Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
Παρόντες χρήστες
4 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 1 μέλος, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες

fay450

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω   Τετ Οκτ 15, 2008 1:19 pm

Η σχέση του Άλμπερτ με την Κάντυ περνάει από ένα πολύ δύσκολο
στάδιο: αυτό της συγκατοίκησης.
Και συμβαίνει δύο φορές:
Όταν τη σώζει στο ποτάμι περνούν το βράδυ παρέα... οι δυό τους
και τα ζωάκια του Άλμπερτ.
Η Κάντυ δε νιώθει άσχημα με την παρουσία ενός μεγαλύτερου
άντρα και συμπεριφέρεται όπως και αν ήταν κοντά της η Άννυ, ο Στήαρ
ή ο Άρτσι... (με τον Άντονυ... θα ήταν αλλιώς...)
Είναι χαρούμενη... όπως τότε στο ορφανοτροφείο... και η ίδια του
ζητάει να την πάρει μαζί του μακριά από τα βλαμένα και τους Ράνγκαν.

Τη δεύτερη φορά, που έχει ο Άλμπερτ ανάγκη τη στήριξη και τη βοήθειά
της αποφασίζει να συγκατοικήσουν με οποιοδήποτε κόστος...
Μοιράζονται τις δουλειές, [τις περισσότερες μάλλον ο Άλμπερτ τις κάνει
(μα που βρίσκονται τέτοιοι άντρες;;;;;; )] τις σκέψεις, τις ανησυχίες τα
προβλήματα τις χαρές...
Και είναι τόσο όμορφη η συγκατοίκησή τους που ο Άλμπερτ δε θέλει
να αποχωριστεί την Κάντυ παρά τα πλούτη και τα μεγαλεία που τον περιμένουν
στην πολυτελή κατοικία των Άρντλεϋ...
Και όταν αναγκάζεται να φύγει, η καρδιά του έχει φυλακιστεί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω   Κυρ Οκτ 26, 2008 1:52 pm

Θα ελεγα οτι στην δευτερη περιπτωση της συγκατοικησης εχουμε μια κλασικη περιπτωση οπου αποδεικνυεται περιτρανα οτι δεν μπορει να υπαρξει φιλια μεταξυ ανδρων και γυναικων! Ειναι αδυνατον να ζει μια γυναικα τοσο κοντα με εναν ανδρα εντελως φιλικα: καποιος απο τους δυο, ή και οι δυο θα σκεφτουν το κατι παραπανω!

Ο Αλμπερτ πεφτει στην "παγιδα" που του εστησε η ιδια η ζωη, ή καλυτερα η Μιζουκι Wink Αρχιζει να ζει με την Καντυ, να περναει μαζι της πολυ χρονο καθε μερα, και αυτο οχι απλα του αρεσει, αλλα του δινει σκοπο να ζησει και να θυμηθει! Μα ποιος δεν θα ηθελε να ζησει με την γλυκια μας Καντυ, που ηταν παντα ενας αγγελος, που μονο προσφερε και χαριζε απλοχερα την αγαπη της! Ποιος στραβος δεν θελει το φως του???

Οσο για την Καντυ, οσο εχει στο μυαλο της τον Τερρυ, δεν κανει αλλες σκεψεις: ζει για την στιγμη που θα συναντησει τον ηθοποιο! Αναπνεει για να τον ξαναδει, να τον ακουμπησει, να ακουσει τη φωνη του! Ε, πως να το κανουμε, ειναι ερωτευμενη Wink Οταν χωριζει απο τον Τερρυ, οταν γκρεμιζονται τα ονειρα της, βρισκει στον συγκατοικο της το στηριγμα που εχει αναγκη, τον ωμο να κλαψει. Ομως αυτα ειναι επικινδυνα παιχνιδια, καλη μου Καντυ Embarassed Δεν παιζουμε ετσι με τη φωτια Wink

Οσο για τους αντρες που κανουν δουλειες στο σπιτι, εχω να πληροφορησω την αγαπητη Juanita οτι υπαρχουν, οσο κ'αν αυτο φαινεται απιστευτο...και εχω συναντησει αρκετους, κυριως εκτος Ελλαδος ομως Wink
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω   Δευ Οκτ 27, 2008 9:23 am

domniki έγραψε:

Οσο για την Καντυ, οσο εχει στο μυαλο της τον Τερρυ, δεν κανει αλλες σκεψεις: ζει για την στιγμη που θα συναντησει τον ηθοποιο! Αναπνεει για να τον ξαναδει, να τον ακουμπησει, να ακουσει τη φωνη του! Ε, πως να το κανουμε, ειναι ερωτευμενη Wink Οταν χωριζει απο τον Τερρυ, οταν γκρεμιζονται τα ονειρα της, βρισκει στον συγκατοικο της το στηριγμα που εχει αναγκη, τον ωμο να κλαψει. Ομως αυτα ειναι επικινδυνα παιχνιδια, καλη μου Καντυ Embarassed Δεν παιζουμε ετσι με τη φωτια Wink

Οσο για τους αντρες που κανουν δουλειες στο σπιτι, εχω να πληροφορησω την αγαπητη Juanita οτι υπαρχουν, οσο κ'αν αυτο φαινεται απιστευτο...και εχω συναντησει αρκετους, κυριως εκτος Ελλαδος ομως Wink

H ιστορία της Κάντυ και του Τέρρυ είναι αυτό που λέμε στις μέρες μας:
εμείς κάνουμε σχέδια cheers και ο Θεός χτυπιέται από τα γέλια... lol!
Βέβαια σύμφωνα με τον Κοέλο όταν θέλεις κάτι πάρα πολύ όλο το σύμπαν συνομωτεί ώστε να το αποκτήσεις! Και η Κάντυ μας βρίσκει επιτέλους τον Πρίγκηπά της αφού η όλη της ιστορία είναι αυτή: η αναζήτηση του μεγάλου της έρωτα.

Όσο για τους άντρες... scratch αν είναι να ξενιτευτώ για να τους βρω... geek

Στην Ελλάδα είναι είδος προς εξαφάνιση :shock: και όποια πρόλαβε τον κύριο οίδε ή μάλλον καπάρωσε 👅
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω   Τετ Οκτ 29, 2008 8:22 am

JUANITA έγραψε:

H ιστορία της Κάντυ και του Τέρρυ είναι αυτό που λέμε στις μέρες μας:
εμείς κάνουμε σχέδια cheers και ο Θεός χτυπιέται από τα γέλια... lol!

Ή αλλιως ο κοσμικος φαρσερ εχει κεφια...

JUANITA έγραψε:

Βέβαια σύμφωνα με τον Κοέλο όταν θέλεις κάτι πάρα πολύ όλο το σύμπαν συνομωτεί ώστε να το αποκτήσεις!

Ασε τον Κοελο και τις βολτουνταριστικες θεωριες του. Οσες φορες θελησα κατι πααααρα πολυ, το συμπαν συνομωτησε για να μην το αποκτησω

JUANITA έγραψε:

Όσο για τους άντρες... scratch αν είναι να ξενιτευτώ για να τους βρω... geek

Στην Ελλάδα είναι είδος προς εξαφάνιση :shock: και όποια πρόλαβε τον κύριο οίδε ή μάλλον καπάρωσε 👅

Δεν υπαρχουν καπαρωματα στα ζητηματα εσωτερικης καυσεως
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω   Τετ Οκτ 29, 2008 10:06 am

domniki έγραψε:

Ασε τον Κοελο και τις βολτουνταριστικες θεωριες του. Οσες φορες θελησα κατι πααααρα πολυ, το συμπαν συνομωτησε για να μην το αποκτησω

Καλά... δεν πετυχαίνει σε όλους...
Η Κάντυ ήταν από τις τυχερές...

domniki έγραψε:
Δεν υπαρχουν καπαρωματα στα ζητηματα εσωτερικης καυσεως

Σωστά... πόσες φορές πέφτουμε στους χειρότερους και τους κρατάμε από συμπόνια΄ή/και έλειψη αυτοπεποίθησης και αυτοσεβασμού...
Βρίθει ο τόπος...
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2378
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω   Τετ Οκτ 29, 2008 10:16 am

Παράθεση :
Σωστά... πόσες φορές πέφτουμε στους χειρότερους και τους κρατάμε από συμπόνια΄ή/και έλειψη αυτοπεποίθησης και αυτοσεβασμού...
Βρίθει ο τόπος...
Ααααααααααααααααααααααααααααχ!!!!!!
Τι είπες τώρα!!!!! ::

Ευτυχώς, ποτέ δεν είναι αργά!!!
Όλα διορθώνονται!!! flower

domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω   Τετ Οκτ 29, 2008 9:01 pm

akaliakoukou έγραψε:

Ευτυχώς, ποτέ δεν είναι αργά!!!
Όλα διορθώνονται!!! flower

Aρκει να μην εχεις βαλει την υπογραφη σου...ολα τα αλλα διορθωνονται...scratch ακομα και οι υπογραφες παιρνονται πισω, τωρα που το καλοσκεφτομαι, αλλα με νομικα κοστη ::
Turrican
Banned δια παντός

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω   Πεμ Οκτ 30, 2008 2:29 am

Νομίζω ότι το μυστικό της επιτυχημένης συγκατοίκησης Candy -Αλμπερτ ήταν το γεγονός ότι όταν άνοιγε ο ένας την πόρτα του σπιτιού εξαφανιζόταν και δεν ήξερε ο άλλος πότε θα γυρίσει... No
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω   Πεμ Οκτ 30, 2008 8:56 am

Turrican έγραψε:
Νομίζω ότι το μυστικό της επιτυχημένης συγκατοίκησης Candy -Αλμπερτ ήταν το γεγονός ότι όταν άνοιγε ο ένας την πόρτα του σπιτιού εξαφανιζόταν και δεν ήξερε ο άλλος πότε θα γυρίσει... No

Αχα, μαλιστα. Δηλαδη στην επιτυχημενη συγκατοικηση δεν υπαρχει περιορισμος της ελευθεριας του αλλου

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο. Απλα ο ερωτας ειναι κτητικος και απαιτει αποκλειστικοτητα, ενω η σχεση Καντυ-Αλμπερτ δεν ηταν ερωτικη κατα την περιοδο της συγκατοικησης.

Γενικα ειναι γεγονος οτι οσο λιγοτερο καταπιεστικη ειναι μια σχεση (ερωτικη, φιλικη), τοσο μεγαλυτερες πιθανοτητες εχει να επιβιωσει στο χρονο.

Επισης οταν υπαρχει ενα καποιο σασπενς και δεν ειναι ολα δεδομενα, ο ενας πρεπει να κερδιζει τον αλλο καθε μερα ::
Ε, μια τετοια σχεση εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον
Turrican
Banned δια παντός

Άντρας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω   Πεμ Οκτ 30, 2008 10:12 am

Ε...ναι! geek Αρκεί να μην φεύγει απο το σπίτι για να πάει να συναντήσει τον ηθοποιό! rendeer
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2378
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω   Πεμ Οκτ 30, 2008 3:18 pm

Turrican έγραψε:
Ε...ναι! geek Αρκεί να μην φεύγει απο το σπίτι για να πάει να συναντήσει τον ηθοποιό! rendeer

Τα κέρατα υπονοούν κάτι???

Turrican
Banned δια παντός

Άντρας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω   Πεμ Οκτ 30, 2008 8:51 pm

Επεισόδιο 97 η Candy "την κάνει" διακριτικά και πάει να δει θέατρο!!! Suspect

-"Ω! Πρέπει να βιαστώ θα χάσω το τρένο! Φεύγω! Φεύγω!!!"
-"Ε! Candy περίμενε με!!! "rendeer
-"Όχι δε χρειάζεται να έρθεις μαζί μου στο σταθμό! Δεν θέλω να πάθεις καμία γρίπη εξαιτίας μου, ωωωω! Αντίο!!!"
:bball:
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω   Πεμ Οκτ 30, 2008 10:51 pm

Turrican έγραψε:
Επεισόδιο 97 η Candy "την κάνει" διακριτικά και πάει να δει θέατρο!!! Suspect

-"Ω! Πρέπει να βιαστώ θα χάσω το τρένο! Φεύγω! Φεύγω!!!"
-"Ε! Candy περίμενε με!!! "rendeer
-"Όχι δε χρειάζεται να έρθεις μαζί μου στο σταθμό! Δεν θέλω να πάθεις καμία γρίπη εξαιτίας μου, ωωωω! Αντίο!!!"
:bball:

Σ'αυτο το επεισοδιο η Καντυ πεταει στα συννεφα, θα συναντησει τον Τερρυ, επιτελους μετα απο τοσο καιρο μακρυα του Αχ, ειναι τοσο υπεροχο να συναντας τον καλο σου μετα απο καιρο. Να ξερεις οτι σε λιγο θα τον δεις. Ε, πως να εχει μυαλο για Αλμπερτ, να συνοδους στο τρενο, για οτιδηποτε αλλο εκτος απο τον Τερρυ???? Αν ειχατε να δειτε τον/την αγαπημενο/η σας μετα απο 6 μηνες και θα τον/την βλεπατε σε λιγο, δεν θα πετουσατε στα συννεφα???
ntalia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω   Τετ Αυγ 18, 2010 3:02 am

ναι...αλλα αν ηξερα απο τα πριν οτι εμπλεκεται καμια σουζανα στη μεση θα αφηνα τον ηθοποιο στα θεατρα και στα εργα του και θα γυρνουσα πισω στον χρυσοξανθο γαλανο αμνησιακο!!!!!!!!!...κι οσον αφορα τους αντρες που κανουν δουλιες πρεπει να ξενυτευτεις για να τουσ βρεις... στην ελλαδαειναι ειδος προς εξαφανηση!
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω   Τετ Αυγ 18, 2010 10:03 am

ntalia έγραψε:
ναι...αλλα αν ηξερα απο τα πριν οτι εμπλεκεται καμια σουζανα στη μεση θα αφηνα τον ηθοποιο στα θεατρα και στα εργα του και θα γυρνουσα πισω στον χρυσοξανθο γαλανο αμνησιακο!!!!!!!!!...κι οσον αφορα τους αντρες που κανουν δουλιες πρεπει να ξενυτευτεις για να τουσ βρεις... στην ελλαδαειναι ειδος προς εξαφανηση!

Α, δηλαδη αν διεκδικει τον αντρα σου μια αλλη γυναικα, ενω αυτος ειναι τρελα ερωτευμενος μαζι σου, εσυ θα τον παρατησεις και θα φυγεις???? Η Καντυ παντως δεν τα παραταει! Αφηνει την παρασταση στη μεση και τρεχει να ξεκαθαρισει τα πραγματα. Δυστυχως πετυχαινει την Σουζανα πανω στην αποπειρα αυτοκτονιας, αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια

Οσο για τους αντρες που κανουν δουλειες, θα συμφωνησω...στην Ελλαδα μετριουνται στα δαχτυλα του ενος χεριου
ntalia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω   Τετ Αυγ 18, 2010 2:13 pm

ισως επειδη δεν ειμαι τοσο δυναμικος χαρακτηρας οπως η καντυ γι αυτο...θυμασαι εκεινη την σκηνη που συναντιεται με την σουζανα και της λεει να φυγει και να τον αφησει ησυχο...αυτο ειναι προσβολη...εγω δεν θα το αντεχα...θα τον αφηνα...βεβαια θα πονουσα θα πληγονομουν αλλα εχω και μια αξιοπρεπεια...τωρα αν εκεινος σκοτωνοταν για μενα ας αφηνε για λιγο την τεχνη και την σουζανα κι ας ερχοταν να μου πει ξεκαθαρα πως νοιωθει...!

Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άλμπερτ-
Μετάβαση σε: