Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Ιούνιος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» ΜΕΤΑΦΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ
Πεμ Ιουν 22, 2017 9:48 am από Uranya

» ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΛΟΦΟ
Παρ Ιουν 16, 2017 2:17 pm από Aldebaran

» Καλύτερη τιμωρια
Παρ Ιουν 16, 2017 1:52 pm από Aldebaran

» Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?
Κυρ Ιουν 11, 2017 6:11 pm από ariathniM

» Ο ρόλος της ζωής του
Πεμ Ιουν 08, 2017 10:52 am από Uranya

» Τέρρυ - Άλμπερτ : οι ομοιότητες
Τρι Ιουν 06, 2017 4:35 pm από Uranya

» ΡΟΚΣΤΟΥΝ
Σαβ Ιουν 03, 2017 9:52 am από Uranya

» athnony-candy
Παρ Μαϊος 12, 2017 4:19 pm από Uranya

» Ο Νηλ τι να απεγινε?
Παρ Μαϊος 12, 2017 4:01 pm από Uranya

Παρόντες χρήστες
Συνολικά 0 χρήστες είναι συνδεδεμένοι :: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 0 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3447
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 2:58 pm

domniki έγραψε:
ariathniM έγραψε:
αχ, αυτος ο κοελιο έχει πάρει κοσμο στο λαιμό του..

Απορω με ολους αυτους που ισχυριζονται οτι οταν επιθυμουν κατι πολυ το συμπαν συνωμοτει για να το αποκτησουν! Πού συμβαινει αυτο ρε παιδια στην πραγματικη ζωη? Ο Κοελιο γραφει "φουμαρα"!

Και από πότε Ντομνίκη μου, η ιστορία της Κάντυ είναι παρμένη από την πραγματική ζωή;;;

Τα φούμαρα του Κοέλο είναι ανάλογα με εκείνα της Μιζούκι...
Όπως δεν υπάρχουν Κάντες και Αλμπέρτηδες (είπαμε... σε Τέρρυ βρίθει ο τόπος ) δεν πρόκειται ποτέ κανένα σύμπαν (εμμμ απ΄όσα γνωρίζουμε ) να συνομωτήσει για να αποκτήσεις κάτι που θέλεις πολύ.
Ο μόνος τρόπος να καταφέρεις κάτι, είναι να το θέλεις τόσο που να πιστεύεις πως θα το πετύχεις αλλά και θα παλέψεις γι αυτό...
(Και επειδή με τα σύμπαντα δε γνωρίζουμε τί τρέχει, και για να μην τα ισοπεδώνουμε και όλα, λίγη προσευχή δε βλάπτει... )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 3:01 pm

Aldebaran έγραψε:

Ο μόνος τρόπος να καταφέρεις κάτι, είναι να το θέλεις τόσο που να πιστεύεις πως θα το πετύχεις αλλά και θα παλέψεις γι αυτό...

Kαι πιστευεις πως για ο,τι παλεψεις και/ή προσευχηθεις θα το πετυχεις? Καλα θα ηταν αν συνεβαινε κατι τετοιο
geobacter

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 3:13 pm

Λοιπον
θα αρχισω μια καινουρια στατιστικη για να ανακαλυψουμε το εξης -

Ποσα replies σε οποιοδηποτε θεμα χρειαζονται μεχρι η συζητηση να ξαναγυρισει στο Τερρυ η Αλμπερτ;

10
20
>20

lol!

Δεν εχει σημασια αν η αρχικη ερωτηση ηταν

Πως μαγειρευουμε τα φασολακια.
Τι καιρο θα κανει αυριο (εδω μας λενε 3 βαθμους μαξιμουμ!!)
Να ζει κανεις η να μη ζει.
Ποσα απιδια βανει ο σακος
κλπ κλπ

Καπου, καπως, το θεμα θα ξαναγυρισει στο¨
Ποιος ειναι ο αληθινος ερωτας της Καντυ.
Γιατι ο Τερρυ και οχι ο Αλμπερτ.
Γιατι ο Αλμπερτ και οχι ο Τερρυ.
Τι ειναι ο αληθινος ερωτας/αγαπη/παθος/αδερφικοτητα/συμπαθεια κλπ

Εσεις μπορει τωρα να γελατε με ολα αυτα (και το ελπιζω), εγω παντως θα κατσω και θα μετρησω και θα σας πω! geek
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 3:34 pm

domniki έγραψε:

Πριν η Καντυ αποφασισει να γινει νοσοκομα, πηγαινει στην κυρια Πονυ και στην αδερφη Μαρια και τους λεει οτι θελει να γινει καλογρια και να φροντιζει τα παιδια στο ορφανοτροφειο, οπως αυτες .

Eίσαι σίγουρη Ντομ;;;;

Αν ειπώθηκε στο ανιμέ πρόκειται για μεγάλη παρανόηση και εκτροχιασμό της ιστορίας...

Στο μάνγκα δεν "παίχτηκε" ποτέ τέτοιο σενάριο...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Aldebaran στις Πεμ Απρ 22, 2010 3:39 pm, 1 φορά
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 3:39 pm

geobacter έγραψε:
Λοιπον
θα αρχισω μια καινουρια στατιστικη για να ανακαλυψουμε το εξης -

Ποσα replies σε οποιοδηποτε θεμα χρειαζονται μεχρι η συζητηση να ξαναγυρισει στο Τερρυ η Αλμπερτ;

10
20
>20

lol!

Δεν εχει σημασια αν η αρχικη ερωτηση ηταν

Πως μαγειρευουμε τα φασολακια.
Τι καιρο θα κανει αυριο (εδω μας λενε 3 βαθμους μαξιμουμ!!)
Να ζει κανεις η να μη ζει.
Ποσα απιδια βανει ο σακος
κλπ κλπ

Καπου, καπως, το θεμα θα ξαναγυρισει στο¨
Ποιος ειναι ο αληθινος ερωτας της Καντυ.
Γιατι ο Τερρυ και οχι ο Αλμπερτ.
Γιατι ο Αλμπερτ και οχι ο Τερρυ.
Τι ειναι ο αληθινος ερωτας/αγαπη/παθος/αδερφικοτητα/συμπαθεια κλπ

Εσεις μπορει τωρα να γελατε με ολα αυτα (και το ελπιζω), εγω παντως θα κατσω και θα μετρησω και θα σας πω! geek

Μα... ναι...

Αν δεν μαλλιοτραβηχτούμε για το ποιός ήταν ομορφότερος και ποιόν ερωτεύτηκε η Κάντυ, τί νόημα θα είχε η παραμονή μας σ΄αυτό το φόρουμ;;;
Αλλωστε, και να με ρωτήσεις πώς φτιάχνονται τα φασολάκια δεν ξέρω να σου πω, αλλά για το ότι η Κάντυ ερωτεύτηκε τον Αλμπερτ και το αντίθετο έχω και επιχειρήματα...
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 3:50 pm

domniki έγραψε:

Kαι πιστευεις πως για ο,τι παλεψεις και/ή προσευχηθεις θα το πετυχεις? Καλα θα ηταν αν συνεβαινε κατι τετοιο

Ασφαλώς και το πιστεύω...

Άλλωστε, ό,τι έχω πετύχει μόνο έτσι το απόκτησα...

Αααα... κάποια πράγματα μου ήρθαν και από το πουθενά...
elpidaki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 4:05 pm

Aldebaran έγραψε:
domniki έγραψε:

συμφωνω μαζι σου Aldebaran. και εγω οτι ηθελα και ηταν για το καλο μου το απεκτησα... ενταξει, ειμαι μικρη, δεν εχω ζησει και τη ζωη αλλα οσο ναναι εχω τις εμπειριες μου, καλες και κακες....
domniki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 4:10 pm

Aldebaran έγραψε:
domniki έγραψε:

Aρα ό,τι προσπαθες το πετυχες??? Σε θαυμαζω, γιατι εγω εχω αποτυχει, καραμπινατα μαλιστα, σε πολλα που προσπαθησα Και κατεληξα στο συμπερασμα οτι τα σημαντικοτερα πραγματα στη ζωη ειναι απλα θεμα συγκυριων και τυχης....και οσο και να προσπαθησω....τζιφος
nansecrets

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Registration date : 01/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 4:29 pm

akaliakoukou έγραψε:
Η Κάντυ έχει ερωτευτεί τον Άλμπερτ?
Εγώ γιατί δεν το βλέπω πουθενά αυτό?
Συμπάθεια ναι, φιλία ναι, αδελφική αγάπη ναι, αλλά έρωτα δεν μπορώ να διακρίνω κάπου...
Όσο για το σύμπαν... όλα στραβά της έχουν πάει.
Λυπάμαι αλλά δεν μπορω να το δω με τόση αισιοδοξία...

Και μη μου πείτε ότι το σύμπαν μας δίνει αυτό που θέλουμε πάρα πολύ.
στην προσωπική μου ζωή δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο.
Ο Τέρυ ήθελε να γίνει ηθοποιός. Οκ, έγινε. Το σύμπαν το έκανε ή το ταλέντο που είχε κληρονομήσει από τη μητέρα του? Ο Τέρυ ζήτησε από το σύμπαν να είναι δυστυχισμένος?
Και τι έκανε το σύμπαν για τον Άντονυ, τον Στήαρ, την Πάττυ????

Στην προκειμένη περίπτωση το σύμπαν λέγεται Μιζούκι και εχει βγάλει όλα της τα απωθημένα, τα κόμπλεξ και τις πικρίες της στους ήρωές της.
Είναι σαδίστρια αυτή η γυναίκα, δεν είναι συγγραφέας!!!!
Άντε γιατί πολύ τα έχω πάρει κρανίο.
Και αν ήθελε να δείξει "τον κύκλο της ζωής", από τον πρίγκηπα ξεκινάμε και στον πρίγκηπα καταλήγουμε, ας το έκανε τουλάχιστον με σαφήνεια!!!!
Εκτός και αν ήθελε να αφήσει την Κάντυ μόνη κι έρημη να φροντίζει τα ορφανά, και να έχει και ένα επιπλέον προσόν από τις μαμάδες της, το ότι είναι νοσοκόμα.

Συγγνώμη αλλά το όνειρο της Κάντυ δεν ήταν να ακολουθήσει τη χνάρια της αδελφής Μαρίας. (αφού δεν την είδαμε ακόμη με ράσο, πάλι καλά)

Το όνειρο της Κάντυ ήταν να αποκτήσει μια δική της οικογένεια. Με την υιοθεσια δεν το ένιωσε αυτό, δεν ένιωσε την θαλπωρή ενός ζεστού "σπιτιού" και με τη λέξη "σπίτι" δεν εννοώ το κτήριο, εννοώ την οικογένεια. Την μαμά, τον μπαμπά και τα παιδιά.
Η μόνη φορά που έχουμε δει την Καντυ να ονειρεύεται τον εαυτό της μητέρα, ήταν όταν σκεφτόταν τον Τέρρυ.
Ουδέποτε με τον πρίγκηπα σκέφτηκε να κάνει οικογένεια.

¨Εχω την εντύπωση πως ξέφυγα και θα σταματήσω το παραλήρημα εδώ.

Μακάρι να έχετε δίκιο οι Αλμπερτικές, πραγματικά το εύχομαι!!!!
Όμως όσο και να προσπαθώ να δω αντικειμενικά τα πράγματα, όσο καλή θέληση και να έχω, δυστυχώς έγώ άλλα πράγματα βλέπω...

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ και με κάθε λέξη από το ποστ σου ακάλια μου! Και θα προσθέσω κάτι στην πρώτη σου παράγραφο:

Οι ζηλότυποι τα βλέπουν όλα με μεγενθυτικό φακό,
που κάνει τα μικρά να φαίνονται μεγάλα, τους νέους γέροντες
και τις υποψίες πραγματικότητες!!!!

ΜΙΓΚΕΛ ΝΤΕ ΘΕΡΒΑΝΤΕΣ

Δηλαδή εννοώ ότι ενώ η μόνη ξεκκάθαρη περίπτωση μετά τον Άντονυ είναι ο Τέρρυ για την Κάντυ και μόνο αυτόν βλέπουμε να ερωτεύεται (και αυτό το βλέπουμε όλοι και όχι μερίδα ανθρώπων!!!) υπάρχουν κάποιοι που υποστηρίζουν πως βλέπουμε και έρωτα με τον Άλμπερτ. Κάτι που στα μάτια και το μυαλό των περισσότερων όχι απλά δεν φαίνεται ούτε καν διαννοείται να περάσει γιατί μέσω της Κάντυ μάθαμε να τον βλέπουμε σαν φίλο-αδελφό-πατέρα-θείο-προστάτη-οικογένεια-τον άνθρωπο που την υιοθέτησε για της δώσει την ευκαιρία να ανήκει σε μια οικογένεια- τον Άλμπερτ. Τώρα αν είναι να ψάχνουμε 83-85 πόσα είναι μάνγκα και 115 επεισόδια στο άνιμε με μεγενθυτικό φακό, να βρούμε απεγνωσμένα αν υπήρξαν ματιές, κινήσεις και υπονοούμενα από τον Άλμπερτ στην Κάντυ και αντίστροφα ειλικρινά πιστέυω πως όλο αυτό γίνεται μεγάλη "προσπάθεια" να βγεί στην επιφάνεια με το ζόρι και με ανάλυση της ανάλυσης για τη ματιά που της έριξε ο Άλμπερτ στο τάδε μάνγκα στην τάδε σελίδα στην εικόνα πάνω δεξιά της αριστερής σελίδας στη μέση και μετά σε 10 σελίδες πιο κάτω κ.λπ. κ.λπ.

Δεν ξέρω αν σας μπέρδεψα αλλά αυτό που εννοούσα είναι πως αν είναι να κάνουμε την τρίχα τριχιά για να δούμε ή να καταλάβουμε κάτι ή να το δούμε στο μικροσκόπιο λεπτομερώς τότε απλά δεν έχει σημασία. Σε θέματα όπως του έρωτα τα πράγματα δεν εννοούνται απλώς... φαίνονται, συμβαίνουν!!! Δεν μένουν κλειδωμένα στα "συρτάρια" του μυαλού μας. Βγαίνουν στην επιφάνεια και αλλάζουν τα πάντα!!!
elpidaki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 4:39 pm

Δεν ξέρω αν σας μπέρδεψα αλλά αυτό που εννοούσα είναι πως αν είναι να κάνουμε την τρίχα τριχιά για να δούμε ή να καταλάβουμε κάτι ή να το δούμε στο μικροσκόπιο λεπτομερώς τότε απλά δεν έχει σημασία. Σε θέματα όπως του έρωτα τα πράγματα δεν εννοούνται απλώς... φαίνονται, συμβαίνουν!!! Δεν μένουν κλειδωμένα στα "συρτάρια" του μυαλού μας. Βγαίνουν στην επιφάνεια και αλλάζουν τα πάντα!!![/color][/b] [/quote]

βασικα συμφωνω μαζι σου... οχι Αλμπερτικιες δεν αλλαζω παραταξη!!! πιστευω ομως οτι καπου προς τα εκει το πηγαινε η mizuki. καποια στιγμη να τους βαλλει να "συμπαθησει" ο ενας τον αλλο.
μεταξυ μας τωρα, τον Αλμπερτ θα τον ηθελα για μενα... δεν θα ειχα προβλημα αν κατεληγε η καντυ με τον τερρυ... αν φυσικα την εκανε τοσο ευτιχισμενη οσο την εκανε ο ΑΛΜΠΕΡΤ
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 4:48 pm

[color=darkred]elpidaki"
βασικα συμφωνω μαζι σου... οχι Αλμπερτικιες δεν αλλαζω παραταξη!!! πιστευω ομως οτι καπου προς τα εκει το πηγαινε η mizuki. καποια στιγμη να τους βαλλει να "συμπαθησει" ο ενας τον αλλο.
μεταξυ μας τωρα, τον Αλμπερτ θα τον ηθελα για μενα... δεν θα ειχα προβλημα αν κατεληγε η καντυ με τον τερρυ... αν φυσικα την εκανε τοσο ευτιχισμενη οσο την εκανε ο ΑΛΜΠΕΡΤ[/quote]

Την έκανε ο Άλμπερτ ευτυχισμένη; Πως ακριβώς το εννοείς; Όπως ο Τέρρυ ή ο Άντονυ; Μάλλον πρέπει να ρωτήσω την juliet αν ισχύει ακόμα ο λογαριασμός της Μιζούκι στην τράπεζα για την αποζημίωση από τη hot κατάσταση του Άλμπερτ με την Κάντυ!!! Πήραν φωτιά και οι δικές μου κουρτίνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! juliet!!!
elpidaki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 4:58 pm

Την έκανε ο Άλμπερτ ευτυχισμένη; Πως ακριβώς το εννοείς; Όπως ο Τέρρυ ή ο Άντονυ; Μάλλον πρέπει να ρωτήσω την juliet αν ισχύει ακόμα ο λογαριασμός της Μιζούκι στην τράπεζα για την αποζημίωση από τη hot κατάσταση του Άλμπερτ με την Κάντυ!!! Πήραν φωτιά και οι δικές μου κουρτίνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! juliet!!!

λοιπον,εννοω οτι την εκανε να βρισκει παντα το χαμογελο της ακομα και αν ειχε περασει μεγαλη μπορα. αντιθετα ο τερρυ της εκανε τα νευρα σμπαραλια καθε φορα! την τσιτωνε για να διασκεδασει! τετοιος αντρας ηταν!
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 5:03 pm

elpidaki έγραψε:

λοιπον,εννοω οτι την εκανε να βρισκει παντα το χαμογελο της ακομα και αν ειχε περασει μεγαλη μπορα. αντιθετα ο τερρυ της εκανε τα νευρα σμπαραλια καθε φορα! την τσιτωνε για να διασκεδασει! τετοιος αντρας ηταν!

Ένα θα σου πω: πειράζουμε μόνο όσους πραγματικά μας ενδιαφέρουν πολύ. Με τους υπόλοιπους είμαστε απλά ευγενικοί και τυπικοι!!!!
elpidaki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 5:07 pm

b]Ένα θα σου πω: πειράζουμε μόνο όσους πραγματικά μας ενδιαφέρουν πολύ. Με τους υπόλοιπους είμαστε απλά ευγενικοί και τυπικοι!!!![/b] [/quote]

δεν λεω πως δεν τη γουσταρε ο τερρυ.... απλα ειχε εναν περιεργο τροπο να το δειχνει σε αντιθεση με τον αλμπερτ
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2369
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 5:21 pm

nansecrets έγραψε:

Δηλαδή εννοώ ότι ενώ η μόνη ξεκκάθαρη περίπτωση μετά τον Άντονυ είναι ο Τέρρυ για την Κάντυ και μόνο αυτόν βλέπουμε να ερωτεύεται (και αυτό το βλέπουμε όλοι και όχι μερίδα ανθρώπων!!!) υπάρχουν κάποιοι που υποστηρίζουν πως βλέπουμε και έρωτα με τον Άλμπερτ. Κάτι που στα μάτια και το μυαλό των περισσότερων όχι απλά δεν φαίνεται ούτε καν διαννοείται να περάσει γιατί μέσω της Κάντυ μάθαμε να τον βλέπουμε σαν φίλο-αδελφό-πατέρα-θείο-προστάτη-οικογένεια-τον άνθρωπο που την υιοθέτησε για της δώσει την ευκαιρία να ανήκει σε μια οικογένεια- τον Άλμπερτ. Τώρα αν είναι να ψάχνουμε 83-85 πόσα είναι μάνγκα και 115 επεισόδια στο άνιμε με μεγενθυτικό φακό, να βρούμε απεγνωσμένα αν υπήρξαν ματιές, κινήσεις και υπονοούμενα από τον Άλμπερτ στην Κάντυ και αντίστροφα ειλικρινά πιστέυω πως όλο αυτό γίνεται μεγάλη "προσπάθεια" να βγεί στην επιφάνεια με το ζόρι και με ανάλυση της ανάλυσης για τη ματιά που της έριξε ο Άλμπερτ στο τάδε μάνγκα στην τάδε σελίδα στην εικόνα πάνω δεξιά της αριστερής σελίδας στη μέση και μετά σε 10 σελίδες πιο κάτω κ.λπ. κ.λπ.

Δεν ξέρω αν σας μπέρδεψα αλλά αυτό που εννοούσα είναι πως αν είναι να κάνουμε την τρίχα τριχιά για να δούμε ή να καταλάβουμε κάτι ή να το δούμε στο μικροσκόπιο λεπτομερώς τότε απλά δεν έχει σημασία. Σε θέματα όπως του έρωτα τα πράγματα δεν εννοούνται απλώς... φαίνονται, συμβαίνουν!!! Δεν μένουν κλειδωμένα στα "συρτάρια" του μυαλού μας. Βγαίνουν στην επιφάνεια και αλλάζουν τα πάντα!!!

Συμφωνώ!!!

ΜΙΜΙ

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 5:52 pm

Aκάλια και nan με καλύψατε πλήρως !! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
juliet

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Registration date : 05/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 7:54 pm

elpidaki έγραψε:

nan@ πρόσεχε μη σου καεί όλο το οικόπεδο αλλά πως νοιάζετε; η Μιζούκι πληρώνει που έκανε τον Αλμπερτ φλογοβόλο. Ας πρόσεχε...Και με αυτά που ακούω από τους Αλμπερτ-φανς θα δω αν έχει ανοίξει λογαριασμό αποκατάστασης θυματων και για το δρομοκαιτιο, γιατί ετσι όπως πάμε, δεν το γλυτώνω, ας αναλάβει την ευθύνη

@elpidaki, αυτό είναι ο έρωτας αναστάτωση, εμένα στα δύσκολα με βοηθάει πολύ και ο σκύλος μου, αυτός και αν με κάνει να χαμογελάω, με γεμίζει ευτυχία, τώρα που το λες...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την juliet στις Πεμ Απρ 22, 2010 8:08 pm, 1 φορά
juliet

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Registration date : 05/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 8:00 pm

elpidaki έγραψε:
b]Ένα θα σου πω: πειράζουμε μόνο όσους πραγματικά μας ενδιαφέρουν πολύ. Με τους υπόλοιπους είμαστε απλά ευγενικοί και τυπικοι!!!![/b]

δεν λεω πως δεν τη γουσταρε ο τερρυ.... απλα ειχε εναν περιεργο τροπο να το δειχνει σε αντιθεση με τον αλμπερτ[/quote]

Εδώ με συγχωρείτε ξεράθηκα στα γέλια, αχ να είστε καλά...τους λόγους όλοι τους υποπτευόσαστε...
Λοιπόν από εδώ και πέρα πείτε στους φίλους σας αν σας γουστάρουν να κόψουν τα φιλιά και τα ερωτικά πειράγματα γιατί θα θεωρηθούν περίεργοι και αυτοί και οι τρόποι τους.
Από την άλλη μπορείτε να τους ζητήσετε να κοιτάνε τσακίρικα και να κάνουν μούγκα στη στρούγκα όσο κρατούν 9 τεύχη μάνγκα...το πιο φυσιολογικό όλων δηλαδή και που το είδατε το περίεργο; τι ; α ψάχνετε τον έρωτα με το μεγεθυντικό φακό και δεν τον βρίσκετε; Καλά κόβει φλέβα, ακόμα να το καταλάβετε;

@elpidaki ελπίζω να μη παρεξηγήσε πλάκα κάνουμε...περίπου
nuitetoile21

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Registration date : 29/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 8:05 pm

juliet έγραψε:
elpidaki έγραψε:
b]Ένα θα σου πω: πειράζουμε μόνο όσους πραγματικά μας ενδιαφέρουν πολύ. Με τους υπόλοιπους είμαστε απλά ευγενικοί και τυπικοι!!!![/b]

δεν λεω πως δεν τη γουσταρε ο τερρυ.... απλα ειχε εναν περιεργο τροπο να το δειχνει σε αντιθεση με τον αλμπερτ

Εδώ με συγχωρείτε ξεράθηκα στα γέλια, αχ να είστε καλά...τους λόγους όλοι τους υποπτευόσαστε...
Λοιπόν από εδώ και πέρα πείτε στους φίλους σας να σας γουστάρουν να κόψουν τα φιλιά και τα ερωτικά πειράγματα γιατί θα θεωρηθούν περίεργοι και αυτοί και οι τρόποι τους.
Από την άλλη μπορείτε να τους ζητήσετε να κοιτάνε τσακίρικα και να κάνουν μούγκα στη στρούγκα όσο κρατούν 9 τεύχη μάνγκα...το πιο φυσιολογικό όλων δηλαδή και που το είδατε το περίεργο; τι ; α ψάχνετε τον έρωτα με το μεγεθυντικό φακό και δεν τον βρίσκετε; Καλά κόβει φλέβα, ακόμα να το καταλάβετε;

@elpidaki ελπίζω να μη παρεξηγήσε πλάκα κάνουμε...περίπου [/quote]

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 8:19 pm

juliet έγραψε:
elpidaki έγραψε:

Λοιπόν από εδώ και πέρα πείτε στους φίλους σας αν σας γουστάρουν να κόψουν τα φιλιά και τα ερωτικά πειράγματα γιατί θα θεωρηθούν περίεργοι και αυτοί και οι τρόποι τους.

@elpidaki ελπίζω να μη παρεξηγήσε πλάκα κάνουμε...περίπου [/quote]

Είμαι κάτω από την καρέκλα juliet!!!!!!!!!!!

elpidaki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 10:24 pm

[/quote]

χμμμμ......ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΠΟΙΟΣ ΓΕΛΑΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ!!!!!!
(ΔΕΝ ΠΤΟΟΥΜΑΙ ΕΥΚΟΛΑ!)
θα πεσω μαχομενη αλλα στο πλευρο του ΑΛΜΠΕΡΤ
(δεν εχει πουθενα καμια φατσουλα να πηγαινει στον πολεμο? Very Happy )
nuitetoile21

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Πεμ Απρ 22, 2010 11:44 pm

elpidaki έγραψε:

χμμμμ......ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΠΟΙΟΣ ΓΕΛΑΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ!!!!!!
(ΔΕΝ ΠΤΟΟΥΜΑΙ ΕΥΚΟΛΑ!)
θα πεσω μαχομενη αλλα στο πλευρο του ΑΛΜΠΕΡΤ
(δεν εχει πουθενα καμια φατσουλα να πηγαινει στον πολεμο? Very Happy )[/quote]

lol! lol! lol! lol! τουλαχιστον αθελα σου παραδεχτηκες οτι ο πολεμος στο πλευρο του αλμπερτ ειναι χαμενος απο χερι..αχ πεθαινω οταν οι αλμπερτικες πεφτουν σε τετοια λαθη.κανει την -χωρις νοημα συζητηση αφου δεν υπαρχει θεμα αλμπερτ για να το συζητησουμε- πιο απολαυστικη!!
nuitetoile21

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 12:09 am

nansecrets έγραψε:
[color=darkred]elpidaki"
μεταξυ μας τωρα, τον Αλμπερτ θα τον ηθελα για μενα... δεν θα ειχα προβλημα αν κατεληγε η καντυ με τον τερρυ... αν φυσικα την εκανε τοσο ευτιχισμενη οσο την εκανε ο ΑΛΜΠΕΡΤ

[/quote]

βαλε και μενα στις αποζημιωσεις!!! εκαψα το φαι συζητωντας με την nan για το αν το βλεμμα του αλμπερτ ειναι πιο καυτο οταν κοιταει αριστερα, δεξια ή ευθεια lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
nansecrets

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 12:13 am

nuitetoile21 έγραψε:
nansecrets έγραψε:
[color=darkred]elpidaki"

βαλε και μενα στις αποζημιωσεις!!! εκαψα το φαι συζητωντας με την nan για το αν το βλεμμα του αλμπερτ ειναι πιο καυτο οταν κοιταει αριστερα, δεξια ή ευθεια lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol![/quote]

Ρε ζημιές που καταγράφονται απόψε!!!!!! nuit αφού κι εγώ κόντεψα να καώ με το τσιγάρο για να σκεφτώ αν είναι πιο hot αριστερά ή δεξιά!!!!!
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2369
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 12:37 am

Βρε παιδιά, μη μου το πειράζετε το κορίτσι!!!!!! lol!
Η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά στη ζωή μου βλέπω τόσα πολλά εμότικονς...
και να μην ξέρει κανείς τι ακριβώς γράφεται, μόνο που θα τα δει θα γελάσει!

Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άλμπερτ-
Μετάβαση σε: