Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
 2016
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Aλλες εισαγωγές άνιμε
Πεμ Δεκ 08, 2016 12:48 pm από ariathniM

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Σαβ Νοε 26, 2016 4:19 pm από ariathniM

» Anime πραγματάκια
Σαβ Νοε 26, 2016 2:34 pm από Aldebaran

» facebook
Σαβ Νοε 26, 2016 2:24 pm από Aldebaran

» Halloween
Δευ Οκτ 31, 2016 9:59 pm από ariathniM

» μικρη ντοριτ , καντυ και γενικοτερη βικτωριανη λογοτεχνια
Παρ Οκτ 21, 2016 1:00 am από candymayia

» Τα κομβικά σημεία που αλλάζουν το ρουν της ιστορίας
Τετ Σεπ 14, 2016 10:51 am από candymayia

» H ''άλλη Κάντυ''
Δευ Σεπ 12, 2016 5:16 pm από ariathniM

» Η Σάρρα Στάνλευ, η μικρή του Αβολνι
Δευ Σεπ 05, 2016 3:08 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

shall we dance?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dolly

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Registration date : 25/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: shall we dance?   Τρι Οκτ 19, 2010 12:37 am

Μπορώ να πω ότι χάρεις αυτό το topic έχω περάσει κανένα δίωρο παρακολουθώντας πέρα από τα βιντεάκια που είναι αναρτημένα και άλλα στο yutube.... είναι όλα υπέροχα..... και φυσικά η Svetlana Zakharova είναι με μια λέξη τέλεια.... δεν μπορείς να πάρεις τα μάτια σου από πάνω της.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Registration date : 19/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: shall we dance?   Τρι Οκτ 19, 2010 4:37 pm

dolly έγραψε:
Μπορώ να πω ότι χάρεις αυτό το topic έχω περάσει κανένα δίωρο παρακολουθώντας πέρα από τα βιντεάκια που είναι αναρτημένα και άλλα στο yutube.... είναι όλα υπέροχα..... και φυσικά η Svetlana Zakharova είναι με μια λέξη τέλεια.... δεν μπορείς να πάρεις τα μάτια σου από πάνω της.....

αχ, δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι!!!

ομολογω οτι κι εγω μέχρι να ανεβάσω κάτι, μπορεί να φάω κανα δυωρο χαζεβοντας δεξια αριστερα!!!
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: shall we dance?   Σαβ Οκτ 23, 2010 7:45 pm

"Το απομεσήμερο ενός φαύνου", μουσική Claude Debussy, χοροχραφία Vaslav Nijinsky.

Στην παράσταση που θα δείτε, χορεύει ο Rudolph Nuregev, αλλα στο πρώτο της ανέβασμα (Παρίσι 29-5-1912) χορευε ο ίδιος ο Nijinky και φυσικά αποθεώθηκε!!! Ανεβασα την συγκεκριμένη χορογραφία για δύο λόγους. Κάτ' αρχην θεωρήται σταθμος για την ιστορία του χορού. Οι δυσδιαστατες απολυτα χορευτικές φιγούρες του Nijinsky αποδεικνύουν την χορογραφική ευφυία του! Ο δεύτερος λόγος είναι οτι θα ήθελα να έχουμε μια ιδέα απο την τέχνη την εποχή που ζούσε η Κάντυ!

titika

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Επάγγελμα : Δασκαλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΤΕΡΡΥ-ΑΝΝΥ
Registration date : 29/03/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: shall we dance?   Τρι Νοε 02, 2010 9:41 pm

ariel έγραψε:
Το δευτερο παιδικό μου απωθημενο ήταν ο χορός....τωρα μπορει να ακουγεται παράξενο αλλά το 70 μπαλετο εκαναν μονο τα πλουσια κοριτσακια οποτε δεν είχα την ευκαιρία να ασχοληθω. Η τρέλα μου ωστοσο αποδειχθηκε μεγαλυτερη από την εσωστρέφιά μου και στα 32 μου ξεκίνησα κλασσικο μπαλετο. Νομίζω οτι ήταν ότι πιο έξυπνο εχω κάνει ποτε στη ζωή μου και απλα χτυπάω το κεφάλι μου για τα χαμένα χρόνια. Παιδια αν διστάζεται κι εσεις για κάτι, σας λέω οτι μετανιωνουμε μόνο γι αυτα που δεν κάναμε. Και κατι που μου λεει πολυ συχνα ο αντρας μου ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ
Ανοιξα αυτή την ενοτητα για να βάζουμε χορευτικα θέματα. Τι λέτε?

ΣΤΟ ΛΕΩ Κ ΔΗΜΟΣΙΑ....ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ που κυνηγησες το μικρο σου απωθημενο εισαι αξιεπαινη!!!!!!!!!!Θα δωσετε καμια εστω ερασιτεχνικη -παραστασουλά να σε δουμε?????

Ευχαριστουμε που το αναφερεις παντως ,διοτι δινεις νεα πνοη σε ενα μικρο ονειρο που ολο αμφιταλαντευομουν κ δισταζα να το υλοποιησω.

Αλλα τωρα μου δινεις εκ νεου κινητρο.Νιωθω σα μια ιδιοτυπη συμπαρασταση...Αν θες κοιτα στα ΠΜ ασου κ μιλησε μου για τη σχολη σου.

Ασχετο διαβασα αρθρο στο ΒΗΜΑΓΚΑΖΙΝΟ για μια χορευτρια που ειχε ξεκινησει γυρω στα 30.
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: shall we dance?   Τρι Νοε 02, 2010 9:46 pm

Σ' ευχαριστώ Τιτίκα, με εμψυχώνεις!!!!

σχολες πολλες, ορεξη να έχεις! Οποτε θες ψαξε και έλα να τα πούμε να βοηθήσω όπου μπορώ!

Παρασταση δίνουμε κάθε χρόνο στο τέλος. Είναι η ανταμοιβη των κόπων (και πόνων) μιας ολοκληρης χρονιας.
titika

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: shall we dance?   Τρι Νοε 02, 2010 9:52 pm

ariel έγραψε:

σχολες πολλες, ορεξη να έχεις! Οποτε θες ψαξε και έλα να τα πούμε να βοηθήσω όπου μπορώ!

Παρασταση δίνουμε κάθε χρόνο στο τέλος. Είναι η ανταμοιβη των κόπων (και πόνων) μιας ολοκληρης χρονιας.

Μα αυτο που κανεις ειναι υπεροχο κ πρεπει ν κυνηγαμε τα ευφικτα ονειρα μας.

Ψαχνω καπου ΚΗΦΙΣΙΑ στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ κ δε βρισκω τιπ[οτα κ σε 1-2 που ρωτησαν γνωστοι μου δεν ειχε ερασιτεχνικα τμηματα ενηλικων σαν αυτο που περιγραφεις....Εχω πελαγωσει ολιγον.
titika

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: shall we dance?   Τρι Νοε 02, 2010 10:57 pm

titika έγραψε:
ariel έγραψε:

Ψαχνω καπου ΚΗΦΙΣΙΑ στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ κ δε βρισκω τιπ[οτα κ σε 1-2 που ρωτησαν γνωστοι μου δεν ειχε ερασιτεχνικα τμηματα ενηλικων σαν αυτο που περιγραφεις....Εχω πελαγωσει ολιγον.

Brhka mia ιστοσελιδα που επισης γινεται συζητηση για μπαλετο κν αοπο κοπελες που επισης τ ειχαν απωθημενο μετα τα 20-αν κ δεν εχω βρει τροπο να εγγραφω.

http://www.balletinfo.gr/
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: shall we dance?   Τρι Νοε 02, 2010 11:24 pm

titika έγραψε:
titika έγραψε:
ariel έγραψε:

Brhka mia ιστοσελιδα που επισης γινεται συζητηση για μπαλετο κν αοπο κοπελες που επισης τ ειχαν απωθημενο μετα τα 20-αν κ δεν εχω βρει τροπο να εγγραφω.

http://www.balletinfo.gr/

Δεν την είχα δει, καλη φαινεται! κανε log in και μετα θα βρεις οδηγίες για την εγγραφή μέλους.

shall we dance?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ο λόφος της Πόνυ!-
Μετάβαση σε: