Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Χαρούμενα γενέθλια...
Σήμερα στις 6:00 pm από ariathniM

» Candy Candy Final Story - Translated in English
Χθες στις 4:02 pm από fay450

» Συγκατοίκηση αδερφική ή μήπως όχι...;
Τρι Οκτ 10, 2017 12:36 pm από Aldebaran

» Υιοθεσία από άντρα; Απορία νομικής φύσης
Σαβ Οκτ 07, 2017 12:51 am από fay450

» Πολυπόθητη μετάφραση
Τετ Οκτ 04, 2017 2:05 pm από Arubato

» Καλως ορίσατε!
Τετ Οκτ 04, 2017 1:13 pm από Arubato

» Η μουσική της σειράς
Παρ Σεπ 15, 2017 6:20 pm από fay450

» Τα σχέδια του Βαγγέλη
Παρ Σεπ 15, 2017 12:22 am από katerina

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Δευ Σεπ 04, 2017 12:15 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
6 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 6 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3558
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τρι Ιουν 29, 2010 8:28 pm

http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=1004230191&blogId=536033855

Μιά σπίθα αρκεί να φέρει την καταστροφή.

Η φίλη της Μιζούκι μάλλον μας θεωρεί 10$ και προσπαθεί να εξασφαλίσει ένα μίνιμουμ πωλήσεων...

Κάτι τέτοια διαβάζω και εμμένω στην απόφασή μου πως αν δε δω βιβλίο της Κάντυ στα ελληνικά δε θα δει και αυτή τον οβολό μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Registration date : 19/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τετ Ιουν 30, 2010 12:54 am

Aldebaran έγραψε:
http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=1004230191&blogId=536033855

Μιά σπίθα αρκεί να φέρει την καταστροφή.

Η φίλη της Μιζούκι μάλλον μας θεωρεί 10$ και προσπαθεί να εξασφαλίσει ένα μίνιμουμ πωλήσεων...

Κάτι τέτοια διαβάζω και εμμένω στην απόφασή μου πως αν δε δω βιβλίο της Κάντυ στα ελληνικά δε θα δει και αυτή τον οβολό μου...

Συγγνωμη τωρα βρε alde, αλλα διαβαζοντας αυτα, δεν αρχιζεις να πιστευεις οτι ολα για τα λεφτα τα εκανε η Μιζουκι; Γι' αυτα αφησε την ιστορια κουτση, δεν εδωσε το τελος που "σχεδιαζε", κτλ; και ολα τα αλλα δικαιολογιες μου φαινονται...
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τετ Ιουν 30, 2010 9:54 am

ariel έγραψε:

Συγγνωμη τωρα βρε alde, αλλα διαβαζοντας αυτα, δεν αρχιζεις να πιστευεις οτι ολα για τα λεφτα τα εκανε η Μιζουκι; Γι' αυτα αφησε την ιστορια κουτση, δεν εδωσε το τελος που "σχεδιαζε", κτλ; και ολα τα αλλα δικαιολογιες μου φαινονται...

Πως το έκανε όλα για τα λεφτά είμαι σίγουρη από την αρχή.
Η Κάντυ είναι το μόνο της "παιδί" που έγινε διάσημο πέρα από τα ύδατα της χώρας της και το οφείλει τόσο στην ΤΟΕΙ όσο και στην Ιγκαράσι.
Τα περί δωρεών και διαφόρων τέτοιων μ@λ.... τα ακούω βερεσέ...
Στην πατρίδα μου το λένε φορολογική ελάφρυνση...

Στην τελική, ας μη το εκδώσει καθόλου...

Μιά χαρά περνάμε τώρα με το να τσακωνόμαστε με ποιόν θα μείνει η Κάντυ... :\~/:
libra

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Registration date : 15/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τετ Ιουν 30, 2010 10:42 am

Aldebaran έγραψε:

Στην τελική, ας μη το εκδώσει καθόλου...

Μιά χαρά περνάμε τώρα με το να τσακωνόμαστε με ποιόν θα μείνει η Κάντυ... :\~/:

Να συμφωνήσω κι εγώ μαζί σου;
Άλλωστε με την μαυρίλα που την κατέχει (τη Μιζούκι), με τον Τέρρυ δεν βλέπω μέλλον.
Με τον Άλμπερτ θα είναι πολύ happy end για τα γούστα της (τον βλέπω τον κακομοίρη να τον δολοφονούνε προς την ποταπαγόρευση οι μαφιόζοι και να μένει το τρίσμοιρο μόνο κι ορφανό).
Μήπως να μείνουμε να φανταζόμαστε η καθεμία την δική της ιστορία και να τελειώνουμε;
lol!
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τετ Ιουν 30, 2010 10:54 am

libra έγραψε:
...Μήπως να μείνουμε να φανταζόμαστε η καθεμία την δική της ιστορία και να τελειώνουμε;
lol!

H καλύτερη λύση... lol! Τόσο για εμάς όσο και για τη Μιζούκι...

Δε θα αναγκαστεί η καημενούλα να στερηθεί τα κέρδη της από την ηλεκτρονική έκδοση της νουβέλας της... geek geek geek Ούτε να ψάχνει να βρει που θα κάνει την επόμενη δωρεά από τις εισπράξεις...
nansecrets

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Registration date : 01/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τετ Ιουν 30, 2010 4:07 pm

συμφωνω κοριτσια! καλυτερα να δωσουμε η καθεμια το τελος που θελουμε στην ηρωιδα μας γιατι η δημιουργος της κι εγω αρχιζω να πιστευω πλεον πως απλα την εμπορευτηκε...
ariel

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Registration date : 19/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τετ Ιουν 30, 2010 4:45 pm

Ναι, αλλα θα χασουμε την ευκαιρια να τσακωθουμε για την πολυαναμενομενη παραγραφο; lol!
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τετ Ιουν 30, 2010 5:17 pm

οχι βεβαια... λες να μην τον κανουμε τον καυγα???????
δεν πιστευω να μας αφησουν ετσι.... θα μας την κανουν τη χαρη να "διαπληκτιστουμε" οταν ερθει η ωρα!!! εγω παντως ειμαι απολυτα προετοιμασμενη!!!
lol! lol!
liana

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τετ Ιουν 30, 2010 6:54 pm

nansecrets έγραψε:
συμφωνω κοριτσια! καλυτερα να δωσουμε η καθεμια το τελος που θελουμε στην ηρωιδα μας γιατι η δημιουργος της κι εγω αρχιζω να πιστευω πλεον πως απλα την εμπορευτηκε...
Εγω παντως κοριτσια θα λυπηθω πολυ αν δεν μαθω τι εγινε στο τελος καλα ειναι να δινει η καθεμια μας το τελος που θελει αλλα .......
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τετ Ιουν 30, 2010 7:26 pm

liana έγραψε:
nansecrets έγραψε:
Εγω παντως κοριτσια θα λυπηθω πολυ αν δεν μαθω τι εγινε στο τελος καλα ειναι να δινει η καθεμια μας το τελος που θελει αλλα .......

liana μου κι εγω ενα τελος το θελω η αληθεια ειναι! να δω να κατασταλαζει καπου η Καντυ μας... εστω σε εναν συντροφο..
(καλο το eclipse?????)
liana

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τετ Ιουν 30, 2010 8:34 pm

nansecrets έγραψε:
liana έγραψε:
nansecrets έγραψε:

liana μου κι εγω ενα τελος το θελω η αληθεια ειναι! να δω να κατασταλαζει καπου η Καντυ μας... εστω σε εναν συντροφο..
(καλο το eclipse?????)
τελειο κατα τη γνωμη μου το καλυτερο απο τις 3 ταινιες !!!
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τετ Ιουν 30, 2010 8:39 pm

liana με εξαιρεση στο 1ο που αναπτυσσεται ο ερωτας τους το eclipse ειναι σαφως η καλυτερη για την ωρα!!!!!!!!!! γιατι στην επομενη ή επομενες (λεγεται οτι μπορει να κανουν 2 ταινιες το 4ο βιβλιο) επονται τα καλυτερα!!!!!! lol! lol! lol!
liana

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τετ Ιουν 30, 2010 8:46 pm

nansecrets έγραψε:
liana με εξαιρεση στο 1ο που αναπτυσσεται ο ερωτας τους το eclipse ειναι σαφως η καλυτερη για την ωρα!!!!!!!!!! γιατι στην επομενη ή επομενες (λεγεται οτι μπορει να κανουν 2 ταινιες το 4ο βιβλιο) επονται τα καλυτερα!!!!!! lol! lol! lol!
οντως και το πρωτο ειναι πολυ καλο η νεα σεληνη δεν μου αρεσε η χαραυγη ειναι ακομα καλυτερη αλλα συμβαινουν πολλα γεγονοτα και μακαρι να μην κοψουν τιποτα απο το βιβλιο.
libra

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Πεμ Ιουλ 01, 2010 9:57 am

Εχτές ξαναείδα τα επεισόδια του χωρισμού στο anime καθώς και τα τελευταία 4. Είναι τόσο ξεκάθαρο ότι η Κάντυ και ο Τέρρυ έχουν χωρίσει οριστικά που δεν έχω καμία ελπίδα πια ότι η Μιζούκι θα τους τα ξαναφτιάξει (εκτός αν μετά από στατιστικές ανακάλυψε ότι αυτή η επιλογή πουλάει και αποφασίσει να το ρίξει τελείως στο εμπορικό).
ΜΙΜΙ

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Πεμ Ιουλ 01, 2010 11:23 am

libra έγραψε:
Εχτές ξαναείδα τα επεισόδια του χωρισμού στο anime καθώς και τα τελευταία 4. Είναι τόσο ξεκάθαρο ότι η Κάντυ και ο Τέρρυ έχουν χωρίσει οριστικά που δεν έχω καμία ελπίδα πια ότι η Μιζούκι θα τους τα ξαναφτιάξει (εκτός αν μετά από στατιστικές ανακάλυψε ότι αυτή η επιλογή πουλάει και αποφασίσει να το ρίξει τελείως στο εμπορικό).

Φαντάσου εσύ οτι έχεις και μια ελπίδα με τον Τέρρυ κάπου κρυμμένη στο μυαλό σου, εγώ τι να πω με τον Άντονυ? Πιο οριστικός χωρισμός απο τον δικό τους υπάρχει???
libra

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Πεμ Ιουλ 01, 2010 11:36 am

ΜΙΜΙ έγραψε:
libra έγραψε:

Φαντάσου εσύ οτι έχεις και μια ελπίδα με τον Τέρρυ κάπου κρυμμένη στο μυαλό σου, εγώ τι να πω με τον Άντονυ? Πιο οριστικός χωρισμός απο τον δικό τους υπάρχει???

Το πιο περίεργο fanfiction που έχω διαβάσει είναι αυτό: http://www.fanfiction.net/s/2843425/1/Destiny_is_a_fragile_flower
όπου ο Άντονυ ανασταίνεται από τους νεκρούς και παντρεύεται την Κάντυ... όχι για πολύ βέβαια γιατί ο ΘΕΟΣ Γκράντσεστερ κάνει το θαύμα του.

Βέβαια για να είμαι ειλικρινής δεν θα συνιστούσα αυτό το fanfiction για διάβασμα. Κατ'εμέ προσβάλει πολύ όλους τους χαρακτήρες και σε όλους έχει δώσει μια ΠΟΛΥ άσχημη πλευρά. Δεν είναι και το καλύτερο στόρυ που έχω διαβάσει!
Παρ'ολα αυτά έχει κάποιους πολύ όμορφους στίχους!
ΜΙΜΙ

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Πεμ Ιουλ 01, 2010 11:46 am

Ο σκοπός ήταν να μη τον σκοτώσει η άτιμη και σκέφτομαι οτι ο θάνατος του Άντονυ είναι και ξεκάθαρος δεν χωράει αμφιβολία ενω του Στήαρ λόγω πολέμου θα μπορούσε αν ήθελε να κάνει την ανατροπή και να τον επαναφέρει στο προσκήνιο :affraid: και καλά οτι έκαναν λαθος και σκοτώθηκε άλλος και νόμιζαν οτι είναι ο Στήαρ! Αλλά σιγά μην κάνει κάτι τέτοιο αφου την γλύτωσαν και οι υπόλοιποι άντρες θαύμα είναι
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Πεμ Ιουλ 01, 2010 3:52 pm

libra έγραψε:

Και σκέψου... είδες το ανιμέ... αν διάβαζες και το μάνγκα θα είχες την οριστική επιβεβαίωση πως η Μιζούκι δε σκόπευε να τους ενώσει ξανά...

Και για να ξαναγυρίσουμε στο θέμα μας.

Πολύ θα ήθελα να ερχόταν η μέρα που θα είχα στα χέρια μου την ιστορία της Κάντυ όπως πχ έχω το Μικρό Πρίγκηπα. Σε έντυπη μορφή και ας μην είχε καμία εικόνα.
Αν το επίπεδο των αγγλικών μου ήταν καλό, θα έγραφα στην κυρία Ιτομάρου πως τουλάχιστον για την Ελλάδα, η ηλεκτρονική μορφή της Κάντυ και μάλιστα μόνο στα αγγλικά ή στα ισπανικά θα είχε παταγώδη αποτυχία. (Σιγά να μην πληρώσουμε για κάτι που πειρατικά θα το αποκτήσουμε κάποια μέρα... )
Αυτό μάλλον υπολογίζεται σε μείωση των πιθανών κερδών που θα είχε αν πουλούσε τα δικαιώματα σε ένα ελληνικό εκδοτικό οίκο και δεν ασχολιόταν με μεταφράσεις και άλλα τέτοια κουλά που λέει πως την καίνε... Έτσι θα ήμασταν όλοι εμείς ικανοποιημένοι και εκείνη σίγουρα κερδισμένη αφού θα είχε ποσοστά επί των πωλήσεων (όπως κάνουν όλοι). Γιατί σίγουρα οι περισσότερες από εμάς δε θα περιορίζονταν στην αγορά ενός μόνο βιβλίου αλλά θα φρόντιζαν να το κάνουν δώρο στις φιλενάδες των παιδιών τους. (Εγώ τουλάχιστον έχω κατά νου καμιά δεκαριά κόρες φιλενάδων ή συγγενών μου που θα ενθουσιάζονταν με την ιστορία της Κάντυ). Αν υπολογίσουμε πως οι φαν της Κάντυ είναι πολλοί περισσότεροι από αυτούς που συμμετέχουν στα διάφορα φόρα μιλάμε σίγουρα για μπεστ σέλερ... lol!
Τεσπα... δεν έχω δυνατότητα να εκφραστώ όπως θα ήθελα στην κα Ιτομάρου ώστε να πάρει το μηνυμα και η λατρεμένη μας (λέμε τώρα...) Μιζούκι...

Οπότε, θα μείνω με τη χαρά...
elpidaki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Πεμ Ιουλ 01, 2010 4:02 pm

ειμαι προθυμη να βοηθησω σε αυτο τον ιερο σκοπο alde!!!!!!!!
ποτε στελνουμε το γραμμα?????

(καλα μπορει να μην τα παιζουμε στα δαχτυλα τα αγγλικα αλλα εχω 2 αμερικανους γνωστους!!!!!!! λοιπον τι λες?????? ) lol!

τροπος του λεγειν αμερικανοι!
ελληνες της διασπορας ειναι οι ανθρωποι!
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Πεμ Ιουλ 01, 2010 5:05 pm

Ιωαννα.. αυτο το δεν σκοπευε να τους ενωσει...(την Καντυ με τον Τερρυ) πολυ απολυτο... ενω τον Αλμπερτ με την Καντυ που σκοπευε να τους ενωσει εξ αρχης??? ε??? μια χαρα τους ενωσε... με την υιοθεσια!!!
liana

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Πεμ Ιουλ 01, 2010 5:59 pm

elpidaki έγραψε:

(καλα μπορει να μην τα παιζουμε στα δαχτυλα τα αγγλικα αλλα εχω 2 αμερικανους γνωστους!!!!!!! λοιπον τι λες?????? ) lol!

τι περιμενουμε ???? εμπρος δουλεια
elpidaki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Πεμ Ιουλ 01, 2010 10:33 pm

liana έγραψε:
elpidaki έγραψε:

τι περιμενουμε ???? εμπρος δουλεια

αυτο λεω και γω!!!!!!!!!!!!!! lol! lol! lol!
papricz

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4
Registration date : 18/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Σαβ Ιουλ 03, 2010 1:38 pm

παιδια καλησπερα!επειδη ελειπα για αρκετεσ ημερεσ διαβασα σημερα για την ψηφιακη εκδοση τησ ωουβελασ ενημερωστε με παρακαλω γιατι δεν εχω καταλαβει τι γινεται ευχαριστω πολυ!
juliet

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Registration date : 05/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Τετ Ιουλ 07, 2010 4:20 pm

Προς το παρόν τίποτα ολοκληρωμένο, υπάρχει η σκέψη να βγει σε ψηφιακή νουβέλα από οτι κατάλαβα και μπορεί να μη βγει και παντού. Αο'οτι είδα ευννούνται περισσότερο τα ισπανόφωνα κοινά.
Το e-book παντως μπορεί να έχει τεράστια πειρατία, (εδώ έχουν τα βιβλία) και δεν ξέρω κατά πόσο θα δεχτεί κανείς να πληρώσει για κατι ηλεκτρονικό που μπορεί να χάσει πχ. να κρασάρει ο σκληρός. Και μην μου πείτε να το τυπώσετε εσείς φύλλο και φτερό στον άνεμο, χαλια, χάλια.
juliet

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Registration date : 05/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας   Κυρ Οκτ 10, 2010 5:36 pm

Μετά από μία μινι έρευνα, χμ, χμ,
εντόπισα αυτό¨:

http://sekichiku.freehosting.net/candyr_top.htm

Η νουβέλα θα εκδοθεί την 1η Νοεμβριου και από οτι βλέπω το e-bay ή το amazon είναι δεν θυμάμαι; δεχονται ήδη παραγγελίες, βοηθήστε με αλλά η νουβέλα πωλείται στα ιαπωνικά από οτι κατάλαβα και υπάρχει και petition για ισπανική μετάφραση...αγλλική δεν;

Ψηφιακή Έκδοση της νουβέλας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 11 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Η νουβέλα της Κάντυ-
Μετάβαση σε: