Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Candy Candy Final Story - Translated in English
Χθες στις 4:02 pm από fay450

» Συγκατοίκηση αδερφική ή μήπως όχι...;
Τρι Οκτ 10, 2017 12:36 pm από Aldebaran

» Χαρούμενα γενέθλια...
Δευ Οκτ 09, 2017 10:00 am από Aldebaran

» Υιοθεσία από άντρα; Απορία νομικής φύσης
Σαβ Οκτ 07, 2017 12:51 am από fay450

» Πολυπόθητη μετάφραση
Τετ Οκτ 04, 2017 2:05 pm από Arubato

» Καλως ορίσατε!
Τετ Οκτ 04, 2017 1:13 pm από Arubato

» Η μουσική της σειράς
Παρ Σεπ 15, 2017 6:20 pm από fay450

» Τα σχέδια του Βαγγέλη
Παρ Σεπ 15, 2017 12:22 am από katerina

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Δευ Σεπ 04, 2017 12:15 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
liana

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 12:26 pm

Aldebaran έγραψε:
ariel έγραψε:
Αν εχεις νιωσει τον πραγματικο ερωτα τοτε και αυτο που περιγραφεις Αριαδνη μου ειναι συμβιβασμος....
Στον ερωτα δεν νικαει ο καλυτερος, αλλα αυτος που κερδιζει την καρδια σου και αυτος μπορει να ειναι ο φτωχος κουασιμοδος ετσι ειναι ο ερωτας!!!
Τι νομιζετε εσεις που παριστανετε και τις ρομαντικες; οτι οι γυναικες πεφτουν με τα λεφτα και την ομορφαδα; σορρυ κοριτσια λαθος!!!! Οτι γραφει η καρδουλα σου ειναι!!!

Mα... ποιός είπε πως η Κάντυ δεν ερωτεύτηκε τον Άλμπερτ;;;;

Το λέει ξεκάθαρα στο τελευταίο της γράμμα: το μενταγιόν χτυπάει στο στήθος μου... Α, ρε ποιήτρια Μιζούκι... cheers

αυτα τα ξεχνανε μερικες μερικες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Registration date : 01/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 12:28 pm

συμφωνα λοιπον με τις δικες σας οπτικες για το τι ειναι ερωτας και το τι ειναι φιλια ρωταω ξανα: ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΩΣΕ ΠΟΤΕ???????????????????????

αφου ο χωρισμος με τον Τερρυ ειναι ξεκαθαρος και δεν υπαρχει γυρισμος οπως υποστηριζετε ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΩΣΕ ΠΟΤΕ???????????????
και αφου ολα ειναι τοσο ξεκαθαρα στο δικο σας οπτικο πεδιο αφου εμεις οι Τερρικες εθελοτυφλουμε, η Μιζουκι ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΩΣΕ ΠΟΤΕ??????????????

Θα ειχε τους λογους φαινεται... (ξερω ξερω... σε εσας δεν φαινεται...)
liana

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 12:34 pm

γιατι δεν προλαβε να το ολοκληρωσει για αυτο εβγαλε τα γραμματα αργοτερα για να δειξει προς τα που το πηγαινε
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3658
Τόπος : μικρό σπίτι του αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 12:45 pm

ναν μου εδω υπαρχει ενας ερωτας φυσιολατρικός που ξεδιπλώνεται σιγά, σιγα... flower η νυμφη του δάσους καλει τον ξανθό πριγκηπά της, δεν θα αργησει να ανταποκριθει στο αιτημα της!!!
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3558
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 12:49 pm

Γιατί το θεωρούσε παραμύθι που απευθύνεται σε νεαρά άτομα και όχι σε παιδάκια ώστε να τους το κάνει νιανιά για να το καταπιούν...
Ήταν σαν να λέει τί κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια...
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 1:22 pm

Aldebaran έγραψε:
Γιατί το θεωρούσε παραμύθι που απευθύνεται σε νεαρά άτομα και όχι σε παιδάκια ώστε να τους το κάνει νιανιά για να το καταπιούν...

αααα!!! οκ!!! κι ελεγα κι εγω γιατι δεν το καταλαβαινω τοσα χρονια αυτο το παραμυθι.... μαλλον ειμαι στην ηλικια των 7 ακομα και οχι των 14... οποτε βρε alde μου γι αυτο δεν το καταλαβαινω τοσα χρονια.... δεν εχω μεγαλωσει ακομα...
ουφ... μου λυθηκε η απορια... ευτυχως που υπαρχετε κι εσεις οι μεγαλυτερες και μας εξηγητε σε εμας τις μικροτερες τι ηθελε να πει η συγγραφεας....
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 1:25 pm

nansecrets έγραψε:
Aldebaran έγραψε:

αααα!!! οκ!!! κι ελεγα κι εγω γιατι δεν το καταλαβαινω τοσα χρονια αυτο το παραμυθι.... μαλλον ειμαι στην ηλικια των 7 ακομα και οχι των 14... οποτε βρε alde μου γι αυτο δεν το καταλαβαινω τοσα χρονια.... δεν εχω μεγαλωσει ακομα...
ουφ... μου λυθηκε η απορια... ευτυχως που υπαρχετε κι εσεις οι μεγαλυτερες και μας εξηγητε σε εμας τις μικροτερες τι ηθελε να πει η συγγραφεας....

Aπλά... όταν το έβλεπες δεν ήσουν σε ηλικία να καταλάβεις πως έρωτας μπορεί να υπάρξει και χωρίς φιλιά... lol!
anna

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 893
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry
Registration date : 09/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 1:31 pm

Aldebaran έγραψε:
nansecrets έγραψε:
Aldebaran έγραψε:

Aπλά... όταν το έβλεπες δεν ήσουν σε ηλικία να καταλάβεις πως έρωτας μπορεί να υπάρξει και χωρίς φιλιά... lol!

σε ποια ηλικια ο ερωτας μπορει να υπαρξει χωρις φιλιά?????? χμμμμ......το πιτσιρικι που μενει απεναντι μας κ τωρα θα παει α' δημοτικου σε πληροφορω οτι ειχε γκομενιτσα την οποια εχει φιλησει κιολας (περιττο να πω οτι τον ακουγα να μας μιλαει για την μικρη που ''θα παντευτει οταν μεγαωσει" κ χτυπιομουνα μιση ωρα απ τα γελια lol! lol! )
Οποτε.....καλα τον λεμε παππου......εχεις δικιο Αλντε, οι γεροι στα 90 τους δν φιλιουνται lol! lol! κατι η ανοια, κατι το παρκινσον.... lol! lol! lol! lol!
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 1:33 pm

anna έγραψε:
σε ποια ηλικια ο ερωτας μπορει να υπαρξει χωρις φιλιά?????? χμμμμ......το πιτσιρικι που μενει απεναντι μας κ τωρα θα παει α' δημοτικου σε πληροφορω οτι ειχε γκομενιτσα την οποια εχει φιλησει κιολας (περιττο να πω οτι τον ακουγα να μας μιλαει για την μικρη που ''θα παντευτει οταν μεγαωσει" κ χτυπιομουνα μιση ωρα απ τα γελια lol! lol! )
Οποτε.....καλα τον λεμε παππου......εχεις δικιο Αλντε, οι γεροι στα 90 τους δν φιλιουνται lol! lol! κατι η ανοια, κατι το παρκινσον.... lol! lol! lol! lol!

Δλδ, το πιτσιρίκι που φίλησε το κοριτσάκι θα την παντρευτεί κιόλας;;;;

Μέχρι να φτάσει σε ηλικία γάμου θα έχει ξεχάσει και το όνομά της...

Έτσι και ο Τέρρυ... έριξε ένα παιδικό φιλάκι στην Κάντυ και δυό χρόνια μετά την είχε ξεχάσει...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Aldebaran στις Τρι Ιουν 22, 2010 1:34 pm, 1 φορά
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 1:34 pm

Aldebaran έγραψε:

(αν τοτε δεν μπορουσα να το δω αυτο πως θα μπορεσω τωρα που εχω ζησει και καποια πραγματα... scratch )
μα μπορει να υπαρξει....????? τι να σου πω... δεν ξερω... ισως.... δεν μου συνεβη...
και καλα αντε συνεβη... διαρκει...??? αντεχει αυτος ο ερωτας???? με τι τον τρεφεις για να μεγαλωσει και να διατηρηθει???? απλα με την φαντασια???? ειναι αρκετο???????? δεν ξερω... ειμαι μπερδεμενη... δεν ειμαι σιγουρη.... ισως.... ειμαι μικρη ακομα... οταν μεγαλωσω θα σου πω....
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 1:36 pm

anna έγραψε:

με πεθανες!!!!!!!!!!!!!!!
anna

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 1:38 pm

Aldebaran έγραψε:
anna έγραψε:

Δλδ, το πιτσιρίκι που φίλησε το κοριτσάκι θα την παντρευτεί κιόλας;;;;

Μέχρι να φτάσει σε ηλικία γάμου θα έχει ξεχάσει και το όνομά της...

αυτο ακριβως σεκφτομαι κ εγω η κακομοιρα τοσυς μηνες!!!!!!!!!!!! τον ειδε τον πριγκιπα οταν ηταν 6 κ το εχετε κανει θεμα!!!!!!!!!!!! lol! lol! lol! lol! lol!

Και εγω στα 5 μου ημουν ερωτευμενη με το γιο της δασκαλας στο νηπιαγωγειο που τοτε ηταν 12!!!!! (εμ βεβαια, κοτζαμ παλικαρο μεχρι εκει πανω τον εβλεπα το νιανιαρο lol! lol! Θα πω οτι ειναι ο 1ος μου ερωτας ή ακομα χειροτερα ο ερωτας της ζωης μου επειδη μου ειχε κανει δωρο το αυτοκινητακι του?? (γιατι στεναχωριομουν γιατι οι γονεις μου δν μου αγοραζαν γιατι ελεγαν οτι ειμαι κοριτσακι lol! )
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: ::   Τρι Ιουν 22, 2010 1:44 pm

anna έγραψε:

αυτο ακριβως σεκφτομαι κ εγω η κακομοιρα τοσυς μηνες!!!!!!!!!!!! τον ειδε τον πριγκιπα οταν ηταν 6 κ το εχετε κανει θεμα!!!!!!!!!!!! lol! lol! lol! lol! lol!

Και εγω στα 5 μου ημουν ερωτευμενη με το γιο της δασκαλας στο νηπιαγωγειο που τοτε ηταν 12!!!!! (εμ βεβαια, κοτζαμ παλικαρο μεχρι εκει πανω τον εβλεπα το νιανιαρο lol! lol! Θα πω οτι ειναι ο 1ος μου ερωτας ή ακομα χειροτερα ο ερωτας της ζωης μου επειδη μου ειχε κανει δωρο το αυτοκινητακι του?? (γιατι στεναχωριομουν γιατι οι γονεις μου δν μου αγοραζαν γιατι ελεγαν οτι ειμαι κοριτσακι lol! )

Αννα εγω ημουν τυχερη. ο αδελφος μου ειχε πολλα αυτοκινητακια και παντα του επαιρνα τα καλυτερα και τα πιο γρηγορα και καναμε κοντρες για το ποιο θα παει πιο μακρια(ασφαλως κερδιζα αφου τον κοροιδευα και ειχα τα καλυτερα!!!!). ακομα θυμαμαι την μαμα μου να φωναζει: " ποιος εσπασε το βαζοοοοοο??????????? ποιος πεταξε το αυτοκινητακιιιιιιιιιιι???????????"
και η απαντηση μου: "οχι εγω μαμα... ο μικρος..."
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 1:44 pm

nansecrets έγραψε:
Aldebaran έγραψε:

(αν τοτε δεν μπορουσα να το δω αυτο πως θα μπορεσω τωρα που εχω ζησει και καποια πραγματα... scratch )
μα μπορει να υπαρξει....????? τι να σου πω... δεν ξερω... ισως.... δεν μου συνεβη...
και καλα αντε συνεβη... διαρκει...??? αντεχει αυτος ο ερωτας???? με τι τον τρεφεις για να μεγαλωσει και να διατηρηθει???? απλα με την φαντασια???? ειναι αρκετο???????? δεν ξερω... ειμαι μπερδεμενη... δεν ειμαι σιγουρη.... ισως.... ειμαι μικρη ακομα... οταν μεγαλωσω θα σου πω....

Δεν μπορείς να το δεις τώρα, γιατί έχεις μείνει κολλημένη στην παιδική σου ανάμνηση. Επιπλέον, είναι και το γαμ...το που ο Τέρρυ καταλήγει με τη Σούζυ.

Ο έρωτα που τρέφεται με τη φαντασία και μεγαλώνει είναι ο έρωτας της Κάντυ με τον Τέρρυ. Πλέον υπάρχει μόνο στη φαντασία τους και όπως ακριβώς τα λες δεν είναι αρκετό για να κρατήσει.
Με την Κάντυ και τον Αλμπερτ τα πράγματα είναι διαφορετικά. Έχουν ζήσει μαζί, έχουν δώσει ο ένας τη ζωή του για τον άλλον, δεν κάνει ο ένας χωρίς τον άλλον, περιμένουν να ξημερώσει για να αρχίσουν την κοινή ζωή τους...
Ήταν, είναι και θα είναι για πάντα μαζί... Κάτι που δεν συνέβη ποτέ για την Κάντυ και τον Τέρρυ.
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 1:47 pm

Aldebaran έγραψε:
nansecrets έγραψε:
Aldebaran έγραψε:

Δεν μπορείς να το δεις τώρα, γιατί έχεις μείνει κολλημένη στην παιδική σου ανάμνηση. Επιπλέον, είναι και το γαμ...το που ο Τέρρυ καταλήγει με τη Σούζυ.

Ο έρωτα που τρέφεται με τη φαντασία και μεγαλώνει είναι ο έρωτας της Κάντυ με τον Τέρρυ. Πλέον υπάρχει μόνο στη φαντασία τους και όπως ακριβώς τα λες δεν είναι αρκετό για να κρατήσει.
Με την Κάντυ και τον Αλμπερτ τα πράγματα είναι διαφορετικά. Έχουν ζήσει μαζί, έχουν δώσει ο ένας τη ζωή του για τον άλλον, δεν κάνει ο ένας χωρίς τον άλλον, περιμένουν να ξημερώσει για να αρχίσουν την κοινή ζωή τους...
Ήταν, είναι και θα είναι για πάντα μαζί... Κάτι που δεν συνέβη ποτέ για την Κάντυ και τον Τέρρυ.

και μετα???? και μετα??? τι τελειωσε????? ελαααααααααααα
θελω κι αλλο παραμυθι θεια aldeeeeeeeee
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 1:48 pm

anna έγραψε:

Μόνο που εσύ δε συγκατοίκησες με τον παιδικό σου έρωτα στην εφηβεία αγνοώντας πως είναι ο γιός της δασκάλας σου. Ούτε ανταλλάξατε υποσχέσεις πως θα μοιράζεστε τα πάντα, ούτε ήταν δίπλα σου στις δύσκολες στιγμές σου, ούτε έδωσε τη ζωή του για σένα, ούτε πήρες τις ρούγες να τον ξαναβρείς, ούτε μόλις τον ξαναβρήκες επισκιάστηκε μονομιάς το υπόλοιπο αμαρτωλό παρελθόν σου, ούτε παίζει ταμπούρλο η καρδιά σου που θα τον ξαναδείς το πρωί...
Τι;;; δεν ήταν ταμπούρλο;;; ήταν το μενταγιόν που χτυπούσε σα ταμπούρλο;;;; Ε...το ίδιο κάνει... lol!
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 1:50 pm

nansecrets έγραψε:

Έλα από εδώ να τα πούμε και θα σου μάθω χίλια!!! flower
elpidaki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 1:52 pm

τωρα θα γινω λιγο κακια........αλλα ενα δικιο το χει η νανσυ πιστευω..........

μου εχει κολλησει στο μυαλο πως η μιζουκι θελει την καντυ "αφιερωμενη" τροπον τινα στο σκοπο της.... να μην παντρευτει και να μεινει να βοηθησει τα παιδια
και η ιδια η μιζουκι ηταν ορφανη....ισως η ιδεα (οτι ενας καλος ανθρωπος σαν την καντυ να βοηθαει τα παιδια) να την παρηγορουσε για το δικο της προσωπικο δραμα.....
δεν ξερω......
ισως και για αυτο να μην εδωσε κατι παραπανω μεταξυ αλμπερτ και καντυ
αν και πιστευω οτι ελοχευει το ερωτικο στοιχειο μεσα στις κινησεις τους.....
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 1:53 pm

Aldebaran έγραψε:
nansecrets έγραψε:

με προκαλεις να ερθω??? δεν φοβαμαι!!! θα ερθω!!!
στις επομενες 15 μερες θα με δεις μπροστα σου! δεν ξερω ποια μερα αλλα ειναι 100% βεβαιο οτι θα ερθω!!!
αχ! τι καλα θα μου πει παραμυθακια....
elpidaki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 1:56 pm

nansecrets έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
nansecrets έγραψε:

με προκαλεις να ερθω??? δεν φοβαμαι!!! θα ερθω!!!
στις επομενες 15 μερες θα με δεις μπροστα σου! δεν ξερω ποια μερα αλλα ειναι 100% βεβαιο οτι θα ερθω!!!
αχ! τι καλα θα μου πει παραμυθακια....

θελω και γωωωωωωωωωωωωωωωω.......................
το παλαμυσακι με τον τελλυ και την καντυ ποιος σα μου το πει????????
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 1:56 pm

elpidaki έγραψε:

μου εχει κολλησει στο μυαλο πως η μιζουκι θελει την καντυ "αφιερωμενη" τροπον τινα στο σκοπο της.... να μην παντρευτει και να μεινει να βοηθησει τα παιδια
και η ιδια η μιζουκι ηταν ορφανη....ισως η ιδεα (οτι ενας καλος ανθρωπος σαν την καντυ να βοηθαει τα παιδια) να την παρηγορουσε για το δικο της προσωπικο δραμα.....
δεν ξερω......

αυτο δεν το περιμενα...........
συμφωνουμε?????????
παλι καλα...... δεν ειμαι μονη στον πλανητη.........
lol!
elpidaki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 1:59 pm

[quote="nansecrets"]
elpidaki έγραψε:

αυτο δεν το περιμενα...........
συμφωνουμε?????????
παλι καλα...... δεν ειμαι μονη στον πλανητη.........
lol!

ναι καπως ετσι....!!!!!!
δεν εδωσε αρκετα και σιγουρα το εκανε εσκεμμενα...μαλλον για να μην πληγωσει πολυ το μαναρι μας......αχ αχ...... (τον αλμπερτ εννοω!!!!)
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 2:03 pm

Eλπιδάκι, κόψε τα αστεία... flower

Την πατήσαμε με τα δικηγορικά... τώρα δε μας πιάνεις... lol!
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 2:04 pm

Aldebaran έγραψε:
Eλπιδάκι, κόψε τα αστεία... flower

Την πατήσαμε με τα δικηγορικά... τώρα δε μας πιάνεις... lol!

ελα εσυ!!! αστο το παιδι να ακουσει τη φωνη της "σειρηνας"....
Ελπιδα με εμενα να συμφωνεις!!!! εγω λεω αληθεια.....
lol!
anna

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 22, 2010 2:05 pm

elpidaki έγραψε:

δεν ξερω......

οσο κ σε μενα ελοχευει μια αγαπη για τα μαθηματικα!!!!!!! lol! lol! lol! lol! lol! Χωρις πλακα παντως, συμφωνω!!!!! Αν ενας συγγραφεας θελει να δειξει κατι, θα το δειξει!!!!! Ενας σκιτσογραφος επισης!!!! Δεν ειναι δυσκολο!!!!! Δν υπαρχει, ''δν μπορω να το δειξω αυτο, ειναι πολυπλοκο'', υπαρχει "δν θελω να το δειξω γιατι απλα δν θελω"!!!!!!! Αν ηθελαν και η Μιζουκι κ η Ιγκαρασι το τελευταιο πανελ να δειχνει την Καντυ με τον Αλμπερτ αγκαλιτσα γουτσου γουτσου θα το εδειχναν!!!! Ενα καταραμενο σκιτσο ηταν, σιγα το πραγμα!!!! Η ολη φιλοσοφια της Καντυ ειναι αυτη που εγραψε πιο πανω η Ελπιδα, οτι ενα καλο ορφανο κοριτσακι, παρολο που περασε τα πανδεινα στη ζωη, και εχασε φιλους αλλα κ τους ''μεγαλους της ερωτες", καταφερε να μην αλλοιωσει το χαρακτηρα της ουτε να χασει τη χαρα της ζωης γιατι ακομα κ αν τα εχασε ολα ειχε γυρω της ΦΙΛΟΥΣ!!!!!! Γιατι δν χρειαζοταν εναν συγκεκριμενο να κρεμαστει πανω του για να εχει happy end, μπορουσε να το βρει κ μονη της κανοντας αυτο που γουσταρει, δλδ φροντιζοντας τα παιδακια του ορφανοτροφειου!!!!

Ελπιδα βεβαια διαφωνω με τους λογους της Μιζουκι.......Σκεφτομουν περισσοτερο κατι του στυλ "τωρα θα δεις τι θα παθεις απαισιο στρουμφακι...εεε Καντυ, την πατησα εγω στη ζωη μου, εσυ να δεις τι θα τραβηξεις ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕ" lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Η νουβέλα της Κάντυ-
Μετάβαση σε: