Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Αυγουστός 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Candy Candy Final Story - Translated in English
Χθες στις 4:25 pm από fay450

» Τα σχέδια του Βαγγέλη
Τετ Αυγ 16, 2017 10:58 am από Aldebaran

» Video με πρωταγωνιστή τον αγαπημένο μας Άλμπερτ
Κυρ Αυγ 06, 2017 1:59 am από fay450

» Ποιος είναι τελικά ο Anohito?
Δευ Ιουλ 31, 2017 4:37 pm από Uranya

» Χριστούγεννα στην Κάντυ
Τετ Ιουλ 19, 2017 5:25 pm από Aldebaran

» Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!
Δευ Ιουλ 17, 2017 5:41 pm από Uranya

» Χαρούμενα γενέθλια...
Παρ Ιουλ 14, 2017 4:26 pm από Aldebaran

» Aν ο Αντονυ ζουσε !
Τρι Ιουλ 11, 2017 6:06 pm από Aldebaran

» Πολυπόθητη μετάφραση
Τρι Ιουλ 11, 2017 3:53 pm από Uranya

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
libra

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Registration date : 15/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Τετ Ιουλ 14, 2010 1:33 pm

Αν και δεν ξέρω αν έχει γίνει παλιότερα αυτή η συζήτηση...

Ποια πιστεύεται ότι θα ήταν η ιστορία αν η Σουζάνα δεν είχε σώσει τον Τέρρυ και έμενε ο Τέρρυ να δεχτεί τον προβολέα επάνω του.
Ποια είναι η δική σας συνέχεια;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Τετ Ιουλ 14, 2010 1:41 pm

libra έγραψε:
Αν και δεν ξέρω αν έχει γίνει παλιότερα αυτή η συζήτηση...

Ποια πιστεύεται ότι θα ήταν η ιστορία αν η Σουζάνα δεν είχε σώσει τον Τέρρυ και έμενε ο Τέρρυ να δεχτεί τον προβολέα επάνω του.
Ποια είναι η δική σας συνέχεια;

Αν ο προβολεας δεν τον εστελνε κατευθειαν στον Αγιο Πετρο, τοτε βλεπω εναν Τερρυ να παιρνει αποκλειστικη νοσοκομα την Καντυ, να την παντρευονταν, να εβρισκε μια καποια δουλεια (ο Αλμπερτ θα βοηθουσε σε αυτο το θεμα), και να ζουσανε αυτοι καλα κι εμεις καλυτερα!

:tongue:
libra

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Τετ Ιουλ 14, 2010 2:17 pm

Εγώ πάλι πιστεύω ότι σε αυτή την περίπτωση τα πράγματα θα ήταν ακόμα πιο δύσκολα ακόμα.
Αν όντως δεν τον έστελνε η Μιζούκι στον Άγιο Πέτρο, η συνέχειά της νομίζω ότι θα έμοιαζε κάπως έτσι:

Ο Τέρρυ μένει ακρωτηριασμένος και η Κάντυ το μαθαίνει και τρέχει κοντά του. Ο Τέρρυ αρνείται ακόμα και να την δει και την στέλνει πίσω στο Σικάγο (καλά η Σουζάνα έχει φάει Χ από καιρού-δεν το συζητάω). Δεν δέχεται να αφήσει την Κάντυ να τον δει σε αυτή την κατάσταση και πόσο μάλλον να επιτρέψει στον εαυτό του να δεχτεί τον οίκτο της και τις φροντίδες του. Ο τέρρυ είναι πολύ υπερήφανος για να καταδικάσει την Κάντυ να περάσει μια ζωή μαζί του και την διώχνει μακρυά του άσχημα (για να μην της αφήσει κανένα περιθώριο ελπίδας). Δεν πιστεύω ο Τέρρυ που ξέρουμε να δεχτεί να τον γηροκομήσει η Κάντυ από τα 20 τους. Εδώ θυσίασε την αγάπη του για να μην καταδικάσει τη Σουζάνα στην αιώνια μοναξιά, θα καταδεχθεί να καταδικάσει την μεγάλη του αγάπη στην αναπηρία του; Θα καταδεχθεί να μείνει μαζί της με την υποψία και μόνο ότι η Κάντυ μπορεί να είναι μαζί του από οίκτο και συμπάθεια; Ζαμέ!

Ο ίδιος (αν δεν πέσει από καμιά ταράτσα αρνούμενος να δεχτεί τη νέα του κατάσταση), κάνει αυτό που ξέρει να κάνει καλύτερα. Κλείνεται στον εαυτό του. Παρατάει το θέατρο και πιθανών να τον δούμε δύστροπο και απότομο να περνάει το υπόλοιπο της ζωής του σε κανένα κάστρο των Γκράντσεστερ στην Αγγλία.

Η Κάντυ από την άλλη κλαίει και χτυπιέται. Ξανακλαίει και ξαναχτυπιέται, αλλά Τέρρυ πίσω δεν έχει, οπότε το ξεπερνάει με πολύ πόνο (γιατί ξέρει πια και πως ο Τέρρυ είναι σε άσχημη κατάσταση) και συνεχίζει με νέα πλώρη (έχοντας πάντα μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά της για τον Τέρρυ).

Πάλι σε άσχημη κατάληξη θα τους άφηνε (να μου το θυμιθείς)
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Τετ Ιουλ 14, 2010 3:02 pm

Εγω νομιζω πως θα σφαζονταν και οι τρεις για το ποια θα τον φροντισει : Καντυ, Σουζανα και Ελιζα.

Για ολες αυτο θα ηταν εμπρακτη αποδειξη αγαπης, και η καθε μια θα το ηθελε με χαρα. Η Ελιζα θα ηταν χαμενη ετσι και αλλιως, και οσο για τις αλλες δυο, σε πρωτη φαση θα κερδιζε εδαφος η Σουζανα (πιο κοντα, η καντυ προσεχει ακομη τον Αλμπερτ). Η Καντυ σαν νοσοκομα θα ειχε γνωσεις, μην ξεχναμε ομως (και παλι) πως ειναι μακρια, πως επρεπε να εγκαταλειψει την ζωη της στο σικαγο κτλ κτλ. πως θα ζουσε στην Ν.Υορκη?

Η περηφανια του Τερρυ, μαλλον θα εδωχνε και τις δυο επικρατεστες υποψηφιες.

και.. πιστευω πως αυτο θα συνεχιζοτανε επ απειρο, γιατι.. και οι δυο τον αγαπουσαν (δεν αμφιβαλω για τα αισθηματα της Σουζανας), και η Καντυ οσο ειχε στο μυαλο τον Τερρυ, δεν θα σκεφτοταν κανεναν αλλον
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3505
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Τετ Ιουλ 14, 2010 3:30 pm

Χαζομάρες λέτε...

Λοιπόν,

αν ο Τέρρυ είχε δεχτεί τον προβολέα κατά κέφαλα θα είχαν συμβεί τα εξής:

Θα έμενε για πάντα στο αναπηρικό καροτσάκι, απαγορεύοντας στη Σουζάνα να τον επισκεφτεί στο νοσοκομείο η οποία θα πήγαινε κάθε μέρα με μιά αγκαλιά λουλούδια για να τον δει. Όταν επιτέλους θα τα κατάφερνε, ο Τέρρυ θα την σκυλοέβριζε που δεν έτρεξε να τον σώσει και έμμεσα πλην σαφώς θα την υποχρέωνε να μείνει κοντά του. Σ΄αυτό θα σιγοντάριζε και η Μπέηκερ η οποία θα θεωρούσε ηθικό αυτουργό της καταστροφής τη Σουζάνα και την ερωτική της εξομολόγηση πριν την τελική πρόβα... Η Σουζάνα άλλο που δε θα ήθελε και παίρνοντας ύφος οσιομάρτυρα που καταπίνει το ποτήριον εκείνον, πραγματοποιεί το όνειρό της να μείνει πλάι στον Τέρρυ και καμιά να μην της τον πάρει (αφού στα χάλια που θα είναι, ούτε η Κάντυ δε θα τον θέλει... Είπαμε... καλά ο αμνησιακός... να τον γιατροπορεύσουμε... αλλά τον ανάπηρο... όχι... )

Εν τω μεταξύ, η Κάντυ θα περιμένει μάταια να την καλέσει ο Τέρρυ στην παράσταση μη γνωρίζοντας τί έχει συμβεί αφού ο Άλμπερτ θα είχε κάψει όλες τις εφημερίδες που κυκλοφορούσαν στο Σικάγο και στα περίχωρα.
Ως δια μαγείας, η πρόσκληση του Τέρρυ δε θα έφτανε ποτέ αφού ο ταχυδρόμος που το μετέφερε στο σάκο του θα είχε πέσει θύμα ληστείας από κάτι γιαγιάδες που αποφάσισαν να βγουν στην ενεργό δράση μιάς και η σύνταξη δεν έφτανε ούτε για ζήτω...

Η Κάντυ θα έστελνε γράμματα στον Τέρρυ τα οποία θα μάζευε η Μπέηκερ και δε θα τα έδειχνε ποτέ στο γιό της μέχρι που κάποια μέρα θα σιχτίριζε την ώρα και τη στιγμή που έπεσε στο δρόμο της ο ηθοποιός και θα άλλαζε ρότα για τον κούκλο κληρονόμο που έτυχε να είναι και πατέρας της...

Τελικά, όλα στον πρίγκηπά της θα οδηγούσαν...

Τυχαίο;;;
Δε νομίζω...
libra

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Τετ Ιουλ 14, 2010 3:34 pm

καλά alde απίστευτο γέλιο. με πόνεσε το στομάχι μου (ειδικά αυτό με τις γιαγιάδες σε δράση είναι όλα τα λεφτα)...
libra

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Τετ Ιουλ 14, 2010 3:43 pm

Άλντε λοιπόν, να συμπληρώσω και το εξής:
Η κυρία Μάρλοου θα έτρεχε να πέσει στα πόδια της Κάντυ να την παρακαλέσει να γυρίσει στον Τέρρυ για να γλυτώσει το κοριτσάκι της.

Η Κάντυ θα ξεκίναγε, αλλά ο Άλμπερτ προκειμένου να την κρατήσει κοντά του, θα οργάνωνε απεργίες στον εκεί ΟΣΕ.
Η Κάντυ αγανακτισμένη θα ξεκίναγε με αμάξι, αλλά ο Άλμπερτ θα είχε κατεβάσει τους αγρότες στους δρόμους (το έχω ξαναγράψει αυτό και έπειασε Very Happy ).

Θα γύριζε πίσω στον Άλμπερτ ο οποίος θα την έπειθε ότι έπαθε και δεύτερη κρίση αμνησίας και δεν θυμάται ούτε καν την κοινή τους ζωή.
Η Κάντυ θα το έχαβε και θα προσπαθούσε και πάλι να τον βοηθήσει.

Η Πούπε θα έτρωγε όλα τα γράμματα της κυρίας Μάρλοου, για να εξιλεωθεί στον Άλμπερτ που δεν κατάφερε να φάει και εκείνο το πρώτο που έκανε τον Άλμπερτ να υποχρεώνεται κοτζάμ μεγαλοεπιχειρηματίας, στα συνδικάτα των αγροτών και των μηχανοδηγών.

Πέντε χρόνια μετά ο Άλμπερτ θα φανέρωνε στην Κάντυ ότι θυμήθηκε την κοινή τους ζωή και θα της έκανε πρόταση γάμου.
Ο Τζωρτζ βεβαίως θα είχε φροντίσει να ακυρωθεί η υιοθεσία.
Η Ελρόυ θα έτρεχε στη Νικολούλη για να εντοπίσει τον θείο Γουίλιαμ για να του κάνει επιτέλους το πολυπόθητο προξενιό με την Ελίζα.

αυτά προς το παρόν...
ariel

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Registration date : 19/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Τετ Ιουλ 14, 2010 3:51 pm

Aldebaran έγραψε:
Χαζομάρες λέτε...

Λοιπόν,

αν ο Τέρρυ είχε δεχτεί τον προβολέα κατά κέφαλα θα είχαν συμβεί τα εξής:

Θα έμενε για πάντα στο αναπηρικό καροτσάκι, απαγορεύοντας στη Σουζάνα να τον επισκεφτεί στο νοσοκομείο η οποία θα πήγαινε κάθε μέρα με μιά αγκαλιά λουλούδια για να τον δει. Όταν επιτέλους θα τα κατάφερνε, ο Τέρρυ θα την σκυλοέβριζε που δεν έτρεξε να τον σώσει και έμμεσα πλην σαφώς θα την υποχρέωνε να μείνει κοντά του. Σ΄αυτό θα σιγοντάριζε και η Μπέηκερ η οποία θα θεωρούσε ηθικό αυτουργό της καταστροφής τη Σουζάνα και την ερωτική της εξομολόγηση πριν την τελική πρόβα... Η Σουζάνα άλλο που δε θα ήθελε και παίρνοντας ύφος οσιομάρτυρα που καταπίνει το ποτήριον εκείνον, πραγματοποιεί το όνειρό της να μείνει πλάι στον Τέρρυ και καμιά να μην της τον πάρει (αφού στα χάλια που θα είναι, ούτε η Κάντυ δε θα τον θέλει... Είπαμε... καλά ο αμνησιακός... να τον γιατροπορεύσουμε... αλλά τον ανάπηρο... όχι... )

Εν τω μεταξύ, η Κάντυ θα περιμένει μάταια να την καλέσει ο Τέρρυ στην παράσταση μη γνωρίζοντας τί έχει συμβεί αφού ο Άλμπερτ θα είχε κάψει όλες τις εφημερίδες που κυκλοφορούσαν στο Σικάγο και στα περίχωρα.
Ως δια μαγείας, η πρόσκληση του Τέρρυ δε θα έφτανε ποτέ αφού ο ταχυδρόμος που το μετέφερε στο σάκο του θα είχε πέσει θύμα ληστείας από κάτι γιαγιάδες που αποφάσισαν να βγουν στην ενεργό δράση μιάς και η σύνταξη δεν έφτανε ούτε για ζήτω...

Η Κάντυ θα έστελνε γράμματα στον Τέρρυ τα οποία θα μάζευε η Μπέηκερ και δε θα τα έδειχνε ποτέ στο γιό της μέχρι που κάποια μέρα θα σιχτίριζε την ώρα και τη στιγμή που έπεσε στο δρόμο της ο ηθοποιός και θα άλλαζε ρότα για τον κούκλο κληρονόμο που έτυχε να είναι και πατέρας της...

Τελικά, όλα στον πρίγκηπά της θα οδηγούσαν...

Τυχαίο;;;
Δε νομίζω...

alde προσκυνω!!! αυτο ειναι σεναριο!!! μεγαλουργησες παλι!!!
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Τετ Ιουλ 14, 2010 3:53 pm

libra έγραψε:
Άλντε λοιπόν, να συμπληρώσω και το εξής:
Η κυρία Μάρλοου θα έτρεχε να πέσει στα πόδια της Κάντυ να την παρακαλέσει να γυρίσει στον Τέρρυ για να γλυτώσει το κοριτσάκι της.

Η Κάντυ θα ξεκίναγε, αλλά ο Άλμπερτ προκειμένου να την κρατήσει κοντά του, θα οργάνωνε απεργίες στον εκεί ΟΣΕ.
Η Κάντυ αγανακτισμένη θα ξεκίναγε με αμάξι, αλλά ο Άλμπερτ θα είχε κατεβάσει τους αγρότες στους δρόμους (το έχω ξαναγράψει αυτό και έπειασε Very Happy ).

Θα γύριζε πίσω στον Άλμπερτ ο οποίος θα την έπειθε ότι έπαθε και δεύτερη κρίση αμνησίας και δεν θυμάται ούτε καν την κοινή τους ζωή.
Η Κάντυ θα το έχαβε και θα προσπαθούσε και πάλι να τον βοηθήσει.

Η Πούπε θα έτρωγε όλα τα γράμματα της κυρίας Μάρλοου, για να εξιλεωθεί στον Άλμπερτ που δεν κατάφερε να φάει και εκείνο το πρώτο που έκανε τον Άλμπερτ να υποχρεώνεται κοτζάμ μεγαλοεπιχειρηματίας, στα συνδικάτα των αγροτών και των μηχανοδηγών.

Πέντε χρόνια μετά ο Άλμπερτ θα φανέρωνε στην Κάντυ ότι θυμήθηκε την κοινή τους ζωή και θα της έκανε πρόταση γάμου.
Ο Τζωρτζ βεβαίως θα είχε φροντίσει να ακυρωθεί η υιοθεσία.
Η Ελρόυ θα έτρεχε στη Νικολούλη για να εντοπίσει τον θείο Γουίλιαμ για να του κάνει επιτέλους το πολυπόθητο προξενιό με την Ελίζα.

αυτά προς το παρόν...

Μπα σε καλο σας, τι κεφια ειναι αυτα μσημεριατικα!! εχω πεθανει στα γελια!!!
elpidaki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Τετ Ιουλ 14, 2010 11:11 pm

ειστε φοβερεεεεεεεεεεεεες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

υποκλινομαι!!!!!!

nansecrets

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Registration date : 01/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Πεμ Ιουλ 15, 2010 10:10 pm

μπραβο βρε κοριτσια!!! κι οτι το χρειαζομουν τοσο γελιο!!!! ειστε φοβερες!!!
ΜΙΜΙ

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Πεμ Ιουλ 15, 2010 10:56 pm

καλά είστε φοβερές
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3505
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Παρ Ιουλ 16, 2010 9:18 am

Το έχουν οι Ζυγοί!!!

Λοιπόν, με τη Libra αποφασίσαμε (δεν το ξέρει βέβαια... ) να γράψουμε την ιστορία της Κάντυ από την αρχή. Και επειδή εκείνη είναι Τερρυκιά και εγώ Αλμπερτικιά ετοιμαστείτε για Σολωμόντειες λύσεις!!!
libra

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Παρ Ιουλ 16, 2010 11:01 am

Aldebaran έγραψε:
Το έχουν οι Ζυγοί!!!

Λοιπόν, με τη Libra αποφασίσαμε (δεν το ξέρει βέβαια... ) να γράψουμε την ιστορία της Κάντυ από την αρχή. Και επειδή εκείνη είναι Τερρυκιά και εγώ Αλμπερτικιά ετοιμαστείτε για Σολωμόντειες λύσεις!!!

ουάου!!!! Μέσα!!!!
Άλντε, στις διαταγές σου... πολύ θα το διασκεδάσω κάτι τέτοιο.

Παρεπιπτόντως κι εγώ αυτό σκεφτόμουν, ότι μας βγήκε ο ζυγός πάντα ευαίσθητος-πάντα με χιούμορ Very Happy
domniki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Πεμ Ιουλ 22, 2010 10:03 am

libra έγραψε:

Παρεπιπτόντως κι εγώ αυτό σκεφτόμουν, ότι μας βγήκε ο ζυγός πάντα ευαίσθητος-πάντα με χιούμορ Very Happy

Και παντα απιστος Βρε το ζωδιο της απιστιας βρηκατε να εκθειασετε???
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Πεμ Ιουλ 22, 2010 4:35 pm

domniki έγραψε:
libra έγραψε:

(δεν αντεξα να μην επεμβω!! ) sorry Dom αλλα ο ζυγος(κι εγω ζυγος ειμαι!) δεν ειναι το ζωδιο της απιστιας αλλα της συντροφικοτητας!!! αν θες για ζωδια της απιστιας ψαξε αναμεσα σε κριους, διδυμους, τοξοτες. αλλα κι αυτο ειναι σχετικο! δεν ειναι παντα ετσι! μιλαει η "ειδικος"!
nuitetoile21

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Registration date : 29/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Πεμ Ιουλ 22, 2010 9:38 pm

nansecrets έγραψε:
domniki έγραψε:
libra έγραψε:

(δεν αντεξα να μην επεμβω!! ) sorry Dom αλλα ο ζυγος(κι εγω ζυγος ειμαι!) δεν ειναι το ζωδιο της απιστιας αλλα της συντροφικοτητας!!! αν θες για ζωδια της απιστιας ψαξε αναμεσα σε κριους, διδυμους, τοξοτες. αλλα κι αυτο ειναι σχετικο! δεν ειναι παντα ετσι! μιλαει η "ειδικος"!

ναι θα συμφωνησω. διδυμοι και τοξοτες κυριως αλλα και παλι εξαρταται απο τον ωροσκοπο, την αφροδιτη και τα υπολοιπα. και εγω τους ζυγους τους ειχα για πολυ μαζεμενους παντως.
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Παρ Ιουλ 23, 2010 3:20 pm

nansecrets έγραψε:
domniki έγραψε:
libra έγραψε:

Για τους Διδυμους το εχω ακουσει, αλλα κορυφη θεωρειται ο Ζυγος. Οσο για Τοξοτες, ξερω 2 τρομερα πιστους!!! Θεωρω τον αντρα Τοξοτη προτυπο αντρα: περιπετειωδης, πιστος, ευχαριστος Smile Φυσικα το ετερο μου ημισυ που ειναι Διδυμος διατεινεται οτι δεν εχει απατησει ποτε...
ntmhx

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 211
Registration date : 04/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Παρ Ιουλ 23, 2010 6:21 pm

domniki έγραψε:

Για τους Διδυμους το εχω ακουσει, αλλα κορυφη θεωρειται ο Ζυγος.

δηλαδή εγώ που είμαι Δίδυμος με ωροσκόπο Ζυγο να μην το πολυκοινοποιώ εεεεεε ; Δε θα κάνει καλή εντύπωση
ariel

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Παρ Ιουλ 23, 2010 6:24 pm

ntmhx έγραψε:
domniki έγραψε:

Για τους Διδυμους το εχω ακουσει, αλλα κορυφη θεωρειται ο Ζυγος.

δηλαδή εγώ που είμαι Δίδυμος με ωροσκόπο Ζυγο να μην το πολυκοινοποιώ εεεεεε ; Δε θα κάνει καλή εντύπωση

Κατ' αρχην θα εισαι παντα κουκλα και ετοιμολογη!!! οποτε κελεπουρι για ολους τους αντρες και περιζητητη!!!! ( με χει βαλει βοηθο της η ναν lol! )
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Παρ Ιουλ 23, 2010 9:15 pm

ναι κι επισημα χρηζω αναπληρωτρια μου για τα ζωδιακα την ariel!!!

κοριτσια δυστυχως αν σας το χαλαω οι πρωτοι για απιστια στον καταλογο της αστρολογιας ειναι οι διδυμοι, μετα οι τοξοτες και τελος οι κριοι!!!
εμεις οι ζυγοι ειμαστε παιδια που θελουν συναισθημα! η λεξη που μας αντιπροσωπευει ειναι το εμεις!! και δεν γινομαστε απιστοι απο γουστο! λαθος εντυπωση εχετε σας το λεω εμπεριστατομενα επειτα απο χρονια και χρονια ερευνων!!!
titika

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Επάγγελμα : Δασκαλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΤΕΡΡΥ-ΑΝΝΥ
Registration date : 29/03/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Σαβ Σεπ 04, 2010 4:44 pm

Λορένα έγραψε:
Εγω νομιζω πως θα σφαζονταν και οι τρεις για το ποια θα τον φροντισει : Καντυ, Σουζανα και Ελιζα.

Για ολες αυτο θα ηταν εμπρακτη αποδειξη αγαπης, και η καθε μια θα το ηθελε με χαρα. Η Ελιζα θα ηταν χαμενη ετσι και αλλιως, και οσο για τις αλλες δυο, σε πρωτη φαση θα κερδιζε εδαφος η Σουζανα (πιο κοντα, η καντυ προσεχει ακομη τον Αλμπερτ). Η Καντυ σαν νοσοκομα θα ειχε γνωσεις, μην ξεχναμε ομως (και παλι) πως ειναι μακρια, πως επρεπε να εγκαταλειψει την ζωη της στο σικαγο κτλ κτλ. πως θα ζουσε στην Ν.Υορκη?

Η περηφανια του Τερρυ, μαλλον θα εδωχνε και τις δυο επικρατεστες υποψηφιες.

και.. πιστευω πως αυτο θα συνεχιζοτανε επ απειρο, γιατι.. και οι δυο τον αγαπουσαν (δεν αμφιβαλω για τα αισθηματα της Σουζανας), και η Καντυ οσο ειχε στο μυαλο τον Τερρυ, δεν θα σκεφτοταν κανεναν αλλον

Τετοια υποθεση εργασιας -αναπηριας του ΤΕΡΡΥ αντι της ΣΟΥΖΑΝΝΑΣ-ειχα κανει σε μορφη αστεισμου στο τοπικ για τα κομβικα σημεια της ιστοριας σημειωνοντας οτι ξερω ενα παλικαρι με ακρωτηριασμο -την ιδανικη ενσαρκωση του ΤΕΡΡΥ-ειναι φτυστος λεμε.Πως να μην σε συγκινησει οταν εχεις τοσα παιδικα τραυματικα βιωματα-α,ρε ΚΑΝΤΥ που σημαδεψες 2 γενιες!!!!

Περα απο αυτο το προσωπικο παραληρηματακι.

Γελασα πολυ με τα σχολια των κοριτσιων,αλλα θεωρω πως η δικη σου απαντηση ΛΟΡΕΝΑ μου με αγγιξε και θα ηταν πιο κοντα στο χαρακτηρα του ΤΕΡΡΥ κ το σαδισμο της ΜΙΖΟΥΚΙΙΙ!

Ομως θεωρω οτι η ΚΑΝΤΥ δε θα παρατουσε ποτε την προσπαθεια να σταθει στο πλαι του ΤΕΡΡΥ.

Θα επεστρατευε το μαχητικο της πνευμα,τη θεληση της,την ευρηματικοτητα της κ τη γλυκυτητα της και θα καταφερνε να ξαναδωσει νοημα στη ζωη του,βοηθωντας τον να συνυπαρξεοι αρμονικα με την αναπηρια του. Στο τελος θα τον παντρευοταν κ θα γινοταν...πυργοδεσποινα των ΓΚΑΝΤΣΕΣΤΕΡ!!!.

domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Δευ Σεπ 06, 2010 7:29 am

titika έγραψε:

Θα επεστρατευε το μαχητικο της πνευμα,τη θεληση της,την ευρηματικοτητα της κ τη γλυκυτητα της και θα καταφερνε να ξαναδωσει νοημα στη ζωη του,βοηθωντας τον να συνυπαρξεοι αρμονικα με την αναπηρια του. Στο τελος θα τον παντρευοταν κ θα γινοταν...πυργοδεσποινα των ΓΚΑΝΤΣΕΣΤΕΡ!!!.

Ακριβως! Οπως ειχε κανει και στην περιπτωση που ο Τερρυ εδιωχνε την μητερα του στη Σκωτια. Δεν νομιζω ομως να χρειαζοταν να κανει κατι τετοιο, γιατι ο Τερρυ εχει αλλαξει πια και εχει ωριμασει. Δεν ειναι το ιδιο μαθητουδι που κρατουσε μουτρα στη μητερα του και εκανε πλακα στις καλογριες του σχολειου. Αχ, Τερρυ Καταραμενη Μιζουκι, μας στερησες το αγορι των ονειρων μας...στη γκιλοτινα
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Δευ Σεπ 06, 2010 7:28 pm

domniki έγραψε:
titika έγραψε:

Ακριβως! Οπως ειχε κανει και στην περιπτωση που ο Τερρυ εδιωχνε την μητερα του στη Σκωτια. Δεν νομιζω ομως να χρειαζοταν να κανει κατι τετοιο, γιατι ο Τερρυ εχει αλλαξει πια και εχει ωριμασει. Δεν ειναι το ιδιο μαθητουδι που κρατουσε μουτρα στη μητερα του και εκανε πλακα στις καλογριες του σχολειου. Αχ, Τερρυ Καταραμενη Μιζουκι, μας στερησες το αγορι των ονειρων μας...στη γκιλοτινα

μαζι σου dom!!! Μιζουκι στην
Sierra

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 457
Τόπος : Σκωτία,Αμερική,Αγ.παύλος
Επάγγελμα : Δημοτικό
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy,Antony,Τerry
Registration date : 04/05/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;    Τετ Μαϊος 04, 2011 10:38 pm

Εγώ συμφωνώ με τον arwyn-t.Άυτό θα ήταν το καλύτερο :<3:

Παρεπιπτόντως μη βάζεται άσχημα τάλη γιατί η Μιζούκι είναι μεγάλη.......
http://silence-forest.blogspot.gr/

Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Τέρυ-
Μετάβαση σε: