Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Candy Candy Final Story - Translated in English
Χθες στις 3:50 pm από fay450

» Χαρούμενα γενέθλια...
Σαβ Οκτ 21, 2017 6:00 pm από ariathniM

» Συγκατοίκηση αδερφική ή μήπως όχι...;
Τρι Οκτ 10, 2017 12:36 pm από Aldebaran

» Υιοθεσία από άντρα; Απορία νομικής φύσης
Σαβ Οκτ 07, 2017 12:51 am από fay450

» Πολυπόθητη μετάφραση
Τετ Οκτ 04, 2017 2:05 pm από Arubato

» Καλως ορίσατε!
Τετ Οκτ 04, 2017 1:13 pm από Arubato

» Η μουσική της σειράς
Παρ Σεπ 15, 2017 6:20 pm από fay450

» Τα σχέδια του Βαγγέλη
Παρ Σεπ 15, 2017 12:22 am από katerina

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Δευ Σεπ 04, 2017 12:15 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
Συνολικά 0 χρήστες είναι συνδεδεμένοι :: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 0 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

ΡΟΚΣΤΟΥΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : μικρό σπίτι του αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 5:03 pm

Σιγουρα Ελπιδάκι, πιστεψε με !!! μακαρι όμως και να εχουμε, τι το καλύτερο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 5:04 pm

ariathniM έγραψε:
Σιγουρα Ελπιδάκι, πιστεψε με !!! μακαρι όμως και να εχουμε, τι το καλύτερο!

ναι.....
λοιπον να ξεκινησω εγω πρωτη????
χιχιχιχ!!!!!
ariel

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Registration date : 19/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 5:04 pm

arwyn-t έγραψε:
Τι εκανα εγω και με ευχαριστειτε δεν καταλαβα, αλλα παρακαλω!

Οσο για το θεμα μας... για μενα το Ροκσπωστολενε (Rocktown? Rockstown? Rockstone? ) ειναι απλα το οριστικο κλεισιμο της ιστοριας Καντυ-Τερρυ. Θα επανελθω κι εγω οταν ξαναμελετησω τη σκηνη και ετοιμασω το δοκιμιο μου.

:sweety1:

Ευχαριστω γιατι μου εμαθες το κολπο με το ctrla ctrlc και επαναφορα με ctrlv... χωρις αυτα δεν θα τολμουσα να ανοιξω αυτο το θεμα Wink

Σε ευχαριστω ομως και για την τοποθετηση... αν ολοι συμπλεαμε προς την ιδια κατευθυνση, το θεμα μου δεν θα ειχε το ιδιο ενδιαφερον lol!
Τωρα μου δινεις την ευκαιρια να μιλησω για το βαθος του χαρακτηρα του Τερρυ και γιατι τον αγαπαω τοσο πολυ flower
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 5:19 pm

Πριν συνεχίσω με τις αναφορες μου στους χαρακτηρες δυο λογια για την arwin.... Δεν καταλαβαινω πως μια τόσο ρομαντικη και ευαισθητη αλμπερτοφαν, βγάζει τοση σκληρότητα απεναντι σε ενα χαρακτηρα οπως είναι ο Τερρυ. Με εντιπωσιάζει ιδιαιτερα το γεγονος , οτι τον κατηγορεις για την μοναξια του, ισως ποτε να μην υπηρξες μονη, παντα να είσουν πολυ κοινωνικη και περιτριγυρισμένη απο φίλους, πιστευεις ομως οτι οι μοναχικοι ειναι κακοι ανθρωποι και οι κοινωνικοι το αντιθετο; Και κατι ακομα...πως τοσο ευκολα κατηγορεις καποιον για ειρωνικη και σκληρη συμπεριφορα οταν πρωτη εσυ δεν δισταζεις να την υιοθετησεις απεναντι στον Τερρυ και να τον διαγραψεις τοσο ευκολα; Μηπως να το ξανασκευτεις; Wink
arwyn-t

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 5:25 pm

Εγω παλι δεν μπορω να συμπαθησω τον Τερρυ με τιποτα. Οσο και να εσωσε την Καντυ, οσο και να την αγαπησε υποτιθεται, η συμπεριφορα του προς τους τριτους που δεν του εφταιγαν σε τιποτα μου ειναι τοσο απωθητικη, που δεν τον σωζει τιποτα στα ματια μου.

Ας σταματησω εδω. Δεν θελω να εκφραστω ελευθερα, διοτι οταν το κανω, αν και δεν ειμαι αναιδης, προκαλω.

Τελος απο μενα!

flower
elpidaki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 5:28 pm

arwyn-t έγραψε:
Εγω παλι δεν μπορω να συμπαθησω τον Τερρυ με τιποτα. Οσο και να εσωσε την Καντυ, οσο και να την αγαπησε υποτιθεται, η συμπεριφορα του προς τους τριτους που δεν του εφταιγαν σε τιποτα μου ειναι τοσο απωθητικη, που δεν τον σωζει τιποτα στα ματια μου.

Ας σταματησω εδω. Δεν θελω να εκφραστω ελευθερα, διοτι οταν το κανω, αν και δεν ειμαι αναιδης, προκαλω.

Τελος απο μενα!

flower

ΜΙΜΙ

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 5:32 pm

Κι εγώ πιστεύω πως ήσουν αρκετά σκληρή άργουην με τον Τέρρυ! Όταν κάποιος άνθρωπος δεν είνα ιδιαίτερα κοινωνικός δεν είναι απαραίτητα κακός ή υπερόπτης! Ποτέ δεν έδειξε κακό πρόσωπο ο Τέρρυ, ποτέ δεν το έπαιξε πλούσιος και πρώτο όνομα στο θέατρο! Ίσα ίσα που πάντα ήταν σεμνός και δεν ήθελε να εκμεταλευτεί ούτε τα πλούτη του πατέρα του αλλά ούτε και το όνομα της μητέρας του! Εγω γενικώς όταν γνωρίσω κάποιον για πρώτη φορά θέλω τον χρόνο μου για να του ανοιχτώ σε σχέση με άλλους που είναι κοινωνικοί απο την πρώτη στιγμή αυτό δεν πάει να πει οτι το παίζω κάποια απλά έτσι είμαι! Άλλοι που έχω γνωρίσει είναι ακόμα πιο κλειστοί χαρακτήρες απο μένα κι όμως είναι πολύ καλά παιδιά! Και σίγουρα στη ζωή σε πολλούς τυχαίνει κάποια στιγμή να μην έχουν φίλους, άσχημο αυτό αλλά δυστυχώς τυχαίνει.... No
arwyn-t

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 5:35 pm

ariel έγραψε:
Πριν συνεχίσω με τις αναφορες μου στους χαρακτηρες δυο λογια για την arwin.... Δεν καταλαβαινω πως μια τόσο ρομαντικη και ευαισθητη αλμπερτοφαν, βγάζει τοση σκληρότητα απεναντι σε ενα χαρακτηρα οπως είναι ο Τερρυ. Με εντιπωσιάζει ιδιαιτερα το γεγονος , οτι τον κατηγορεις για την μοναξια του, ισως ποτε να μην υπηρξες μονη, παντα να είσουν πολυ κοινωνικη και περιτριγυρισμένη απο φίλους, πιστευεις ομως οτι οι μοναχικοι ειναι κακοι ανθρωποι και οι κοινωνικοι το αντιθετο; Και κατι ακομα...πως τοσο ευκολα κατηγορεις καποιον για ειρωνικη και σκληρη συμπεριφορα οταν πρωτη εσυ δεν δισταζεις να την υιοθετησεις απεναντι στον Τερρυ και να τον διαγραψεις τοσο ευκολα; Μηπως να το ξανασκευτεις; Wink

Και ομως κανεις λαθος. Smile

Υπηρξα και μονη. Ειχα και ενα διαστημα που δεν ειχα φιλους. Ποτέ ομως, μα ποτέ δεν ημουνα σνομπ, αναιδης και απειθαρχη. Ποτέ δεν σηκωσα το φρυδι να εκφραστω ειρωνικα απεναντι στους αλλους, να τους βρισω την πατριδα, να τους στολισω για την κοινωνικη τους θεση ή οτιδηποτε. Απλα ημουνα ευγενικα και ντροπαλα στην ακρη, μοναχικα, αλλα αξιοπρεπως. Και οταν τελικα βγηκα απο το καβουκι μου, απεκτησα φιλους που θα τους εχω μια ζωη.

Στον Αγιο Παυλο ο Τερρυ ητανε ετσι; Εκανε καμια πραγματικη επανασταση απεναντι στον εαυτο του, να βγει απο το δικο του καβουκι και να χαμογελασει στον κοσμο; Οχι μονο στην Καντυ, σε ολη την κοινωνια;

Παραδεχομαι τους ανθρωπους με κοτσια. Τους ανθρωπους που παιρνουνε τη ζωη απο το γιακα και τη νικανε στις δυσκολιες. Αν καθεσαι και κλαις, αν πεφτεις στον πατο και το ριχνεις στα τσιγαρα, ποτα και ξενυχτια κάνεις κατι; Τι εκανε ο Τερυ απο μονος του που εδειξε οτι τιμησε την Καντυ αν μητι αλλο; Τι;;;
arwyn-t

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 5:53 pm

Ωστοσο.... η αληθεια ειναι οτι για μενα γενικα ο χαρακτηρας του Τερρυ ειναι περιεργα γραμμενος και απο ενα σημειο και περα χανει. Θαρρεις ο Τερρυ του κολεγιου δεν εχει σχεση με τον Τερρυ του Μπροντγουέι, ουτε φυσικα με του Ροκαμπιλιταουν. Εχει ψυχολογια που δεν ταιριαζει σε αυτο που ειναι, ανομοιογενη. Ενας νεαρος Βρετανος να ειναι ετσι; Οχι. Ειναι ενας αχταρμας βρετανογιαπωνεζομιζουκικος.

Τελωσπαντων, τελος οριστικο απο μενα, τα αρνητικα του Τερρυ βρισκουνε στην πιο ευερεθιστη χορδη μου και ολα τα καλα του δεν τον εξυψωνουν. Ετσι ειμαι, τι να κανω;

Α και.... ισως ειναι η Διδυμη φυση μου. Απο τη μια ρομαντικη, απο την αλλη σκληρη. Πιανω τα ακρα! geek

elpidaki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 5:55 pm

[quote="arwyn-t"]Ωστοσο.... η αληθεια ειναι οτι για μενα γενικα ο χαρακτηρας του Τερρυ ειναι περιεργα γραμμενος και απο ενα σημειο και περα χανει. Θαρρεις ο Τερρυ του κολεγιου δεν εχει σχεση με τον Τερρυ του Μπροντγουέι, ουτε φυσικα με του Ροκαμπιλιταουν. Εχει ψυχολογια που δεν ταιριαζει σε αυτο που ειναι, ανομοιογενη. Ενας νεαρος Βρετανος να ειναι ετσι; Οχι. Ειναι ενας αχταρμας βρετανογιαπωνεζομιζουκικος.

χμμμμ.....σαν να εχεις ενα μικρο δικιο....
επαιρνε τιποτα χαπια η μιζουκι????
το εψαξε κανενας????
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 5:59 pm

Η επομενη που θα μιλησω θα ειναι η Καντυ και οχι ο Τερρυ που ισως περιένατε. Η Κάντυ λοιπον φτανει στο Ροκσταουν αναζητώντας τον Αλμπερτ και βρίσκει μια πολυ μεγαλη εκπληξη-απογοτευση, τον Τερρυ. Το σοκ που παθαινει οταν τον βλέπει σ' αυτα τα χαλια ειναι πολυ καθαρα ζωργαφισμένο στο προσωπο της. Αρνηται να πιστεψει οτι ο λαμπερος της Τερρυ καταντησε ετσι... Γρηγορα ομως καταλαβαινει ακριβως τι εχει συμβει και το λεει ξεκάθαρα. Ο Τερρυ εκανε την επιλογη του, οχι ο Τερρυ δεν είχε επιλογη η Σουζανα εδω δε λέει τιποτα... η κάντυ ακόμα κι εδω δε θέλει να κάνει καποια κακη κριση για τη Σουζανα, ουτε να πει οτι η Σουζανα ήταν η μονη που επελεξε, η μονη που αποφάσισε... και συνεχίζει προδώσαμε τα αισθήματα μας και αυτο το λαθος πληρωνεις τωρα... Στη συνέχεια βέπουμε την Κάντυ να καταρεει κυριολεκτικα πισω απο μια κερεκλα, στη σκεψη οτι αυτα εγιναν επειδη ο τερρυ την αγαπησε και δεν μπορεσε να την ξεπερασει... Αυτη ειχε τους φιλους της, τον πιο δυνατο της χαρακτηρα, αν θελετε και ευχοταν να περασει ο χρονος γρηγορα για να επουλωσει τις πληγες, ο τερρυ ομως, τι ειχε ο Τερρυ; Τη Σουζανα να του θυμιζει το χρεος του και τί εχασε; Οταν τον βλεπει παλι δυνατο στη σκηνη, του ζηταει να γυρισει στη Σουζανα και να την κάνει ευτυχισμένη, γιατι ετσι θα είναι ευτιχισμένη κι αυτη. Μα τη ψυχη εχει τελικα αυτο το κοριτσι; Του ζητα να γυρισει και να έχει αξία η θυσία τους και ο πονος που και οι δυο περασαν, κανοντας εναν αλλο ανθρωπο ευτυχισμενο.
Αρχικα αναρωτιωμουν γιατι δεν εμεινε για να μιλησει στο τερρυ,αλλα μετα καταλαβα. Οι αποφάσεις τους ειχαν παρθει, τα δεδομενα δεν είχαν αλλαξει, τι παραπανω θα μπρουσαν να πουν απο ενα πικρο αντιο (ξανα?) Το μονο που θα καταφερνε η Καντυ αν εμενε , θα ήταν να πληγωσει τον Τερρυ, αφενος γιατι ηταν μαρτυρας της καταντιας του (αυτη ο μονος ανθρωπος που ο τερρυ εκτιμουσε και υπολογιζε στη ζωη του) αφαιτερου γιατι και παλι θα τον αφηνε να γυρισει στη Σουζανα και το πικρο καθηκον του. Πως αντεξε αυτο το μικρο κοριτσι να παρει μια τοσο γενναια αποφαση; Η Κάντυ εχει ακομα αισθηματα για το Τερρυ, μη γελιεστε καθολου για αυτο. Το απεδειξε πεφτωντας στην παγιδα του Νηλ, το απεδειξε ξανα και με τον τροπο που εφυγε απο το θεατρο του ροκσταουν (δεν μπορει να αντικρισει τον Τερρυ ) και ομως εκανε την καρδια της πετρα και αποχωρησε, ακριβως οπως θα είχε προβλεψει κι ο Αλμπερτ φανταζομαι.
Διαβαζω ξανα και ξανα απο αλμπερτοφανς οτι η καντυ παρατησε τον Τερρυ στο Ροκσταουν γιατι τον είχε ξεχασει και η καρδια της ανηκε ηδη αλλου... μα σοβαρα ειναι οτι πιο αστειο εχω δει... Μιλαμε για την ιδια Κάντυ; ΠΟΤΕ Η ΚΑΝΤΥ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΤΙΚΟ ΤΗΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΤΗΣ? Πειτε μου μια φορα και παιρνω το επιχειρημα μου πισω!!!! Αν δλδ αντι του τερρυ ήταν ο Αρτσι ή ο δρ. Μαρτιν, θα τους παραταγε για να τρεξει να βρει τον Αλμπερτ της; Δεν νομίζω... οχι η Κάντυ που εγκατελειψε τον ερωτα της ζωης της για μια Σουζανα...
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 6:05 pm

arwyn-t έγραψε:

Τελος απο μενα!

flower

ο τερρυ ειναι φανταστικος χαρακτηρας. Νομιζω οτι μπορεις να εκφραστεις ελευθερα δεν θα προσβαλεις και κανενα lol!
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 6:06 pm

Τι εκανε ο Τερυ απο μονος του που εδειξε οτι τιμησε την Καντυ αν μητι αλλο; Τι;;;

εμεινε με τηνΣουζανα, θελεις κι αλλο;
arwyn-t

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 6:10 pm

Πριν πολυ καιρο, διαβασα σε ενα αλλο φορουμ απο μια φαν ονοματι nina421 (η οποια δεν απαντησε σε κανενα ΡΜ μου, εχει χαθει καπου, κριμα...) τα παρακατω:

Νεαρός ήτανε πολύ ερωτευμένος με νεαρά Α. Μια άλλη νεαρά Β είναι κάργα ερωτευμένη με τον νεαρό, αλλά αυτός δεν της δίνει σημασία, διότι αγαπά τη νεαρά Α. Μια μέρα όμως γίνεται ένα ατύχημα, ένα αυτοκίνητο πάει να πέσει πάνω στο νεαρό, αλλά η νεαρά Β που ήτανε εκεί, του δίνει μια σκουντιά, τον σπρώχνει μακριά και το αυτοκίνητο χτυπάει αυτήν και χάνει το πόδι της. Από υποχρέωση και τύψεις, και επειδή η νεαρά Β λέει ότι θα αυτοκτονήσει πλέον χωρίς τον έρωτά της, ο νεαρός τα χαλάει με την νεαρά Α και τελικά τα φτιάχνει με τη νεαρά Β, αν και δεν την αγαπάει καθόλου...

Ειλικρινά τώρα... θα επιδοκιμάζατε την ιστορία αυτή ή θα λέγατε ψυχοπαθή τη νεαρά Β και τελειως τρελό τον νεαρό;;;

Και προσθετω εγω, αν ησασταν εσεις η νεαρα Α, θα λεγατε στον αγαπημενο σας "αχ αγαπη μου τι κριμα, ειμαστε ερωτευμενοι, αλλα κριμα η κοπελα Β, μεινε μαζι της";;; Σοβαρα τωρα;;;;

Κι ομως... το δεχομαστε για Καντυ και Τερρυ! Ε Λ Ε Ο Σ . . . . .

arwyn-t

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 6:12 pm

ariel έγραψε:
Τι εκανε ο Τερυ απο μονος του που εδειξε οτι τιμησε την Καντυ αν μητι αλλο; Τι;;;

Οοοοοοοοοχι............... δεν εμεινε με τη Σουζανα..... στο Ροκαμπιλι κατεληξε!!! Και αν δεν ητανε η Καντυ ΚΑΙ εκει, ακομα στο Ροκαμπιλι θα ητανε!
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 6:17 pm

arwyn-t έγραψε:
Πριν πολυ καιρο, διαβασα σε ενα αλλο φορουμ απο μια φαν ονοματι nina421 (η οποια δεν απαντησε σε κανενα ΡΜ μου, εχει χαθει καπου, κριμα...) τα παρακατω:

Νεαρός ήτανε πολύ ερωτευμένος με νεαρά Α. Μια άλλη νεαρά Β είναι κάργα ερωτευμένη με τον νεαρό, αλλά αυτός δεν της δίνει σημασία, διότι αγαπά τη νεαρά Α. Μια μέρα όμως γίνεται ένα ατύχημα, ένα αυτοκίνητο πάει να πέσει πάνω στο νεαρό, αλλά η νεαρά Β που ήτανε εκεί, του δίνει μια σκουντιά, τον σπρώχνει μακριά και το αυτοκίνητο χτυπάει αυτήν και χάνει το πόδι της. Από υποχρέωση και τύψεις, και επειδή η νεαρά Β λέει ότι θα αυτοκτονήσει πλέον χωρίς τον έρωτά της, ο νεαρός τα χαλάει με την νεαρά Α και τελικά τα φτιάχνει με τη νεαρά Β, αν και δεν την αγαπάει καθόλου...

Ειλικρινά τώρα... θα επιδοκιμάζατε την ιστορία αυτή ή θα λέγατε ψυχοπαθή τη νεαρά Β και τελειως τρελό τον νεαρό;;;

Και προσθετω εγω, αν ησασταν εσεις η νεαρα Α, θα λεγατε στον αγαπημενο σας "αχ αγαπη μου τι κριμα, ειμαστε ερωτευμενοι, αλλα κριμα η κοπελα Β, μεινε μαζι της";;; Σοβαρα τωρα;;;;

Κι ομως... το δεχομαστε για Καντυ και Τερρυ! Ε Λ Ε Ο Σ . . . . .

Σημειώνω οτι ΚΑΜΙΑ τερρικια δεν δεχεται αυτο το τελος και το βρησκουμε εντελως μα εντελως τραβηγμένο....
Αντιθετα... απο αλμπερτφανς εχω ακουσει ακομα και οτι ο τερρυ πρειπει στο τελος να αγαπησει???? τη Σουζανα .... να σχολιασω ή να το αφησω καλυτερα?
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 6:21 pm

arwyn-t έγραψε:
ariel έγραψε:

Οοοοοοοοοχι............... δεν εμεινε με τη Σουζανα..... στο Ροκαμπιλι κατεληξε!!! Και αν δεν ητανε η Καντυ ΚΑΙ εκει, ακομα στο Ροκαμπιλι θα ητανε!

Μα αφου κι εσυ το γραφεις... αν δεν ηταν η κάντυ.... για χαρη της κάνει πολλα, απο που να αρχισω... που εριξε τη "μουρη" του και ζητησε βοηθεια απο τον πατερα του; που πηρε για πρωτη φορα τη ζωη του στα χερια του για να την ξεμπλεξει στο κολεγιο; ολα κι ολα είναι ενοχος για πολλα, αλλα μην τον κατηγορεις αδικα και χωρις αποδειξεις...
arwyn-t

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 6:23 pm

^^^^ Εγω, αν και αλμπερτικια, βριζω τον Τερρυ που αφησε την Καντυ για τη Σουζανα! Ειλικρινα! Τον θεωρω δειλο και κορόιδο, αναξιο να διεκδικησει τη ζωη του με αποφασιστικοτητα και δυναμισμο! Μ****α μεγα! Και αλλη μια βλαμμενη η Καντυ που το δεχτηκε! Ελεος!

Αλλα ειπαμε, η Μιζουκι ειναι Γιαπωνεζα, αλλη η νοοτροπια εκει περα. Στα δικα μας δυτικα ματια, μια δυτικη Καντυ και ενας δυτικος Τερρυ δεν ειναι επουδενι ετσι! Στα γιαπωνεζικα ματια ομως... παντα μιζερια και θυσιες! Ελεος!

arwyn-t

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 6:27 pm

ariel έγραψε:
arwyn-t έγραψε:
ariel έγραψε:

Μα αφου κι εσυ το γραφεις... αν δεν ηταν η κάντυ.... για χαρη της κάνει πολλα, απο που να αρχισω... που εριξε τη "μουρη" του και ζητησε βοηθεια απο τον πατερα του; που πηρε για πρωτη φορα τη ζωη του στα χερια του για να την ξεμπλεξει στο κολεγιο; ολα κι ολα είναι ενοχος για πολλα, αλλα μην τον κατηγορεις αδικα και χωρις αποδειξεις...

Το θεμα ειναι να τιμας την Καντυ χωρις να ειναι εκει, να τη νομιζεις οπτασια και ετσι να παιρνεις μπρος! Το θεμα ειναι να εχεις παρει το μαθημα και τις αποφασεις σου και να μενεις πιστος σε αυτα! Οχι μετα να αφησεις τη Σουζανα και να μπεκρογυρνας στο Ροκαμπιλι! Αν δεν ητανε η Καντυ ΠΑΛΙ, παλι με σκουντημα δικο της δηλαδη, ή μαλλον του Αλμπερτ, ο Τερρυ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ δεν θα εβγαινε απο το βουρκο ποτέ! Παλι η ΕΛΠΑ να τον σπρωξει να παρει μπρος, μονος του δυναμισμο μηδεν! Οκέι....
:roll:
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 6:32 pm

arwyn-t έγραψε:
^^^^ Εγω, αν και αλμπερτικια, βριζω τον Τερρυ που αφησε την Καντυ για τη Σουζανα! Ειλικρινα! Τον θεωρω δειλο και κορόιδο, αναξιο να διεκδικησει τη ζωη του με αποφασιστικοτητα και δυναμισμο! Μ****α μεγα! Και αλλη μια βλαμμενη η Καντυ που το δεχτηκε! Ελεος!

Αλλα ειπαμε, η Μιζουκι ειναι Γιαπωνεζα, αλλη η νοοτροπια εκει περα. Στα δικα μας δυτικα ματια, μια δυτικη Καντυ και ενας δυτικος Τερρυ δεν ειναι επουδενι ετσι! Στα γιαπωνεζικα ματια ομως... παντα μιζερια και θυσιες! Ελεος!

Αν και διαφωνουμε συμφωνουμε!!!! Τι θυσίες και σαχλες με το ψυχακι στη μεση!!!! Κι εγω πιστευω τα ιδια για τον Τερρυ, αν και το ηθος του ηταν τετοιο που δεν του αφηνε και πολλα περιθωρια και μετα ηταν και η Κάντυ!! Δεν το δεχτηκε απλα, ουσιαστικα το επεβαλε και στο Ροκστουν παιρνει την αποφαση μονη της και για τους δυο!!!! Η διαφορα μας είναι οτι εγω κακιζω και τον Αλμπερτ στην ολη φαση. Οταν η Καντυ γυρισε ψητη απ' τον πυρετο, αλλα και μετα που την εβλεπε να λιωνει, ποτε δεν της ειπε "μηπως κανατε λαθος, μηπως να το ξανασκεφτητε;" αντιθετα, πηρε θεση υπερ της στασης τους και τους αφησε να υποφέρουν. Λιγο εγωιστικο εκ μερους του δεν ήταν;
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 6:35 pm

arwyn-t έγραψε:
ariel έγραψε:
arwyn-t έγραψε:
ariel έγραψε:

Το θεμα ειναι να τιμας την Καντυ χωρις να ειναι εκει, να τη νομιζεις οπτασια και ετσι να παιρνεις μπρος! Το θεμα ειναι να εχεις παρει το μαθημα και τις αποφασεις σου και να μενεις πιστος σε αυτα! Οχι μετα να αφησεις τη Σουζανα και να μπεκρογυρνας στο Ροκαμπιλι! Αν δεν ητανε η Καντυ ΠΑΛΙ, παλι με σκουντημα δικο της δηλαδη, ή μαλλον του Αλμπερτ, ο Τερρυ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ δεν θα εβγαινε απο το βουρκο ποτέ! Παλι η ΕΛΠΑ να τον σπρωξει να παρει μπρος, μονος του δυναμισμο μηδεν! Οκέι....
:roll:

κατσε για να καταλάβω εσυ πριν λίγο δεν ελεγες οτι επρεπε να εχει φιλους για να τον βοηθήσουν; τωρα κι αυτο κακο ειναι; δλδ επερεπε να είναι τελειος για να σου αρεσει ο τερρυ; λυπαμαι δεν είναι... ποιος ειναι για να του ριξει την πρωτη πετρα;
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 6:37 pm

Καλα και ακομα δεν εχω γραψει για το ΛΑΤΡΕΜΕΝΟ ΜΟΥ και μονο γι' αυτον μιλαμε!!!!! ΠΕΘΑΙΝΩ!!!!!!!! flower flower flower
arwyn-t

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 6:40 pm

ariel έγραψε:
arwyn-t έγραψε:

Αν και διαφωνουμε συμφωνουμε!!!! Τι θυσίες και σαχλες με το ψυχακι στη μεση!!!! Κι εγω πιστευω τα ιδια για τον Τερρυ, αν και το ηθος του ηταν τετοιο που δεν του αφηνε και πολλα περιθωρια και μετα ηταν και η Κάντυ!! Δεν το δεχτηκε απλα, ουσιαστικα το επεβαλε και στο Ροκστουν παιρνει την αποφαση μονη της και για τους δυο!!!! Η διαφορα μας είναι οτι εγω κακιζω και τον Αλμπερτ στην ολη φαση. Οταν η Καντυ γυρισε ψητη απ' τον πυρετο, αλλα και μετα που την εβλεπε να λιωνει, ποτε δεν της ειπε "μηπως κανατε λαθος, μηπως να το ξανασκεφτητε;" αντιθετα, πηρε θεση υπερ της στασης τους και τους αφησε να υποφέρουν. Λιγο εγωιστικο εκ μερους του δεν ήταν;

Ειναι ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ ιστορια, αγαπη μου! ΓΙΑ-ΠΩ-ΝΕ-ΖΙ-ΚΗ! Ειναι δυνατον ο Αλμπερτ να υπερβει τη γιαπωνεζικη νοοτροπια και να τολμησει να πει οτι κανανε λαθος Καντυ και Τερρυ;;;; Θα τη σφαζανανε τη Μιζουκι!!! Θα κοβοτανε η ιστορια στο τυπογραφειο!! Ο ευγενης Πριγκηπας-Αλμπερτ-Θειος Γουϊλλιαμ να πει οτι δεν επρεπε να θυσιαστουνε;;;; ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 6:47 pm

Ειναι ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ ιστορια, αγαπη μου! ΓΙΑ-ΠΩ-ΝΕ-ΖΙ-ΚΗ! Ειναι δυνατον ο Αλμπερτ να υπερβει τη γιαπωνεζικη νοοτροπια και να τολμησει να πει οτι κανανε λαθος Καντυ και Τερρυ;;;; Θα τη σφαζανανε τη Μιζουκι!!! Θα κοβοτανε η ιστορια στο τυπογραφειο!! Ο ευγενης Πριγκηπας-Αλμπερτ-Θειος Γουϊλλιαμ να πει οτι δεν επρεπε να θυσιαστουνε;;;; ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να κανει τουμπεκι ψιλοκομμενο οπως οι αλλοι φιλοι; μπα δε θα το σκεφτηκε ο θειος!!!! εξ' αλλου κηδεμονας είναι, εχει ενα λογο παραπανω!!
arwyn-t

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   Τρι Ιουν 15, 2010 6:49 pm

Εχω την εντυπωση οτι μαζι μιλαμε και χωρια καταλαβαινομαστε.

Ξαναματαλεω:

Ο Τερρυ δεν ειχε φιλους, επειδη δεν φροντισε να εχει μια κοινωνικα αποδεκτη συμπεριφορα οταν επρεπε.

Γνωρισε την Καντυ, καπως σουλουπωθηκε, αλλα παλι δεν εκανε φιλους αλλους.

Χωρισε με την Καντυ και αντι να τιμησει την αποφαση του, την Καντυ και τη Σουζανα (για να μην πω και τα παντελονια που φοραει), παλι αρχισε τα μυξοκλαματα και το σκασε στο Ροκαμπιλι να μπεκρογυριζει και να κυλιεται στο βουρκο! Και αν δεν ητανε ΠΑΛΙ ΜΑ ΠΑΛΙ η Καντυ, ακομα εκει μεσα στο πιοτο θα ητανε! Δικη του δυναμη, δικο του τσαγανο μηδεν! Και φυσικα, αλλοι φιλοι να τον συνεφερουνε, παλι απο δικη του συμπεριφορα δεν υπηρχαν γυρω του!

Ε σορρυ, αλλα τετοιον αντρα εγω δεν θα τον προτιμησω.

ΡΟΚΣΤΟΥΝ
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες-
Μετάβαση σε: