Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
 2016
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Aλλες εισαγωγές άνιμε
Τετ Νοε 30, 2016 7:27 am από alfaalfa

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Σαβ Νοε 26, 2016 4:19 pm από ariathniM

» Anime πραγματάκια
Σαβ Νοε 26, 2016 2:34 pm από Aldebaran

» facebook
Σαβ Νοε 26, 2016 2:24 pm από Aldebaran

» Halloween
Δευ Οκτ 31, 2016 9:59 pm από ariathniM

» μικρη ντοριτ , καντυ και γενικοτερη βικτωριανη λογοτεχνια
Παρ Οκτ 21, 2016 1:00 am από candymayia

» Τα κομβικά σημεία που αλλάζουν το ρουν της ιστορίας
Τετ Σεπ 14, 2016 10:51 am από candymayia

» H ''άλλη Κάντυ''
Δευ Σεπ 12, 2016 5:16 pm από ariathniM

» Η Σάρρα Στάνλευ, η μικρή του Αβολνι
Δευ Σεπ 05, 2016 3:08 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Candy VS carry bradshaw

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ariel

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Registration date : 19/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Candy VS carry bradshaw   Πεμ Ιουλ 15, 2010 1:10 am

Θα μου πειτε τι σχεση εχει το αγνο αθωο κοριτσακι με την πρωταγωνηστρια του sex n' the city;
Πολλες φορες ειπωθηκε οτι οι μεγαλοι ερωτες περνανε και φευγουν, οτι αυτα τα βλεπουμε μονο σε ρομαντικες νουβελες εποχης, και σκεφτομουν αν τελικα ισχυει κατι τετοιο. Στο μυαλο μου ήρθε η πλεον κυνικη γυναικεια σειρα, οπου οι αντρες ερχονται και φευγουν σε τρελους ρυθμους. Προσεξα ομως κατι... Η Καρυ, οσες σχεσεις κι αν κανει, ποτε δεν μπορει να ξεπερασει τον εναν και μεγαλο της ερωτα, τον μιστερ Μπιγκ! Αυτος δε, ειναι ο χειροτερος των ανδρων!!! Δεν θυμαμαι σε ποσα επεισοδια θα ηθελα να τον δειρω κι αυτον κι αυτην για το κολλημα της. Το χειροτερο; Στο δρομο της βρησκετε καποια στιγμη το καλυτερο παιδι, και οχι μονο δεν τον κραταει αλλα του φερεται απαισια το τελος!
Ισως τελικα ο μυθος της μιας και μοναδικης αγαπης, καλα να κρατει, ακομα και στην δικη μας εποχη της ταχυτητας και του κυνισμου! Εσεις τι λετε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Registration date : 29/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy VS carry bradshaw   Πεμ Ιουλ 15, 2010 1:21 am

κοιτα εγω θα συμφωνησω απο προσωπικη εμπειρια. εγω γνωρισα τον ερωτα της ζωης μου στην πρωτη λυκειου και απο εκει και περα ημουν με αλλους αλλα παντα σε εκεινον γυριζα, μεχρι που καταληξαμε να ειμαστε μαζι οριστικα. για να μην μπω σε λεπτομερεις σχετικα με το τι εκανα σε ενα καταπληκτικο παιδι που βρεθηκε στον δρομο μου...και μονο απο αυτο εχω κλεισει μονοκλινο στην κολαση στανταρ! lol! lol!
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3558
Τόπος : μικρό σπίτι του αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy VS carry bradshaw   Πεμ Ιουλ 15, 2010 10:09 am

κοριτσια με συγχωρειται, αλλα τι σχεση εχει η Καρι με την κάντυ, η μέρα με την νύκτα αλλα τεσπα αν εσεις βλέπετε ομοιοτητα και η Πολυαννα φερνει στην Σαμάνθα

σε πειραζω καλή μου Αριελ , απλως θα το εχω υπόψην μου και για το ποστ που ειχα ανοιξει 'η Κάντυ και οι άλλες' την Καρι θα την εχω πια σαν συγχρονη Κάντυ που εχασε τον μεγάλο της έρωτα!!
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy VS carry bradshaw   Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:04 am

Μια που το φερε η κουβεντα, ας πω λιγα πραγματακια για την Καρι.

Για μενα, αυτη ειχε το προβλημα. Οκ και ο κος Μπιγκ ειχε τα κολληματα του, αλλα η Καρυ τον εδιωχνε αθελα της.

Θυμηθειτε τον καιρο που γνωριστηκαν που δεν μπορουσαν να βγαλουν ακρη απο την ασυνενοησια. Θυμαμαι χαρακτηριστικα, ενα μηνυμα εκεινου να βρεθουνε σε καποιο μαγαζι και της ειχε πει πως εχει λιγο χρονο για να την δει εκει. Εκεινη παρανοησε, πηγε μεσα στο μαγαζι (ενω εκεινος την περιμενε απεξω), στενοχωρεθηκε και οταν πηγε να φυγει τον βρηκε απεξω να της λεει πως δεν μπορει να μεινει αλλο.

Το κορυφαιο για μενα ηταν οταν της ειπε πως επειδη ειχε ξαναπαντρευτει, δεν ηθελε αλλον γαμο. Και εκεινη τι εκανε? τον αφησε χωρις εξηγηση. Τις εξηγησεις και τα παραπονα τις εδινε στις κολλητες της. Δεν θυμαμαι ποτε να την ειδα να κανει μια ειλικρινη συζητηση μαζι του (χωρις να ξεσπαει).

Τον αφησε ενω τον αγαπουσε, και η πικρα της ηταν πιο μεγαλη. Σιγουρα για καθε γυναικα αυτο ειναι οτι χειροτερο, αλλα.. για μενα να αφηνεις τον αλλον ενω τον αγαπας, εχει διπλη πικρα. Ασε που δυσκολα το ξεπερνας.
Τι θα εκανα εγω στην θεση της (δεν λεω πως ειμαι η σωστη, απλα τι θα εκανα), θα εμενα μαζι του, θα συνεχιζα την σχεση μας, με την ελπιδα να αλλαξει γνωμη.
Καποια στιγμη (και μαλλον συντομα) και απο την στιγμη που δεν θα αλλαζε εκεινος γνωμη, θα αλλαζα εγω. Η αγαπη για να υπαρξει και να συνεχισει να υπαρχει (κατα την γνωμη μου παντα) θελει ανταποκριση, θελει καποιες κοινες αποψεις για να υπαρχει σημειο επαφης. Αργα ή γρηγορα δεν θα με καλυπτε (εφοσον ηθελα παιδια και γαμο), και τα αισθηματα μου θα αλλαζαν. Θα ηταν κατι που θα μου συνεβαινε φυσικα και απλα.
Οταν θα τον χωριζα, θα ηταν οριστικο, δεν θα γυριζα πισω, και δεν θα με στοιχειωνε τοσα χρονια.
Θα ηταν δικη μου καθαρα αποφαση που παρθηκε βλεποντας και βιωνοντας καποια πραγματα και καταληγοντας πως θελω καποια αλλα. Εφοσον δεν μου δοθηκαν και βεβαιη πως δεν θα μου δοθουν ή μενω με οσα εχω ή φευγω (και παλι δικη μου αποφαση με οποια συνεπεια)

Αυτο που θυμαμαι στην Καρι, ειναι να ειμαι μονιμως λυπημενη, μονιμως να μην παιρνει αυτα που θελει, να πληγωνεται και με πονο να τον αφηνει. Εκεινος μονιμως να μην την καταλαβαινει και ολο αυτο να παει επ' απειρον.

Βεβαια οι αντρες (διαπιστωμενα) το θελουν λιγακι το "δουλεμα". Σαν να μην μπορουν να εκτιμησουν/καταλαβουν με μια πιο ξεκαθαρη προσεγγιση, οποτε δικαιολογεις και τις γυναικες που "παιζουν"

Τι να πω.. οι σχεσεις των δυο φυλων ειναι δυσκολες

nuitetoile21

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy VS carry bradshaw   Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:15 am

διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα εγω ειχα μεινει με την εντυπωση οτι η καρυ δεν καιγοταν και ιδιατερα να παντρευτει, δεν ηταν ονειρο ζωης για εκεινη. οποτε δεν ηταν λιγο παραλογο που ο αλλος της ειπε πως δεν θελει να κανει αλλο γαμο και εκεινη τον παρατησε?
παντως λορενα θα συμφωνησω μαζι σου.και για μενα η καρυ ειχε το προβλημα.αλλα ηθελε την μια αλλα την αλλη και κυριως παντα μιλουσε στις φιλες της και οχι σε αυτον που επρεπε. καλα βασικα και οι τεσσερις (με μια καποια εξαιρεση στην σαμανθα) ειχαν εκεινες το προβλημα. η μια πορωμενη με το γαμο σε βαθμο γελιοτητας (κατα την γνωμη μου) και η αλλη υστερικη σε βαθμο εκνευριστικο. τουλαχιστον η σαμανθα σου ελεγε ''θελω αυτο και μονο.αν θες οκ, αν δεν θες αντε γεια'' ξεκαθαρα πραγματα.
παντως αριαδνη για να σου λυσω την απορια, η καντυ εχει σχεση με την καρυ οση σχεση εχει και με τις διαφορες ηρωιδες απο την λογοτεχνια που παρουσιαζετε συχνα πυκνα σαν μετρα συγκρισης. το θεμα μας δεν ειναι τι ομοιτητες εχουν η καρυ με την καντυ αλλα αν μπορει να υπαρξει ο ενας και μοναδικος ερωτας.
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy VS carry bradshaw   Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:31 am

nuitetoile21 η καντυ ηθελε γαμο μονο με τον Μπιγκ, και στο περασμα του χρονου οσα τραβαγε μαζι του, τοσο μεγαλωναν την εμμονη της για εκεινον.

Με τους αλλους προσπαθουσε να πεισει τον εαυτο της, οτι τους ερωτευεται κτλ αλλα την κρισιμη στιγμη της εβγαιναν στην επιφανεια οι πραγματικες της επιθυμιες. Και φυσικα εκανε πισω.
Το χειροτερο ολων ειναι να λεμε ψεματα στον εαυτο μας. Η Καρι ποτε δεν ψαχτηκε να βρει τι της λειπει και τι θελει, και αυτο ηταν μονο ο Μπιγκ. Ξεγελουσε τον εαυτο της με το να ψαχνει την αγαπη αλλου, και να τυραννα και τους αλλους και τον εαυτο της. Την δικαιολογω εν μερει (2-3 φορες) οχι αυτο να ειναι σταση ζωης.
Για μενα αυτη η σχεση δεν ηταν σχεση ζωης. Ηταν μια σχεση που επειδη πολλα εμειναν στην μεση και αναπαντητα, συνεχιζε να απασχολει το μυαλο της.

Στην σειρα βεβαια την δικαιολογω γιατι βγαζει μια συμπεριφορα που λιγο ολες μας βγαζουμε κατα καιρους (δυστυχως)

και οι αλλες οπως ειπες.. η καθε μια με το κομπλεξ της.

Αλλα οκ ολες μου ηταν συμπαθεις, την βλεπω την σειρα
nuitetoile21

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy VS carry bradshaw   Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:43 am

αχ να σου πω την αληθεια δεντην εχω παρακολουθησει και πολυ φανατικα την σειρα. αυτα που εγραψα ειναι συμπερασματα καποιων σκορπιων επεισοδιων, αρκετων βεβαια, απλα δεν την εχω παρακολουθησει ποτε με προγραμμα, ξερεις.
δεν ειχα παρατηρησει οτι η καρυ ηθελε γαμο μονο μαζι του. κυριως αναφερομουν στις αντιδρασεις που ειχε με αλλους στο θεμα γαμου. για να το θελει ομως δεν θα επρεπε να βλεπει κατι παραπανω σε αυτον τον ανθρωπο? αναφερομαι στο σχολιο σου που λες οτι δεν ηταν σχεση ζωης για εκεινη και απλα την βασανιζε γιατι ειχαν πολλα αλυτα θεματα.
παντως ειναι αληθεια οτι οταν υπαρχουν πολλα αλυτα θεματα μεταξυ δυο ανθρωπων ειναι δυσκολο να προσωρησουν παρακατω και παντα γυρνανε προς τα πισω.αλλα να σκεφτεται γαμο μονο μαζι του...δεν θα ηταν κατι παραπανω απο αλυτα θεματα?
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy VS carry bradshaw   Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:57 am

Κοιτα.. συμφωνω πως τον αγαπουσε, και να για να τον θελει τοσο, σιγουρα κατι παραπανω υπηρχε.

Ομως.. οταν εχεις στον μυαλο (και στην καρδια) εναν, αυτοματα δεν αφηνεις ευκαιρια για κανεναν αλλον. Με οποιον και να ηταν οταν επεστρεφε ο Μπιγκ δεν ηθελε και πολυ για να τρεξει κοντα του. Και οταν δεν ετρεχε βασανιζοταν.

Απο την αλλη, ναι μεν υπηρχε αγαπη, αλλα.. οταν υπαρχουν και μισα θεματα, το κανει πιο δυσκολο να ξεπεραστει. πχ στο θεμα του γαμου. Της ειχε πει πως δεν θελει γαμο, τον αφησε την αλλη μερα, αλλα δεν τον ξεχασε. Ουτε να το παλεψει, μαλλον το θεωρησε χαμενη υποθεση, αλλα το αποθημενο της εμεινε.

Ισως βλακας και εκεινος που της το εκοψε με την μια. Χαζη και εκεινη που το περιμενε ενω ακομη ηταν στην αρχη της σχεσης, αλλα.. δεν καθισε εστω και λιγο να τον "χορτασει"

Σημ. Για μενα η αγαπη που πονα πιο πολυ, ειναι αυτη που γευτηκες αλλα δεν προλαβες να χορτασεις.

Οταν τον ειδε να παντρευεται μια αλλη, πεθανε απο την ζηλια την πικρα και την στεναχωρια. Ηταν μαζι για ενα διαστημα για οσο εκεινος ηταν παντρεμενος.

Εκει να υποθεσω πως το δικαιολογησαν λογω παθους? Δεν την κατακρινω, αλλα... ουτε και τοτε δεν τον ρωτησε το πιο απλο: γιατι ειπες αλλα σε μενα και αλλα εκανες? Δεν σου ημουν εγω αρκετη? η αλλη σε εκανε να αλλαξεις γνωμη? Τι κανουμε εδω τωρα (εαν η αλλη σου ηταν αρκετη)?

Και.. οταν χωρισε εκεινος με την γυναικα του (γιατι του επιασε η γυναικα του), και εδω ειναι το ακομη ποιο γελοιο : η Καρι εκανε μια προσπαθεια να εξηγηθει. Εκεινος της ειπε : τωρα θα χωρισω!. Η καρι δεν το ηθελε αυτο, αυτος δεν το εκανε, και.. τελικα τα κοτσια τα ειχε η γυναικα του, που εδωσε τερμα.

Μετα απο τον χωρισμο, δεν περιμενεις να ειναι μαζι? και ομως.. η Καρι τον αφησε και παλι (προφανως απο τυψεις). Και παλι ομως δεν τον ξεπερασε. Οποτε.. οταν τον ξαναειδε μετα καιρο, παλι τα ξαναφτιαξαν χωρις.. να εχουν διδαχτει/καταλαβει τιποτα και οι δυο απο οσα περασαν μεχρι τοτε.
nuitetoile21

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy VS carry bradshaw   Πεμ Ιουλ 15, 2010 12:19 pm

ναι καταλαβα τι επαιζε. νομιζω ειναι τραγικο λαθος να μη μιλαει κανεις μεσα στις σχεσεις του, ειτε εχει να πει κατι καλο ειτε κατι κακο. αλλιως οι σχεσεις δεν στηριζονται στην ειλικρινεια αλλα σε ενα ωραιο παραμυθακι. καλα δεν λεω οτι το ακολουθω πιστα και εγω βεβαια. αλλα σε γενικες γραμμες νομζιω καλυτερα να μιλας παρα να μασας. lol! lol!
nansecrets

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Registration date : 01/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy VS carry bradshaw   Πεμ Ιουλ 15, 2010 9:19 pm

το αγαπημενο μου θεμα... κι εγω τον σκεφτομουν αυτον τον παραλληλισμο...

το μονο κοινο που εχει η Καντυ με την Καρυ ειναι ο μεγαλος ερωτας της καθεμιας...
κατα τα αλλα τιποτα!!!(α! ναι και οι ξανθες μπουκλες!!!)

παντως οπως καλα ξεκινησες να λες ariel.. εγω ειμαι υπερ του οτι ο ενας και μοναδικος ερωτας καλα κρατει και σε αυτες τις μερες που ζουμε, που ειναι γεματες κυνισμο, σημασια εχει να μην πιστευουμε για μοναδικο ερωτα καποιον μονο και μονο επειδη τον χασαμε ή τελείωσε απροσδοκητα... γιατι μπορει να μην τον εχουμε βρει ακομα...(μιλω γενικα παντα...)
lol!
cristi

Θηλυκό
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy VS carry bradshaw   Παρ Ιουλ 16, 2010 3:22 am

ας μην ξεχναμε ομως οτι η καρρυ στην ταινια τον παντρευτηκε στο τελος! κατι που η καντυ δυστυχως δεν εκανε..με την μεγαλη βοηθεια της μιζουκι!
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3426
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy VS carry bradshaw   Παρ Ιουλ 16, 2010 9:12 am

cristi έγραψε:
ας μην ξεχναμε ομως οτι η καρρυ στην ταινια τον παντρευτηκε στο τελος! κατι που η καντυ δυστυχως δεν εκανε..με την μεγαλη βοηθεια της μιζουκι!

Δε βαριέσαι... Το κάνει με τη δική μας βοήθεια...
cristi

Θηλυκό
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy VS carry bradshaw   Κυρ Ιουλ 18, 2010 11:10 pm

σωστο κ αυτο! δικαιο εχεις.. bounce Wink
domniki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy VS carry bradshaw   Πεμ Ιουλ 22, 2010 9:36 am

Εχει περασει πολυ καιρος απο τοτε που ειδα την σειρα (νομιζω οτι ειναι αρκετα παλια, καμια 10αρια χρονια) και δεν θυμαμαι τις λεπτομερειες.

Νομιζω οτι η Καρρυ εχει κολλησει με τον Μπιγκ γιατι ειναι απροσιτος και απιαστος. Νιωθει οτι δεν μπορει ποτέ να τον εχει ολοκληρωτικα. Ε, ειναι συνηθες να κολλαμε μ'αυτο που δεν μπορουμε να εχουμε. Επισης στην σειρα η Καρρυ εχει μεγαλη διαφορα ηλικιας απο τον Μπιγκ, οποτε και παλι ειναι λογικο να θελουν διαφορετικα πραγματα.

Δεν ξερω βρε παιδια, αλλα εμενα αυτος ο ερωτας δεν μου φαινεται ο "ερωτας της ζωης". Η σχεση Καντυ-Τερρυ ειχε αμοιβαιοτητα, ενω η σχεση Καρρυ-Μπιγκ δεν εχει. Περισσοτερο με "εγωισμο" μοιαζει η "αγαπη" της Καρρυ: τον θελω, δεν μπορω να τον εχω-> κολλαω! Γενικα οι σχεσεις που περιγραφονται στην σειρα ειναι σχεσεις ενος επεισοδιου, δηλαδη 20 λεπτων, γιατι αυτη ειναι η διαρκεια του επεισοδιου.

Σχετικα μ'αυτα που περιεγραψε η Λορενα, θυμαμαι οτι σε καποια φαση που εχουν χωρισει, η Καρρυ μαθαινει οτι ο Μπιγκ παντρευεται ενα μοντελο, μια πολυ πολυ μικροτερη του, και τοτε παθαινει σοκ. Αλλα δεν θυμαμαι αν προηγουμενως ειχε πει στην Καρρυ οτι δεν προκειται να ξαναπαντρευτει. Υπαρχουν πολλες τετοιες περιπτωσεις παντως στην καθημερινη ζωη: σε ζευγαρια που ειναι μαζι χρονια χωρις να εχουν παντρευτει, ξαφνικα ο αντρας ερωτευεται καποια αλλη, χωριζουν και αυτος παντρευεται την αλλη σε χρονο dt! Τι αποδεικνυει αυτο? Για μενα δειχνει οτι οταν καποιος ερωτευεται δεν λογαριαζει τιποτα! Ολα τ'αλλα ειναι απλα φιλολογιες
ariel

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Registration date : 19/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy VS carry bradshaw   Παρ Ιουλ 23, 2010 5:50 pm

Πολυ ενδιαφερουσες τοποθετησεις, κοριτσια....
Εγω παλι νομιζω οτι αυτη η σχεση δεν μπορουσε να ευδοκημισει, λογω του τεραστιου εγωισμου των δυο πρωταγωνιστων. Κι ακομα, ο Μπιγκ ποτε δεν με επεισε για τον ερωτα του!!! Η Καρρυ ειχε κολλησει μαζι του πριν αρχισει το "φτυσιμο", οποτε θεωρω οτι ήταν ο ερωτας της ζωης της (γιατι, τραβα ρωτα!!), αλλα ο Μρ Μπιγκ δε νομιζω οτι αγαπαει κανεναν εκτος απ τον ευτουλι του και τις αναγκες του....Η δε Καρρυ, οταν καταλαβαινει, την πρωτη φορα, οτι δεν θα της δωσει ποτε ολα οσα θελει, κανει οτι θα κανε καθε μοντερνα γυναικα... φευγει, γιατι δεν εχει χρονο και αυτος ειναι καθετος στις δηλωσεις του. Και μετα η Καρρυ συνεχιζει να κανει οτι θα εκανε καθε μοντενα γυναικα: ψαχνει παντου καποιον που θα της προσφερει τον ερωτα οπως τον εννοιωσε με τον μπιγκ! Τα καταφερνει; Προφανως οχι. Οι σχεσεις της ειναι μονιμως αποτυχημενες, και ειναι λογικο αφου η ιδια δεν θελει αλλη σχεση περαν αυτης με τον μεγαλο της ερωτα τον μπιγκ!! Παντα αυτον αναζητα, παντα κει καταληγει. Ανεξαρτητα αν ειναι σωστο ή λαθος η καρδια της ειναι δωσμενη για παντα σ' αυτον...
scratch λετε να παιζουν καποιο ρολο οι ξανθες μπουκλες;
nansecrets

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Registration date : 01/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy VS carry bradshaw   Παρ Ιουλ 23, 2010 9:39 pm

ariel έγραψε:
Πολυ ενδιαφερουσες τοποθετησεις, κοριτσια....
Εγω παλι νομιζω οτι αυτη η σχεση δεν μπορουσε να ευδοκημισει, λογω του τεραστιου εγωισμου των δυο πρωταγωνιστων. Κι ακομα, ο Μπιγκ ποτε δεν με επεισε για τον ερωτα του!!! Η Καρρυ ειχε κολλησει μαζι του πριν αρχισει το "φτυσιμο", οποτε θεωρω οτι ήταν ο ερωτας της ζωης της (γιατι, τραβα ρωτα!!), αλλα ο Μρ Μπιγκ δε νομιζω οτι αγαπαει κανεναν εκτος απ τον ευτουλι του και τις αναγκες του....Η δε Καρρυ, οταν καταλαβαινει, την πρωτη φορα, οτι δεν θα της δωσει ποτε ολα οσα θελει, κανει οτι θα κανε καθε μοντερνα γυναικα... φευγει, γιατι δεν εχει χρονο και αυτος ειναι καθετος στις δηλωσεις του. Και μετα η Καρρυ συνεχιζει να κανει οτι θα εκανε καθε μοντενα γυναικα: ψαχνει παντου καποιον που θα της προσφερει τον ερωτα οπως τον εννοιωσε με τον μπιγκ! Τα καταφερνει; Προφανως οχι. Οι σχεσεις της ειναι μονιμως αποτυχημενες, και ειναι λογικο αφου η ιδια δεν θελει αλλη σχεση περαν αυτης με τον μεγαλο της ερωτα τον μπιγκ!! Παντα αυτον αναζητα, παντα κει καταληγει. Ανεξαρτητα αν ειναι σωστο ή λαθος η καρδια της ειναι δωσμενη για παντα σ' αυτον...
scratch λετε να παιζουν καποιο ρολο οι ξανθες μπουκλες;

τα ιδια ακριβως εχω βγαλει και εγω σαν πορισμα απο την ιστορια. με μια μικρη επισημανση. ο Mr Big ναι μεν νοιαζεται μονο για τον εαυτο του αλλα οχι οτι δεν την ηθελε! απλα ο εγωισμος ενος τετοιου αντρα ειναι τοσο μεγαλος που τον τρομαζει η ιδεα να του ταιριαζει πολυ μια γυναικα και οτι την χρειαζεται διπλα του για παντα! ακομα κι αν του συμβαινει δεν θα το παραδεχτει ουτε στον εαυτο του ευκολα! εχει μαθει να λυνει μονος του τα προβληματα του νομιζοντας οτι αυτο του δινει αυτονομια και το να καταλαβει οτι καποια γυναικα ειναι αυτο που εψαχνε παντα τον κανει να νιωθει ανασφαλης! λαθος του αλλα δυστυχως ετσι σκεφτονται!
Tatiana

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 32
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy !
Registration date : 26/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy VS carry bradshaw   Κυρ Οκτ 10, 2010 7:25 pm

ariel έγραψε:
Θα μου πειτε τι σχεση εχει το αγνο αθωο κοριτσακι με την πρωταγωνηστρια του sex n' the city;
Πολλες φορες ειπωθηκε οτι οι μεγαλοι ερωτες περνανε και φευγουν, οτι αυτα τα βλεπουμε μονο σε ρομαντικες νουβελες εποχης, και σκεφτομουν αν τελικα ισχυει κατι τετοιο. Στο μυαλο μου ήρθε η πλεον κυνικη γυναικεια σειρα, οπου οι αντρες ερχονται και φευγουν σε τρελους ρυθμους. Προσεξα ομως κατι... Η Καρυ, οσες σχεσεις κι αν κανει, ποτε δεν μπορει να ξεπερασει τον εναν και μεγαλο της ερωτα, τον μιστερ Μπιγκ! Αυτος δε, ειναι ο χειροτερος των ανδρων!!! Δεν θυμαμαι σε ποσα επεισοδια θα ηθελα να τον δειρω κι αυτον κι αυτην για το κολλημα της. Το χειροτερο; Στο δρομο της βρησκετε καποια στιγμη το καλυτερο παιδι, και οχι μονο δεν τον κραταει αλλα του φερεται απαισια το τελος!
Ισως τελικα ο μυθος της μιας και μοναδικης αγαπης, καλα να κρατει, ακομα και στην δικη μας εποχη της ταχυτητας και του κυνισμου! Εσεις τι λετε;

Αν εκανε τον κυκλο της η παλια μεγαλη μας αγαπη και τελειωσε ομαλα ,τοτε μενει στο μυαλο και στην καρδια μας
μια τρυφερη ωραια αναμνηση .
Στην περιπτωση που δεν εκφρασαμε με πραξεις η' λογια τα συναισθηματα και τις σκεψεις μας ,τοτε ειναι πολυ φυσικο
να εχουμε καποια απωθημενα .

Για μενα η λατρεμενη Καντυ εχει καποιες ομοιοτητες με την Καρυ ως προς τον ρομαντισμο που τις διακατεχει σαν προσωπικοτητες,
αλλα μεχρι εκει .
Η αληθινη αγαπη δεν περιεχει εγωισμους και παρορμητικες συμπεριφορες που πιθανον να πληγωσουν ...

Candy VS carry bradshaw
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Candy VS carry bradshaw
» Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.
» candy candy tatto
» CANDY - TERRY - UN AMORE...BY CRISTI
» candy & terry

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Γενική συζήτηση-
Μετάβαση σε: