Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
 2016
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Aλλες εισαγωγές άνιμε
Πεμ Δεκ 08, 2016 12:48 pm από ariathniM

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Σαβ Νοε 26, 2016 4:19 pm από ariathniM

» Anime πραγματάκια
Σαβ Νοε 26, 2016 2:34 pm από Aldebaran

» facebook
Σαβ Νοε 26, 2016 2:24 pm από Aldebaran

» Halloween
Δευ Οκτ 31, 2016 9:59 pm από ariathniM

» μικρη ντοριτ , καντυ και γενικοτερη βικτωριανη λογοτεχνια
Παρ Οκτ 21, 2016 1:00 am από candymayia

» Τα κομβικά σημεία που αλλάζουν το ρουν της ιστορίας
Τετ Σεπ 14, 2016 10:51 am από candymayia

» H ''άλλη Κάντυ''
Δευ Σεπ 12, 2016 5:16 pm από ariathniM

» Η Σάρρα Στάνλευ, η μικρή του Αβολνι
Δευ Σεπ 05, 2016 3:08 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Ν. Κορεατικη Σειρα κ μια ομορφη anime ταινια!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
marg

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 22
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 27/11/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Ν. Κορεατικη Σειρα κ μια ομορφη anime ταινια!!!!   Τετ Νοε 26, 2014 8:07 pm

Ένα θέμα με προτάσεις μου για να περάσουμε όμορφα τις ώρες μας. Μια σειρά κ μια Anime ταινία, ελπίζω να σας αρέσουν .  Smile

Τη σειρά την βάζω ώστε να δούμε τη νοοτροπία που επικρατεί στις χώρες αυτές, η Ν. Κορέα εκτός οτι συνορεύει με την Ιαπωνία ήταν κ υπό την κατοχή της για 35 χρόνια. Πιστεύω λοιπόν οτι η νοοτροπία τον χωρών δεν θα απέχει πάρα πολύ. Όταν την είδα, κ ειδικά στο επεισόδιο 10, κατάλαβα την απόφαση τον τερρυ-καντυ να μείνει ο τερρυ με την Σουζάνα.  Η σειρά εξελίσσεται σε σημερινή εποχή (2011), φανταστείτε πόσο μεγαλύτερη θα ήταν η αίσθηση της ευθύνης τις εποχές που είτε γράφτηκε η νουβέλα είτε την εποχή που αναφέρετε η ιστορία της καντυ.

Lie to me

Η ταινία που θα σας δώσω πάρα κάτω μου άρεσε πάρα πολύ, την λάτρεψα, αν κ είναι 10 ετών ταινία εγώ τώρα την είδα κ ξετρελάθηκα ειδικά η μουσική της, υπέροχη.

Πριν γίνει λοιπόν φανερό, με λόγια, κατάλαβα οτι αναπτύσσονται αισθήματα μεταξύ τον πρωταγωνιστων από τις εκφράσεις του προσώπου κ τον ματιών, αυτό μου θύμισε τον Αλμπερτ, που από τα σχέδια της  ιγκαρασι ανακαλυπτουμε οτι ο Αλμπερτ αρχίζει να έχει  αισθήματα για την καντυ. Δε θα το αναπτύξω άλλο το θεμα για τα αισθήματα Αλμπερτ καντυ, θέλω να καταλήξω στο οτι τα σκίτσα μιλούν απο μόνα τους χωρίς να χρειαστούν λόγια.

Howl's Moving Castle

Wink

Καλο βραδυ να εχουμε.

P.S. Νομίζω οτι χρειάζεται ένα θέμα το φόρουμ με προτάσεις μας για ταινίες κ σειρές. Είτε μέσω την online (έχουν ανοίξει πάρα πολλά τέτοια blogs) είτε για την ΤV είτε για το cinema. Για να περάσουμε όμορφα τα κρύα βράδια του χειμώνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3560
Τόπος : μικρό σπίτι του αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ν. Κορεατικη Σειρα κ μια ομορφη anime ταινια!!!!   Πεμ Νοε 27, 2014 9:38 pm

Πολύ ενδιαφερουσα ιδεα marg μου για τις διακοπές των χριστουγεννων που θα υπάρχει χρόνος/δηλ.θα μαθουμε λίγο για την γιαπωνεζικη κουλτουρα και θα συνδυάσουμε στοιχεια με την ξανθια αγαπημένη μας και την μαγευτική ιστορια της! ευχαριστούμε πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ν. Κορεατικη Σειρα κ μια ομορφη anime ταινια!!!!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Υπηρεσία Μεταμορφώσεων
» Το ελληνικό καστ του ανιμέ
» Γιατί λατρεύω το anime!!!
» Αστεία στιγμιότυπα
» The Harry Potter Facts

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Γενική συζήτηση-
Μετάβαση σε: