Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Ιούνιος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Ποιος είναι τελικά ο Anohito?
Σήμερα στις 1:10 am από fay450

» Πολυπόθητη μετάφραση
Σαβ Ιουν 24, 2017 11:25 pm από fay450

» ΜΕΤΑΦΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ
Σαβ Ιουν 24, 2017 10:32 pm από fay450

» ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΛΟΦΟ
Παρ Ιουν 16, 2017 2:17 pm από Aldebaran

» Καλύτερη τιμωρια
Παρ Ιουν 16, 2017 1:52 pm από Aldebaran

» Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?
Κυρ Ιουν 11, 2017 6:11 pm από ariathniM

» Ο ρόλος της ζωής του
Πεμ Ιουν 08, 2017 10:52 am από Uranya

» Τέρρυ - Άλμπερτ : οι ομοιότητες
Τρι Ιουν 06, 2017 4:35 pm από Uranya

» ΡΟΚΣΤΟΥΝ
Σαβ Ιουν 03, 2017 9:52 am από Uranya

Παρόντες χρήστες
4 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 4 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΜΙΜΙ

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Πεμ Νοε 25, 2010 9:29 pm

Να ρωτήσω κάτι ξανά? Σ αυτό που είχε δημοσιεύσει την Τρίτη η geo τον Άλμπερτ αποκαλούσε grandpa willliam?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3447
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Πεμ Νοε 25, 2010 9:45 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:
Να ρωτήσω κάτι ξανά? Σ αυτό που είχε δημοσιεύσει την Τρίτη η geo τον Άλμπερτ αποκαλούσε grandpa willliam?

Ναι... ακόμη η Κάντυ δε γνωρίζει ποιός είναι ο Άλμπερτ και νομίζει πως ο "θείος Γουίλιαμ" είναι ένας μεγάλος σε ηλικία κυριούλης εκτός από κεφαλή της οικογένειας... Εννοείται πως σε εκείνο το στάδιο, δεν είναι σωστό να αποκαλύψει η Μιζούκι ποιός είναι ο Άλμπερτ (άσχετα αν το ξέρουμε όλοι εμείς) για να συνεχιστεί με αμείωτο ενδιαφέρον η ανάγνωση της νουβέλας και να αγοραστεί και το δεύτερο μέρος για όσους (από τους νέους αναγνώστες) έχουν ενδιαφέρον να μάθουν την ταυτότητα του Πρίγκηπα, ή του Άλμπερτ... Cool
ΜΙΜΙ

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Πεμ Νοε 25, 2010 9:54 pm

α τώρα κατάλαβα γιατί λέω τι απο θείος εγινε και παππούς???
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Πεμ Νοε 25, 2010 9:58 pm

Άσ'τα Μιμάκο... μορμολίκιο σκέτο...
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2369
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Πεμ Νοε 25, 2010 10:00 pm

Aldebaran έγραψε:
Σύμφωνοι βρε κορίτσια μου... μαζί του να μείνει...
Σπόιλερ:

αλλά τεκμηριώστε τό μου... Twisted Evil

Θα σου απαντήσω ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ αυριο και θα το τεκμηριώσω με όλα τα στοιχεία που έχουμε μέχρι στιγμής!!!! jocolor
Τώρα δεν μπορω... φιλοξενώ τη Φωτεινή και έχουμε σοβαρή κουβέντα....

Φιλάκιααααααααααααααααααααα

ΥΓ. Και μη συγχίζεσαι!!!!!
Η Κάντυ διάλεξε τον Τέρρυ και σου αφήνει χάρισμα τον Άλμπερτ!!! geek

Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Πεμ Νοε 25, 2010 10:04 pm

akaliakoukou έγραψε:
Θα σου απαντήσω ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ αυριο και θα το τεκμηριώσω με όλα τα στοιχεία που έχουμε μέχρι στιγμής!!!! jocolor
Τώρα δεν μπορω... φιλοξενώ τη Φωτεινή και έχουμε σοβαρή κουβέντα....

Φιλάκιααααααααααααααααααααα

ΥΓ. Και μη συγχίζεσαι!!!!!
Η Κάντυ διάλεξε τον Τέρρυ και σου αφήνει χάρισμα τον Άλμπερτ!!! geek

Οκ... αναμένω με ενδιαφέρον...

Φιλιά στη Φωτεινή!!!
liana

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 347
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ !!!
Registration date : 26/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Παρ Νοε 26, 2010 12:54 am

Οντως ο τερροκοσμος πανηγυριζει το οτι η καντυ ειναι στην Αγγλια το οτι εχει στο σπιτι της εναν χωρο γεματο βιβλια του Σαιξπηρ και το πιο σημαντικο πως δεν υπαρχει πια η Σουζανα ειναι στοιχεια για εκεινους πως μενει με τον τερρυ... εχετε μηπως μαθει αν αναφερει κατι μεσα στη νουβελα για την υιοθεσια δεν νομιζω να εχει βγει καποιο αποσπασμα απο την νουβελα που να αναφερετε πανω σε αυτο το θεμα...
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Παρ Νοε 26, 2010 9:05 am

Καλημέρα!!!!
Λοιπόν... κατ'αρχήν θέλω να τονίσω ότι ολοκληρωμένη άποψη θα έχουμε αφού πρώτα διαβάσουμε όλη τη νουβέλα στα Ελληνικά!!!!
(βοήθεια στις υπογραφές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Από τα στοιχεία που έχουμε μέχρι τώρα και από ότι έχω καταλάβει για μένα η Κάντυ μένει με τον Τέρρυ!!!!
Κατ'αρχήν, ο Τέρρυ είναι ο μοναδικός εν ζωή ξεκάθαρος έρωτας της Κάντυ!
(δεν δέχομαι αντιρρήσεις πάνω σ'αυτό!!!!!!!!)
Με τον Άλμπερτ έχει πει κι εκείνη ΑΠΕΙΡΕΣ φορές ότι τον αγαπάει σαν αδελφό της.
Τον βλέπει σαν οικογένεια.
Αλλά πουθενά δεν έχουμε μια ξεκάθαρη ερωτική σκηνή!!!!
Πάμε παρακάτω τώρα στα νέα στοιχεία που έχουμε.
Κατ'αρχήν η Κάντυ βρίσκεται στην Αγγλία (δεν μου λέει κάτι αυτό) όμως σε μια βιβλιοθήκη γεμάτη με έργα του Σαίξπηρ, αυτό μου λέει πολλά!!!!!
Επίσης, βγάζει το κουτάκι με τους θησαυρούς της και
Πρώτον: Τα αποκόμματα από τις εφημερίδες (σχεδόν βέβαιο ότι θα μιλάνε για Τέρρυ)
Δεύτερον: Πάνω πάνω υπάρχει το γράμμα του Τέρρυ.
Εγώ προσωπικά όταν έχω πολύτιμα πράγματα, εκείνο που είναι το πιο σημαντικό από όλα το βάζω πάνω πάνω και όχι στα Τάρταρα!!!
Σίγουρα με αυτό το γράμμα, έστω και μικρό, ο Τέρρυ της δήλωσε ότι όσος καιρός κι αν έχει περάσει, εκείνος δεν έχει αλλάξει!
Και δεν εννοεί αν πήρε δέκα κιλά ή αν άφησε μούσι! Εννοεί οτι είναι ακόμη ερωτευμένος μαζί της!
Δίσταζε να της γράψει, λογικό μετά από όσα είχαν γίνει, γιατί δεν ήξερε σε τι κατάσταση είναι η Κάντυ!
Μπορεί εκείνη να είχε πάει παρακάτω.
Διακριτικός δεν ήθελε να ταράξει την ευτυχία της. Ούτε να εμφανιστεί μπροστά της σαν φάντης μπαστούνης και να βρει την Κάντυ παντρεμένη με δυο τρία κουτσούβελα!!!!!!
Πιστεύω ότι η Κάντυ θα προτίμησε τότε να πάει να τον βρει και όχι να του απαντήσει με γράμμα.
(εδώ διέσχησε ολόκληρο ωκεανό και μάλιστα λαθρεπιβάτης, για να πάει πίσω στην Αμερική!!!)
Όσο για τα γράμματα με τον Άλμπερτ, αυτά τα αντάλλαξαν πριν πεθάνει η Σουζάννα (το μοναδικό εμπόδιο ανάμεσα σε Τέρρυ-Κάντυ!)
Και φυσικά αναπολεί το ορφανοτροφείο και τον Άντονυ και την πιάνει μελαγχολία, όμως της είναι αδύνατον να ζήσει μακριά από τον Τέρρυ!
Και στο τέλος, ανοίγει η πόρτα και τρέχει στην αγκαλιά του!!!!!!
Αν ήταν ο πρίγκηπας θα της έλεγε "είσαι πιο όμορφη όταν γελάς"
Δεν ακούστηκε κάτι τέτοιο......

Οπότε όλα αυτά οδηγούν στο συμπέρασμα ότι μετά από τόσα βάσανα η Κάντυ με τον Τέρρυ είναι επιτέλους μαζί!!!!!

Κάπου στην μετάφραση θα μάθουμε ότι ο Άλμπερτ σε ένα από τα ταξίδια του γνώρισε μια μελαχροινή ισπανίδα καλλονή, εν ονόματι Χουανίτα με την οποία ερωτεύτηκε κεραυνοβόλα και... ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα!!!!!!!!!!!!

Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Παρ Νοε 26, 2010 10:21 am

akaliakoukou έγραψε:
Καλημέρα!!!!
...Από τα στοιχεία που έχουμε μέχρι τώρα και από ότι έχω καταλάβει για μένα η Κάντυ μένει με τον Τέρρυ!!!!
Κατ'αρχήν, ο Τέρρυ είναι ο μοναδικός εν ζωή ξεκάθαρος έρωτας της Κάντυ!
(δεν δέχομαι αντιρρήσεις πάνω σ'αυτό!!!!!!!!)
Με τον Άλμπερτ έχει πει κι εκείνη ΑΠΕΙΡΕΣ φορές ότι τον αγαπάει σαν αδελφό της.
Τον βλέπει σαν οικογένεια.
Αλλά πουθενά δεν έχουμε μια ξεκάθαρη ερωτική σκηνή!!!!

Το γεγονός πως η Κάντυ παράτησε τον Τέρρυ (που είχε με τη σειρά του παρατήσει τη Σουζάννα) στο Ροκστοουν και έτρεξε για τον Άλμπερτ δε λέει τίποτα;;;; Το ό,τι "στενοχωρέθηκε" για τη φυγή του περισσότερο από όταν το "έσκασε" ο Τέρρυ δε λέει τίποτα;;;; Η χαρά της όταν τον ξαναβρίσκει δε λέει τίποτε;;;; Και στο τέλος, όταν πιά μας είχε ζαλίσει σε 80 τεύχη πως ο έρωτάς της ήταν ο Πρίγκηπας και τελικά τον βρίσκει δε λέει τίποτα;;;; Το ό,τι έχει αφήσει τον Τέρρυ στο παρελθόν της μαζί με τους νεκρούς δε λέει τίποτα;;; Τα γράμματα του Άλμπερτ όπου σταδιακά της ξεκόβει τα πατρικά και τα αδερφικά και τα φιλικά δε λέει τίποτα;;; Το τελευταίο γράμμα της Κάντυ δε λέει τίποτα;;;
Γιατί χρειάζεται απαραίτητα ένα φιλί για να οριοθετήσει έναν έρωτα;;; "Τα απομεινάρια μιάς μέρας" τα έχεις δει;;; Χρειάστηκε να πουν τίποτα μεταξύ τους οι πρωταγωνιστές για να καταλάβουμε εμείς πως ήταν ερωτευμένοι;;;;

akaliakoukou έγραψε:
Πάμε παρακάτω τώρα στα νέα στοιχεία που έχουμε.
Κατ'αρχήν η Κάντυ βρίσκεται στην Αγγλία (δεν μου λέει κάτι αυτό) όμως σε μια βιβλιοθήκη γεμάτη με έργα του Σαίξπηρ, αυτό μου λέει πολλά!!!!!
Από την Αγγλία ήταν και ο Άλμπερτ και, όταν είχε στείλει την... κόρη του για σπουδές, Laughing εκεί ήταν και εκείνος. Μάλιστα κάπου θα έμενε ακόμη και αν ανεπίσημα προτιμούσε το καλύβι του Ζωολογικού. Επιπλέον, εκείνη την εποχή ένας Άγγλος τί θα είχε στη βιβλιοθήκη του;;; Τα άπαντα του Μακρυγιάννη;;;; confused Εδώ εγώ και έχω τα περισσότερα βιβλία του Σαίξπηρ και μάλιστα σε υπέροχη δερματόδετη έκδοση, ο Άγγλος δε θα τα είχε;;;
Μεταξύ άλλων, η βιβλιοθήκη είχε και γαλλικά βιβλία καθώς και βιβλία ιατρικής;;; Να υποθέσουμε τότε πως ο τυχερός ήταν Γάλλος γιατρός ;;;; Άσε που εγώ μόνο τον Άλμπερτ στο μάνγκα είδα να έχει μια τεράστια βιβλιοθήκη και να διαβάζει βιβλία ενώ ο Τέρρυ μόνο τα θεατρικά άνοιγε...

akaliakoukou έγραψε:
Επίσης, βγάζει το κουτάκι με τους θησαυρούς της και
Πρώτον: Τα αποκόμματα από τις εφημερίδες (σχεδόν βέβαιο ότι θα μιλάνε για Τέρρυ)
Δεύτερον: Πάνω πάνω υπάρχει το γράμμα του Τέρρυ.
Εγώ προσωπικά όταν έχω πολύτιμα πράγματα, εκείνο που είναι το πιο σημαντικό από όλα το βάζω πάνω πάνω και όχι στα Τάρταρα!!!

Και εγώ, απ΄όλους τους πρώην μου έχω κρατήσει τα πάντα γιατί, ακόμη και αν καταλήξαμε αλλιώς απ΄ό,τι είχα φανταστεί, δεν πάουν να αποτελούν αγαπημένο κομμάτι της ζωής μου...
Μόνο που τα έχω φυλαγμένα κάπου γιατί όταν τα ανασύρω με πιάνει κατάθλιψη...

akaliakoukou έγραψε:
Σίγουρα με αυτό το γράμμα, έστω και μικρό, ο Τέρρυ της δήλωσε ότι όσος καιρός κι αν έχει περάσει, εκείνος δεν έχει αλλάξει!
Και δεν εννοεί αν πήρε δέκα κιλά ή αν άφησε μούσι! Εννοεί οτι είναι ακόμη ερωτευμένος μαζί της!
Δίσταζε να της γράψει, λογικό μετά από όσα είχαν γίνει, γιατί δεν ήξερε σε τι κατάσταση είναι η Κάντυ!
Μπορεί εκείνη να είχε πάει παρακάτω.
Διακριτικός δεν ήθελε να ταράξει την ευτυχία της. Ούτε να εμφανιστεί μπροστά της σαν φάντης μπαστούνης και να βρει την Κάντυ παντρεμένη με δυο τρία κουτσούβελα!!!!!!
Πιστεύω ότι η Κάντυ θα προτίμησε τότε να πάει να τον βρει και όχι να του απαντήσει με γράμμα.
(εδώ διέσχησε ολόκληρο ωκεανό και μάλιστα λαθρεπιβάτης, για να πάει πίσω στην Αμερική!!!)
Όταν η Σουζάννα πεθαίνει έχουν ήδη περάσει κοντά 3 (ίσως και παραπάνω) χρόνια από το Ρόκστοουν και 4 από το Νοσοκομείο. Ο Τέρρυ έχει ήδη γυρίσει κοντά της, την έχει αρραβωνιαστεί, συγκατοικούν και είναι αυτός που στέκεται δίπλα της όταν αυτή παλεύει με την αρρώστια της.
Γράφει στην Κάντυ ενάμιση χρόνο μετά το θάνατο της Σουζάννας, κάτι που η Κάντυ έχει ήδη πληροφορηθεί από τις εφημερίδες.
Συνολικά, 5,5 χρόνια από το χωρισμό τους στο Νοσοκομείο...
Δλδ, τί περίμενε;;; Να ωριμάσει μέσα του η απόφαση;;; Η Κάντυ -η οποία η ίδια αναφέρει πως η εμπειρία της από το ταξίδι Λονδίνο - Αμερική της έδειξε πως να προχωράει πάντα μπροστά και να μη σταματάει σε κανένα εμπόδιο- θα καθεται να κλαίει για τον Τέρρυ ή να περιμένει κλεισμένη σε μοναστήρι το θάνατο της Σουζάννας για να γίνει δικός της ξανά ο Τέρρυ;;;
Το αν προτίμησε η Κάντυ να τον βρει δεν αναφέρεται πουθενά, όπως επίσης δεν αναφέρεται πως του απάντησε...
akaliakoukou έγραψε:
Όσο για τα γράμματα με τον Άλμπερτ, αυτά τα αντάλλαξαν πριν πεθάνει η Σουζάννα (το μοναδικό εμπόδιο ανάμεσα σε Τέρρυ-Κάντυ!)
Και λοιπόν;;; Ίσα - ίσα που αυτό αποδεικνύει -και ειδικά το τελευταίο της γράμμα- πως ποσώς την ενδιαφέρει τί θα κάνει η Σουζάννα με τον Τέρρυ και προχωράει τη ζωή της.

Μπά... εγώ μέσα από τα γράμματα μιά χαρά τη βλέπω να ζει μακριά του... Cool

Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Παρ Νοε 26, 2010 10:26 am

akaliakoukou έγραψε:
Και στο τέλος, ανοίγει η πόρτα και τρέχει στην αγκαλιά του!!!!!!
Αν ήταν ο πρίγκηπας θα της έλεγε "είσαι πιο όμορφη όταν γελάς"
Δεν ακούστηκε κάτι τέτοιο......

Μα.. το αναφέρει αμέσως παραπάνω... στο τελευταίο τους γράμμα... πως το μενταγιόν χτυπά στην καρδιά της και πως περιμένει να ξημερώσει για να τρέξει στην αγκαλιά του...
Πόσο πιά να επαναληφθεί η ποιήτρια... Κουραστική κατάντησε...

akaliakoukou έγραψε:
Οπότε όλα αυτά οδηγούν στο συμπέρασμα ότι μετά από τόσα βάσανα η Κάντυ με τον Τέρρυ είναι επιτέλους μαζί!!!!!

Εμμμ... μάλλον δείχνουν πως από τη σελίδα 283 που είναι το γράμμα του Τέρρυ μέχρι την 330 που τελειώνει η νουβέλα δεν ξανασχολείται μαζί του....

akaliakoukou έγραψε:
Κάπου στην μετάφραση θα μάθουμε ότι ο Άλμπερτ σε ένα από τα ταξίδια του γνώρισε μια μελαχροινή ισπανίδα καλλονή, εν ονόματι Χουανίτα με την οποία ερωτεύτηκε κεραυνοβόλα και... ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα!!!!!!!!!!!!

Γκρρρ... προς στιγμήν νόμιζα πως αναφερόσουν στη γιαγιά μου... αλλά αυτή ήταν καστανόξανθη... rabbit

Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Παρ Νοε 26, 2010 10:28 am

liana έγραψε:
Οντως ο τερροκοσμος πανηγυριζει το οτι η καντυ ειναι στην Αγγλια το οτι εχει στο σπιτι της εναν χωρο γεματο βιβλια του Σαιξπηρ και το πιο σημαντικο πως δεν υπαρχει πια η Σουζανα ειναι στοιχεια για εκεινους πως μενει με τον τερρυ... εχετε μηπως μαθει αν αναφερει κατι μεσα στη νουβελα για την υιοθεσια δεν νομιζω να εχει βγει καποιο αποσπασμα απο την νουβελα που να αναφερετε πανω σε αυτο το θεμα...

O Τερρόκοσμος έχει αρχίσει και μαζεύεται γιατί οι τελευταίες μεταφράσεις μόνο τον καλό τους δε δείχνουν... Laughing
domniki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Παρ Νοε 26, 2010 10:55 am

Aldebaran έγραψε:
Το γεγονός πως η Κάντυ παράτησε τον Τέρρυ (που είχε με τη σειρά του παρατήσει τη Σουζάννα) στο Ροκστοουν και έτρεξε για τον Άλμπερτ δε λέει τίποτα;;;;
Το γεγονός ότι βρήκε τα αποκόμματα των εφημερίδων που αναφέρονταν στον Τερρυ και έκλαψε με μαύρο δακρυ, δεν σου λέει τίποτα?

Aldebaran έγραψε:
Το ό,τι "στενοχωρέθηκε" για τη φυγή του περισσότερο από όταν το "έσκασε" ο Τέρρυ δε λέει τίποτα;;;; Η χαρά της όταν τον ξαναβρίσκει δε λέει τίποτε;;;;
Το γεγονός ότι ο Αλμπερτ ήταν άρρωστος και αμνησιακός δεν σου λέει τίποτα? Μην συγχέεις την συμπόνια με τον έρωτα!

Aldebaran έγραψε:
Και στο τέλος, όταν πιά μας είχε ζαλίσει σε 80 τεύχη πως ο έρωτάς της ήταν ο Πρίγκηπας και τελικά τον βρίσκει δε λέει τίποτα;;;;
Το γεγονός ότι ο μεγάλος έρωτας της ζωής της ήταν ο Τέρρυ και ότι όταν τον έχασε κόντεψε να τρελαθεί δεν σου λέει τίποτα? Οτι όταν εφευγε για την Νεα Υορκη δεν ηθελε να την συνοδέψει ο Αλμπερτ ούτε μέχρι τον σταθμό δεν σου λεει τίποτα? Ότι τον είχε ζαλίσει με τις ιστορίες για τον Τερρυ δεν σου λεει τίποτα? Πού ηταν τότε ο έρωτας της για τον "πριγκιπα"?????

Aldebaran έγραψε:
Τα γράμματα του Άλμπερτ όπου σταδιακά της ξεκόβει τα πατρικά και τα αδερφικά και τα φιλικά δε λέει τίποτα;;;
Αυτό ειδικά μου λέει πολλά! Κυρίως ότι η Κάντυ τον βλέπει αδερφικά και ότι όσο και αν αυτός θέλει να την δει ερωτικά, δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση.

Η υιοθεσία δεν σου λέει τίποτα? Το ότι θεωρείται πατέρας της, ή έστω αδερφός της δεν σου λέει τίποτα? Το ότι το μοναδικό εμπόδιο ανάμεσα στην Καντυ και στον Τερρυ δεν υπάρχει πια δεν σου λέει τίποτα? Πόσο πιά να επαναληφθεί η ποιήτρια... Κουραστική κατάντησε...

akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Παρ Νοε 26, 2010 11:09 am

Συμφωνώ απόλυτα με τη Δομνίκη!!!!!

Όλα τα παραπάνω ήθελα να προσθέσω και με γλίτωσες από τις πολλαπλές παραθέσεις!!!!!
Γιατί δεν μπορείτε να καταλάβετε οι Αλμπερτικές ότι άλλο πράγμα ο έρωτας και άλλο η αγάπη?????
Κανείς δεν αρνήθηκε ότι η Κάντυ αγαπάει τον Άλμπερτ!
Και βέβαια τον αγαπάει και πολύ μάλιστα!
Όμως είναι ερωτευμένη με τον Τέρρυ!!!!!

Είναι ο μοναδικός για τον οποίο έχει πει τα εξής λόγια (όταν έβλεπε το καράβι από το λιμάνι του Σάουθαπτον να φεύγει για την Νέα Υόρκη)
"Τέρρυ, σ'αγαπώ περισσότερο απ'οτιδήποτε άλλο στη ζωή μου!"

Η Κάντυ άφησε τον Τέρρυ γιατί έπρεπε να μείνει στο πλευρό της Σουζάννας.
Και στο Ροκστόουν αυτό σκεφτόταν. Εγώ Τέρρυ σε άφησα για να κάνεις τη Σουζάννα ευτυχισμένη.
Επίσης είδε ποιο ήταν το αποτέλεσμα του χωρισμού τους.

Ο Άλμπερτ της έλειπε. Φυσικό ήταν. Τον είχε συνηθίσει και τον αγαπούσε.
Όμως για τον Τέρρυ έριχνε μαύρα δάκρυα!!!!!!!!!

Και το ξαναλέω.
Μην μπερδεύετε τον έρωτα με την αγάπη!!!!

Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Παρ Νοε 26, 2010 11:18 am

domniki έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
Το γεγονός πως η Κάντυ παράτησε τον Τέρρυ (που είχε με τη σειρά του παρατήσει τη Σουζάννα) στο Ροκστοουν και έτρεξε για τον Άλμπερτ δε λέει τίποτα;;;;
Το γεγονός ότι βρήκε τα αποκόμματα των εφημερίδων που αναφέρονταν στον Τερρυ και έκλαψε με μαύρο δακρυ, δεν σου λέει τίποτα?

Όπως ανέφερα και παραπάνω, ήταν ένα κομμάτι της ζωής της πολύ αγαπημένο... Όπως όλοι μας κρατάμε πράγματα από τις προηγούμενες σχέσεις μας, γιατί να μην τα κρατούσε και η Κάντυ;;;; Μη μου πεις πως δεν το κάνεις και εσύ αυτό παρά το γεγονός πως τώρα είσαι αλλού;;;

Aldebaran έγραψε:
Το ό,τι "στενοχωρέθηκε" για τη φυγή του περισσότερο από όταν το "έσκασε" ο Τέρρυ δε λέει τίποτα;;;; Η χαρά της όταν τον ξαναβρίσκει δε λέει τίποτε;;;;
domniki έγραψε:
Το γεγονός ότι ο Αλμπερτ ήταν άρρωστος και αμνησιακός δεν σου λέει τίποτα? Μην συγχέεις την συμπόνια με τον έρωτα!

Επειδή δεν έχεις διαβάσει το μάνγκα, να σε ενημερώσω πως η Κάντυ γνωρίζει πολύ καλά πως ο Άλμπερτ έχει ξαναβρεί τη μνήμη του όταν φεύγει μακριά της... (αν και νομίζω πως αναφέρεται και στο ανιμέ...)

Aldebaran έγραψε:
Και στο τέλος, όταν πιά μας είχε ζαλίσει σε 80 τεύχη πως ο έρωτάς της ήταν ο Πρίγκηπας και τελικά τον βρίσκει δε λέει τίποτα;;;;
domniki έγραψε:
Το γεγονός ότι ο μεγάλος έρωτας της ζωής της ήταν ο Τέρρυ και ότι όταν τον έχασε κόντεψε να τρελαθεί δεν σου λέει τίποτα? Οτι όταν εφευγε για την Νεα Υορκη δεν ηθελε να την συνοδέψει ο Αλμπερτ ούτε μέχρι τον σταθμό δεν σου λεει τίποτα? Ότι τον είχε ζαλίσει με τις ιστορίες για τον Τερρυ δεν σου λεει τίποτα? Πού ηταν τότε ο έρωτας της για τον "πριγκιπα"?????
Γιατί;;; πότε ανέφερα εγώ πως εκείνο το διάστημα δεν ήταν ερωτευμένη με τον Τέρρυ;;;; Ίσα - ίσα που έχει μαλλιάσει... το χέρι μου να γράφει πως κατάλαβε πως είναι ερωτευμένη με τον Άλμπερτ μετά την παγίδα του Νηλ...

Aldebaran έγραψε:
Τα γράμματα του Άλμπερτ όπου σταδιακά της ξεκόβει τα πατρικά και τα αδερφικά και τα φιλικά δε λέει τίποτα;;;
domniki έγραψε:
Αυτό ειδικά μου λέει πολλά! Κυρίως ότι η Κάντυ τον βλέπει αδερφικά και ότι όσο και αν αυτός θέλει να την δει ερωτικά, δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση.

Μήπως δε διάβασες το τελευταίο;;;; Γιατί εγώ καταλαβαίνω το ακριβώς αντίθετο... Πως τον παρακαλάει να είναι μαζί του σε κάθε ταξίδι...

domniki έγραψε:
Η υιοθεσία δεν σου λέει τίποτα? Το ότι θεωρείται πατέρας της, ή έστω αδερφός της δεν σου λέει τίποτα? Το ότι το μοναδικό εμπόδιο ανάμεσα στην Καντυ και στον Τερρυ δεν υπάρχει πια δεν σου λέει τίποτα? Πόσο πιά να επαναληφθεί η ποιήτρια... Κουραστική κατάντησε...

Το γεγονός πως ένα νομικό χαρτί (το οποίο ήθελε διακαώς η Κάντυ να αλλάξει) δεν είναι εμπόδιο για να ερωτευτούν δυό άνθρωποι θέλει φιλοσοφία για να γίνει αντιληπτό;;; Ή επιστημονική εξήγηση... ---->Δες Βιολογία Λυκείου ή ρώτα ένα δικηγόρο... Επιπλέον, όταν θεωρούνταν χαμένος ο Άλμπερτ και η Κάντυ ρώταγε την Ελρόυ τί κάνει, αν τη θεωρούσαν πραγματικά κόρη του δε θα έπρεπε να είναι η πρώτη που θα ενημέρωναν;;; Τουλάχιστον ο Τζωρτζ...
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Παρ Νοε 26, 2010 11:22 am

Δηλαδή το ότι θέλει να πάει μαζί του στα ταξίδια δείχνει ότι είναι ερωτευμένη?????????
Laughing Laughing Laughing

ή το ότι ήξερε πως ο Άλμπερτ έχει ξεπεράσει την αμνησία έδειχνε έρωτα?????

arwyn-t

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Παρ Νοε 26, 2010 12:05 pm

Εχει πλακα τελικα το πώς λιγη αποστασιοποιηση σε κανει να δεις τα πραματα αλλιως. Οσο εισαι φανατικα στο παιχνιδι, πορωνεσαι. Οσο υποχωρεις λιγο και ριχνεις μονο κλεφτες ματιες, καταλαβαινεις τον χαμο.

rabbit

Σιγα βρε παιδια. Ηρεμια! Και τι εγινε αν η Καντυ εμεινε με τον Τερρυ, και τι εγινε αμα εμεινε με τον Αλμπερτ! Η ιδια η συγγραφεας λεει οτι το αφηνει επιτηδες μυστηριο! Ας συμφωνουμε οτι διαφωνουμε, οτι ο καθενας εχει την οπτικη του γωνια με τα δικα του επιχειρηματα, και ΟΚ! Δεν χρειαζεται ουτε η μια πλευρα να πεισει την αλλη, ουτε η μια να μεταπεισει την αλλη, ουτε η μια να λεει οτι η αλλη ειναι αοματη. Ας ειναι η καθεμια στο δικο της κοσμο! Εξαλλου, εξ ορισμου ο καθε κοσμος δεν προκειται να παραδεχτει τον αλλο κοσμο, ειπαμε, πολωση.

Wink
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Παρ Νοε 26, 2010 12:08 pm

akaliakoukou έγραψε:
Δηλαδή το ότι θέλει να πάει μαζί του στα ταξίδια δείχνει ότι είναι ερωτευμένη?????????
Laughing Laughing Laughing

ή το ότι ήξερε πως ο Άλμπερτ έχει ξεπεράσει την αμνησία έδειχνε έρωτα?????

Γιατί δε δείχνει;;; Smile

Μήπως όταν έφυγε ο Άλμπερτ έκλαιγε με λευκά δάκρυα;;; Laughing Μήπως έκλαιγε λιγότερο διάστημα;;;

Τί να κάνει στα ταξίδια μαζί του όταν αυτός λείπει σε δουλειές;;; Να του κρατάει το σημειοματάριο;;;;

Επιπλέον, αν δεν είναι ερωτευμένη γιατί να αφήσει το λόφο και την κα Πόνη που την έχει ανάγκη για να τρέχει σε ταξίδια;;; Τόσο υστερόβουλη είναι που ψάχνει ποιός θα της πληρώσει τα ταξιδάκια αναψυχής και παρατάει τα παιδάκια που γι΄αυτά γύρισε στο λόφο;;;; Αυτή δε δήλωσε πως θα ήθελε να βοηθάει την κα Πόνη αλλά για χάρη του παρατάει τα πάντα;;;; Άρα, για ποιόν χτυπάει η κουδούνα;;;
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Παρ Νοε 26, 2010 3:22 pm

Αν θυμάμαι καλά (που θυμάμαι πολύ καλά!!!) στο μάνγκα η Κάντυ δεν έκλαιγε όταν έφυγε ο Άλμπερτ!!!!
Μελαγχολούσε που ήταν μόνη της, της έλειπε, (λογικό) αλλά πουθενά δεν έχει κλάψει για τον Άλμπερτ!!!!!

Άρα ούτε άσπρα ούτε μαύρα δάκρια έριχνε!!!!!!!
geek geek geek

Όσο για το ταξίδι... το ότι θέλει να πάει ταξίδι με τον Άλμπερτ δηλώνει έρωτα??????????
Συνεχώς της στέλνει κάρτες και γράμματα από τα ταξίδια του, γιατί να μην πάει κι εκείνη ένα ταξίδι μαζί του?
Πρέπει να είναι ερωτευμένη?

Γιατί αν ο ξεκάθαρος έρωτας της Κάντυ προς τον Άλμπερτ είναι το ότι θέλει να πάει ταξίδι μαζί του, ε πάει, θα τραβήξω τις κοτσίδες μου!!!!

Η Κάντυ μόνο με τον Τέρρυ δείχνει ξεκάθαρα ερωτευμένη.
με τον Άλμπερτ υπάρχουν απλά υπόνοιες. Η Μιζούκι άφησε στοιχεία τοσο για τον Άλμπερτ όσο και για τον Τέρρυ.
Μόνο που με τον Τέρρυ τα πράγματα είναι ξεκάθαρα!!!!

Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Παρ Νοε 26, 2010 5:57 pm

akaliakoukou έγραψε:
Αν θυμάμαι καλά (που θυμάμαι πολύ καλά!!!) στο μάνγκα η Κάντυ δεν έκλαιγε όταν έφυγε ο Άλμπερτ!!!!
Μελαγχολούσε που ήταν μόνη της, της έλειπε, (λογικό) αλλά πουθενά δεν έχει κλάψει για τον Άλμπερτ!!!!!

Άρα ούτε άσπρα ούτε μαύρα δάκρια έριχνε!!!!!!!
geek geek geek

Όσο για το ταξίδι... το ότι θέλει να πάει ταξίδι με τον Άλμπερτ δηλώνει έρωτα??????????
Συνεχώς της στέλνει κάρτες και γράμματα από τα ταξίδια του, γιατί να μην πάει κι εκείνη ένα ταξίδι μαζί του?
Πρέπει να είναι ερωτευμένη?

Γιατί αν ο ξεκάθαρος έρωτας της Κάντυ προς τον Άλμπερτ είναι το ότι θέλει να πάει ταξίδι μαζί του, ε πάει, θα τραβήξω τις κοτσίδες μου!!!!

Η Κάντυ μόνο με τον Τέρρυ δείχνει ξεκάθαρα ερωτευμένη.
με τον Άλμπερτ υπάρχουν απλά υπόνοιες. Η Μιζούκι άφησε στοιχεία τοσο για τον Άλμπερτ όσο και για τον Τέρρυ.
Μόνο που με τον Τέρρυ τα πράγματα είναι ξεκάθαρα!!!!

Μόνο που... δε θυμάσαι καλά... flower

Δυστυχώς για τις Τερρυκές, το Καντάκυ μας έριξε πολύ μαύρο δάκρυ για τον Άλμπερτ... sunny Αφού το έχεις το μάνγκα, ρίξε μιά ματιά πώς νιώθει αφότου γυρίζει άπραγη από την αναζήτηση στο Ρόκστοουν αλλά και πριν από αυτήν...

Όσο για το αν θέλει να πάει μαζί του γιατί το διαχωρίζεις από το υπόλοιπο γράμμα;;;; Αφού δηλώνει ξεκάθαρα πως ό,τι και να συμβεί θέλει να είναι μαζί του... οπουδήποτε και αν είναι αυτός... και η καρδιά της χτυπάει μόνο για εκείνον...

Και για τον Τέρρυ, όντως τα πράγματα είναι ξεκάθαρα... Η Κάντυ διατυμπανίζει πως ανήκει στο παρελθόν του... Όπως λένε και οι Άραβες: τάχαμ, αλλά τα χαλάσαμ... geek
geobacter

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Σαβ Νοε 27, 2010 1:54 pm

Εγω παντως απο τους πρωην δεν κραταω τιποτα... ουτε καν το σκεφτομαι ουτε ποτε τα κοιταω και μελαγχολω. Με δυο πρωην βεβαια ειμαστε τοσο καλοι φιλοι που βλεπομαστε πολυ συχνα ετσι κι αλλιως, αλλα κατα τ'αλλα τζιφος...

Εγω ειχα καταλαβει πως η Καντυ εκλαιγε για τον Τερρυ οταν χωρισαν οριστικα... εκλαιγε και πριν; Δε θυμαμαι καθολου... για τον Αλμπερτ γιατι να κλαψει, αφου διαρκως βλεπονταν η και μπορουσαν να ιδωθουν... α, τοτε που τον εψαχνε λετε... χμμ...

Η φιλη μου περιμενει τα βιβλια να της ερθουν απο την Ιαπωνια. Ελπιζω τοτε να μπορεσει να μας διαφωτισει πιο καλα, αλλα οπως ειπαμε και αλλου ειναι τοση η προσπαθεια της Μιζουκι να το αφησει φλου που μαλλον τσαμπα θα παιδευτουμε... τελοσπαντων, χαλαλι του και του Τερρυ και του Αλμπερτ. Εγω την Καντυ εχω αρχισει να τη βλεπω σαν ενα κακομοιρο πλασμα που πολυ το βασανιζει και το κλαψουριζει, ουφφφ, καλα ειχα ξαναπει, προσωπικα δε θα την αντεχα για παρεα με τιποτα...

Wink
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Σαβ Νοε 27, 2010 2:34 pm

Εγώ πάλι πολύ θα ήθελα να είχα μια φίλη σαν την Κάντυ!
Μπορεί να υποφέρει, λογικό με τα όσα έχει περάσει, αλλά στους φίλους της δεν έδειχνε ποτέ τίποτα, πέρα από τον Άλμπερτ, και ήταν πάντα χαρούμενη, προσπαθούσε να δει τη ζωή με αισιοδοξία και για τους φίλους της ήταν πιστή και πάντα προσπαθούσε να προσφέρει βοήθεια σε όποιον την χρειαζόταν.

Μια απορία.... αν όπως λέτε οι Αλμπερτικές, ο μεγάλος έρωτας της ζωής της είναι ο Άλμπερτ, και αν δεν μπορεί να ζήσει μακριά του, γιατί ακόμα ΚΛΑΙΕΙ για τον Τέρρυ??????
Θα έπρεπε να τον θυμάται με νοσταλγία, οκ, αλλά γιατί να κλαίει?????
Μήπως ακόμα πονάει το δοντάκι της???

tania

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 70
Τόπος : Καρδιτσα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ και Τερρυ!
Registration date : 21/09/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Σαβ Νοε 27, 2010 2:45 pm

akaliakoukou έγραψε:
Εγώ πάλι πολύ θα ήθελα να είχα μια φίλη σαν την Κάντυ!
Μπορεί να υποφέρει, λογικό με τα όσα έχει περάσει, αλλά στους φίλους της δεν έδειχνε ποτέ τίποτα, πέρα από τον Άλμπερτ, και ήταν πάντα χαρούμενη, προσπαθούσε να δει τη ζωή με αισιοδοξία και για τους φίλους της ήταν πιστή και πάντα προσπαθούσε να προσφέρει βοήθεια σε όποιον την χρειαζόταν.

Μια απορία.... αν όπως λέτε οι Αλμπερτικές, ο μεγάλος έρωτας της ζωής της είναι ο Άλμπερτ, και αν δεν μπορεί να ζήσει μακριά του, γιατί ακόμα ΚΛΑΙΕΙ για τον Τέρρυ??????
Θα έπρεπε να τον θυμάται με νοσταλγία, οκ, αλλά γιατί να κλαίει?????
Μήπως ακόμα πονάει το δοντάκι της???
Μονο το ενα;Ολοκληρη η οδοντοστοιχια!Αααααχ Τερρυ,θα μας αφησεις το κοριτσι χωρις δοντια!!
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Τετ Δεκ 01, 2010 2:27 pm

geobacter έγραψε:

Mr pirate's clear blue eyes were like a morning lake.The animals in the mountain lodge were injured and Albert seemed to be taking care of them.
Albert took her back by boat.

Eμμμ... τί εννοεί η ποιήτρια;;;; confused

Σε ποιόν αναφέρεται;;; pirat
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Τετ Δεκ 01, 2010 3:03 pm

Aldebaran έγραψε:
geobacter έγραψε:

Mr pirate's clear blue eyes were like a morning lake.The animals in the mountain lodge were injured and Albert seemed to be taking care of them.

Eμμμ... τί εννοεί η ποιήτρια;;;; confused

Σε ποιόν αναφέρεται;;; pirat

Σπόιλερ:

KATEΡΙΝΑ

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 278
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 09/10/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2   Τετ Δεκ 01, 2010 3:27 pm

Παράθεση :

[quote]Eμμμ... τί εννοεί η ποιήτρια;;;;

Σε ποιόν αναφέρεται;;; [quote]

URL=http://img689.imageshack.us/i/candycandyv006p06

νομίζω πως σε κάλυψα....με τρανταχτο επιχείρημα!!!

Σχόλια για τα νέα από το σίτε της Μιζούκι part 2
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Breaking Dawn Part 2 DVD
» Η γνώμη σας για τη Νέα Σελήνη
» Ενα ερωτικο γραμμα απ'τον Αλμπερτ στην Καντυ !
» I Am Number Four
» Breaking Dawn Score

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Η νουβέλα της Κάντυ-
Μετάβαση σε: