Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
 2016
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Aλλες εισαγωγές άνιμε
Χθες στις 12:48 pm από ariathniM

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Σαβ Νοε 26, 2016 4:19 pm από ariathniM

» Anime πραγματάκια
Σαβ Νοε 26, 2016 2:34 pm από Aldebaran

» facebook
Σαβ Νοε 26, 2016 2:24 pm από Aldebaran

» Halloween
Δευ Οκτ 31, 2016 9:59 pm από ariathniM

» μικρη ντοριτ , καντυ και γενικοτερη βικτωριανη λογοτεχνια
Παρ Οκτ 21, 2016 1:00 am από candymayia

» Τα κομβικά σημεία που αλλάζουν το ρουν της ιστορίας
Τετ Σεπ 14, 2016 10:51 am από candymayia

» H ''άλλη Κάντυ''
Δευ Σεπ 12, 2016 5:16 pm από ariathniM

» Η Σάρρα Στάνλευ, η μικρή του Αβολνι
Δευ Σεπ 05, 2016 3:08 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3560
Τόπος : μικρό σπίτι του αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Παρ Ιαν 04, 2013 10:38 am

ιωαννα, χαιρετίσματα στην καμπιούλα και πες της να γραφεί εδώ, περνάμε τόσο καλά Smile

κατερινιώ μου ελπίζω να βρεθεί ενας πρίγκηπας σαν τον Αλμπερτ και να εχεις μονο καλές στιγμές το 2013, επίσης περιμένουμε την εντυπώση σου από το βιβλίο της Βαμβουνάκη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3426
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Παρ Ιαν 04, 2013 11:05 am

ariathniM έγραψε:
ιωαννα, χαιρετίσματα στην καμπιούλα και πες της να γραφεί εδώ, περνάμε τόσο καλά Smile

κατερινιώ μου ελπίζω να βρεθεί ενας πρίγκηπας σαν τον Αλμπερτ και να εχεις μονο καλές στιγμές το 2013, επίσης περιμένουμε την εντυπώση σου από το βιβλίο της Βαμβουνάκη.

Της το έχω πει... αλλά με τόσα πάνω στο κεφάλι της είναι δύσκολο...

Ίσως όμως κάποια στιγμή γίνει μιά παρουσίαση σε όσα κατά καιρούς έχει φτιάξει... Wink

Μετέφερα το μήνυμα της Βούλας σε άλλη ενότητα ώστε να υπάρχει ξεχωριστός χώρος για τις προτάσεις σας. st
Το δώρο του επόμενου διαγωνισμού θα είναι κάτι που θα αναδεικνύει τα γκουχου γκουχ ταλέντα μας
kambia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 37
Registration date : 10/01/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Πεμ Ιαν 10, 2013 2:47 pm

Χαιρετώ την όμορφη παρέα σας Smile Καλή χρονιά με υγεία να έχετε όλοι και όλες και τα συγχαρητήριά μου στην Κατερίνα που κέρδισε το "φλουρί" Very Happy . Είναι πλέον επίσημο μέλος της οικογένειας Αρτλέυ Very Happy

Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Πεμ Ιαν 10, 2013 3:09 pm

[οφ τοπικ] Καλώς μας ήλθες, -
Σπόιλερ:

- Ναταλί!!! (αντί γλυκού...)

Εννοείται πως κ(λ)αίγομαι εδώ και μέρες... μήνες... για ένα αφιέρωμα σε όσα φανταστικά Καντυκά πραγματάκια έχεις κατά καιρούς φτιάξει... Θα μου κάνεις τη χάρη τώρα που είσαι και εδώ, ε;;;; [/οφ τοπικ]
kambia

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Πεμ Ιαν 10, 2013 5:15 pm

[Off topic]
Ξέρεις οτι δε μπορώ να χαλάσω χατήρια.... [off topic]
katerina

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 525
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy
Registration date : 05/09/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Παρ Ιαν 11, 2013 2:25 am

Σε ευχαριστώ πολύ kambia μου, που με το ταλέντο σου και τη δημιουργικότητά σου, έκανες και εμένα μέλος της οικογένειας Άρντλευ.
Η οικογένεια Άρντλευ, δεν το γνωρίζει αυτό βέβαια, δεν έχει ενημερωθεί δηλαδή, για την άφιξη του νέου μέλους, αλλά εμένα τι με νοιάζει; Εγώ θα το λέω και ίσως στο τέλος το πιστέψω κιόλας.
Είμαι μια Άρντλευ και εγώ!
Άλλωστε με τέτοιο δραστήριο φορουμάκι που έχουμε, νομίζω το καλύτερο του κόσμου σε ό, τι αφορά την Κάντυ μας, μας έχω ικανούς-ές να βάλουμε τη Μιζούκι, όχι μόνο να συνεχίσει την ιστορία της Κάντυ, αλλά να βάλει και εμάς μέσα σ΄αυτή, με τα σκίτσα μας από την Ιγκαράσι (αυτή θα μας κάνει και πιο όμορφους-ες) και τα ονόματά μας!
Τα όνειρα είναι δωρεάν, δεν τα επηρεάζει η οικονομική κρίση! Wink
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Παρ Ιαν 11, 2013 11:03 am

Ναταλί μου, το έλαβα το πακετάκι με το οικόσημο και μπορώ να πω για μιά ακόμη ότι έχεις κάνει εκπληκτική δουλειά!!!

kambia

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Παρ Ιαν 11, 2013 12:20 pm

Ωραιότατα Aldebaran.
Μένει να το λάβει η Κατερίνα και να μας ανεβάσει μια φωτογραφία του Wink

ioanna

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 444
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 21/05/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Παρ Ιαν 11, 2013 1:31 pm

Αχ, Κατερινούλα μου, έτσι είναι!!! Είσαι μια Άρντλεϋ τώρα και μάλιστα: η κυρία Κατερίνα Άρντλεϋ της γνωστής οικογενείας!!!

Κοίτα μόνο μη σε τουμπάρουν οι υπόλοιποι συγγενείς με δεξιώσεις, κυνήγια κ.τ.λ., κ.τ.λ. για την υποδοχή σου κι έχουμε τίποτα τραγικά νέα!!! Να αρνηθείς σε οποιαδήποτε πρόσκληση!!! Εκτός κι αν δεν έχει ενημερωθεί η Μιζούκι και γλιτώσουμε κανένα αγαπημένο πρόσωπο!!!!

Κι όπως πολύ καλά είπες, τα όνειρα είναι δωρεάν, δεν τα επηρεάζει η οικονομική κρίση!!! Ειλικρινά, αν είχα στα χέρια μου το οικόσημο, θα έβγαινα στους δρόμους μες στην τρελή χαρά και θα έλεγα σε όποιον έβλεπα μπροστά μου: Είμαι μια Άρντλεϋ, είμαι μια Άρντλεϋ!!!! Ας με περνούσαν για τρελή, εγώ όμως, θα ήμουν μια ΆΡΝΤΛΕΫ και κανένας δεν θα μου στερούσε το όνειρο, τη φαντασία και πάνω απ'όλα τη χαρά!!!
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3560
Τόπος : μικρό σπίτι του αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Παρ Ιαν 11, 2013 2:07 pm

Χε, χε μου κλεψατε την ιδεα Laughing Idea το σκέφτεσαι να βρεις τον καλό σου και να του πεις, ''το δακτυλίδι να είναι πολλων καρατίων χρυσέ μου, είμαι από σοι ονομαστό και πολύ σου πέφτω''
Elenor Baker

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Τόπος : Baker theatre
Επάγγελμα : μαθήτρια
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!Καντυ...Ελενορ
Registration date : 24/05/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Παρ Ιαν 11, 2013 3:22 pm

αχχχχ σε ζηλευω κατερινα μ.....!!!!

τι ωραια να ανηκεις στην οικογενεια των αρντλευ,παρολο πο0 δεν υπαρχει κ ξερς οτι ειναι

σε παραμυθι,αλλα εσυ ν ανηκεις στην οικογενεια...!!!! Smile

δν μ λες καμπια...φτιαχνεις κανεναν αντονυ να μ τον χαρισεις..???πληρωνω οσα θες! rabbit
Ελένη
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 345
Επάγγελμα : Hippie
Registration date : 11/06/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Παρ Ιαν 11, 2013 3:58 pm

Συγχαρητήρια στην Κατερίνα αλλά και στα κορίτσια που διοργάνωσαν και επιμελήθηκαν το δώρο! Περιμένουμε φωτογραφία! Very Happy

akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2354
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Παρ Ιαν 11, 2013 4:06 pm

Ένα έχω να πω... ΖΗΛΕΥΩ!!!!!! rabbit

Ξέρω ξέρω, έχω κι εγώ οικόσημο, αλλά η Ναταλί είναι καταπληκτική, κι εγώ είμαι αχόρταγη!!! pig

katerina

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Σαβ Ιαν 12, 2013 8:04 pm

ioanna έγραψε:
Αχ, Κατερινούλα μου, έτσι είναι!!! Είσαι μια Άρντλεϋ τώρα και μάλιστα: η κυρία Κατερίνα Άρντλεϋ της γνωστής οικογενείας!!!

Κοίτα μόνο μη σε τουμπάρουν οι υπόλοιποι συγγενείς με δεξιώσεις, κυνήγια κ.τ.λ., κ.τ.λ. για την υποδοχή σου κι έχουμε τίποτα τραγικά νέα!!! Να αρνηθείς σε οποιαδήποτε πρόσκληση!!! Εκτός κι αν δεν έχει ενημερωθεί η Μιζούκι και γλιτώσουμε κανένα αγαπημένο πρόσωπο!!!!

Κι όπως πολύ καλά είπες, τα όνειρα είναι δωρεάν, δεν τα επηρεάζει η οικονομική κρίση!!! Ειλικρινά, αν είχα στα χέρια μου το οικόσημο, θα έβγαινα στους δρόμους μες στην τρελή χαρά και θα έλεγα σε όποιον έβλεπα μπροστά μου: Είμαι μια Άρντλεϋ, είμαι μια Άρντλεϋ!!!! Ας με περνούσαν για τρελή, εγώ όμως, θα ήμουν μια ΆΡΝΤΛΕΫ και κανένας δεν θα μου στερούσε το όνειρο, τη φαντασία και πάνω απ'όλα τη χαρά!!!

Laughing Αχ, Ιωάννα μπορεί να έγραψα ότι θα ήθελα να μας συμπεριλάβει και εμάς στην ιστορία η Μιζούκι, αλλά μετά σκέφτηκα ότι στην πραγματική ζωή μας έχουμε μια ελπίδα να πάνε τα πράγματα καλά και να πραγματοποιηθεί τελικά ό,τι καλό επιθυμούμε.
Με τη Μιζούκι δεν θα είχαμε καμιά ελπίδα Laughing

Όσο για το οικόσημο και το αν είμαστε μέλη της οικογένειας Άρντλεϋ, αρκεί να το πιστεύουμε.
Επίσης από ότι κατάλαβα η kambia μας είναι πολύ καλός άνθρωπος και αν την παρακαλέσετε ευγενικά μπορεί να φτιάξει και για εσάς οικόσημα, όταν βρει το χρόνο. Είμαι σίγουρη ότι δεν σας ενδιαφέρουν τα έξοδα (για να φτιαχτεί το οικόσημο και τα έξοδα αποστολής), οπότε μπορείτε να το συζητήσετε με τη Ναταλί.

Μόλις λάβω το οικόσημο, θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτογραφία αν και δεν το έχω ξανακάνει ποτέ. Αν χρειαστώ τη βοήθεια σας, θα σας το πω. Γνωρίζω ότι υπάρχει και ένα σχετικό τόπικ, για το πως ποστάρουμε φωτό εδώ.

Αριάδνη μου μέσα στη οικονομική κρίση το μόνο που έλειπε ήταν να πω στον καλό μου να μου χαρίσει δαχτυλίδι πολλών καρατίων, θα έφευγε τρέχοντας Cool
Για τη Βαμβουνάκη, δεν το έχω ξεχάσει, απλά έχω αρχίσει να διαβάζω το σχετικό τόπικ από την αρχή και έχει πολλές σελίδες. Έχετε γράψει ήδη πολλά και για τη Βαμβουνάκη. Γνωρίζω ότι αρέσει και σε εσένα πολύ. Θα γράψω σύντομα.

Ακάλιά μου καλή χρονιά, ζήλεψε με και εσύ για κάτι. Εγώ έχω τόσα πολλά για να ζηλέψω εσένα, και για αυτά που κατέχεις (σχετικά με την Κάντυ πάντα) και κυρίως για αυτά που έχεις κάνει για την Κάντυ!!

Ελένη καλή χρονιά και σε εσένα και σε ευχαριστώ πολύ. Άσχετο, αλλά πρέπει να σου το πω. Μου αρέσει πολύ το εικονιδιάκι που έχεις στην υπογραφή σου!
Όποτε διαβάζω τα ποστς σου πατάω και πάνω σ΄αυτό και αρχίζω να κλικάρω, γιατί αν είναι αλήθεια αυτό που λέει (το εικονιδιάκι) με αυτόν τον τρόπο υποχρεώνονται πολυεθνικές εταιρείες να βοηθούν ανθρώπους που πεινάνε.
Το είχα ακούσει και από την αείμνηστη Τασσώ Καββαδία. Αν και τόσο μεγάλη σε ηλικία, είχε μάθει να χειρίζεται τον υπολόγιστή και έκανε και εκείνη το ίδιο. Πως μπορώ να το βάλω και εγώ στην υπογραφή μου, μπορείς να μου πεις;

Άλντε μου γέλασα πολύ στο πι εμ, που με έβαλες να επιλέξω μεταξύ του Άλμπερτ και της Κάντυ για το οικόσημο κατ΄ αυτόν τον τρόπο. Μόνο. δεν κατάλαβα ποια είναι η φωτό της Κάντυ; Αλλά έτσι και αλλιώς επιλέγω του Άλμπερτ, γιατί καταρχήν, σε αυτόν ανήκει το οικόσημο. Και η Κάντυ του Άλμπερτ το οικόσημο κρατούσε και έπαιρνε δύναμη! Άσε που είναι και πολύ κούκλος με την στολή. Σε ευχαριστώ πολύ!
Σας ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια μου!
Ελένη
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 345
Επάγγελμα : Hippie
Registration date : 11/06/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Σαβ Ιαν 12, 2013 9:09 pm

Κατερίνα δεν το ήξερα αυτό για την Καββαδία! Λοιπόν, θα πας σε αυτήν εδώ τη σελίδα και θα δεις ότι έχει διάφορα μπάνερ (φωτογραφίες με σχετικό κείμενο) και δίπλα έναν κώδικα. Διαλέγεις το μπάνερ που θέλεις και αντιγράφεις αυτόν τον κώδικα στο πεδίο της υπογραφής σου. Αν θες βοήθεια στείλε μου πμ.

katerina

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Κυρ Ιαν 13, 2013 1:14 am

ΟΚ Ελένη μου, ευχαριστώ πολύ!
Ναι, το είχε πει η Τασσώ Καββαδία σε μια τηλεοπτική συνέντευξη. Είχε πολύ υψηλό μορφωτικό επίπεδο. Μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση ο λόγος της, τα ενδιαφεροντά της, οι δραστηριότητές της ενώ ήταν σε τόσο μεγάλη ηλικία, 80+.
Μάλλον θα είχε για μότο της το «Γηράσκω αεί διδασκόμενος.».
Πολύ καλό παράδειγμα για όλους μας...
Ευχαριστώ και πάλι. Αν δεν τα καταφέρω θα σου πω...
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Κυρ Ιαν 13, 2013 7:24 pm

Για να έχεις μιά εικόνα, η φωτό της Κάντυ που κοσμεί το ένα οικόσημο, μοιάζει κατά πολύ με το άβαταρ που έχει η Κάμπια αυτή τη στιγμή. Wink

Βέβαια, σου κατοχυρώθηκε το οικόσημο με τον Άλμπερτ... μένει να το φωτογραφήσω και όταν με το καλό το παραλάβεις θα ανεβάσω τη φωτογραφία... (για να μη σου χαλάσω από τώρα την έκπληξη... rendeer )
katerina

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Κυρ Ιαν 13, 2013 8:40 pm

ΟΚ Άλντε μου, κατάλαβα. Αλλά και πάλι, του Άλμπερτ θέλω και εγώ και αρχίζω να brrrrrr ανυπομονώ επικίνδυνα... Σε ευχαριστώ
voula

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 300
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Χαζομαμά
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry!!!
Registration date : 21/01/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Κυρ Ιαν 13, 2013 10:43 pm

Κατερίνα, μαζί με εσένα ανυπομονούμε κι εμείς!! Ποτέ δεν φανταζόμουν ότι ένα αντικείμενο όπως το οικόσημο, θα μου προκαλούσε τόση επιθυμία να το αποκτήσω, (αυτό και κάτι γόβες Louboutin). Wink
Ελπίζω κάποια στιγμή στο μέλλον και αν ευνοήσουν οι καταστάσεις, να αποκτήσω κι εγώ το δικό μου !!

katerina

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Δευ Ιαν 14, 2013 1:09 am

Voula μου, σου εύχομαι να τα αποκτήσεις σύντομα και τα δύο.
Αν και η φράση που έχεις στην υπογραφή σου, λέει πολλά, "Ό, τι αξίζει να έχεις, αξίζει και να το περίμενεις". Κυρίως, νομίζω, αναφέρεται στα μη υλικά αγαθά, που είναι και τα πιο σημαντικά, αλλά ταιριάζει λίγο και σ' αυτή την περίπτωση...
Μακάρι στη ζωή σου να σου λείπουν μόνο υλικά αγαθά (αν πρέπει να σου λείπει κάτι)! flower

voula

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 300
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Χαζομαμά
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry!!!
Registration date : 21/01/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Δευ Ιαν 14, 2013 4:45 pm

katerina έγραψε:
Voula μου, σου εύχομαι να τα αποκτήσεις σύντομα και τα δύο.
Αν και η φράση που έχεις στην υπογραφή σου, λέει πολλά, "Ό, τι αξίζει να έχεις, αξίζει και να το περίμενεις". Κυρίως, νομίζω, αναφέρεται στα μη υλικά αγαθά, που είναι και τα πιο σημαντικά, αλλά ταιριάζει λίγο και σ' αυτή την περίπτωση...
Μακάρι στη ζωή σου να σου λείπουν μόνο υλικά αγαθά (αν πρέπει να σου λείπει κάτι)! flower

Έτσι ακριβώς!!
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Τετ Ιαν 23, 2013 3:54 pm

Εμμμμ... και μόλις τώρα συνειδητοποίησα πως στη βιασύνη μου να στείλω το δώρο στην Κατερίνα, δεν έβγαλα το οικόσημο φωτογραφία... jocolor

Οπότε... θα αρκεστείτε στη φωτό που έχει ανεβάσει η Κάμπια στην ενότητα με τις δημιουργίες της... st
Το οικόσημο της Κατερίνας είναι εκείνο με τον Άλμπερτ
katerina

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Τετ Ιαν 23, 2013 6:16 pm

Έβαλα και εδώ Άλντε και Κάμπια τις φωτογραφίες της Κάμπια, με το οικόσημο. Δεν μπορώ να βγάλω και να ανεβάσω καλύτερες από αυτές. Ελπίζω να μας το επιτρέπει η Κάμπια. Embarassed

katerina

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Τετ Ιαν 23, 2013 7:13 pm

Βρίσκομαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω, ότι από σήμερα χάρη στην Kambia, την Alde και την Ioanna (η Ιωάννα είπε τον αριθμό 7, που αντιστοιχούσε στο όνομά μου), ανήκω και εγώ επίσημα πλέον, στην οικογένεια των Άρντλεϋ! bounce cheers

Έχω εδώ δίπλα μου τον αγαπημένο μας Άλμπερτ, που στέκει αγέρωχος και γαλήνιος!
Σαν να μου λέει και εμένα, όπως και στην Κάντυ μας: "Μην κλαις, είσαι πιο όμορφη όταν χαμογελάς". Νιώθω σαν να΄χω ένα στήριγμα. Μήπως κάτι δεν πάει καλά; Φοβάμαι! Μήπως πρέπει να το κοιτάξω περαιτέρω, με κανένα ψυχίατρο! Είμαι πολύ χαρούμενη!

Οι φωτογραφίες αδικούν την ομορφιά που έχει στην πραγματικότητα το οικόσημο.
Έχει απίστευτη λεπτοδουλειά. Η Κάμπια είναι μετριόφρων, γι ΄αυτό περιγράφει έτσι απλά τα υλικά και τη διαδικασία δημιουργίας του.
Πώς το σκέφτηκες όλο αυτό; Πώς έφτιαξες το καλούπι; Πώς βρήκες τα κατάλληλα υλικά;
Εγώ δεν μπορώ να τραβήξω ούτε μία ευθεία γραμμή. Ο αετός, και όλοκληρη εκείνη η πλευρά χρειάζεται πολύ υπομονή και σταθερό χέρι για να ζωγραφιστεί. Απίστευτη δουλειά! Μπράβο και πάλι μπράβο Κάμπια μου.
Γεια στα χέρια σου!
Σε αυτά που θα μας φτιάξεις από εδώ και πέρα, φυσικά αν και όταν το θέλεις και μπορείς (μέσα σ' αυτούς που θέλουν να αγοράσουν δημιουργίες σου, είμαι και εγώ), σε παρακαλώ να συμπεριλαμβάνεις μέσα στο κόστος και το κόστος για τον κόπο σου.

Επίσης, για την Άλντε μου έχω να πω ότι νιώθω πολύ υποχρεωμένη (όπως και προς την Κάμπια). Με πι εμ της είχα ζητήσει να μου αντιγράψει και τα dvd της Κάντυ και να μου τα στείλει μαζί με το οικόσημο. Και σκέφτηκα ότι επειδή είχε χρεωθεί ήδη πάρα πολύ για όλα αυτά, θα έπρεπε τουλάχιστον, να πληρώσω εγώ τα έξοδα αποστολής και της το ζήτησα επανειλημμένα.
Σήμερα που πήγαμε να πάρουμε το πακέτο, μας είπαν πως δεν χρωστάμε τίποτα. Σημειωτέον, ήταν και συστημένο, οπότε ανεβαίνει το κόστος.
Δεν ξέρω αν πρέπει να θυμώσω ή να σε υπερευχαριστήσω Άλντε!

Αυτό που μπορώ να κάνω και θα το κάνω, αλλά θα το καθυστερήσω λίγο, είναι να σου στείλω και εγώ ένα δωράκι, αφού τώρα έχω τη διευθυνσή σου.

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ
katerina

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση   Τετ Ιαν 23, 2013 7:34 pm

Α, ξέχασα να αναφέρω, πως και το κουτάκι μέσα στο οποίο ήταν το οικόσημο, είναι πανέμορφο!
Έχει πάνω του τυπωμένα λουλουδάκια και πεταλούδες!
Ακόμα και η συσκευασία, είναι άψογα επιμελημένη!
Τι να πω;

Πρωτοχρονιάτικη κλήρωση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Νέα - Ανακοινώσεις - Διαγωνισμοί-
Μετάβαση σε: