Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Αυγουστός 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Candy Candy Final Story - Translated in English
Σήμερα στις 4:04 pm από fay450

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Χθες στις 6:23 pm από katerina

» Τα σχέδια του Βαγγέλη
Χθες στις 6:17 pm από katerina

» Video με πρωταγωνιστή τον αγαπημένο μας Άλμπερτ
Κυρ Αυγ 06, 2017 1:59 am από fay450

» Ποιος είναι τελικά ο Anohito?
Δευ Ιουλ 31, 2017 4:37 pm από Uranya

» Χριστούγεννα στην Κάντυ
Τετ Ιουλ 19, 2017 5:25 pm από Aldebaran

» Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!
Δευ Ιουλ 17, 2017 5:41 pm από Uranya

» Χαρούμενα γενέθλια...
Παρ Ιουλ 14, 2017 4:26 pm από Aldebaran

» Aν ο Αντονυ ζουσε !
Τρι Ιουλ 11, 2017 6:06 pm από Aldebaran

Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

τα αποκομματα..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ariel

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Registration date : 19/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Σαβ Ιουλ 10, 2010 8:11 pm

ενω εμεις Αριαδνη μου, ολοζωντανο τον εχουμε τον τερρυ μας (χτες καλη ωρα στο ολονυχτιο οργιο!) Χαρακτηρες ειναι καλη, μου μην κολλας σε τυπους ζωντανος- νεκρος... σαμπως θα τον εχεις ποτε απενατι σου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Registration date : 01/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Σαβ Ιουλ 10, 2010 8:16 pm

juliet έγραψε:
Αχαχα, τρελάθηκα στο γέλιο...το μυστήριο πάντως της εφημερίδας under the bed παραμένει άλυτο...μ...πολύ φοβάμαι και εγώ οτι δεν το έκανε για την Κάντυ. Ελάτε παιδιά τώρα μεταξυ μας ολόκληρος άντρας τις εφημεριδες τι της ήθελε φυλαγμένες; σουβενίρ; αναμνηστικά; Αναρωτιέμαι πως να της το έλεγε¨
-Candy I have a collection of Terry under my bed
-What????????????????????????????? Well, WHY?
-I feel lonely sometimes... lol! lol! lol!

Αχ παραδεχτείτο κορίτσια κάτι δεν κολλάει στην υπόθεση...

α, ρε juliet... σπανια γραφεις τελευταια αλλα γραφεις οπως παντα τα καταλληλα!!! (εχω λιωσει λεμε... under the bed... )
nuitetoile21

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Registration date : 29/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Σαβ Ιουλ 10, 2010 8:41 pm

ariel έγραψε:
juliet έγραψε:
Αχαχα, τρελάθηκα στο γέλιο...το μυστήριο πάντως της εφημερίδας under the bed παραμένει άλυτο...μ...πολύ φοβάμαι και εγώ οτι δεν το έκανε για την Κάντυ. Ελάτε παιδιά τώρα μεταξυ μας ολόκληρος άντρας τις εφημεριδες τι της ήθελε φυλαγμένες; σουβενίρ; αναμνηστικά; Αναρωτιέμαι πως να της το έλεγε¨
-Candy I have a collection of Terry under my bed
-What????????????????????????????? Well, WHY?
-I feel lonely sometimes... lol! lol! lol!

Αχ παραδεχτείτο κορίτσια κάτι δεν κολλάει στην υπόθεση...

καημενε μου Αλμπερτ. Κατι το φακιολι στο μαλλι, κατι ο Τερρυ κατω απο το μαξιλαρι, θα σου το βγαλουν το ονομα οτι την παιζεις την γκαιντα! ( πως;;; ειναι βιρτουοζος;;Wink Μια γυναικα για τον αλμπερτ γρηγορα!!!! 30ρησε και ολο με τον Τζορτζ γυριζει!!!!!

χαχαχαχχαα ναι αυτο που το πας??? μια το συγιρισμα -μαγειρεμα, μια ο κολλητος ο george..μηπως τελικα κατι αλλο φοβοταν η θεια ελρου και τον εκρυψε?? lol! lol! lol! για να μην σχολιασω το κατοικιδιο..μεσα στην αρρενωποτητα.. lol! lol!
juliet δεν εχω λογια...γραψε και αλλους διαλογους! το εχεις!

παντως αν προσεξατε απαντηση απο τις αλμπερτικιες δεν πηραμε καμια (ως συνηθως). καμια δεν απαντησε γιατι ο αλμπερτ κρατουσε τις εφημεριδες. τυχαιο?? lol!
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Σαβ Ιουλ 10, 2010 8:46 pm

Ελα κακία, δεν ειναι μες στη αρενωποτητα η Πουπε;;;; Ξερεις ποσο αντρας πρεπει να εισαι για να αντεξεις την ευωδια της;;;;
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Σαβ Ιουλ 10, 2010 8:54 pm

ariel έγραψε:
Ελα κακία, δεν ειναι μες στη αρενωποτητα η Πουπε;;;; Ξερεις ποσο αντρας πρεπει να εισαι για να αντεξεις την ευωδια της;;;;

ariel............. δεν εχω ημικρανια πια!!!!!!!!!!!!!!!! μου εφυγε με αυτο που εγραψες!!!!!!!!
nuitetoile21

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Σαβ Ιουλ 10, 2010 8:54 pm

ariel έγραψε:

λες απο εκει να μας προεκυψε η σειρα με τα αρωματα axe?? lol! lol! lol! lol! lol!
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Σαβ Ιουλ 10, 2010 8:58 pm

εεε. τωρα κι εσυ βρε nuit... τα θες και τα ρωτας αυτα που ρωτας??? γιατι εκρυβε ο Αλμπερτ τις εφημεριδες με τα αρθρα για τον Τερρυ??? ηταν μεγαλος φαν του Τερρυ μας δεν τα ειπαμε στην αρχη? εκανε συλλογη οπως πολυ καλα προειπε η juliet μας under the bed με τον αγαπημενο του ηθοποιο του θεατρου...αυτο ηταν ολο....(τωρα γιατι δεν προτιμησε να θαυμαζει μια γυναικα ηθοποιο αυτο ακομα με προβληματιζει... αλλα οκ εγω ειμαι αγνο παιδι... δεν παει στο κακο το μυαλο μου....) lol!
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Σαβ Ιουλ 10, 2010 8:59 pm

nuitetoile21 έγραψε:
ariel έγραψε:

λες απο εκει να μας προεκυψε η σειρα με τα αρωματα axe?? lol! lol! lol! lol! lol!

Πουπε, για τον αντρα που δεν χρειαζεται να προσπαθησει πολυ! (ξερετε, μια τζουρα και ξερη η γκομενα, στα πατωματα!!!)
nuitetoile21

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Σαβ Ιουλ 10, 2010 9:01 pm

ariel έγραψε:
nuitetoile21 έγραψε:
ariel έγραψε:

Πουπε, για τον αντρα που δεν χρειαζεται να προσπαθησει πολυ! (ξερετε, μια τζουρα και ξερη η γκομενα, στα πατωματα!!!)

χαχαχχαχαχαχαχχαχαχα πως με πιανεις πως με πιανεις!! lol! lol! lol!
juliet

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Registration date : 05/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Σαβ Ιουλ 10, 2010 10:02 pm

ariel έγραψε:
nuitetoile21 έγραψε:
ariel έγραψε:

Και ο άντρας επίσης!! lol! lol! lol!
παιδιά, εχω να προσθέσω και τη σκηνή στο τζάκι όπου μετά αφού κάνανε Αμπερτ-Κάντυ πλατς-πλουτς στο ποτάμι, γυρνά ο καλός και ηθικός Άλμπερτ και όλο τυχαίος (μην πάει το μυαλό σας) δηλώνει:
Μάλλον θα ήταν καλύτερα αν ήταν εδώ ο Τέρυ έτσι; (άσχετο αλλά να μη ξεχνιόμαστε, αυτή δεν είναι απορία είναι δήλωση αλλά για λόγο λογοκρισίας καταλαβαίνετε...) και μετά γυρνά η Κάντυ και του λέει Χμ; και λέει αυτός όλος τυχαίος (κοίτα ρε παιδί μου κάτι συμπτώσεις) Άκουσα (όλος τυχαίος) οτι γύρισε στο Broadway....
Κόρίτσια- αποκόμματα-θα ήταν καλύτερα αν ήταν εδώ ο Τέρυ (ενώ είναι ημίγυμνος μπροστά από το τζάκι-και ακούει τα πάντα τίποτα δεν του ξεφεύγει...
Αλλά ούτε και εμένα... lol! lol! lol!
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Σαβ Ιουλ 10, 2010 10:12 pm

juliet έγραψε:

παιδιά, εχω να προσθέσω και τη σκηνή στο τζάκι όπου μετά αφού κάνανε Αμπερτ-Κάντυ πλατς-πλουτς στο ποτάμι, γυρνά ο καλός και ηθικός Άλμπερτ και όλο τυχαίος (μην πάει το μυαλό σας) δηλώνει:
Μάλλον θα ήταν καλύτερα αν ήταν εδώ ο Τέρυ έτσι; (άσχετο αλλά να μη ξεχνιόμαστε, αυτή δεν είναι απορία είναι δήλωση αλλά για λόγο λογοκρισίας καταλαβαίνετε...) και μετά γυρνά η Κάντυ και του λέει Χμ; και λέει αυτός όλος τυχαίος (κοίτα ρε παιδί μου κάτι συμπτώσεις) Άκουσα (όλος τυχαίος) οτι γύρισε στο Broadway....
Κόρίτσια- αποκόμματα-θα ήταν καλύτερα αν ήταν εδώ ο Τέρυ (ενώ είναι ημίγυμνος μπροστά από το τζάκι-και ακούει τα πάντα τίποτα δεν του ξεφεύγει...

βρε Juliet πως τα πετας ετσι; μας στελνεις αδιαβαστες!
nuitetoile21

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Σαβ Ιουλ 10, 2010 10:36 pm

juliet έγραψε:
ariel έγραψε:
nuitetoile21 έγραψε:
ariel έγραψε:

μηπως πρεπει να αρχισουμε να τον φωναζουμε aido????
juliet

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Κυρ Ιουλ 11, 2010 1:28 am

nuitetoile21 έγραψε:
juliet έγραψε:
ariel έγραψε:
nuitetoile21 έγραψε:
ariel έγραψε:

μηπως πρεπει να αρχισουμε να τον φωναζουμε aido????

Eλα εχεις αρχίσει να τον φωνάζεις Aidou γιατί έγώ την Κάντυ ήδη τη λέω Yuuki...τελικά είτε Candy Candy ειτε Vampire Knight την ίδια shoujo manga ηρωίδα θα συναντήσεις; ρε λες η πρόγονος να ηταν ξανθιά με κοτσίδες;
Κορίτσια φως φανάρι μην σχολιάσω τις διπλές στολές του Ρωμέου και της Ιουιλετας ( α ο Θείος Ουίλλιαμ ξέχασε αν έίμαι αγορι ή κορίτσι...δεν έχει και smilie με τουβλάκια για να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο) ΟΧΙ απλώς κρίνει εξ'ιδιων τα αλλότρια Bye...by....
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Κυρ Ιουλ 11, 2010 1:33 am

Juliet, θα μας στησουν στον τοιχο και θα μας κοπανανε οι αλλες!!! εγω προς το παρον εχω κανει καταληψη στα πατωματα lol! lol! lol!
juliet

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Κυρ Ιουλ 11, 2010 1:40 am

ariel έγραψε:
Juliet, θα μας στησουν στον τοιχο και θα μας κοπανανε οι αλλες!!! εγω προς το παρον εχω κανει καταληψη στα πατωματα lol! lol! lol!

Α Αeriel μου εγώ σκηνές από το μάνγκα δανείζομαι όχι κάτι άλλο...να εξηγούμαστε άλλη είναι η συγγραφέας άλλη

Σπόιλερ:

Παιδιά τάδε εφη η Μιζούκι εγώ....
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Κυρ Ιουλ 11, 2010 1:47 am

juliet έγραψε:
ariel έγραψε:

Α Αeriel μου εγώ σκηνές από το μάνγκα δανείζομαι όχι κάτι άλλο...να εξηγούμαστε άλλη είναι η συγγραφέας άλλη

Σπόιλερ:

ελα βρε juliet.. λυπησου με.. και ειχα κανει μεγαλη προσπαθεια για το τελευταιο μισαωρο να ειμαι σοβαρη... αλλα τι φταις εσυ... τα γεγονοτα μιλανε μονα τους... lol!

juliet

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Κυρ Ιουλ 11, 2010 1:50 am

nansecrets έγραψε:
juliet έγραψε:
ariel έγραψε:

Σπόιλερ:

ελα βρε juliet.. λυπησου με.. και ειχα κανει μεγαλη προσπαθεια για το τελευταιο μισαωρο να ειμαι σοβαρη... αλλα τι φταις εσυ... τα γεγονοτα μιλανε μονα τους... lol!

Μα και εγώ αυτό λέω Nan μου τα γεγονότα, τα γεγονότα...
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Κυρ Ιουλ 11, 2010 2:13 am

Κοιτωντας τον Αλμπερτ απο την αρχη του μανγκα με τα μουσια μεχρι το τελος που μοιαζει ξεπεταρουδι, ενα πραγμα σκεφτομαι. Ή εχει το ελιξηριο της νεοτητας ή ειναι κι αυτος προγονος αλα Καναμε lol! Μα τετοια διαφορα; Αλλος ανθρωπος.....
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Κυρ Ιουλ 11, 2010 2:18 am

ariel έγραψε:
Κοιτωντας τον Αλμπερτ απο την αρχη του μανγκα με τα μουσια μεχρι το τελος που μοιαζει ξεπεταρουδι, ενα πραγμα σκεφτομαι. Ή εχει το ελιξηριο της νεοτητας ή ειναι κι αυτος προγονος αλα Καναμε lol! Μα τετοια διαφορα; Αλλος ανθρωπος.....

εμενα ενα μου ερχεται στο μυαλο... Benjamin Button.... στο τελος θα ειναι μωρο αντι να γερασει....
juliet

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Κυρ Ιουλ 11, 2010 2:25 am

ariel έγραψε:

Αυτός δεν είναι πρόγονος, είναι ο άντρας του Νεάρντανταλ, ναι άρα καλά τα λες πρόγονος με τα ούλα του. Αλλά το μούσι ήταν για κάλυψη (κατάλαβες σου λέει κάτσε μη με πάρουν είδηση, θα το παίξω βαρύ πεπόνι (μούσι το μούσι).
Ενώ ο Κάναμε φραμπεδούμπα από την αρχή ως το τέλος...Τελικά ο Άλμπερτ θα τον έχει είδωλο τον Kaname...που πέρασε και από το Benjamin στάδιο-αλλά που; έτσι εύκολα γεννιέσαι καθαρόαιμος βρυκόλακας...α αν δεν έχεις μαμά τη Hino αλλά τη Μιζούκι..την ανηφόρα...την γκάιντα...και τα αποκόμματα του Tέρυ...άντε και στην καλύτερη να σου κάτσει κανένα στερημένο από αγάπη κοριτσάκι του ορφανοτροφείου που είναι φυσικά ξανθιά και παρακάμπτει τις πολλές εξηγήσεις γιατί Α καλέ Άλμπερτ-ε θειε Ουίλλιαμ, κοίτα τι ωραία που είναι τα λουλουδάκια σήμερα....
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Κυρ Ιουλ 11, 2010 2:35 am

nansecrets έγραψε:
ariel έγραψε:

εμενα ενα μου ερχεται στο μυαλο... Benjamin Button.... στο τελος θα ειναι μωρο αντι να γερασει....

Να κι ενα καλο!!! Στο τελος θα εξαφανισετει!!!!!! lol! lol! lol!
nuitetoile21

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Κυρ Ιουλ 11, 2010 2:38 am

αχ ελατε βρε κοριτσια!! λθπηθειτε με που το αυτι με εχει ρξει στο κρεβατι και δυσκολευομαι ακομα και να γελασω!!!
παντως την θεωρια - ο αλμπερτ καποια συγγενια εχει με τον καναμε- την υποστηριζω και εγω lol! lol!
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Κυρ Ιουλ 11, 2010 2:43 am

Διπλη χαρα για τις αλπμερτοφανς αποψε! και με τον Αλμπερτ ασχολουμαστε παλι, και παυουμε τις θεωριες οτι θα παει απο γεραματα! Καλα θα μας λατρεψουν στο τελος lol!
nuitetoile21

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Κυρ Ιουλ 11, 2010 2:48 am

ariel έγραψε:
Διπλη χαρα για τις αλπμερτοφανς αποψε! και με τον Αλμπερτ ασχολουμαστε παλι, και παυουμε τις θεωριες οτι θα παει απο γεραματα! Καλα θα μας λατρεψουν στο τελος lol!

καλα οι αλμπερτικες θα σχολιασουν οτιδηποτε δεν αφορα την αρχικη - η οποια αλλη ερωτηση. οσο για τις υποψιες τις δικες μου και της juliet σχετικα με το ποσο καλα την επαιζε την γκαιντα ο θειος ενα εχω να πω: καημενε τερρυ τι εχουν να σου σουρουν παλι... lol! lol! lol!
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   Κυρ Ιουλ 11, 2010 2:50 am

Μην το συζητας ariel.. ειναι λιγο να ανατρεπουμε τους νομους της φυσης αποκλειστικα για τον Αλμπερτ και να τον βλεπουμε ολοενα και νεοτερο? αφου εχω αρχισει να πιστευω οτι στο τελος θα τον υιοθετησει η Καντυ..... lol!

τα αποκομματα..
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άλμπερτ-
Μετάβαση σε: