Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
 2016
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Aλλες εισαγωγές άνιμε
Τετ Νοε 30, 2016 7:27 am από alfaalfa

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Σαβ Νοε 26, 2016 4:19 pm από ariathniM

» Anime πραγματάκια
Σαβ Νοε 26, 2016 2:34 pm από Aldebaran

» facebook
Σαβ Νοε 26, 2016 2:24 pm από Aldebaran

» Halloween
Δευ Οκτ 31, 2016 9:59 pm από ariathniM

» μικρη ντοριτ , καντυ και γενικοτερη βικτωριανη λογοτεχνια
Παρ Οκτ 21, 2016 1:00 am από candymayia

» Τα κομβικά σημεία που αλλάζουν το ρουν της ιστορίας
Τετ Σεπ 14, 2016 10:51 am από candymayia

» H ''άλλη Κάντυ''
Δευ Σεπ 12, 2016 5:16 pm από ariathniM

» Η Σάρρα Στάνλευ, η μικρή του Αβολνι
Δευ Σεπ 05, 2016 3:08 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
Συνολικά 0 χρήστες είναι συνδεδεμένοι :: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 0 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Κλήρωση Ιουνίου :D

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nansecrets

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Registration date : 01/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλήρωση Ιουνίου :D    Παρ Ιουν 25, 2010 5:38 pm

ariel έγραψε:
Ευτυχως κι εμενα εχει και μαλιστα ζουμερα πραγματα....

Της δειχνει ο Νηλ το περιοδικο που λεει οτι ο τερρυ δεν παει καλα και οτι εφυγε απο ΝΥ. Η Καντυ διαβαζει τη συνεντευξη της καταραμενης που γραφει οτι του εχει εμπιστοσυνη! Σκεφτεται η Κάντυ μας : "εκεινη θα τον περιμενει παντα, εστω κι αν τωρα ο τερρυ εφυγε εστω κι αν ποτε δε με ξεχασε! υπάρχει η σουζάνα...." Και τεραστια θλιψη ζωγραφισμενη στα ματακια της... οχι γιατι μερικες, μερικες την θελουν ήδη τ' ανασκελα για τον Αλμπερτ....

εεεεε... μα πεστα συναδελφε Αριελ!!!! γιατι μας εχουν γεμισει μυθοπλασιες!!!! ειναι που της εχει περασει και τον εχει ξεχασει εναν τετοιο αντρα!!!!!(αααχ!!!!! δεν ξεχνιεται ο ατιμος!!!!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3426
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλήρωση Ιουνίου :D    Παρ Ιουν 25, 2010 6:57 pm

Η τελευταία φορά που επίσημα τον σκέφτεται... lol!
το κομβικό σημείο όπου συνειδητοποιεί πως τσάμπα ασχολείται μαζί του ειδικά όταν έχει έναν άντρα πραγματικά δίπλα της που νοιάζεται για το που βρίσκεται και τί κάνει κάθε στιγμή.

Και αν δείτε και στα επόμενα τεύχη, μεσολαβεί ένα εξάμηνο από την παγίδα όπου η Κάντυ αποχαιρετά και οριστικά τον Τέρρυ και ασχολείται μόνο με τον πρίγκηπά της!!
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλήρωση Ιουνίου :D    Παρ Ιουν 25, 2010 7:48 pm

Aldebaran έγραψε:
Η τελευταία φορά που επίσημα τον σκέφτεται... lol!
το κομβικό σημείο όπου συνειδητοποιεί πως τσάμπα ασχολείται μαζί του ειδικά όταν έχει έναν άντρα πραγματικά δίπλα της που νοιάζεται για το που βρίσκεται και τί κάνει κάθε στιγμή.

Και αν δείτε και στα επόμενα τεύχη, μεσολαβεί ένα εξάμηνο από την παγίδα όπου η Κάντυ αποχαιρετά και οριστικά τον Τέρρυ και ασχολείται μόνο με τον πρίγκηπά της!!

ναι καλα!!!! και το γραμμα που εγραψε για εκεινον??? ειναι που τον εχει ξεχασει!!! και τα περιοδικα που δεν μπορει ουτε να τον αντικρυσει σε μια απλη φωτογραφια του??? ειναι που τον εχει ξεχασει!!!!! Ιωαννα μου... δεν ειναι ετσι... δεν ξεχνας απο την μια στιγμη στην αλλη καποιον που σε συγκλονισε, οσο κι αν δεν το παραδεχεσαι στους αλλους!!!
(θα τα πουμε κι απο κοντα την αλλη εβδομαδα που θα ερθω...!!!!! μου εστειλε μηνυμα η Βινια το πρωι και της το ειπα.)
lol!
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3426
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλήρωση Ιουνίου :D    Σαβ Ιουν 26, 2010 6:38 pm

nansecrets έγραψε:
o]ναι καλα!!!! και το γραμμα που εγραψε για εκεινον??? ειναι που τον εχει ξεχασει!!! και τα περιοδικα που δεν μπορει ουτε να τον αντικρυσει σε μια απλη φωτογραφια του??? ειναι που τον εχει ξεχασει!!!!! Ιωαννα μου... δεν ειναι ετσι... δεν ξεχνας απο την μια στιγμη στην αλλη καποιον που σε συγκλονισε, οσο κι αν δεν το παραδεχεσαι στους αλλους!!!
(θα τα πουμε κι απο κοντα την αλλη εβδομαδα που θα ερθω...!!!!! μου εστειλε μηνυμα η Βινια το πρωι και της το ειπα.)
lol!

Tα έχουμε ξαναπεί αυτά. queen

Τα γράμματα κάλυπταν το κενό στη νουβέλα από τη φυγή από το Κολέγιο μέχρι το λόφο. Από εκεί και πέρα, η μόνη ουσιαστική συνέχεια που δε γνωρίζουμε είναι αυτή που περιγράφεται στα γράμματα Κάντυ - Άλμπερτ.

Η Κάντυ μετά την παγίδα του Νηλ, τον ξεγράφει οριστικά.
Αυτό δε σημαίνει πως θα ξεχάσει και όσα έζησαν απλά δε θα τον σκέφτεται ελπίζοντας πως μπορεί κάποτε να τα ξαναβρούν... flower

Αντε... επιτέλους... μαύρα μάτια κάναμε να σε ξαναδούμε μετά τη μαύρη πέτρα που πέταξες πίσω σου... sunny
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλήρωση Ιουνίου :D    Σαβ Ιουν 26, 2010 9:01 pm

Aldebaran έγραψε:

Tα έχουμε ξαναπεί αυτά. queen

Τα γράμματα κάλυπταν το κενό στη νουβέλα από τη φυγή από το Κολέγιο μέχρι το λόφο. Από εκεί και πέρα, η μόνη ουσιαστική συνέχεια που δε γνωρίζουμε είναι αυτή που περιγράφεται στα γράμματα Κάντυ - Άλμπερτ.

Η Κάντυ μετά την παγίδα του Νηλ, τον ξεγράφει οριστικά.
Αυτό δε σημαίνει πως θα ξεχάσει και όσα έζησαν απλά δε θα τον σκέφτεται ελπίζοντας πως μπορεί κάποτε να τα ξαναβρούν... flower

Αντε... επιτέλους... μαύρα μάτια κάναμε να σε ξαναδούμε μετά τη μαύρη πέτρα που πέταξες πίσω σου... sunny

ωστε τα γραμματα στον Τερρυ και τους υπολοιπους καλυπτουν το κενο απο το κολεγιο στον λοφο ε? δεν ειναι εξελιξη στην ιστορια? αρα και τα γραμματα της Καντυ με τον Αλμπερτ ειναι απλα μια ατυχης προσπαθεια της συγγραφεως για να δωσει μια συνεχεια στο ανακριβες τελος που εχει αφησει τοσα χρονια το δημιουργημα της. στο οποιο και παλι δεν μας γινεται ξεκαθαρο προς καποια κατευθυνση γερνει η ζυγαρια...Τερρυ ή Αλμπερτ. Αρα δεν εχουμε τιποτα το ουσιαστικο περαν της γνωστης ασαφειας των τοσων χρονων και ειμαστε απλα στην αναμονη της εκδοσης της νουβελας με την προσθεση της πολυαναμενομενης παραγραφου η οποια θα μας λυνει τις αποριες...(χλωμο αλλα τελος παντων! αν δεν το παρει σοβαρα η ιδια η Μιζουκι οτι οφειλει να δωσει τελος παλι ασυναρτησιες θα γραψει!!!)
Δεν νομιζω οτι τον ξεγραφει οριστικα...το να προσαρμοζεται σε καποιες συνθηκες που επικρατουν δεν σημαινει την απολυτη διαγραφη! ανατροπες θα μπορουσαν καλλιστα να υπαρξουν αν το θελησει η συγγραφεας. ολα ειναι στα χερια, το πνευμα και την εμπνευση της λοιπον.... ειδομεν...

εεε... οχι και μαυρη πετρα εριξα πισω μου... παραπονιαρα...
(ειμαι λιγο ακριβοθωρητη η αληθεια ειναι!!! δεν προλαβαινω τα ραντεβου μου με αποτελεσμα να εχουν ολοι παραπονο!!! συγνωμμη.. θα επανορθωσω.. θα ερθω και θα κατσω και πολυ αυτη τη φορα! μεχρι να σχολασετε!)

Ελένη
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 345
Επάγγελμα : Hippie
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy
Registration date : 11/06/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλήρωση Ιουνίου :D    Τετ Αυγ 18, 2010 5:47 pm

Η papricz δεν έχει επικοινωνήσει ακόμα μαζί μου και δεν της έχω στείλει το περιοδικό που κέρδισε. Θα της στείλω ένα πμ ακόμα και αν δεν έχω νέα της σε 2 εβδομάδες, θα ξανακάνω κλήρωση για το συγκεκριμένο τεύχος. Το αγόρασα για την κλήρωση και είναι κρίμα να το έχω διπλό Very Happy

Edit: Τελικά η papricz απάντησε, οπότε θα ξανακάνουμε κλήρωση στα επόμενα γενέθλια του φόρουμ μας!

ntalia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλήρωση Ιουνίου :D    Πεμ Αυγ 19, 2010 12:08 am

αχ...ωραια ελενη μου αυτο ηθελα να μαθω...γιατι πολυ στεναχωρεθηκα οταν καταλαβα οτι επρεπε να ειχα γινει μελος 2 μηνες πριν για να συμμετασχω σαυτην την κληρωση...στην επομενη θα δηλωσω συμμετοχη σιγουρα ! και ελπιζω να κερδισω κι εγω κανα τευχος που δεν εχω κανενα...

Κλήρωση Ιουνίου :D
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Νέα - Ανακοινώσεις - Διαγωνισμοί-
Μετάβαση σε: