταν ακούμε κάποιο τραγούδι που το έχουμε συνδέσει με μιά ευτυχισμένη στιγμή της ζωής μας ή με κάποια σχέση μας...
Όποτε ακούω το "Σταυρό του Νότου" μου έρχονται στο νου οι δικές μου παλιές ευτυχισμένες στιγμές και τα χρειάζομαι τα σόφτεξ...
Εγω οποτε ακουω το Σ αγαπω του Κοργιαλα θελω ολη την softex
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Τετ Ιουν 23, 2010 10:14 am

liana έγραψε:
Εγω οποτε ακουω το Σ αγαπω του Κοργιαλα θελω ολη την softex

Εμμμ... αυτό το Σ' αγαπώ;;; lol! lol! http://www.youtube.com/user/Juanitasfun#p/u/3/TwFplJwxZfo
arwyn-t

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Τετ Ιουν 23, 2010 11:13 am

Aldebaran έγραψε:

Lionel Richie "Say you, say me".... το πρωτο μπλουζ που χωρεψα... με το αγορι που ημουνα αγρια ερωτευμενη... Οταν το ακουω, θυμαμαι ποσο με το ζορι κρατιομουν ορθια!

Styx "Boat on the River"... ενα τελειο τραγουδι να το τραγουδαει ολη η παρεα μου και εγω να μην το ξερω!... θυμαμαι να τους βλεπω ολους πορωμενους κι εγω απλα να πηγαινω με το ρυθμο!... μετα βεβαια εννοειται οτι το εμαθα κι εγω απεξω και παντα το συνδεω με τις καλοκαιρινες διακοπες με τους στενους μου φιλους!

Εεεμμ.... Αρχες Σεπτεμβρη. Αρχες Σεπτεμβρη του 2008 εκανα τη μεγαλυτερη τρελα, εδωσα κοντα 1000 ευρω μονο για ενα τετραημερο, αλλα τετραημερο που θα το θυμαμαι ολη μου τη ζωη! Πηγα ανελπιστο, απιστευτο ταξιδι στην Αγγλια και ειδα ζωντανα τον David Tennant, στο μισο μετρο απεναντι μου!!!, να παιζει Αμλετ!! Απο τοτε οποτε ερχεται ο Σεπτεμβρης θυμαμαι εκεινο το ταξιδι!

Σαπουνι Μασσαλιας... μυριζει γιαγιακα.

Channel n5.... μυριζει μανουλα.

Παλια κολωνια Kouros.... μυριζει μπαμπακα.

Johnson's Baby Shampoo.... μυριζει αδερφουλης οταν ητανε μωρο (μην του το πειτε τωρα που κλεινει τα 30... Laughing )

Μυρτω λεμονι.... δημοτικο, γυμνασιο... παιδικα χρονια...

libra

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Registration date : 15/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Τετ Ιουν 23, 2010 11:31 am

Metallica - Nothing Else Matters: Τον παιδικό μου έρωτα (2 χρόνια μικρότερό μου).... ποτέ δεν του εξομολογήθηκα τι ένιωθα γιατί φοβόμουν μην τον χάσω από φίλο. 15 χρόνια μετά του το κάρφωσε η αδερφή μου και πήρε την απάντηση "Μα τι χαζή που είναι; Γιατί δεν είπε τίποτα; Εγώ ντρεπόμουν να της πω ότι μου αρέσει γιατί ήμουν μικρότερος!"...
Πριν λίγα χρόνια το άκουγα και αναπολούσα. Τώρα το ακούω και χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο...
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Τετ Ιουν 23, 2010 12:00 pm

Librako είσαι Ζυγός και εσύ;;; cheers
libra

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Registration date : 15/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Τετ Ιουν 23, 2010 12:05 pm

Aldebaran έγραψε:
Librako είσαι Ζυγός και εσύ;;; cheers

ναιιιιιιιιιιιιιιιι ... κι εσύ ε;;;
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια γρηγορη στατιστικη   Τετ Ιουν 23, 2010 1:15 pm

Ευήλια και ευάερη...

Κοινώς.. όπου φυσάει ο άνεμος...

Μια γρηγορη στατιστικη
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Γενική συζήτηση-
Μετάβαση σε: