Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
 2016
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Aλλες εισαγωγές άνιμε
Χθες στις 12:48 pm από ariathniM

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Σαβ Νοε 26, 2016 4:19 pm από ariathniM

» Anime πραγματάκια
Σαβ Νοε 26, 2016 2:34 pm από Aldebaran

» facebook
Σαβ Νοε 26, 2016 2:24 pm από Aldebaran

» Halloween
Δευ Οκτ 31, 2016 9:59 pm από ariathniM

» μικρη ντοριτ , καντυ και γενικοτερη βικτωριανη λογοτεχνια
Παρ Οκτ 21, 2016 1:00 am από candymayia

» Τα κομβικά σημεία που αλλάζουν το ρουν της ιστορίας
Τετ Σεπ 14, 2016 10:51 am από candymayia

» H ''άλλη Κάντυ''
Δευ Σεπ 12, 2016 5:16 pm από ariathniM

» Η Σάρρα Στάνλευ, η μικρή του Αβολνι
Δευ Σεπ 05, 2016 3:08 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

'Aντονυ αντί φόρου τιμής!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
juliet

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Registration date : 05/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Τετ Ιαν 13, 2010 11:56 pm

Ένα ζευγάρι φυσιολογικά δεν μπορούσε να χωρίσει αυτή η συγγραφέας μη τυχόν και της βγει κακιά η Κάντυ ή το αμόρε. Θυμάμαι όταν είδα τη σκηνή είχα σοκαριστεί καλά ήμουν και μικρό παιδάκι αλλά τώρα τα βλέπει και η κόρη μου, μαύρο κλάμα έριξε, το φοβερό είναι που ακόμα κια τώρα που έχω φτάσει στα επεισόδια με τον Τέρυ, με ρωτάει μαμά πότε θα ξαναδούμε τον Άντονυ; Τέρυ ή Άντονυ; της λέω. Άντονυ μου λέει της λέω γιατί και εκεί που περιμένω να ακούσω για τρυφερά αισθήματα μου λέει: ε είναι πιο ωραίος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3560
Τόπος : μικρό σπίτι του αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 2:42 am

Τί τρυφερό τζούλιετ μου αυτό που περιγράφεις! Αν ποτέ κάνω παιδάκι θέλω να' ναι κοριτσάκι για να παρακολουθούμε μαζί την Κάντυ, την Σάντυμπελ, την χαιντι, τον νηλς χολγκελσον και να της διαβάζω και τα παγκόσμια μυθηστορήματα του ιουλίου βερν, άσε έχω συλλογή ολόκληρη και όλα τα κλασσικά παραμηθάκια, την χιονάτη, την σταχτομπούτα , την ωραία κοιμωμένηκ.τ.λ.Αυτή θα ήταν και η μεγαλύτερη χαρά που θα μπορούσα να πάρω στην ζωή μου, με αυτούς που μεγάλωσα εγώ να μεγαλώσει και κείνο! Το σκέφτεσαι μεταφέρεις στην κόρη σου υγιείς αρχές, εγώ έχω 2 ανιψάκια, 2 και 4 χρονών , τα χριστούγεννα με το ζόρι τα έβαλα να δούμε την χάιντι σε ταινεία ενώ κάτι χαζοσήριαλ τα κοιτάζουν με μεγάλη ευχαρίστηση και τα ξέρουν ειδικά η μεγάλη απ'έξω και ανακατωτά Sad ! Σήμερα τα παιδιά χάνουν γρήγορα την παιδικότητά τους! Τί φταίει όμως; Επίσης θυμάμαι ένα υπέροχο παιδικό την λαγουδένια πολιτεία την θυμάται κανείς;

Αχ Μίμη κρίμα που δεν μπορούμε να τον νεκραναστήσουμε τον Άντονυ, κρίμα τότε ο ανταγωνισμός θα γινόταν ακόμα πιο σκληρός! bounce flower
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2354
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 3:59 am

Αχ ναι, τι ωραία που ήταν η λαγουδένια πολιτεία, αλλά και τα άλλα που ανέφερες, να προσθέσω και το μικρό σπίτι στο λιβάδι, τον Μπαμπάρ, τον καθηγητή Πούπσναγκελ και το πρώτο παιδικό που θυμάμαι, τη Μάγια τη Μέλισσα.... και φυσικά ΧΑΙΝΤΥ και ΚΑΝΤΥ!!!!!!
Πάνω που είπες για παιδάκια, μου έκαναν εντύπωση δύο μαθήτριές μου που τους έδωσα τα DVD της Κάντυ, ακούστε τι μου είπαν....
Και οι δύο ερωτευμένες με τον Τέρρυ, ο Άντωνυ τους φαινόταν πολύ ρομαντικούρα (κόντεψαν να μου πέσουν τα μαλλιά όταν μου το είπαν αυτό)

Όταν όμως η Σουζάννα έσωσε τον Τέρρυ, ανακουφίστηκαν που δεν πέθανε κι ο Τέρρυ όπως ο Άντονυ και μάλιστα θεώρησαν απόλυτα φυσιολογικό και σωστό ο Τέρρυ να μείνει με τη Σουζάννα.

Επίσης το άλλο κουλό είναι ότι μόλις αποκαλύφθηκε ποιος είναι ο Πρίγκηπας, θεώρησαν δεδομένο ότι η Κάντυ θα παντρευτεί με τον Πρίγκηπα του λόφου και ήταν τρισευτυχισμένες με το φινάλε.....

Λένε κάποιοι ότι "από μικρό κι από τρελλό, μαθαίνεις την αλήθεια..."

Λετε??????????

ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 9:02 am

Ακαλια πως μπορώ και εγώ να έχω το dvd της Κάντυ; Είναι δύσκολο; δεδομένου ότι δεν τα πάω καλά και με την τεχνολογία! είναι κάτι που θα μου έδινε χαρά! Ώστε υπήρχε λαγουδένια πολιτεία; δεν ήταν όνειρο και φαντασίωσή μου! και αρκουδάκια από λάστιχο υπήρχαν έτσι; τα θυμάμαι όλα αμυδρά, τόσο αμυδρά! Ακάλια μου δεν θέλω να σε βάλω σε κόπο, έτσι;
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3426
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 9:29 am

juliet έγραψε:
Ένα ζευγάρι φυσιολογικά δεν μπορούσε να χωρίσει αυτή η συγγραφέας μη τυχόν και της βγει κακιά η Κάντυ ή το αμόρε. Θυμάμαι όταν είδα τη σκηνή είχα σοκαριστεί καλά ήμουν και μικρό παιδάκι αλλά τώρα τα βλέπει και η κόρη μου, μαύρο κλάμα έριξε, το φοβερό είναι που ακόμα κια τώρα που έχω φτάσει στα επεισόδια με τον Τέρυ, με ρωτάει μαμά πότε θα ξαναδούμε τον Άντονυ; Τέρυ ή Άντονυ; της λέω. Άντονυ μου λέει της λέω γιατί και εκεί που περιμένω να ακούσω για τρυφερά αισθήματα μου λέει: ε είναι πιο ωραίος

Χαχα, Juliet, μέχρι το τέλος της σειράς προβλέπω η κόρη σου να γίνεται Αλμπερτικιά... Πως θα το αντέξεις;;;
ΜΙΜΙ

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 10:41 am

Εγώ αν και Αντονική μέχρι το κόκαλο η τετράχρονη κόρη μου έχει μάτια μόνο για τον Τέρρυ, έχει τρελλαθεί, θέλει συνέχεια να βλέπει το φιλί στη Σκοτία και τη σκηνή του χωρισμου στις σκάλες τις αρέσει πάρα πολύ μου λέει!!!!!!
ariathniM μου κι εγώ έχω τρελλά με όλα αυτά τα κινούμενα σχέδια που μεγαλώσαμε και το έχω μεταδώσει στη κόρη μου!! Συγκεκριμένα χθες της έβαλα να δει τη Σταχτοπούτα της DISNEY. Έχουμε ξεκινήσει και Σάντυμπελ από το ίντερνετ! Τα βλέπουμε μαζί γιατί τα έχω νοσταλγήσει τόσο πολύ!!!
domniki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 11:40 am

akaliakoukou έγραψε:

Και οι δύο ερωτευμένες με τον Τέρρυ, ο Άντωνυ τους φαινόταν πολύ ρομαντικούρα (κόντεψαν να μου πέσουν τα μαλλιά όταν μου το είπαν αυτό)

Όταν όμως η Σουζάννα έσωσε τον Τέρρυ, ανακουφίστηκαν που δεν πέθανε κι ο Τέρρυ όπως ο Άντονυ και μάλιστα θεώρησαν απόλυτα φυσιολογικό και σωστό ο Τέρρυ να μείνει με τη Σουζάννα.

Εμ, ναι, ο Αντονυ κ'εμενα μου φαινοταν καπως "ρομαντικουρα"

Ποιος θα ηθελε να πεθανει ο Τερρυ, βρε akaliakoukou Καλα εκανε και τον εσωσε η Σουζανα, αλλα δεν επρεπε ουτε αυτη να τραυματιστει
Τωρα τι ειναι σωστο και τι οχι, το αποφασισει η συγγραφεας
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 12:43 pm

Κορίτσια όλες μανούλες και συ μιμι πότε προλάβατε; Επειγόντως φέρτε μου έναν Άλμπερτ να γίνω και εγώ μανούλα! Δεν αντέχω άλλο να τσακώνομαι με την τετράχρονη ανιψιά μου και εκείνη να με γράφει! Με την κόρη θα είναι αλλιώς! Σε εκείνη θα κάνω υποδείξεις

Επειγόντως έναν Άλμπερτ να κάνω την κόρη να βλέπουμε μαζί ανιμε
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 1:28 pm

ariathniM έγραψε:
Κορίτσια όλες μανούλες και συ μιμι πότε προλάβατε; Επειγόντως φέρτε μου έναν Άλμπερτ να γίνω και εγώ μανούλα! Δεν αντέχω άλλο να τσακώνομαι με την τετράχρονη ανιψιά μου και εκείνη να με γράφει! Με την κόρη θα είναι αλλιώς! Σε εκείνη θα κάνω υποδείξεις

Θα σε στεναχωρησω ariathniM, αλλα αν περιμενεις Αλμπερτ για να γινεις μανα, θα περιμενεις παααααααρα πολυ Σου προτεινω να συμβιβαστεις με κατι πιο καθημερινο αν θελεις να δεις αποτελεσματα
juliet

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 1:40 pm

Δεν ξέρω πως θα αντέξω μία Αλμπερτικιά στο σπίτι της Τερρυκιάς, αλλά μάλλον θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα το καταπιώ το πικρό ποτήρι Μάνα είμαι τι να κάνω; Η δικιά μου είναι πέντε, περιττό να σας πω πως ψάρωσε με τον πρίγκιπα του λόφου που νομίζει οτι είναι ο Άντονυ, της έχει εντυπωθεί τόσο πολύ αυτή η εικόνα που άντε να της την βγάλεις από το κεφάλι. Έτσι με βλέπω.
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 2:14 pm

Ζητάω πολλά όταν ζητώ έναν Άλμπερτ; Έναν άνδρα, πνευματώδη, τρυφερό, ωραίο, καλό, ήπιο, πολυταξιδευμένο, δοτικό, μοναχικό με αγάπη για τα ζώα και μια αγκαλιά γεμάτος; Δεν υπάρχει τέτοιος άνδρας λέτε, δεν μιλώ για τα φράγκα του Αλμπέρτ αλλά για την καλή του την καρδιά και την δοτικότητα του!! ! Μπορεί όμως η ζωή να τον φέρει
Πάντως εύχομαι σε όλα τα ελεύθερα κορίτσια του φορουμ και στα δικά μας κορίτσια! Και στις χαρές της Κάντυ μας!
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 2:31 pm

ariathniM έγραψε:
Ζητάω πολλά όταν ζητώ έναν Άλμπερτ; Έναν άνδρα, πνευματώδη, τρυφερό, ωραίο, καλό, ήπιο, πολυταξιδευμένο, δοτικό, μοναχικό με αγάπη για τα ζώα και μια αγκαλιά γεμάτος;

Φανταζομαι η ερωτηση σου ειναι ρητορικη
Μηπως να σφυριξω κλεφτικα μπας και εμφανιστει καποιος με τα παραπανω προσοντα?
Αλλα καλυτερα να το βουλωσω, μην σε απογοητευσω και εντελως
Ομως, δεν μπορω, κατι με τσιγκλαει να απαντησω
Υπαρχουν αυτοι οι αντρες, αλλα εχουν ηδη γκομενους
juliet

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 3:14 pm

ariathniM έγραψε:
Ζητάω πολλά όταν ζητώ έναν Άλμπερτ; Έναν άνδρα, πνευματώδη, τρυφερό, ωραίο, καλό, ήπιο, πολυταξιδευμένο, δοτικό, μοναχικό με αγάπη για τα ζώα και μια αγκαλιά γεμάτος; Δεν υπάρχει τέτοιος άνδρας λέτε, δεν μιλώ για τα φράγκα του Αλμπέρτ αλλά για την καλή του την καρδιά και την δοτικότητα του!! ! Μπορεί όμως η ζωή να τον φέρει
Πάντως εύχομαι σε όλα τα ελεύθερα κορίτσια του φορουμ και στα δικά μας κορίτσια! Και στις χαρές της Κάντυ μας!

Κόψε κάτι και εσύ αφού βλέπεις την λιτότητα που ζούμε
ΜΙΜΙ

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 3:59 pm

Αχ κορίτσια ξέρετε πόσες φορές φανταζόμουν εμένα δίπλα στον Άντονυ? αλλά δυστυχώς δεν γνώρισα κάποιον να του μοιάζει!!! τι να κάνω είμαι πολύ ρομαντική για την εποχή μας?
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 5:03 pm

domniki έγραψε:
ariathniM έγραψε:

Θα σε στεναχωρησω ariathniM, αλλα αν περιμενεις Αλμπερτ για να γινεις μανα, θα περιμενεις παααααααρα πολυ Σου προτεινω να συμβιβαστεις με κατι πιο καθημερινο αν θελεις να δεις αποτελεσματα

Ναι, κι εγώ που έψαχνα τον Τέρρυ σ'όλη μου τη ζωή, καλά να πάθω.
Φάε τον τώρα στα μούτρα να μάθεις....

ΜΙΜΙ

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 5:48 pm

Εγω ευτυχώς κατάλαβα νωρίς οτι Άντονυ δεν πρόκειτε να βρώ Αλλά είναι δυνατον στην ηλικία μου όταν βλέπω το anime να τον βλέπω και να λιώνω? ακόμα?
juliet

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 5:54 pm

Μην αισθάνεσαι μοναξιά τέτοια φαινόμενα παρατηρούνται γενικώς και αδιακρίτως
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 8:00 pm

Για να το λέτε κάτι ξέρετε, κατάλαβα δεν υπάρχουν τέτοιοι άνδρες μόνο στα magna! Ούτε καν ένας Τομ με δικό του ράντζο, αγροτικές ασχολίες, καλή καρδιά, στιπνά μακρυά μαλλιά και στιβαρά μπράτσα! Καλά για Άντονυ ούτε συζήτηση που να βρεις τέτοιον άνδρα, τ' αστέρια να κατεβάσεις δεν θα τον βρείς! Ούτε σαν τον Τέρυ βρίσκεις , οι μακρυμάλληδες επαναστάτες δεν έχουν την καλή ψυχούλα του και σου μιλάνε και αλαμπουρνέζικα! Και αφού συμφωνούν και οι μανούλες του φόρουμ και αφού έφτασα τα 30 και προκοπή δεν έκανα με τα μυαλά αυτά ας κόψω κάτι! Και δεν ζήτησα παλάτια και αστέρια μια καλή, ταξιδιάρα ψυχούλα ζήτησα!
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3426
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 9:12 pm

ariathniM έγραψε:
Για να το λέτε κάτι ξέρετε, κατάλαβα δεν υπάρχουν τέτοιοι άνδρες μόνο στα magna! Ούτε καν ένας Τομ με δικό του ράντζο, αγροτικές ασχολίες, καλή καρδιά, στιπνά μακρυά μαλλιά και στιβαρά μπράτσα! Καλά για Άντονυ ούτε συζήτηση που να βρεις τέτοιον άνδρα, τ' αστέρια να κατεβάσεις δεν θα τον βρείς! Ούτε σαν τον Τέρυ βρίσκεις , οι μακρυμάλληδες επαναστάτες δεν έχουν την καλή ψυχούλα του και σου μιλάνε και αλαμπουρνέζικα! Και αφού συμφωνούν και οι μανούλες του φόρουμ και αφού έφτασα τα 30 και προκοπή δεν έκανα με τα μυαλά αυτά ας κόψω κάτι! Και δεν ζήτησα παλάτια και αστέρια μια καλή, ταξιδιάρα ψυχούλα ζήτησα!

Μην απελπίζεσαι ArianthniM μου...

Αν θέλεις κάτι πολύ όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το καταφέρεις.:\~/:

Σπόιλερ:

ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Πεμ Ιαν 14, 2010 9:36 pm

Μου δίνεις ελπίδες, οπότε σε πείσμα των καιρών θα βρώ και εγώ έναν Άλμπερτ, δεν μπορεί .Τον ξεχώρισα μόνο και μόνο γιατί του αρέσει να γνωρίζει νέους τόπους, νέους ανθρώπους, νέα ήθη, είναι ο ήσυχος επαναστάτης της υπόθεσης και αγαπά τον άλλον άνθρωπο, πράγμα σπάνιο για έναν άνδρα. Δεν είναι προκατελειμμένος. Αlderaban και σε σένα το ίδιο εύχομαι, δεν μπορεί κάπου θα υπάρχουν κάποιοι απογονοί του!, 2 θα υπάρχουν δεν γίνεται Μια ζεστή αγκαλιά είναι ο Άλμπερτ ειδικά για πληγωμένες καρδούλες! οπότε εγώ έναν τέτοιον άνθρωπο έχω ανάγκη[/li[/list]Μου έδωσες ελπίδες!

καληνύκτα!
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Τρι Ιαν 19, 2010 9:38 am

Aldebaran έγραψε:

Δεν θελω να απογοητευσω κανεναν, αλλα οσες φορες ηθελα κατι παρα πολυ, το συμπαν συνομωτησε για να μην το αποκτησω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Κυρ Ιαν 31, 2010 5:57 am

Σπόιλερ:

Η Μιζούκι μας έδωσε τη ζωή όπως πραγματικά είναι. Από την αρχή κι όλας της ιστορίας της. Η Κάντυ έχασε τον άνθρωπο που αγαπούσε και μάλιστα τον είδε να σβήνει μπρος στα μάτια της. Φρικτό. Δεν περιγράφεται με λόγια.
Και όμως η Κάντυ κατάφερε σιγά σιγά να το ξεπεράσει και να συνεχίσει τη ζωή της, γέλασε ξανά, έκλαψε ξανά, ερωτεύτηκε ξανά.... και η ζωή συνεχίζεται... μήπως τελικά και στο φινάλε το ασαφές, το οποίο μας έχει προβληματίσει τόσα χρόνια, μήπως γράφουμε ένα σωρό κατεβατά για το αν η Κάντυ θα ξανασμίξει με τον Τέρρυ ή αν θα είναι με τον Άλμπερτ, ή αν θα μείνει τελικά μόνη της... μήπως σώζουμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος???
Μήπως η Μιζούκι ήθελε να μας δείξει μια ηρωίδα που παρόλες τις αναποδιές που συνάντησε στη ζωή της, κατάφερε να σταθεί στα πόδια της, και να νιώθει ευτυχισμένη???
Μήπως το νόημα είναι ότι "η ζωή συνεχίζεται" ?????????

ntmhx

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 211
Registration date : 04/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Κυρ Ιαν 31, 2010 12:43 pm

akaliakoukou έγραψε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Το έχω πει και στο παρελθόν ότι το τέλος αυτο ήταν αυτό που πήγαινε γάντι στην ιστορία της Κάντυ, το ίδιο τέλος με το όσα παίρνει ο άνεμος :"Αύριο ξημερώνει μια καινούργια ημέρα".
ntmhx

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 211
Registration date : 04/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Κυρ Ιαν 31, 2010 12:46 pm

domniki έγραψε:
Aldebaran έγραψε:

Δεν θελω να απογοητευσω κανεναν, αλλα οσες φορες ηθελα κατι παρα πολυ, το συμπαν συνομωτησε για να μην το αποκτησω

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
juliet

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Aντονυ αντί φόρου τιμής!   Κυρ Ιαν 31, 2010 2:35 pm

akaliakoukou έγραψε:
Σπόιλερ:

Η Μιζούκι μας έδωσε τη ζωή όπως πραγματικά είναι. Από την αρχή κι όλας της ιστορίας της. Η Κάντυ έχασε τον άνθρωπο που αγαπούσε και μάλιστα τον είδε να σβήνει μπρος στα μάτια της. Φρικτό. Δεν περιγράφεται με λόγια.
Και όμως η Κάντυ κατάφερε σιγά σιγά να το ξεπεράσει και να συνεχίσει τη ζωή της, γέλασε ξανά, έκλαψε ξανά, ερωτεύτηκε ξανά.... και η ζωή συνεχίζεται... μήπως τελικά και στο φινάλε το ασαφές, το οποίο μας έχει προβληματίσει τόσα χρόνια, μήπως γράφουμε ένα σωρό κατεβατά για το αν η Κάντυ θα ξανασμίξει με τον Τέρρυ ή αν θα είναι με τον Άλμπερτ, ή αν θα μείνει τελικά μόνη της... μήπως σώζουμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος???
Μήπως η Μιζούκι ήθελε να μας δείξει μια ηρωίδα που παρόλες τις αναποδιές που συνάντησε στη ζωή της, κατάφερε να σταθεί στα πόδια της, και να νιώθει ευτυχισμένη???

Αυτό δεν είναι νόημα είναι το αυτονόητο. lol! Νομίζω οτι η Μιζούκι επιστρέφει την Κάντυ εκεί που άρχισε για να ολοκληρώσει έναν κύκλο ζωής κρατώντας την και πάλι αισιόδοξη παρόλες τις δυσκολίες και τις απώλειες. Αλλά δεν την άλλάζει και αυτό είναι μη ρεαλιστικό για ενα ρεαλιστικό τέλος. Δεν είναι δυνατόν να ζήσεις όλα αυτά και να παραμείνεις μέσα σου ο ίδιος. Είναι τελείως ρηχό αυτό. Άποψη μου τουλάχιστον.

'Aντονυ αντί φόρου τιμής!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άντονυ-
Μετάβαση σε: