Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Candy Candy Final Story - Translated in English
Χθες στις 4:02 pm από fay450

» Συγκατοίκηση αδερφική ή μήπως όχι...;
Τρι Οκτ 10, 2017 12:36 pm από Aldebaran

» Χαρούμενα γενέθλια...
Δευ Οκτ 09, 2017 10:00 am από Aldebaran

» Υιοθεσία από άντρα; Απορία νομικής φύσης
Σαβ Οκτ 07, 2017 12:51 am από fay450

» Πολυπόθητη μετάφραση
Τετ Οκτ 04, 2017 2:05 pm από Arubato

» Καλως ορίσατε!
Τετ Οκτ 04, 2017 1:13 pm από Arubato

» Η μουσική της σειράς
Παρ Σεπ 15, 2017 6:20 pm από fay450

» Τα σχέδια του Βαγγέλη
Παρ Σεπ 15, 2017 12:22 am από katerina

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Δευ Σεπ 04, 2017 12:15 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3658
Τόπος : μικρό σπίτι του αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Σαβ Απρ 24, 2010 9:11 am

αχ, εδώ αρχίζουν τα δύσκολα ελπιδάκι μου, είμαι της γνώμης πως το κάνεις μια, το κάνεις δύο(το χρεος σου, εννοείται), μετά σταματάς, δεν γίνεται να προσφερεις συνέχεια εσύ και ο άλλος να σε γράφει, απλώς κάνεις στην άκρη, αν το λουλούδι που πότισες ανθίσει, έχε καλώς, αν όχι απλώς έχεις την συνειδησή σου ήσυχη και συνεχίζεις από εκεί που σταμάτησες! flower και η απόρριψη μες στην ζωή είναι ( και δεν μιλώ μόνο για την ερωτική), αρκει εσύ να σηκωθείς αφου εκανες την προσπάθεια σου και να συνεχίσεις! μπορει να μην νιώσεις ευτυχία θα νιώσεις όμως πληρότητα κάτι είναι και αυτό! αλλά πιστευω κάτι στο τέλος θα ανθίσει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Σαβ Απρ 24, 2010 10:43 am

ariathniM έγραψε:
αχ, εδώ αρχίζουν τα δύσκολα ελπιδάκι μου, είμαι της γνώμης πως το κάνεις μια, το κάνεις δύο(το χρεος σου, εννοείται), μετά σταματάς, δεν γίνεται να προσφερεις συνέχεια εσύ και ο άλλος να σε γράφει, απλώς κάνεις στην άκρη, αν το λουλούδι που πότισες ανθίσει, έχε καλώς, αν όχι απλώς έχεις την συνειδησή σου ήσυχη και συνεχίζεις από εκεί που σταμάτησες! flower και η απόρριψη μες στην ζωή είναι ( και δεν μιλώ μόνο για την ερωτική), αρκει εσύ να σηκωθείς αφου εκανες την προσπάθεια σου και να συνεχίσεις! μπορει να μην νιώσεις ευτυχία θα νιώσεις όμως πληρότητα κάτι είναι και αυτό! αλλά πιστευω κάτι στο τέλος θα ανθίσει!

χμμμ.... κοιτα... αν αποτυχω στις πανελληνιες μετα απο τετοιο διαβασμα που εχω ριξει τοσα χρονια....δεν ξερω αν θα αισθανθω πληροτητα μονο και μονο επειδη εκανα το καθηκον μου...
domniki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Σαβ Απρ 24, 2010 11:56 am

ariathniM έγραψε:
domniki έγραψε:

Ο φιλος μου, που παρομοιαζε τις επιλογες της ζωης μας με δεντρο, μου ειχε επισης μιλησει για το "χρεος" μας στη ζωη. Παντα οταν ειχα αγχος για την ευτυχη εκβαση των προσπαθειων μου, μού ελεγε οτι δεν πρεπει ποτε να ανησυχω για την επιτυχια, οτι πρεπει απλα να κανω το χρεος μου...ολα τα αλλα δεν ειναι στο χερι μου. Αυτες ειναι οι αρχες του dharma (χρεος) και του karma (καταληξη-πεπρωμενο) στον ινδουισμο (ο σοφος φιλος μου ειναι Ινδος). Ακολουθωντας αυτη τη λογικη, δεν υπαρχει απογοητευση και απογνωση. Αν κάνεις απλα το καθηκον σου χωρις να ανησυχεις για την καταληξη των πραγματων, που στο κατω-κατω ειναι εκτος του δικου σου ελεγχου, παραμενεις ηρεμη και ευτυχισμενη...τωρα πώς ενας ανθρωπος μεγαλωμενος στον δυτικο πολιτσμο μπορει να υιοθετησει αυτη τη βιοθεωρια δεν εχω καταφερει να το καταλαβω

πολύ ωραια αυτη η θεωρια, γλιτωνεις και τις ενοχες !!! να κάνεις απλά το καθηκον σου!! sunny και μετα να τ' αφηνεις όλα στα χερια του Θεου που πιστευεις και της καλής σου μοιρας, ε, ντομ, εχω δικιο; κάπως ετσι δεν το εννοει! άνθρωποι ειμαστε και όχι υπερανθρωποι!

Ακριβως ariathniM...αφηνεις την εκβαση των προσπαθειων στο πεπρωμενο (karma). Επειδη ακριβως δεν μπορουμε να ελεγξουμε τα παντα, το καθηκον μας σταματα σ'εκεινα ακριβως που μπορουμε να ελεγξουμε. Ειναι ενας τροπος να εχουμε ησυχη τη συνειδηση μας και να αποβαλλουμε τις τυψεις που μπορει να μας παιδεψουν. Αν πετυχουμε θα ειναι υπεροχο. Αν παλι αποτυγχουμε, δεν θα φταιμε εμεις, ουτε και θα κατηγορησουμε τον εαυτο μας γι'αυτο. Εμεις απλα καναμε το καθηκον μας.

@elpidaki, σχετικα με τις εξετασεις, το δικο σου καθηκον ειναι να μελετησεις και να κανεις το καλυτερο που μπορεις.

Και παλι επιμενω οτι ο δυτικος τροπος ζωης ειναι πολυ μακρια απο αυτη την κουλτουρα. Οταν εχουμε μεγαλωσει με αλλες προτυπα και ιδεες, ειναι δυσκολο να ακολουθησουμε αυτη την διαφορετικη βιοθεωρια, οσο καθησυχαστικη κ'αν ακουγεται.
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3558
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Σαβ Απρ 24, 2010 2:03 pm

domniki έγραψε:

Ακριβως ariathniM...αφηνεις την εκβαση των προσπαθειων στο πεπρωμενο (karma). Επειδη ακριβως δεν μπορουμε να ελεγξουμε τα παντα, το καθηκον μας σταματα σ'εκεινα ακριβως που μπορουμε να ελεγξουμε. Ειναι ενας τροπος να εχουμε ησυχη τη συνειδηση μας και να αποβαλλουμε τις τυψεις που μπορει να μας παιδεψουν. Αν πετυχουμε θα ειναι υπεροχο. Αν παλι αποτυγχουμε, δεν θα φταιμε εμεις, ουτε και θα κατηγορησουμε τον εαυτο μας γι'αυτο. Εμεις απλα καναμε το καθηκον μας.

Αυτή η οπτική ταιριάζει απόλυτα στην ιστορία της Κάντυ...
Όσον αφορά στο Dharma, τόσο η Κάντυ όσο και ο Τέρρυ έκαναν ό,τι περνούσε από το χέρι τους για να είναι μαζί...
Άλλά το Karma είχε άλλη άποψη...
Το ίδιο ισχύει και για την περίπτωση της Κάντυ και του Άλμπερτ.
Όταν έφυγε ο Άλμπερτ, η Κάντυ τον αναζήτησε παντού, χωρίς όμως αποτέλεσμα.
Όταν νόμισε πως είναι ανώφελο να συνεχίσει την αναζήτηση μίλησε το Karma!!!
Tέλεια!!!
elpidaki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Σαβ Απρ 24, 2010 10:18 pm

φιλες μου Αλμπερτικιες.... ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! ΦΕΡΤΕ ΕΝΙΣΧΥΣΕΙΣ!!!
ο αδελφος μου ειδε την καντυ και επελεξε ως τον καλυτερο χαρακτηρα τον τερρυ!!!!!ελεος!!!! φερτε εξορκιστη!!! εναν παπα να κανει αγιασμο!!! το μιασμα μπηκε μεσα στο σπιτι μου!!! εχει κατεβασει στον υπολογιστη (ευτυχως παναγια μου που δεν μοιραζομαστε τον ιδιο! δεν θα το αντεχα!) ολα τα βιντεακια με τον τερρυ και την καντυ μαζι!!!! τι να κανω??? γιατι σε μενα????
dolly

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Registration date : 25/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Σαβ Απρ 24, 2010 11:03 pm

elpidaki έγραψε:
ο αδελφος μου ειδε την καντυ και επελεξε ως τον καλυτερο χαρακτηρα τον τερρυ!!!!!ελεος!!!! φερτε εξορκιστη!!! εναν παπα να κανει αγιασμο!!! το μιασμα μπηκε μεσα στο σπιτι μου!!! εχει κατεβασει στον υπολογιστη (ευτυχως παναγια μου που δεν μοιραζομαστε τον ιδιο! δεν θα το αντεχα!) ολα τα βιντεακια με τον τερρυ και την καντυ μαζι!!!! τι να κανω??? γιατι σε μενα????

Μην ανησυχείς... άνδρας είναι.... σκέψου ότι.... ο Τέρρυ είναι ο μοναδικός εν ζωή άνδρας σύμφωνα με το ανιμέ που τον ερωτεύτηκε η Κάντυ.... Είναι ατίθασος, επαναστάστης και ελαφρώς έως πολύ αντικοινωνικός... όπως και οι περισσότεροι έφηβοι...... Οπότε φυσιολογικό μου φαίνεται....
Ο Αλμπερτ είναι μια φιγούρα που αγόρια της ηλικίας του αδελφού σου δεν μπορούν να αντιληφθούν ούτε να καταλάβουν... Είναι θέμα ωριμότητας....
Δώστου μερικά χρονάκια και είμαι σίγουρη ότι θα δει τα πράγματα με άλλο μάτι....και κουράγιο... έχεις την αμέριστη συμπαραστασή μας...
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2377
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Κυρ Απρ 25, 2010 4:35 am

elpidaki έγραψε:

Εύγε στον αδελφό σου! Τα θερμά μου συγχαρητήρια!
Εννοείται ότι το παιδί έχει σωστή κρίση και γούστο!!!!!

Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Κυρ Απρ 25, 2010 9:10 am

Mάλλον θέλει να σε κοντράρει Ελπιδάκι μου γι αυτό και διάλεξε το αντίπαλον δέος... Έκτός και αν είναι στις αρχές της εφηβείας και ο Τέρρυ φαντάζει στα μάτια του επαναστάτης (...χωρίς αιτία, άλλη εκτός των ορμονών)
Προσωπικά, δεν έχω δει κανέναν άντρα να υποστηρίζει Τέρρυ. Όσοι γνωρίζω ή Αντονυκοί ήταν (ξέρεις... σταμάτησαν στο 25 επεισόδιο του ανιμέ) ή Αλμπερτικοί... flower
Οπότε και ο αδερφός σου, όταν δει με καθαρά μάτια έναν από τους δύο θα επιλέξει...
elpidaki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Κυρ Απρ 25, 2010 10:53 am

Aldebaran έγραψε:
Mάλλον θέλει να σε κοντράρει Ελπιδάκι μου γι αυτό και διάλεξε το αντίπαλον δέος... Έκτός και αν είναι στις αρχές της εφηβείας και ο Τέρρυ φαντάζει στα μάτια του επαναστάτης (...χωρίς αιτία, άλλη εκτός των ορμονών)
Προσωπικά, δεν έχω δει κανέναν άντρα να υποστηρίζει Τέρρυ. Όσοι γνωρίζω ή Αντονυκοί ήταν (ξέρεις... σταμάτησαν στο 25 επεισόδιο του ανιμέ) ή Αλμπερτικοί... flower
Οπότε και ο αδερφός σου, όταν δει με καθαρά μάτια έναν από τους δύο θα επιλέξει...

λες απλως να το κανει για την κοντρα??? μακαρι....
χμμμ.... καλα λεω εγω πως στο στρατο τους διαστρεφουν και τους κανουν πλυση εγκεφαλου.... ατιμα ΛΟΚ...... !@@#$ !@@#$ !@@#$ !@@#$
elpidaki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Κυρ Απρ 25, 2010 10:56 am

[quote="akaliakoukou"]
elpidaki έγραψε:

οχι που δεν θα τον υποστηριζες akalia.....χμμμμ......
αληθεια η nan πως και δεν εκανε κανενα καυστικο σχολιο???? ωχ...κατι μου ετοιμαζει....
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Δευ Απρ 26, 2010 6:29 pm

elpidaki έγραψε:
αληθ...εια η nan πως και δεν εκανε κανενα καυστικο σχολιο???? ωχ...κατι μου ετοιμαζει....

Μην ανησυχείς Ελπιδάκι...cheers

Η Νάνσυ, όπως και όλα τα κορίτσια εδώ, δε χαμπαριάζουμε από σχόλια... Ίσα - ίσα, που γουστάρουμε αντιπαράθεση και τις πιό πολλές φορές, πεθαίνουμε στο γέλιο με αυτά που γράφονται... lol! lol! lol!
Γι αυτό και ξεροσταλιάζουμε στα αντίπαλα υποφόρα και περιμένουμε σαν τα ξελιγωμένα μιά απάντηση να γραφτεί... Σχεδόν τίποτα δεν αφήνουμε να πάει χαμένο...
Να μη σου γράψω πως χαίρομαι που η Μιζούκι άφησε ανοιχτό το τέλος (για τις Τερρυκιές... γιατί για τις Αλμπερτικιές όλα είναι φως φανάρι) και πολύ θα λυπηθώ τώρα που θα στείλε κάθε κατεργάρη στον πάγκο του...
Άλλωστε, το φόρουμ αυτό είναι και μιά φυγή από την καθημερινότητα και τα προβλήματά της (σε λίγα χρόνια θα με νιώσεις... ) και χαιρόμαστε πάντα όταν η παρέα μας μεγαλώνει, πολύ περισσότερο που διαπιστώνουμε πως υπάρχουν και νέα παιδιά που λατρεύουν την Κάντυ όπως εμείς οι γερόλυκοι...
ΜΙΜΙ

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Δευ Απρ 26, 2010 11:48 pm

Aldebaran έγραψε:
elpidaki έγραψε:
αληθ...εια η nan πως και δεν εκανε κανενα καυστικο σχολιο???? ωχ...κατι μου ετοιμαζει....

Η Νάνσυ, όπως και όλα τα κορίτσια εδώ, δε χαμπαριάζουμε από σχόλια... Ίσα - ίσα, που γουστάρουμε αντιπαράθεση και τις πιό πολλές φορές, πεθαίνουμε στο γέλιο με αυτά που γράφονται... lol! lol! lol!
Γι αυτό και ξεροσταλιάζουμε στα αντίπαλα υποφόρα και περιμένουμε σαν τα ξελιγωμένα μιά απάντηση να γραφτεί... Σχεδόν τίποτα δεν αφήνουμε να πάει χαμένο...
Να μη σου γράψω πως χαίρομαι που η Μιζούκι άφησε ανοιχτό το τέλος (για τις Τερρυκιές... γιατί για τις Αλμπερτικιές όλα είναι φως φανάρι) και πολύ θα λυπηθώ τώρα που θα στείλε κάθε κατεργάρη στον πάγκο του...
Άλλωστε, το φόρουμ αυτό είναι και μιά φυγή από την καθημερινότητα και τα προβλήματά της (σε λίγα χρόνια θα με νιώσεις... ) και χαιρόμαστε πάντα όταν η παρέα μας μεγαλώνει, πολύ περισσότερο που διαπιστώνουμε πως υπάρχουν και νέα παιδιά που λατρεύουν την Κάντυ όπως εμείς οι γερόλυκοι...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου cheers cheers Πραγματικά αυτό το φόρουμ με γυρίζει πολλά χρόνια πίσω τότε που διαφωνούσαμε με την παρέα μου για πράγματα που τώρα μου φαίνονται αστεία!!!!
dolly

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Registration date : 25/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Δευ Απρ 26, 2010 11:58 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
elpidaki έγραψε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου cheers cheers Πραγματικά αυτό το φόρουμ με γυρίζει πολλά χρόνια πίσω τότε που διαφωνούσαμε με την παρέα μου για πράγματα που τώρα μου φαίνονται αστεία!!!!

Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σας.... το φορουμάκι μας με κάνει να ξεχνιέμαι από ότι έχει γίνει κάθε μέρα....
nansecrets

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Registration date : 01/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Τρι Απρ 27, 2010 2:59 am

[quote="elpidaki"]
akaliakoukou έγραψε:
elpidaki έγραψε:

αληθεια η nan πως και δεν εκανε κανενα καυστικο σχολιο???? ωχ...κατι μου ετοιμαζει....

Έχεις ένα πολύ έξυπνο αδελφό έχω να πω!! Να του δώσεις και τα δικά μου συγχαρητήρια για το γούστο του και την προτίμησή του στον Τέρρυ!

Βλέπεις..; Εσύ είσαι στη λάθος παράταξη sugar!!!!! Ξανασκέψου το, προλαβαίνεις να διορθώσεις την "επιλογή" σου!!! Άλλωστε εμείς οι Τερρικές έχουμε μεγάλη κατανόηση! Αφού τόσο καιρό σας βλέπουμε να μας λέτε για ένα έρωτα που ποτέ δεν έγινε αντιληπτός καν από την ίδια την ηρωίδα και πάλι σας κάνουμε το χατήρι και το συζητάμε.

Λοιπόν..? Να σε περιμένουμε κι εσένα στο club του καταπληκτικού Τέρρυ Γκράντσεστερ...?
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2377
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Τρι Απρ 27, 2010 3:10 am

[quote="elpidaki"]
akaliakoukou έγραψε:
elpidaki έγραψε:

elpidaki το ζητάει ο οργανισμός σου το πείραγμα!!!!!

Το άβατάρ σου με την Κάντυ και τον Τέρρυ είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!!!!
lol! lol! lol! lol!
Είναι μάλιστα από τις αγαπημένες μου εικόνες με τον Τέρρυ και την Κάντυ!!!

Το ξέρω ότι κατά βάθος είσαι κι εσύ Τερρυκιά!!!!
Έλα, παραδέξου το, μην κρύβεσαι!!!!!

nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Τρι Απρ 27, 2010 3:15 am

[quote="akaliakoukou"]
elpidaki έγραψε:
akaliakoukou έγραψε:
elpidaki έγραψε:

elpidaki το ζητάει ο οργανισμός σου το πείραγμα!!!!!

Το άβατάρ σου με την Κάντυ και τον Τέρρυ είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!!!!
lol! lol! lol! lol!
Είναι μάλιστα από τις αγαπημένες μου εικόνες με τον Τέρρυ και την Κάντυ!!!

Το ξέρω ότι κατά βάθος είσαι κι εσύ Τερρυκιά!!!!
Έλα, παραδέξου το, μην κρύβεσαι!!!!!

Δεν το πρόσεξα πριν!!!! έχεις δίκιο ακάλια!!!! Πω πω!!!!! Την κάναμε ήδη Τερρικιά και δεν το κατάλαβε!!!!
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Τρι Απρ 27, 2010 9:26 am

Ντροπή σας Τερρυκιές...

Το κορίτσι μας, απλά, μπέρδεψε τις εικόνες... Άλλωστε, σ΄αυτήν ο Τέρρυ ψιλοφέρνει του Άλμπερτ... geek

Μην ευελπιστείτε πως το κορίτσι μας θα αλλαξοπιστήσει...

Καμιά Αλμπερτικιά δεν έγινε στην πορεία φανατική Τερρυκιά (κανα δυό που ξέρω αμφιταλαντεύονται ακόμη) ενώ το αντίθετο έχει συμβεί πάμπολλες φορές... lol! lol! lol!

Εμμμ... λογικό είναι...
Όταν μετά τα σκωτσέζικα ντους του Τέρρυ βλέπεις ποιός πραγματικά ήταν πάντα δίπλα της δε χρειάζεται και πολύ για να αλλάξεις στρατόπεδο...
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Τρι Απρ 27, 2010 9:36 am

Aldebaran έγραψε:
Ντροπή σας Τερρυκιές...

Το κορίτσι μας, απλά, μπέρδεψε τις εικόνες... Άλλωστε, σ΄αυτήν ο Τέρρυ ψιλοφέρνει του Άλμπερτ... geek

Μην ευελπιστείτε πως το κορίτσι μας θα αλλαξοπιστήσει...

Καμιά Αλμπερτικιά δεν έγινε στην πορεία φανατική Τερρυκιά (κανα δυό που ξέρω αμφιταλαντεύονται ακόμη) ενώ το αντίθετο έχει συμβεί πάμπολλες φορές... lol! lol! lol!

Εμμμ... λογικό είναι...
Όταν μετά τα σκωτσέζικα ντους του Τέρρυ βλέπεις ποιός πραγματικά ήταν πάντα δίπλα της δε χρειάζεται και πολύ για να αλλάξεις στρατόπεδο...

Έλα κυρία δικηγόρε που μπήκες να υπερασπιστείς την παράταξη και τα μέλη της πρωί πρωί!!!! Άσε μας και μας να γελάσουμε λίγο με την ησυχία μας!!!! Τα λάθη εσείς τα κάνετε κι εμείς τα σχολιάζουμε!!!! Θα θελες πολύ ο κούκλος hot Τέρρυ να έμοιαζε με τον Άλμπερτ!!! Αλλά ασφαλώς είναι πολύ καλύτερος! Απλά to elpidaki προδώθηκε αυτό είναι όλο!!!!

Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Τρι Απρ 27, 2010 9:42 am

nansecrets έγραψε:

Έλα κυρία δικηγόρε που μπήκες να υπερασπιστείς την παράταξη και τα μέλη της πρωί πρωί!!!! Άσε μας και μας να γελάσουμε λίγο με την ησυχία μας!!!! Τα λάθη εσείς τα κάνετε κι εμείς τα σχολιάζουμε!!!! Θα θελες πολύ ο κούκλος hot Τέρρυ να έμοιαζε με τον Άλμπερτ!!! Αλλά ασφαλώς είναι πολύ καλύτερος! Απλά to elpidaki προδώθηκε αυτό είναι όλο!!!!

Όχι καλή μου... Ο Άλμπερτ είναι ο κούκλος της υπόθεσης... τόσο στο μάνγκα όσο και στο ανιμέ...
Μόνο η περίοδος μούσι -γυαλιά ήταν απαράδεκτη αλλά αν τον παρουσίαζαν από τότε η Μιζούκι / Ιγκαράσι ως τεκνό, δε θα πήγαινε μακριά η βαλίτσα.
Θα σταματούσε τότε που την έσωσε από το ποτάμι, την υιοθέτησε, περίμενε να μεγαλώσει λίγα χρόνια και μετά την παντρεύτηκε...
Που είναι η Juliet να αρχίσει τα γουντιαλενικά της...
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Τρι Απρ 27, 2010 9:50 am

Aldebaran έγραψε:
nansecrets έγραψε:

Όχι καλή μου... Ο Άλμπερτ είναι ο κούκλος της υπόθεσης... τόσο στο μάνγκα όσο και στο ανιμέ...
Μόνο η περίοδος μούσι -γυαλιά ήταν απαράδεκτη αλλά αν τον παρουσίαζαν από τότε η Μιζούκι / Ιγκαράσι ως τεκνό, δε θα πήγαινε μακριά η βαλίτσα.
Θα σταματούσε τότε που την έσωσε από το ποτάμι, την υιοθέτησε, περίμενε να μεγαλώσει λίγα χρόνια και μετά την παντρεύτηκε...
Που είναι η Juliet να αρχίσει τα γουντιαλενικά της...

Μπλα μπλα μπλα μπλα.... κάτι άλλο? Αυτά τα λές για να το πιστέψετε εσείς ή για να μας πείσετε κι εμάς ότι ο Άλμπερτ είναι ομορφότερος? Τα γεγονότα άλλα δείχνουν (Τέρρυ!!!!!)
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Τρι Απρ 27, 2010 9:58 am

nansecrets έγραψε:

Μπλα μπλα μπλα μπλα.... κάτι άλλο? Αυτά τα λές για να το πιστέψετε εσείς ή για να μας πείσετε κι εμάς ότι ο Άλμπερτ είναι ομορφότερος? Τα γεγονότα άλλα δείχνουν (Τέρρυ!!!!!)

Ναι... γι' αυτό μόλις γύρισε η Κάντυ στο σπίτι το πρώτο που πρόσεξε ήταν το μαλλί του...
Είχε στενοχωρηθεί τόσο που χώρισε με τον Τέρρυ που ασχολιόταν με τρίχες...
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Τρι Απρ 27, 2010 10:02 am

Aldebaran έγραψε:
nansecrets έγραψε:

Ναι... γι' αυτό μόλις γύρισε η Κάντυ στο σπίτι το πρώτο που πρόσεξε ήταν το μαλλί του...
Είχε στενοχωρηθεί τόσο που χώρισε με τον Τέρρυ που ασχολιόταν με τρίχες...

Όχι ρε απλά είπε να ξεχαστεί λίγο το κορίτσι και να ασχοληθεί με κάτι ανάλαφρο...(καλά έχει πολύ πλάκα να τα λέμε μόνες μας!!!)

Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Τρι Απρ 27, 2010 10:11 am

nansecrets έγραψε:

Όχι ρε απλά είπε να ξεχαστεί λίγο το κορίτσι και να ασχοληθεί με κάτι ανάλαφρο...(καλά έχει πολύ πλάκα να τα λέμε μόνες μας!!!)

Ε... σε λίγο θα έρθει και η Juliet αφού πρώτα μαγειρέψει, στείλει τη μικρή στο σχολείο και διαβάσει τα τελευταία βαμπιρονέα.
domniki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Τρι Απρ 27, 2010 11:41 am

Υπαρχει κανεις που να πιστευει οτι ο Αλμπερτ ηταν πιο ωραιος απο τον Τερρυ? Ειχε καμια κατακτηση ο Αλμπερτ? (και δεν εννοω την Aldebaran) Ποια κοπελα τον ερωτευτηκε και του εδειξε την προτιμηση της? Ο Στιαρ ειχε την Παττυ, ο Αρτσυ την Αννυ, ο Αντονυ την Ελιζα που του ειχε γινει κολλιτσιδα και την Καντυ, ενω ο Τερρυ παμπολες...Αν αυτο δεν αποδεικνυει κατι, τι να πω....I rest my case! Τωρα αν η Aldebaran τον βλεπει ωραιοτερο, με 'γεια της με χαρα της...οχι ομως οτι ειναι και ο ωραιος της σειρας!!! Ημαρτον!
juliet

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Registration date : 05/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Τρι Απρ 27, 2010 12:15 pm

Aldebaran έγραψε:
Ντροπή σας Τερρυκιές...

Ε τώρα εξηγείται που τον βλέπει τον έρωτα, αφού μπερδεύει τις εικόνες η κοπέλα...πως να μην μπερδευτεί ΄και αυτή;

Για ψαχτείτε και οι υπόλοιπες.... lol! lol!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την juliet στις Τρι Απρ 27, 2010 12:18 pm, 1 φορά

Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άλμπερτ-
Μετάβαση σε: