Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Ιούνιος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» ΜΕΤΑΦΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ
Χθες στις 9:48 am από Uranya

» ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΛΟΦΟ
Παρ Ιουν 16, 2017 2:17 pm από Aldebaran

» Καλύτερη τιμωρια
Παρ Ιουν 16, 2017 1:52 pm από Aldebaran

» Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?
Κυρ Ιουν 11, 2017 6:11 pm από ariathniM

» Ο ρόλος της ζωής του
Πεμ Ιουν 08, 2017 10:52 am από Uranya

» Τέρρυ - Άλμπερτ : οι ομοιότητες
Τρι Ιουν 06, 2017 4:35 pm από Uranya

» ΡΟΚΣΤΟΥΝ
Σαβ Ιουν 03, 2017 9:52 am από Uranya

» athnony-candy
Παρ Μαϊος 12, 2017 4:19 pm από Uranya

» Ο Νηλ τι να απεγινε?
Παρ Μαϊος 12, 2017 4:01 pm από Uranya

Παρόντες χρήστες
Συνολικά 0 χρήστες είναι συνδεδεμένοι :: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 0 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2369
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 12:38 am

Πού είναι η Aldebaran????
Ξέρω πολύ καλά τι θα πει...
θα πει 'γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος"

nansecrets

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Registration date : 01/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 12:53 am

akaliakoukou έγραψε:
Πού είναι η Aldebaran????
Ξέρω πολύ καλά τι θα πει...
θα πει 'γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος"

Αστην την Aldebaran. Θα μπει το πρωι που εγω θα λειπω και θα γραψει με την ησυχια της!!!!! Αλλα εχω αφησει αλλους πισω να απαντησουν!!!! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 9:47 am

elpidaki έγραψε:
Την έκανε ο Άλμπερτ ευτυχισμένη; Πως ακριβώς το εννοείς; Όπως ο Τέρρυ ή ο Άντονυ; Μάλλον πρέπει να ρωτήσω την juliet αν ισχύει ακόμα ο λογαριασμός της Μιζούκι στην τράπεζα για την αποζημίωση από τη hot κατάσταση του Άλμπερτ με την Κάντυ!!! Πήραν φωτιά και οι δικές μου κουρτίνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! juliet!!!

λοιπον,εννοω οτι την εκανε να βρισκει παντα το χαμογελο της ακομα και αν ειχε περασει μεγαλη μπορα. αντιθετα ο τερρυ της εκανε τα νευρα σμπαραλια καθε φορα! την τσιτωνε για να διασκεδασει! τετοιος αντρας ηταν!

Μηπως τελικα κατα βαθος ηταν ερωτευμενη με τον Στηαρ που την εκανε να ξεκαρδιζεται κιολας;;;;;;; ...........

Οσο για τα πειραγματα του Τερρυ..........εκτος του οτι αυτα αρεσαν στην Καντυ (οποτε δεν μας πεφτει λογος) ηταν μονο στην αρχη, οταν αισθανοταν οτι τον απερριπτε, δεν τον εμπιστευοταν και ανεφερε καθε λιγο και λιγακι τον Αντονυ ! Ετσι ειναι ο ερωτας απαιτητικος και κτητικος, αλλιως..........βρασε οριζα !!!!!! Η σχεση τους και τα αισθηματα τους βαθυναν οταν αρχισαν τα προβληματα.......οταν ο Τερρυ εφυγε απο το κολεγιο για να την προστατεψει (κλασικη ατακα shoujo..... "I' ll protect you" ) σκεφτομενος "Λιγο μεγαλυτερος να ημουνα θα σε επαιρνα μαζι μου" (αλλη μια κλασικη ατακα "Be by my side forever" ). Απο την στιγμη που και η Καντυ εκδηλωσε τα αισθηματα της ο Τερρυ δεν ειχε καμια σχεση με τον προηγουμενο Τερρυ ......... δεν εχετε να του προσαψετε τιποτα εσεις οι αλμπερτικιες Ολο του το ειναι ηταν η Καντυ.........τιποτα αλλο

O χαρακτηρας του Τερρυ ειναι η πιο κλασικη συνταγη του πρωταγωνιστη καθε shoujo και καθε mangaka που σεβεται τον εαυτο του. Το "σκληρο-κακο" αγορι (που ομως κρυβει μια τρυφερη, ευαισθητη και πληγωμενη καρδια), που ειναι πολυ δημοφιλης αναμεσα στις γυναικες (και αντιπαθης αναμεσα στα αλλα ανταγωνιστικα αρσενικα), που τις υποτιμα, που αδιαφορει (περιπτωση Τερρυ) ή ειναι γυναικας, κυριως γιατι δεν τις εμπιστευεται. Μεχρι να βρεθει η "ξεχωριστη" που θα γινει η μια και μοναδικη γι αυτον!!!!!

Κοριτσια και κοριτσακια (hello elpidaki ) ο τυπος αυτος αγοριου-αντρα δεν εγινε τυχαια ...... κλασικα εικονογραφημενα !!!!!! Μη μου πειτε οτι δεν θα σας συγκινουσε ενας τετοιος αντρας με την προυποθεση οτι ειστε εσεις η μια και μοναδικη γυναικα της καρδιας του;;;;;;; Αν οχι τοτε ειστε η μειοψηφια και σιγουρα ανηκετε στο Albert-group Την Καντυ παντως την συγκινησε............και οχι μονο ......... για τα καλα!!!!!!

Για να καταληξω......η Μιζουκι ως συγγραφεας shoujo ηξερε πολυ καλα οτι ενας ηρωας σαν τον Τερρυ θα συνεπαιρνε τα γυναικεια πληθη (ποσο μαλλον με μια τετοια καταληξη !!!!!) και οτι θα επεσκιαζε τα παντα! συνεπηρε ακομα και την ιδια αλλωστε !

Οσο για την Καντυ.........την απαντηση την εδωσε η ιδια στο μεχρι τωρα γνωστο τελος οταν αναμεσα στον Αλμπερτ και στο ορφανοτροφειο προτιμησε το ορφανοτροφειο! Γιατι αναμεσα σε Τερρυ και Αλμπερτ δεν τιθεται ερωτημα οτι θα διαλεγε τον Τερρυ φυσικα
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3447
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 10:15 am

nina έγραψε:
Για να καταληξω......η Μιζουκι ως συγγραφεας shoujo ηξερε πολυ καλα οτι ενας ηρωας σαν τον Τερρυ θα συνεπαιρνε τα γυναικεια πληθη (ποσο μαλλον με μια τετοια καταληξη !!!!!) και οτι θα επεσκιαζε τα παντα! συνεπηρε ακομα και την ιδια αλλωστε !

Οσο για την Καντυ.........την απαντηση την εδωσε η ιδια στο μεχρι τωρα γνωστο τελος οταν αναμεσα στον Αλμπερτ και στο ορφανοτροφειο προτιμησε το ορφανοτροφειο! [b][u][color=red]Γιατι αναμεσα σε Τερρυ και Αλμπερτ δεν τιθεται ερωτημα οτι θα διαλεγε τον Τερρυ φυσικα

Έλεος βρε Νίνα μου...
Η Κάντυ δεν επέλεξε το ορφανοτροφείο από τον Άλμπερτ.
Σαν επαγγελματική επιλογή το προτίμησε από το να μένει μόνη στο Σικάγο και να εργάζεται στην κλινική του Δρ. Μάρτιν.

Ανάμεσα στον Τέρρυ και στον Άλμπερτ θα διάλεγε τον Άλμπερτ που γνώρισε κατά τη διάρκεια της συγκατοίκησής τους. Αυτό φαίνεται και στο Ρόκσταουν. Η Κάντυ επέλεξε να ψάξει τον Άλμπερτ και όχι να μείνει κοντά στον Τέρρυ.

Και όπως όταν η απόσταση "χώριζε" κάποτε την Κάντυ από τον Τέρρυ και τους ένωναν τα γράμματα, έτσι και τώρα με τον Άλμπερτ.
Η απόσταση τους χωρίζει, τα γράμματα τους φέρνουν κοντά.
Όπως έχω αναλύσει και αλλού η Μιζούκι επαναλαμβάνεται...
Εκτός από ένα φιλί ερωτικό, ο Άλμπερτ (της συγκατοίκησης) της δίνει πολλά περισσότερα απ΄όσα μπόρεσε (δε γράφω "ήθελε" ) να δώσει ο Τέρρυ.
Και η Κάντυ δεν είναι αχάριστη να μην τα εκτιμήσει αυτά...
dolly

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Registration date : 25/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 10:40 am

Καλές μου Τερρυκιές διακρίνω μια μεγάλη-μεγάλη παρεξήγηση.... Δεν τίθεται θέμα αν η Κάντυ ερωτεύτηκε τιν Τέρρυ πόσο μάλιστα αν ο Τέρρυ ερωτεύτηκε την Κάντυ.... Το θέμα είναι ότι αποφάσισαν να χωρίσουν και να μην είναι μαζί ώστε να κάνουν ευτυχισμένη τη Σουζάννα... Πραγμα που φαίνεται να είναι και η οριστική τους αποφάση, παρόλες τις προσπάθειες που κάνει ο Άλμπερτ για επανένωση μεταξύ τους... ο καθένας διαλέγε να ακολουθήσει το δρόμο χωρίς τον άλλον....(αναφέρομαι στο Ροκστοον)

Τώρα αν και ξεκάθαρα ερωτικά αισθήματα μεταξύ Άλμπερτ και Κάντυς εκτός του ότι ο Άλμπερτ ήταν ο παιδικός της έρωτας, ο πριγκιπάς της, τόσο το μάνγκα όσο και στο ανιμέ δεν υπάρχουν. Υπάρχουν όμως όλα τα άλλα... Ο Αλμπερτ είναι ο άνθρωπος που τη βοηθάει και της συμπαραστέκεται σε κάθε δύσκολη στιγμή της ζωής της.... Ο συντροφός, η αγκαλιά που πάντα αποζητάει για να γαληνέψει...

Τελειώνοντας θέλω πάλι να αναφέρω ότι ο Άλμπερτ είναι η μόνη μη τελειώμενη υπόθεση για τη Κάντυ... Τόσο στο μάνγκα όσο και στο ανιμέ η Κάντυ καθώς ανεβάινει πάνω στο λόφο αποχαιρετά τις παλιές αγάπες και όσους έχουν φύγει από τη ζωή μεταξύ αυτών τον Άντονυ και τον Τέρρυ....
Πιστεύετε δηλαδή ότι όταν αποχαιρετάς κάποιον, όταν έχεις επαναπροσδιορίσεις τη ζωή σου και έχεις γυρίσει σελίδα επιστρέφεις.....
nansecrets

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Registration date : 01/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 11:13 am

dolly έγραψε:
Καλές μου Τερρυκιές διακρίνω μια μεγάλη-μεγάλη παρεξήγηση.... Δεν τίθεται θέμα αν η Κάντυ ερωτεύτηκε τιν Τέρρυ πόσο μάλιστα αν ο Τέρρυ ερωτεύτηκε την Κάντυ.... Το θέμα είναι ότι αποφάσισαν να χωρίσουν και να μην είναι μαζί ώστε να κάνουν ευτυχισμένη τη Σουζάννα... Πραγμα που φαίνεται να είναι και η οριστική τους αποφάση, παρόλες τις προσπάθειες που κάνει ο Άλμπερτ για επανένωση μεταξύ τους... ο καθένας διαλέγε να ακολουθήσει το δρόμο χωρίς τον άλλον....(αναφέρομαι στο Ροκστοον)

Τώρα αν και ξεκάθαρα ερωτικά αισθήματα μεταξύ Άλμπερτ και Κάντυς εκτός του ότι ο Άλμπερτ ήταν ο παιδικός της έρωτας, ο πριγκιπάς της, τόσο το μάνγκα όσο και στο ανιμέ δεν υπάρχουν. Υπάρχουν όμως όλα τα άλλα... Ο Αλμπερτ είναι ο άνθρωπος που τη βοηθάει και της συμπαραστέκεται σε κάθε δύσκολη στιγμή της ζωής της.... Ο συντροφός, η αγκαλιά που πάντα αποζητάει για να γαληνέψει...

Τελειώνοντας θέλω πάλι να αναφέρω ότι ο Άλμπερτ είναι η μόνη μη τελειώμενη υπόθεση για τη Κάντυ... Τόσο στο μάνγκα όσο και στο ανιμέ η Κάντυ καθώς ανεβάινει πάνω στο λόφο αποχαιρετά τις παλιές αγάπες και όσους έχουν φύγει από τη ζωή μεταξύ αυτών τον Άντονυ και τον Τέρρυ....
Πιστεύετε δηλαδή ότι όταν αποχαιρετάς κάποιον, όταν έχεις επαναπροσδιορίσεις τη ζωή σου και έχεις γυρίσει σελίδα επιστρέφεις.....

Καλή μου dolly στο μάνγκα βλέπουμε τον περαστικο στην αποβάθρα που η Κάντυ κλαίει για τον Τέρρυ που έφυγε για Αμερική και που του λέει ότι τον αγαπάει, να της λέει πως στην ζωή υπάρχουν συναντήσεις και αποχωρισμοί. Αν ζήσουμε αρκετά κάποτε ξανασυναντιόμαστε (με όσους αποχωριστήκαμε και είναι ζωντανοί φυσικά!!!). Δεν νομίζω να μην το έχεις δει, ούτε η Κάντυ με τον Τέρρυ στο τέλος της ιστορίας ανήκουν στην άλλη διάσταση. Για να το έγραψε η Μιζούκι δεν μπορεί να είναι τυχαίο!!!!!! Άρα τίποτα δεν αποκλείεται!!!!!!!!!!!!!!! study
nina

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 11:36 am

Aldebaran έγραψε:
Έλεος βρε Νίνα μου...
Η Κάντυ δεν επέλεξε το ορφανοτροφείο από τον Άλμπερτ.
Σαν επαγγελματική επιλογή το προτίμησε από το να μένει μόνη στο Σικάγο και να εργάζεται στην κλινική του Δρ. Μάρτιν.

Ανάμεσα στον Τέρρυ και στον Άλμπερτ θα διάλεγε τον Άλμπερτ που γνώρισε κατά τη διάρκεια της συγκατοίκησής τους. Αυτό φαίνεται και στο Ρόκσταουν. Η Κάντυ επέλεξε να ψάξει τον Άλμπερτ και όχι να μείνει κοντά στον Τέρρυ.

Και όπως όταν η απόσταση "χώριζε" κάποτε την Κάντυ από τον Τέρρυ και τους ένωναν τα γράμματα, έτσι και τώρα με τον Άλμπερτ.
Η απόσταση τους χωρίζει, τα γράμματα τους φέρνουν κοντά.
Όπως έχω αναλύσει και αλλού η Μιζούκι επαναλαμβάνεται...
Εκτός από ένα φιλί ερωτικό, ο Άλμπερτ (της συγκατοίκησης) της δίνει πολλά περισσότερα απ΄όσα μπόρεσε (δε γράφω "ήθελε" ) να δώσει ο Τέρρυ.
Και η Κάντυ δεν είναι αχάριστη να μην τα εκτιμήσει αυτά...

Ναι επαγγελματικη επιλογη.............τι αλλο θα ακουσουμε! Anyway το αποτελεσμα ηταν οτι αντι να επιλεξει να μεινει στο Σικαγο οπου θα μπορουσε να βλεπει πιο συχνα τον Αλμπερτ επελεξε να επιστεψει στο ορφανοτροφειο! Γεγονοτα αναφερω! Αν θελεις ερμηνειες και υποθεσεις τοτε......εσυ το ερμηνευεις αυτο σαν επαγγελματικη επιλογη εγω το ερμηνευω σαν φυσικη επιλογη αφου τιποτα ρομαντικο δεν συνεβαινε μεταξυ τους! Αφου λυθηκαν οι παρεξηγησεις και οι αγωνιες του παρελθοντος (αναφερομαι στις ασχημες σκεψεις τις Καντυ για τις υποπτες κινησεις του Αλμπερτ μετα την εξαφανιση του) και αφου αποκαλυφθηκαν τα παντα επεστρεψε στη βαση της!

Οσο για το Ροκσταουν ......... παλι ερμηνευεις αγνοωντας πεισματικα τους λογους της Καντυ που την οδηγησαν στο να φυγει χωρις να τον δει και να του μιλησει ............ και για τελευταια φορα γραφω οτι οπως λεει στα γραμματα της θα ηταν πολυ επωδυνο γι αυτην να τον συναντησει Θα της ηταν πολυ επωδυνο προφανως γιατι θα επρεπε να τον αφησει παλι και οχι οπως εχεις υποθεσει παλι γιατι την πονουσε η απορριψη του ........... ισα ισα που στο Ροκστοουν βλεπει καθαρα οτι η αποφαση του χωρισμου που παρθηκε απο κοινου πονουσε περισσοτερο τον Τερρυ γιατι αυτος δεν ειχε κανενα στο πλευρο του ενω εκεινη ειχε παντα καλους φιλους διπλα της !!!!!!

Dolly και οταν εφυγε ο Τερρυ απο το κολεγιο φαινοταν οτι δεν θα ξανασυναντιοταν ομως δεν εγινε ετσι.......... Στο τελος η Καντυ αποχαιρετα τον Τερρυ γιατι μεχρι εκεινη την στιγμη νομιζει οτι αφου επεστρεψε στη Σουζανα και στο θεατρο ολα θα πανε καλα γι αυτον απο κει και περα ομως με την μικρη συνεχεια που εχουμε μεσα απο τα γραμματα η Μιζουκι αφηνει παλι ανοιχτα ολα τα ενδεχομενα !!!!!! Οσο υπαρχουν αμοιβαια αισθηματα τιποτα δεν τελειωνει ......... οσο για τον Αλμπερτ οπως και εσυ εγραψες δεν υπαρχει (ξεκαθαρα) τιποτα το ρομαντικο μεταξυ τους!
geobacter

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 11:41 am

Αν τα πραγματα ηταν τοσο ξεκαθαρα δε θα ειχαμε τις συζητησεις που εχουμε τωρα.

Η Μιζουκι πετυχε να μας αφησει ολους ξεκρεμαστους και με την ελπιδα πως καποια μερα κατι θα αλλαξει στη ζωη της Καντυ και οι δικες μας προσδοκιες (γιατι της Καντυ δεν μπορουμε να τις γνωριζουμε) μπορει να πραγματοποιηθουν - μπορει ομως και οχι.

Ας σκεφτουμε πως η Καντυ ηταν πολυ τυχερη μεσα στις τοσες ατυχιες της, που βρεθηκαν τοσοι θαυμασιοι ανθρωποι να την αγαπησουν. Ο γλυκος Αντονυ, ο μελαγχολικος Αρτσι, ο γελαστος Στηαρ, ο παθιασμενος Τερρυ, ο υπεροχος Αλμπερτ. Μεχρι και ο μπουφος ο Νηλ!

Για να μην αναφερουμε τη λατρεια που της ειχαν τα παιδια του ορφανοτροφειου και την αγαπη και εκτιμηση της Αννυ και της Παττυ.

Αν αυτη δεν ειναι μια ευτυχισμενη ζωη, να ξερεις πως οπου κι αν βρισκεσαι τοσοι καλοι ανθρωποι σε αγαπανε... ξερω κι εγω... τι αλλο μπορει κανεις να περιμενει απο τη ζωη του; Πολλες φορες αγαπαμε απο μακρυα - για διαφορους λογους - αυτο ομως δεν κανει την αγαπη μας λιγοτερη δυνατη η σημαντικη.

Ο Αντονυ και ο Στηαρ την αγαπανε απο τον Παραδεισο τους, ο Τερρυ απο τη Νεα Υορκη και τις αναμνησεις που εχει στην καρδια του, ο Αλμπερτ απο τα ταξιδια του ανα τον κοσμο και τις δεκαδες κοινες στιγμες που εχουν μοιραστει μεγαλωνοντας μαζι. Η μορφη της αγαπης αλλαζει με τα χρονια (και ολοι οι ερωτες ξεθυμαινουν και δινουν τη θεση τους στη συντροφικοτητα και ζεστασια που μονο η διαρκεια φερνει) αλλα δεν παυει να ειναι αγαπη. Οταν σε αγαπανε, το ξερεις και το ξερουν και ολοι γυρω σου, γιατι το χαμογελο σου ειναι πιο ζεστο, η γενναιοδωρια σου πιο βαθεια και ευρεια, τα δακρυα σου πιο καυτα και η ανακουφιση που δινεις στους αλλους πιο ειλικρινης και ακεραια.

Ποση δυναμη ψυχης χρειαζεται κανεις να ανεβαινει ενα λοφο μονος του και να ατενιζει το αβεβαιο μελλον του με τοση αισιοδοξια και να κραταει απο το οδυνηρο παρελθον του μονο τις καλες αναμνησεις...
dolly

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 11:49 am

nansecrets έγραψε:
dolly έγραψε:

Καλή μου dolly στο μάνγκα βλέπουμε τον περαστικο στην αποβάθρα που η Κάντυ κλαίει για τον Τέρρυ που έφυγε για Αμερική και που του λέει ότι τον αγαπάει, να της λέει πως στην ζωή υπάρχουν συναντήσεις και αποχωρισμοί. Αν ζήσουμε αρκετά κάποτε ξανασυναντιόμαστε (με όσους αποχωριστήκαμε και είναι ζωντανοί φυσικά!!!). Δεν νομίζω να μην το έχεις δει, ούτε η Κάντυ με τον Τέρρυ στο τέλος της ιστορίας ανήκουν στην άλλη διάσταση. Για να το έγραψε η Μιζούκι δεν μπορεί να είναι τυχαίο!!!!!! Άρα τίποτα δεν αποκλείεται!!!!!!!!!!!!!!! study

Δηλαδή πραγματικά έσυ σαν άνθρωπος, θα είχες πει σε κάποιον που αγαπάς να ζήσει με κάποιον άλλον και να είναι ευτυχσμένος... και μετά θα τον έβλεπες χάλια και κατεστραμένο από την αποφασή σου αυτή και παρόλο που θα πέθαινες για αυτόν θα τον άφηνες... να γυρίσει πίσω εκεί που τον είχες στείλει... και θα δημιουργούσες όλες τις συνθήκες για να συνεχίσεις χωρίς αυτόν... Θεωρείς λοιπόν μετά από όλα αυτά υπάρχει ελπίδα.... να είναι ξανά μαζί...

Πιστεύω πραγματικά ότι αφου η επανασύνδεση δεν έγινε όταν ήταν ο Τέρρυ κομμάτια στο Ροκστόουν δεν θα γίνει ποτέ.... Όσο φυσικά ζεί η Σουζάνα και η Κάντυ δεν έχει προχωρήσει τη ζωή της με κάποιον άλλον....
Πράγμα όχι και τοσο δύσκολο για αυτήν καθώς το κορίτσι είναι επικίνδυνα ερωτεύσιμο... και ακόμα και στο ορφανότροφείο να μείνει κάποιος θα βρεθεί... Πιστεψέ με....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την dolly στις Παρ Απρ 23, 2010 12:13 pm, 1 φορά
elpidaki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 12:06 pm

akaliakoukou έγραψε:
Βρε παιδιά, μη μου το πειράζετε το κορίτσι!!!!!! lol!
Η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά στη ζωή μου βλέπω τόσα πολλά εμότικονς...
και να μην ξέρει κανείς τι ακριβώς γράφεται, μόνο που θα τα δει θα γελάσει!

αντε καλε δεν με πειραζει!!! ισα ισα το χαιρομαι!!! ξερεις τι θα πει να διαβαζεις ολη μερα γιατι δινεις πανελληνιες σε λιγες μερες και το βραδυ να εκτονωνεσαι σε αυτα τα σχολια??? ειναι τρελα!!!
elpidaki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 12:16 pm

καλα ε να πω κατι???
και μονο που εσεις οι τερρυκιες ασχολειστε περισσοτερο με τον Αλμπερτ (ακομη και αν αυτη η ασχολια αποτελει υβρη για το προσωπακι του)παρα με τον τερρυ δειχνετε την υπεροχη του!!!!
καλα καταλαβαινω...δεν εχει και τιποτα ο τερρυ για να σχολιασετε! ενω ο Αλμπερτ...αχχχχχ!!!!!
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 12:30 pm

nina έγραψε:

Ναι επαγγελματικη επιλογη.............τι αλλο θα ακουσουμε!
Δλδ, εσύ πως το εκλαμβάνεις;;;; Suspect
Η σύγκριση γίνεται μεταξύ ομοειδών πραγμάτων...
Δεν μπορείς να συγκρίνεις θεωρώντας έναν άνθρωπο και μιά εργασία σαν ίσα... flower

Αν τώρα πιστεύεις πως η Κάντυ έφυγε μακριά από τον Άλμπερτ... τί να σου πω... Τόσο το μάνγκα, όσο και όσα γνωρίζουμε από ήδη μεταφρασμένα γράμματα, αποδεικνύουν το αντίθετο.
Το αν δε θες να παραδεχτείς μιά κατάσταση, δικό σου θέμα...

nina έγραψε:

Anyway το αποτελεσμα ηταν οτι αντι να επιλεξει να μεινει στο Σικαγο οπου θα μπορουσε να βλεπει πιο συχνα τον Αλμπερτ επελεξε να επιστεψει στο ορφανοτροφειο! Γεγονοτα αναφερω! Αν θελεις ερμηνειες και υποθεσεις τοτε......εσυ το ερμηνευεις αυτο σαν επαγγελματικη επιλογη εγω το ερμηνευω σαν φυσικη επιλογη αφου τιποτα ρομαντικο δεν συνεβαινε μεταξυ τους! Αφου λυθηκαν οι παρεξηγησεις και οι αγωνιες του παρελθοντος (αναφερομαι στις ασχημες σκεψεις τις Καντυ για τις υποπτες κινησεις του Αλμπερτ μετα την εξαφανιση του) και αφου αποκαλυφθηκαν τα παντα επεστρεψε στη βαση της!

Οσο για το Ροκσταουν ......... παλι ερμηνευεις αγνοωντας πεισματικα τους λογους της Καντυ που την οδηγησαν στο να φυγει χωρις να τον δει και να του μιλησει ............ και για τελευταια φορα γραφω οτι οπως λεει στα γραμματα της θα ηταν πολυ επωδυνο γι αυτην να τον συναντησει .... και οχι οπως εχεις υποθεσει παλι γιατι την πονουσε η απορριψη του ........... ισα ισα που στο Ροκστοουν βλεπει καθαρα οτι η αποφαση του χωρισμου που παρθηκε απο κοινου πονουσε περισσοτερο τον Τερρυ γιατι αυτος δεν ειχε κανενα στο πλευρο του ενω εκεινη ειχε παντα καλους φιλους διπλα της !!!!!!

Νίνα μου, μόνη σου το γράφεις πως η απόφαση να χωρίσουν πάρθηκε από κοινού, οπότε, μιάς και ο καθένας τους έχει αφήσει τον άλλον για πάντα στο παρελθόν, είναι σαν να έχουν βάλει οι ίδιοι την ταφόπλακα σε μιά από καιρού πεθαμένη λόγω μοίρας σχέση.
Το αν θα την πονούσε το να τον συναντήσει ξανά, κάτω από τις συνθήκες που χώρισαν, το περιγράφει καλύτερα μιά Τερρυκιά, η Ντομ, σε ένα άλλο θέμα: Αυτό με την πρόχειρη στατιστική...

nina έγραψε:
Dolly και οταν εφυγε ο Τερρυ απο το κολεγιο φαινοταν οτι δεν θα ξανασυναντιοταν ομως δεν εγινε ετσι.......... Στο τελος η Καντυ αποχαιρετα τον Τερρυ γιατι μεχρι εκεινη την στιγμη νομιζει οτι αφου επεστρεψε στη Σουζανα και στο θεατρο ολα θα πανε καλα γι αυτον απο κει και περα ομως με την μικρη συνεχεια που εχουμε μεσα απο τα γραμματα η Μιζουκι αφηνει παλι ανοιχτα ολα τα ενδεχομενα !!!!!! Οσο υπαρχουν αμοιβαια αισθηματα τιποτα δεν τελειωνει ......... οσο για τον Αλμπερτ οπως και εσυ εγραψες δεν υπαρχει (ξεκαθαρα) τιποτα το ρομαντικο μεταξυ τους!

Ποιό ανοιχτό ενδεχόμενο αφήνει η Κάντυ, Νίνα μου;;;;
Δεν κλείνει το γράμμα της - που δε θέλησε να του στείλει αφού δεν υπήρχε λόγος να αλληλογραφούν πια- με εκείνο το τεράστιο "ΣΕ ΕΙΧΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙ;;;;"
Δεν αναφέρει προς το τέλος του μάνγκα πως η ζωή κατάφερε να τους χωρίσει και τώρα όσα πέρασαν είναι μιά γλυκιά ανάμνηση;;;
Για να μην αναφέρω που ο Τέρρυ ουδέποτε έστειλε έστω ένα γράμμα στην Κάντυ, ουδέποτε επικοινώνησε με άλλον τρόπο μαζί της, ούτε αναφέρεται πουθενά στις νουβέλες κάποια προσπάθειά του να γυρίσει ή να προσεγγίσει την Κάντυ...

Και επειδή εδώ αναφερόμαστε στον Αλμπερτ που αν και άργησε μας φανέρωσε πόσο κούκλος είναι τελικά, έχουμε κάτι να πούμε;;;;
dolly

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 12:33 pm

elpidaki έγραψε:
καλα ε να πω κατι???
και μονο που εσεις οι τερρυκιες ασχολειστε περισσοτερο με τον Αλμπερτ (ακομη και αν αυτη η ασχολια αποτελει υβρη για το προσωπακι του)παρα με τον τερρυ δειχνετε την υπεροχη του!!!!
καλα καταλαβαινω...δεν εχει και τιποτα ο τερρυ για να σχολιασετε! ενω ο Αλμπερτ...αχχχχχ!!!!!

Ελπιδάκι έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πρέπει να είσαι συγγενής με την Alde δεν γίνεται διαφορετικά.... παρουσιάζεις μεγάλες ομοιότητες..

Πάντως μπράβο και πάλι μπράβο....
Α και καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 12:49 pm

geobacter έγραψε:
....
Ας σκεφτουμε πως η Καντυ ηταν πολυ τυχερη μεσα στις τοσες ατυχιες της, που βρεθηκαν τοσοι θαυμασιοι ανθρωποι να την αγαπησουν. Ο γλυκος Αντονυ, ο μελαγχολικος Αρτσι, ο γελαστος Στηαρ, ο παθιασμενος Τερρυ, ο υπεροχος Αλμπερτ. Μεχρι και ο μπουφος ο Νηλ!

Για να μην αναφερουμε τη λατρεια που της ειχαν τα παιδια του ορφανοτροφειου και την αγαπη και εκτιμηση της Αννυ και της Παττυ.

Αν αυτη δεν ειναι μια ευτυχισμενη ζωη, να ξερεις πως οπου κι αν βρισκεσαι τοσοι καλοι ανθρωποι σε αγαπανε... ξερω κι εγω... τι αλλο μπορει κανεις να περιμενει απο τη ζωη του; Πολλες φορες αγαπαμε απο μακρυα - για διαφορους λογους - αυτο ομως δεν κανει την αγαπη μας λιγοτερη δυνατη η σημαντικη.

Ο Αντονυ και ο Στηαρ την αγαπανε απο τον Παραδεισο τους, ο Τερρυ απο τη Νεα Υορκη και τις αναμνησεις που εχει στην καρδια του, ο Αλμπερτ απο τα ταξιδια του ανα τον κοσμο και τις δεκαδες κοινες στιγμες που εχουν μοιραστει μεγαλωνοντας μαζι. Η μορφη της αγαπης αλλαζει με τα χρονια (και ολοι οι ερωτες ξεθυμαινουν και δινουν τη θεση τους στη συντροφικοτητα και ζεστασια που μονο η διαρκεια φερνει) αλλα δεν παυει να ειναι αγαπη. Οταν σε αγαπανε, το ξερεις και το ξερουν και ολοι γυρω σου, γιατι το χαμογελο σου ειναι πιο ζεστο, η γενναιοδωρια σου πιο βαθεια και ευρεια, τα δακρυα σου πιο καυτα και η ανακουφιση που δινεις στους αλλους πιο ειλικρινης και ακεραια.
Ποση δυναμη ψυχης χρειαζεται κανεις να ανεβαινει ενα λοφο μονος του και να ατενιζει το αβεβαιο μελλον του με τοση αισιοδοξια και να κραταει απο το οδυνηρο παρελθον του μονο τις καλες αναμνησεις...

Φοβερό ποστ, Geo μου...
Ίσως από τα πιό όμορφα, αντικειμενικά, που έχουν γραφτεί...
elpidaki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 1:45 pm

[quote="dolly"]
elpidaki έγραψε:

Ελπιδάκι έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πρέπει να είσαι συγγενής με την Alde δεν γίνεται διαφορετικά.... παρουσιάζεις μεγάλες ομοιότητες..

Πάντως μπράβο και πάλι μπράβο....
Α και καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου

ευχαριστω μακαρι να πανε ολα καλα!
χαχα! ναι ειμαστε αδελφες!!!! giveme5: (στο προσωπο της παντως βλεπω την αδελφη που θα ηθελα να εχω...) :
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3645
Τόπος : μικρό σπίτι του αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 2:26 pm

βρε geo τι ποστ είναι αυτό μπράβο κοπέλα μου!!
geobacter

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 3:03 pm

Οι συζητησεις και προβληματισμοι μας, με βοηθανε πολυ να σκεφτω καλυτερα πως να προxωρησω το φικ μου - οποτε σας ευχαριστω για το χρονο σας και τις πολυ ενδιαφερουσες ιδεες και προοπτικες επι του θεματος.
I love you

Έχει επεξεργασθεί από τον/την geobacter στις Παρ Απρ 23, 2010 4:06 pm, 1 φορά
dolly

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 3:59 pm

geobacter έγραψε:
Οι συζητησεις και προβληματισμοι μας, με βοηθανε πολυ να σκεφτω καλυτερα πως να προσωρησω το φικ μου - οποτε σας ευχαριστω για το χρονο σας και τις πολυ ενδιαφερουσες ιδεες και προοπτικες επι του θεματος.
I love you

Πάντα στη διάθεση σου.... ανυπομονούμε για τη συνέχεια
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2369
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 4:49 pm

Geo διαβάζοντας τα ποστ σου με μεγάλη μου χαρά βλέπω ότι γράφεις ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!
Θα ήθελα πάρα πάρα πολύ να διαβάσω το φανφικ σου!!!!
Πού βρίσκεται?
Το είχα ξεκινήσει και μάλιστα έκανα και μετάφραση στον υπολογιστή μου, αλλά με το τελευταίο φορμάτ έχασα πάρα πολλά πράγματα.
Μπορείς να μου στείλεις το λινκ σε παρακαλώ πάρα πολύ????

geobacter

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 5:02 pm

Μα και βεβαια, χαρα μου ειναι αν σου αρεσει. Θα στο στειλω σε πμ, κανενα προβλημα. study
domniki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 5:13 pm

geobacter έγραψε:
Πολλες φορες αγαπαμε απο μακρυα - για διαφορους λογους - αυτο ομως δεν κανει την αγαπη μας λιγοτερη δυνατη η σημαντικη.

Aυτο ακριβως μου θυμιζει αυτο που λεει ο Graham Greene, στο βιβλιο του "The end of the affair" :

Love doesn't end, just because we don't see each other.

Ο φιλος μου, που παρομοιαζε τις επιλογες της ζωης μας με δεντρο, μου ειχε επισης μιλησει για το "χρεος" μας στη ζωη. Παντα οταν ειχα αγχος για την ευτυχη εκβαση των προσπαθειων μου, μού ελεγε οτι δεν πρεπει ποτε να ανησυχω για την επιτυχια, οτι πρεπει απλα να κανω το χρεος μου...ολα τα αλλα δεν ειναι στο χερι μου. Αυτες ειναι οι αρχες του dharma (χρεος) και του karma (καταληξη-πεπρωμενο) στον ινδουισμο (ο σοφος φιλος μου ειναι Ινδος). Ακολουθωντας αυτη τη λογικη, δεν υπαρχει απογοητευση και απογνωση. Αν κάνεις απλα το καθηκον σου χωρις να ανησυχεις για την καταληξη των πραγματων, που στο κατω-κατω ειναι εκτος του δικου σου ελεγχου, παραμενεις ηρεμη και ευτυχισμενη...τωρα πώς ενας ανθρωπος μεγαλωμενος στον δυτικο πολιτσμο μπορει να υιοθετησει αυτη τη βιοθεωρια δεν εχω καταφερει να το καταλαβω
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 9:10 pm

akaliakoukou έγραψε:
Geo διαβάζοντας τα ποστ σου με μεγάλη μου χαρά βλέπω ότι γράφεις ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!
Θα ήθελα πάρα πάρα πολύ να διαβάσω το φανφικ σου!!!!
Πού βρίσκεται?
Το είχα ξεκινήσει και μάλιστα έκανα και μετάφραση στον υπολογιστή μου, αλλά με το τελευταίο φορμάτ έχασα πάρα πολλά πράγματα.
Μπορείς να μου στείλεις το λινκ σε παρακαλώ πάρα πολύ????

Akalia μου, στο "Η δική μας πλοκή" υπάρχει το λινκ!!!
Αmor Aeternus...
dolly

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 9:29 pm

domniki έγραψε:
geobacter έγραψε:
Πολλες φορες αγαπαμε απο μακρυα - για διαφορους λογους - αυτο ομως δεν κανει την αγαπη μας λιγοτερη δυνατη η σημαντικη.

Aυτο ακριβως μου θυμιζει αυτο που λεει ο Graham Greene, στο βιβλιο του "The end of the affair" :

Ο φιλος μου, που παρομοιαζε τις επιλογες της ζωης μας με δεντρο, μου ειχε επισης μιλησει για το "χρεος" μας στη ζωη. Παντα οταν ειχα αγχος για την ευτυχη εκβαση των προσπαθειων μου, μού ελεγε οτι δεν πρεπει ποτε να ανησυχω για την επιτυχια, οτι πρεπει απλα να κανω το χρεος μου...ολα τα αλλα δεν ειναι στο χερι μου. Αυτες ειναι οι αρχες του dharma (χρεος) και του karma (καταληξη-πεπρωμενο) στον ινδουισμο (ο σοφος φιλος μου ειναι Ινδος). Ακολουθωντας αυτη τη λογικη, δεν υπαρχει απογοητευση και απογνωση. Αν κάνεις απλα το καθηκον σου χωρις να ανησυχεις για την καταληξη των πραγματων, που στο κατω-κατω ειναι εκτος του δικου σου ελεγχου, παραμενεις ηρεμη και ευτυχισμενη...τωρα πώς ενας ανθρωπος μεγαλωμενος στον δυτικο πολιτσμο μπορει να υιοθετησει αυτη τη βιοθεωρια δεν εχω καταφερει να το καταλαβω

Τρομέρη αυτή η θεωρία σχετικά με το χρέος.... και έχεις απόλυτο δίκιο για το αν ταιριάζει με τον δυτικό πολιτισμό πόσο μάλλον με την σύγχρονη ελληνική κουλτούρα...

Είναι πολύ όμορφα λόγια που όμως μοιάζουν ουτοπία... γιατί παρόλο που εσύ μπορεί να κάνεις το χρέος σου προς τη σχέση σου, τη δουλειά σου και την κοινωνία γενικότερα, το πιθανότερο είναι ότι κάνεις άλλος να μην συναιρίζεται τις απόψεις και τους τρόπους σας... Οπότε λοιπόν όταν συμβαίνει αυτό τελικά εσύ καταλήγεις να τρέχεις μόνο σου με περισσότερη πίεση, άγχος και απογοήτευση.. Γιατί κάνεις άλλος δεν νοιάζεται.....

Συγγνώμη αν μιλάω έτσι και σας μελαγχολώ αλλά τη συγκεκριμένη κατάσταση την έχω βιώσει στο πετσί μου.... και είναι ένα μικρό αδιέξοδο....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την dolly στις Σαβ Απρ 24, 2010 12:05 am, 1 φορά
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3645
Τόπος : μικρό σπίτι του αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 10:00 pm

domniki έγραψε:
geobacter έγραψε:

πολύ ωραια αυτη η θεωρια, γλιτωνεις και τις ενοχες !!! να κάνεις απλά το καθηκον σου!! sunny και μετα να τ' αφηνεις όλα στα χερια του Θεου που πιστευεις και της καλής σου μοιρας, ε, ντομ, εχω δικιο; κάπως ετσι δεν το εννοει! άνθρωποι ειμαστε και όχι υπερανθρωποι!
elpidaki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!   Παρ Απρ 23, 2010 11:43 pm

[quote="ariathniM"][quote="domniki"]
geobacter έγραψε:

πολύ ωραια αυτη η θεωρια, γλιτωνεις και τις ενοχες !!! να κάνεις απλά το καθηκον σου!! sunny και μετα να τ' αφηνεις όλα στα χερια του Θεου που πιστευεις και της καλής σου μοιρας, ε, ντομ, εχω δικιο; κάπως ετσι δεν το εννοει! άνθρωποι ειμαστε και όχι υπερανθρωποι!

ωραια ολα αυτα σαν θεωρια παιδια αλλα στην πραξη τι γινεται....????
αν τιποτα δεν παει καλα και εσυ παρολο που εχεις κανει το καθηκον σου βρισκεσαι στον αερα????

Το ασκημόπαπο που έγινε κύκνος!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άλμπερτ-
Μετάβαση σε: