Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Ιούλιος 2018
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Glass Mask (Η γυάλινη μάσκα)
Παρ Ιουλ 20, 2018 12:17 pm από Fay450

» Πολυπόθητη μετάφραση
Τρι Ιουλ 10, 2018 1:31 pm από Fay450

» Οι Ράνγκαν και η Κάντυ
Δευ Ιουλ 02, 2018 12:49 am από candymayia

» Newbies στο forum
Δευ Ιουν 25, 2018 9:36 am από Uranya

» Θέλω κοντά σου να μείνω... κάθε πληγή ν' απαλύνω
Δευ Ιουν 18, 2018 10:25 am από Uranya

» Αν ο Άλμπερτ..
Παρ Ιουν 15, 2018 3:03 pm από Uranya

» Τι θα γινόταν αν ο Τέρρυ ήταν στη θέση της Σουζάνας;
Παρ Ιουν 15, 2018 2:13 pm από Uranya

» Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα
Τρι Ιουν 12, 2018 11:56 pm από Fay450

» Χαρούμενα γενέθλια...
Τρι Ιουν 05, 2018 9:17 am από Aldebaran

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3782
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Τρι Νοε 07, 2017 10:38 am

fay450 έγραψε:
...
Στο αγγλικό μπλογκ όπου είμαι μέλος διάβασα σε ένα σχόλιο μιας κοπέλας ότι κάπου είχε διαβάσει πριν μερικά χρόνια πως η Μιζούκι είχε σκοπό να γράψει μια ξεχωριστή ιστορία αποκλειστικά για τον Άλμπερτ και να ρίξει έτσι περισσότερο φως στο παρελθόν του. Σε μια συνέντευξη είχε αναφέρει πως ο Άλμπερτ είναι ο πιο πολύπλοκος και αγαπημένος της χαρακτήρας κι ότι θα ήθελε να γράψει περισσότερα γι' αυτόν. Πρόσθεσε επίσης ότι είχε πολλά χειρόγραφα που δεν τα είχε βάλει στην τελική νουβέλα γιατί ακολούθησε εντολές από τους εκδότες της. Η κοπέλα που έγραψε αυτό το σχόλιο ανέφερε ότι δε θυμάται την πηγή που το είχε διαβάσει και δεν ήθελε να δημιουργήσει κανένα πρόβλημα με ανυπόστατα σχόλια. Είπε όμως ότι αν ανακαλύψει την πηγή με αυτά τα στοιχεία θα τα δώσει στο μπλογκ για να τα διαβάσουν και οι υπόλοιποι φαν.
...

Πολύ ενδιαφέρον, Φαίη και μακάρι να βρεθεί η πηγή.

Όχι τόσο για να πειστούν οι... άπιστοι - ποσώς μ΄ενδιαφέρει τί θέλει να πάρει ο καθένας από μιά ιστορία - αλλά γιατί πολύ θα ήθελα να διαβάσω περισσότερα για τον Άλμπερτ, τα χρόνια πριν, για τα οποία δε γνωρίζουμε πολλά πράγματα, αλλά και για τα ενδιάμεσα. Είναι σίγουρα ένας πολύ αξιόλογος χαρακτήρας, εξίσου μοναδικός όπως και η Κάντυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candymayia
Candy Fan
Candy Fan

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 201
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ,Στήαρ,Κάντυ,Άλμπερτ
Registration date : 18/03/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Τετ Νοε 08, 2017 12:14 am

Μου αρεσουν πολυ οι ιδεες σας για τα ζευγαρια.
Ειδικα το Παττυ-Αλμπερτ.
Ειναι νομιζω δυο ανθρωποι που ταιριαζουν πολυ.Με πρωτο την αγαπη τους για τη φυση και τα ζωα.
Ο ασβος του Αλμπερτ και η χελωνα της Παττυ θα μπορουν ισως να κανουν παρεα.
Υστερα,οσο κν ισως δεν το θυμομαστε,η Παττυ ειναι κοινωνικα μια πολυ καλη νυφη για τον Αλμπερτ.Γιατι ειναι η βιολογικη κορη μιας μαλλον πολυ πλουσιας οικογενειας.Πλουσιας τουλαχιστον οσο και οι Ρανγκαν.Οποτε φανταζομαι οτι θα γινοταννπολυνευκολα αποδεκτη απο την θεια Ελρου και τους υπολοιπους στην οικογενεια.
Εξαλλου,νομιζω οτι στην ιστορια οπως την ξερουμε,κανεις δεν ειχε ποτε προβλημα με την. Παττυ,ως συντροφο του Στηαρ.Με την Αννυ ειχαν επειδη ηταν υιοθετημενη.Τουλαχιστον στην αρχηκαι με την Καντυ φυσικα.
Η Παττυ ομως δεν ειχε τετοιο προβλημα μη αποδοχης.
Ομως τι θα γινοταν,αν ο Αλμπερτ ερωτευοταν την κοπελα του ανηψιου του Στηαρ,οταν αυτος ηταν στον πολεμο,η οταν ειχε σκοτωθει; κι αν ο Στηαρ τελικα επεστρφε καπως και εβρισκε την Παττυ με τον Αλμ
candymayia
Candy Fan
Candy Fan

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Τετ Νοε 08, 2017 12:15 am

Την παττυ με τον Αλμπερτ; να νομιζαν οτι ειχε σκοτωθει ο Στηαρ εννοω και να ηταν μαζι και τελικα εκεινος να επεστρεφε;
candymayia
Candy Fan
Candy Fan

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Τετ Νοε 08, 2017 12:26 am

Μου αρεσει η ιδεα να ειναι ο Νηλ μαζι με την Σουζαννα.
Αν και νομιζω οτι στο σπιτι τπυ θα εφριτταν,που θα εμπλεκε με μια ηθοποιο.
Επομενη ιδεα η Ελιζα με τον Τερρυ,κι αυτη την θεωρω καλη.με την εκβαση οτι η Ε.ιζα δεν θα αντεχε αλλο τον Τερρυ και θα τον παρεδιδε στην. Καντυ.κοινως θα του εδινε αδεια εξοδου.
Η Ελιζα με τον Αντονυ θα ηταν επισης μια εκδοχη αν ο Αντονυ δεν πεθαινε.θα ηταν τοσο εδυλλιακα οσο το ειχε η Ελιζα στο μυαλο της η δεν θα τον αντεχε;και επισης η εκδοχη Ελιζα-Αλμπερτ θα ηταν νομιζω ενδιαφερουσα.πως θα συμβιωνε η Ελιζα με τον μεγαλο θειο;
Η κυρια Πονυ με τον κυριο Καρτραιτ θα μου αρεσαν πολυ.κι ας μη παντρευονταν.ας εκαναν μονο παρεα.δυο μεγαλοι ανρθρωποι με κοινα συμφεροντα και οραματα το ορφανοτροφειο,που τα λενε τις κρυες νυχτες του χειμωνα.
Ο Τζωρτζ και η αδελφη Μαρια επισης μπορει να ξεκινησουν φιλικα και στην συνεχεια εκεινη να αφησει τον μοναχισμο.η κατι τετοιο.επισης θα μπορουσαν να το παιξουν λιγο αστυνομικο.να ψαξουν μαζι τους βιολογικους γονεις της Καντυ.η κατι τετοιο.
δδεν ξερω πως σας φαινονται αυτες οι ιδεες.τι λετε;
Fay450
Endless Romance

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ, Άλμπερτ
Registration date : 08/06/2017

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Τετ Νοε 08, 2017 12:52 am

Μου αρέσει όλο και πιο πολύ το σενάριο Άλμπερτ-Πάττυ. Και όσοι θεωρούν την Πάττυ λίγη για τον Άλμπερτ, να θυμίσω ότι μετά την Κάντυ δεν υπάρχει άλλη ηρωίδα στην ιστορία πιο κατάλληλη γι' αυτόν. Ταίριαξε με το Στήαρ που ο χαρακτήρας του ήταν πολύ κοντά σ' αυτόν του θείου του, οπότε σίγουρα θα μπορούσε να ταιριάξει και με τον Άλμπερτ. Η οικογένεια Άρντλεϋ φυσικά θα τη δεχόταν αφού κοινωνικά ήταν ίση τους και από πλούσια οικογένεια. Εξάλλου, η Πάττυ ήταν κάτι παραπάνω από το ντροπαλό και συνεσταλμένο κορίτσι που γνώρισε η Κάντυ στο κολλέγιο. Είχε θάρρος και το έδειξε όταν στήριξε την Κάντυ με το ρίσκο να την απομονώσουν κι αυτήν, υπερασπίστηκε τη χελωνίτσα της με σθένος αψηφώντας την τιμωρία, και ξεπέρασε πολλές αδυναμίες της, όταν ερωτεύτηκε το Στήαρ. Έγινε πιο τολμηρή, πιο εκδηλωτική, πήρε αρκετό χιούμορ από το Στήαρ και βρήκε τη χαρά και την αισιοδοξία που είχε στερηθεί, όσο ζούσε μακριά από τους γονείς της. Και όταν προσπάθησε να αυτοκτονήσει μετά το θάνατο του Στήαρ, είδαμε ένα κορίτσι που αγαπούσε με πάθος, που ήταν ικανό να νιώσει πολύ έντονα συναισθήματα. Η Πάττυ σίγουρα ήταν ένας πολύ ενδιαφέρων χαρακτήρας και πολύ αδικημένος, κατά τη γνώμη μου. Και μετά το Στήαρ, με τον οποίο ήταν ιδανικό ζευγάρι, μπορώ να τη φανταστώ πολύ εύκολα και με τον Άλμπερτ. Δίπλα του θα μπορούσε να ξεδιπλώσει πολλές πτυχές του χαρακτήρα της.

Καλά, το βλέπω να έρχεται, θα γράψω κανένα φαν φικ γι' αυτούς τους δυο και θα με κυνηγάνε μετά όλες οι Αλμπερτικές. Και οι Τερρυκές θα με χειροκροτάνε που έτσι θ' αφήσω την Κάντυ με τον Τέρρυ...Άλντε, τα πήρες τα χάπια σου; Razz
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Τετ Νοε 08, 2017 9:43 am

fay450 έγραψε:
...
Καλά, το βλέπω να έρχεται, θα γράψω κανένα φαν φικ γι' αυτούς τους δυο και θα με κυνηγάνε μετά όλες οι Αλμπερτικές. Και οι Τερρυκές θα με χειροκροτάνε που έτσι θ' αφήσω την Κάντυ με τον Τέρρυ...Άλντε, τα πήρες τα χάπια σου; Razz

Αν γράφεις όσο υπέροχα μεταφράζεις, μην ανησυχείς! study
Θα βρεις τρόπο να χρυσώσεις τα... χάπια μου
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Τετ Νοε 08, 2017 10:06 am

Γράψε, Φαίη, γράψε! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Θα είναι σούπερ, είμια σίγουρη!
Fay450
Endless Romance

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Τετ Νοε 08, 2017 6:04 pm

Μη με προκαλείτε, κορίτσια, σας παρακαλώ, γιατί είμαι ικανή να το επιχειρήσω. Με συγκινεί η εμπιστοσύνη σας αλλά εδώ δεν πρόκειται για μετάφραση, αλλά για δημιουργία μιας νέας ιστορίας με τους ίδιους χαρακτήρες και άλλη πλοκή. Μπορεί οι ντομάτες να πέσουν βροχή. Razz
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Παρ Νοε 10, 2017 9:45 am

Emoticon να πετάει ντομάτες, δεν έχουμε

Και είμαστε "ανοιχτοί" σε κάθε πρόταση, είτε απόλυτα λογική είτε εξωφρενικά παράλογη... jocolor

Και έχουμε καιρό να διαβάσουμε ένα ωραίο φικ zzzzzzzz

Και εμπιστοσύνη σου έχουμε ότι θα γράψεις κάτι τέλειο...

Και ανυπομονούμε... Very Happy
Fay450
Endless Romance

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Παρ Νοε 10, 2017 11:10 am

Aldebaran έγραψε:
Emoticon να πετάει ντομάτες, δεν έχουμε

Ίσως τώρα χρειαστεί να βρείτε. Ποτέ δεν ξέρεις...

Aldebaran έγραψε:
Και είμαστε "ανοιχτοί" σε κάθε πρόταση, είτε απόλυτα λογική είτε εξωφρενικά παράλογη... jocolor

Αυτό με ενθαρρύνει, αν και το παράλογο λέω να το αποκλείσω και να ακολουθήσω το λογικό γιατί στο τέλος θα πετάω εγώ ντομάτες στον εαυτό μου...

Aldebaran έγραψε:
Και έχουμε καιρό να διαβάσουμε ένα ωραίο φικ zzzzzzzz

Και ίσως κάνετε πολύ καιρό ακόμα να διαβάσετε, αν περιμένετε να το γράψω εγώ...

Aldebaran έγραψε:
Και εμπιστοσύνη σου έχουμε ότι θα γράψεις κάτι τέλειο...

Τώρα με συγκινείτε...Το να πιστεύουν σε σένα είναι σημαντικό κίνητρο.

Aldebaran έγραψε:
Και ανυπομονούμε... Very Happy

Αρχίζω να το σκέφτομαι...

Υ. Γ. Κοίτα τι φλασιά μπορεί να σου έρθει στα καλά καθούμενα...
Uranya

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Παρ Νοε 10, 2017 3:46 pm

Αν μετράει η γνώμη μου λίγο, από όσα έχω διαβάσει από τα μηνύματά σου και τις μεταφράσεις είμαι σίγουρη πως γράφεςις όμορφα! Να πω την αλήθεια μου, δεν είμαι της επιστημονικής φαντασίας, δε θέλω να διαβάσω κάτι παράλογο. Κάποιος να πάρει την ιστορία από εκεί που αρχίζουν τα κενά, να τα γεμίσει να δέσει, και να παρουσιάσει την ιστορία όπως λίγο πολύ τη φανταζόμαστε όλοι μας.
Η Κάντυ ευτυχισμένη στην αγκαλιά του Αλμπερχίτο της Razz
Fay450
Endless Romance

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Παρ Νοε 10, 2017 3:52 pm

Uranya έγραψε:
Αν μετράει η γνώμη μου λίγο, από όσα έχω διαβάσει από τα μηνύματά σου και τις μεταφράσεις είμαι σίγουρη πως γράφεςις όμορφα! Να πω την αλήθεια μου, δεν είμαι της επιστημονικής φαντασίας, δε θέλω να διαβάσω κάτι παράλογο. Κάποιος να πάρει την ιστορία από εκεί που αρχίζουν τα κενά, να τα γεμίσει να δέσει, και να παρουσιάσει την ιστορία όπως λίγο πολύ τη φανταζόμαστε όλοι μας.
Η Κάντυ ευτυχισμένη στην αγκαλιά του Αλμπερχίτο της Razz

Ουρανία, με μπέρδεψες. Νόμιζα πως ήθελες ένα φαν φικ με τον Άλμπερτ και την Πάττυ. confused
Uranya

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Παρ Νοε 10, 2017 3:58 pm

Δεν το λες σοβαρα; ήθελες να γράψεις για πάτυ και Άλμπερτ. Οκ. το έχασα.
Και το γράφεις ξεκάθαρα παραπάνω αλλά πού εγώ να το θυμάμαι; Embarassed

Νόμιζα πως η ιστορία θα ηταν για το γνωστό αγαπημένο ζευγάρι και όχι για το πιθανό (αλλά και πάλι αγαπημένο) ζευγάρι. Εντάξει. τώρα θέλω και εγώ χάπια.Φαίη φίλη μου καλή please γράψε για τον Άλμπερτ και την Κάντυ

(για όποιον θες γράψε, ποιά είμαι να σου το επιβάλω; Razz αλλά εγώ θέλω κάντυ άλμπερτ)
Fay450
Endless Romance

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Παρ Νοε 10, 2017 4:15 pm

Κατ' αρχήν η συζήτηση ξεκίνησε για πλάκα, μια που σχολιάζαμε πόσο θα ταίριαζαν Άλμπερτ και Πάττυ. Μετά είδα ότι θα σας ενδιέφερε κάτι τέτοιο, αν και εγώ δεν το εννοούσα σοβαρά, αλλά από τα σχόλιά σας, τα δικά σου και της Άλντε, κατάλαβα ότι εσείς μιλάτε σοβαρά. Razz
Κι εγώ Άλμπερτ-Κάντυ θέλω, αλλά έχουν γραφτεί τόσες ιστορίες γι' αυτό το ζευγάρι, που άλλη μία δε θα είχε νόημα, πιστεύω. Άλλωστε, η πιο όμορφη απ' όλες είναι η αυθεντική.
Ίσως να είχε περισσότερο ενδιαφέρον κάτι διαφορετικό, που δεν το είδαμε στην αυθεντική ιστορία, αλλά  παράλληλα κάτι που να είναι όμορφο και να δένει με το βασικό κορμό της ιστορίας, χωρίς να αλλοιώνει και τους χαρακτήρες. Με διάφορα σενάρια που γράφτηκαν παραπάνω γελάσαμε, άλλωστε αυτό το νόημα έχει αυτό το τόπικ, να μας διασκεδάσει. Πού να φανταστώ ότι με το σενάριο Άλμπερτ-Πάττυ όχι μόνο δε θα γελούσαμε, αλλά θα καθόμαστε τώρα να συζητάμε και για πιθανό φαν φικ;
Αν σας αρέσει ένα σενάριο Άλμπερτ-Πάττυ, δώστε μου ιδέες και κάτι μπορεί να γίνει...
candymayia
Candy Fan
Candy Fan

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Σαβ Νοε 11, 2017 4:23 am

Εμενα παντως μου αρεσει πολυ μιαβιστορια με αλμπερτ κα παττυ.
Νομιζω οτι η πιο κοντινηντους σχεση θα μπορουσε να ξεκινησει λιγο συνηθισμενα.
Ενα ζωακι αρρωστησε ,οχι σοβαρα,και η Παττυ ζητα συμβουλες απο τον Αλμπερτ.
Και οταν συνερχεται το ζωακι καπως το γιορταζουν ολοι μαζι,αλλα η παττυ αρχιζει να νιωθει ευγνωμοσυνη για τον Αλμπερτ.
Μετα δεν ξερω.μετα το θανατο του στηαρ,η παττυ πηγαινει στη φλοριντα για να συνελθει.
Και εκει μαλλον πηγαινεινο Αλμπερτ για δουλειες πραγματικα τυχαια και συναντιουνται.επισης τυχαια.
Μιλανε και...δεν ξερω.καπως ερχονται πιο κοντα.γινονται φιλοι.και οχι φιλοι φιλων.
Για την ωρα αυτα μπορω να σκεφτω.νομιζω ειναι τα πιο λογικα και προφανη.δεν ξερω αν συμφωνειτε!!
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Κυρ Νοε 12, 2017 2:48 pm

Θα μπορούσε να παίξει και το σενάριο της γνωριμίας τους στο λόφο της Πόνη... για την Κάντυ και τον Τέρρυ τίποτα δεν έχει τελειώσει, ο Άλμπερτ είναι απλά ο μεγάλος θείος που τον κερδίζει η απλότητα και η καλοσύνη της Πάττυ...στη συνέχεια , ανακαλύπτουν πως και οι δύο λατρεύουν τα ζώα και φτιάχνουν έναν πρωτότυπο ζωολογικό κήπο στο Λέικγουντ...
Uranya

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Δευ Νοε 13, 2017 10:39 am

Δηλαδή Άλντε, το γλιτώνεις το τριπλό εγκεφαλικό αν η Φαίη περιγράψει το γάμο του Τέρρη και της Κάντυ με τον Άλμπερτ να πνίγει τον καημό του στα τσίπουρα που θα έχει φέρει από το ταξίδι του στη Ελλάδα; Razz
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Δευ Νοε 13, 2017 2:22 pm

Uranya έγραψε:
Δηλαδή Άλντε, το γλιτώνεις το τριπλό εγκεφαλικό αν η Φαίη περιγράψει το γάμο του Τέρρη και της Κάντυ με τον Άλμπερτ να πνίγει τον καημό του στα τσίπουρα που θα έχει φέρει από το ταξίδι του στη Ελλάδα; Razz

Δε θα μου το κάνει αυτό η Φαίη...  

Θα έχει τόσα να περιγράψει και να αναλύσει που αυτός ο γάμος θα περάσει στα ψιλά γράμματα...

άσε που  μπορεί και να μην τους παντρέψει... θα αφήσει να πλανάται το μυστήριο:
καταδέχτηκε ο ζεν πρεμιέ να περάσει τη ζωή του με μία μόνο γυναίκα - που μάλιστα τη γνώρισε στα νειάτα του -
ή τώρα που περιστοιχίζεται από πολλές Σουζάννες επιλέξει μιά από το χώρο του;
Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Φαίη μου, πολύ παρακινδυνευμένο μου φαίνεται αυτό το φικ... μήπως να σκεφτούμε σενάρια για  - να γράψεις - για άλλο ζευγάρι;;;
πχ Μπράιτον - Μπέικερ;;;
Fay450
Endless Romance

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Δευ Νοε 13, 2017 3:06 pm

Μην ανησυχείτε, αν τελικά γραφτεί αυτή η ιστορία, θα επικεντρωθεί περισσότερο στον Άλμπερτ, και όχι στην Κάντυ. Η Μιζούκι έκανε την Κάντυ πρωταγωνίστρια της ιστορίας της, αλλά τον Άλμπερτ τον έκανε απλώς συμπρωταγωνιστή. Και όσο σκέφτομαι ότι είχε κι άλλα πολλά να γράψει γι' αυτόν και δεν τα κυκλοφόρησε ποτέ... Οπότε αν είναι να γράψω κάτι, δε θα βάλω την Κάντυ πρώτο πρόσωπο, αλλά τον Άλμπερτ. Άλλωστε, αν η Κάντυ έχει κι εδώ τον πρώτο γυναικείο ρόλο, τι νόημα θα έχει ένα ειδύλλιο μεταξύ Άλμπερτ και Πάττυ; Αν είναι ο Άλμπερτ πρωταγωνιστής, θα πρέπει πρωταγωνίστρια να είναι και η κοπέλα με την οποία θα είναι ζευγάρι. Άρα την Κάντυ θα την κάνω λίγο πέρα, δίνοντάς της αρκετό χώρο να κινηθεί, αφού άλλωστε η ιστορία της συνδέεται αναπόφευκτα με του Άλμπερτ, αλλά δε θα της κάνω τη χάρη να την κάνω πάλι πρωταγωνίστρια. Ωστόσο, δε θα την αφήσω και μπουκάλα. Κάτι τέτοιο θα ήταν παράλογο, με τόσους υποψήφιους στη σειρά. Στην αυθεντική ιστορία, η Κάντυ είχε πολλές κατακτήσεις, ενώ η καημένη η Πάττυ μόνο μία, κι αυτή δεύτερο χέρι, αφού ο Στήαρ αγάπησε πρώτα την Κάντυ. Η δικαίωση γι' αυτήν θα ήταν να κερδίσει τον καλύτερο, δηλαδή τον Άλμπερτ.
Και όσο για την Κάντυ, είπαμε, θα έχει δεύτερο γυναικείο ρόλο, αλλά δε θα μείνει μόνη. Ολόκληρος Τέρρυ περιμένει, έτσι θα την αφήσω; Το λέω από τώρα, για να μη βρεθεί κανείς απροετοίμαστος.
Δεν το πιστεύω, ακόμη δεν έχω γράψει λέξη, και δίνω από τώρα σπόιλερ. Σκέφτομαι την Αλντεμπαράν και δε θέλω να πάθει και τίποτα εξαιτίας μου. Άλλωστε, η ίδια είπε ότι την Πάττυ τη βρίσκει πολύ ταιριαστή με τον Άλμπερτ.
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Τρι Νοε 14, 2017 6:14 pm

Δυναμική Φαίη... και μόνο που αναφέρεις κάποια πράγματα μας προδιαθέτεις θετικά... σίγουρα, έχεις ήδη ξεκινήσει κάτι πολύ όμορφο στο μυαλουδάκι σου!!! Ανυπομονούμε...
Fay450
Endless Romance

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Τρι Νοε 14, 2017 6:26 pm

Aldebaran, έχεις μήνυμα...
Uranya

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ    Τετ Νοε 15, 2017 11:27 am

Αν η Άλντε δεν έχει πρόβλημα ποιά είμαι εγώ να διαφωνήσω; Razz
Φαίη χωρίς αμφιβολία ο Άλμπερτ είναι ένας από τους πολύ ενδιαφέροντες χαρακτήρες (καλά, ζωγραφιά είναι) ever ( Idea ) και θα είναι μεγάλη μου χαρά να μάθω περισσότερα για το ποιός ήταν και τι έκανε παράλληλα με την Κάντυ αλλά και πέρα από τη δική της ιστορία.Έχω μεγαλώσει με την Κάντυ (όπως και πολλές άλλες στην ηλικία μου) και για την εποχή μου καρτούν με γυναικες πρωταγωνίστριες δεν υπήρχαν πολλά. Κάτι διαστημικά θυμάμαι, τη Χάιντι και τη Μάγια τη Μ<έλισσα. Κυρίως αντρικοί ήταν οι βασικοί χαρακτήρες και αυτούς ερωτευόμασταν. ΘΑ είναι πολύ ενδιαφέρον να δούμε μιά πλευρά του Άλμπερτ που η Μιζούκι δε φρόντισε να τονίσει έστω και εκ των υστέρων. Δε με νοιάζει αν η δική σου οπτική ταιριάζε με της πολύ καλής στο είδος της (πλην όμως μεγάλης ταληροφονιά) συγγραφέως . Είμαι σίγουρη πως θα είναι δοσμένη με χιούμορ και ευαισθησία, δυναμική και ρομαντισμό. Και σίγουρα η Πάττυ, ο γλυκύτατος αυτός χαρακτήρας θα βρει τον άνθρωπο που θα την κάνει να ξεπεράσει το Στήαρ και να ζήσει μιά όμορφη ζωή όπως της αξίζει.
Φαίη προχώρα
(όπως λένε και οι κριτές στα "... έχεις ταλέντο", ένα μεγάλο ΝΑΙ και από εμένα! )

Πιθανά και...απίθανα ζευγάρια στην ιστορία της Κάντυ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Η νουβέλα της Κάντυ-
Μετάβαση σε: