Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
 2016
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Aλλες εισαγωγές άνιμε
Χθες στις 12:48 pm από ariathniM

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Σαβ Νοε 26, 2016 4:19 pm από ariathniM

» Anime πραγματάκια
Σαβ Νοε 26, 2016 2:34 pm από Aldebaran

» facebook
Σαβ Νοε 26, 2016 2:24 pm από Aldebaran

» Halloween
Δευ Οκτ 31, 2016 9:59 pm από ariathniM

» μικρη ντοριτ , καντυ και γενικοτερη βικτωριανη λογοτεχνια
Παρ Οκτ 21, 2016 1:00 am από candymayia

» Τα κομβικά σημεία που αλλάζουν το ρουν της ιστορίας
Τετ Σεπ 14, 2016 10:51 am από candymayia

» H ''άλλη Κάντυ''
Δευ Σεπ 12, 2016 5:16 pm από ariathniM

» Η Σάρρα Στάνλευ, η μικρή του Αβολνι
Δευ Σεπ 05, 2016 3:08 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

Μοιραστείτε | 

ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cristi

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Παρ Δεκ 19, 2008 2:12 pm

ΤΑΞΙΔΙΑ...ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΘΕΜΑ! ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΑΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ? ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Η' ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ?ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΤΕ?

εμενα, μου αρεσει πολυ η ιταλια,εχω παει 2 φορες κ την τελευταια φορα εμεινα 5 μηνες στην παρμα. ειναι υπεροχη χωρα, η αγαπημενη μου πολη? ποια αλλη? η ρωμη, η αιωνια πολη, με το colosseo, την piazza navona, την piazza di spagna,την fontana di trevi, την εκκλησια του αγ.πετρου,μεσα στην οποια ειναι η pieta του Michelangello, το μουσειο του βατικανου στο οποιο βρισκονται πολλα κ ενδιαφεροντα εργα.Η ρωμη συνδοιαζει την τεχνη,την κουλτουρα και φυσικα την διασκεδαση και το καλο φαγητο. η ρωμη βρισκεται σχεδον στο κεντρο της χωρας, απο εκει μπορουμε να παρουμε το τρενο και να παμε σε αλλους μαγευτικες πολεις οπως για παραδειγμα την φλωρεντια,τη βενετια,τη μπολονια,την περουτζια και αλλες πολεις.
Στη Φλωρεντια μπορουμε να θαυμασουμε το battistero di san giovanni με την porta sud του andrea pisano, φυσικα το ponte vecchio-palazzo vecchio ,το duomo(δλδ η κεντρικη εκκλησια) με το campanile di giotto,την piazza della signoria, την galleria degli uffizi στην οποια βρισκονται τα θαυμασια εργα ''la primavera'',''la nascita di venere'' του botticelli, ''annuciazione'' του leonardo da vinci επισης στην φλωρεντια υπαρχει το σπιτι και η εκκλησια του Δάντη.
Η Βενετία με τα καναλια και τις γονδολες θεωρειται μια απο τις ρομαντικες πολεις,η πλατεια του αγ.μαρκου και το palazzo ducale και η γεφυρα των στεναγμων, η πολη αυτη ειναι συνωνυμη με το καρναβαλι το οποιο ειναι φανταστικο και καθε χρονο πολλοι ειναι αυτοι που πανε για να το θαυμασουν απο κοντα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ελένη
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 345
Επάγγελμα : Hippie
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy
Registration date : 11/06/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Σαβ Δεκ 20, 2008 1:24 am

Αχχχχ τέλεια η Ιταλία! Πήγα πριν 2 χρόνια. Πέρασα από Πομπηία, Φλωρεντία, Ρώμη, Βενετία και Σαν Μαρίνο. Όλα αυτά μέσα σε 7 μέρες, οπότε καταλαβαίνετε ότι είδα μόνο τα βασικά. Όνειρο είναι αυτή η χώρα, η κάθε πόλη της είναι τόσο διαφορετική! Είδατε τι γίνεται τώρα στη Βενετία? Χαμός, έχει πλημμυρίσει, πολύ κρίμα. Cristi ο Μιχαήλ Άγγελος είναι ο αγαπημένος μου καλλιτέχνης και λατρεύω την Pieta. Να φανταστείς μόλις στάθηκα μπροστά της με έπιασαν τα κλάματα! Τελικά δικαιολογεί απόλυτα το όνομά της (σημαίνει θρήνος) αφού σε παρασύρει απόλυτα στο συναίσθημα της Παναγίας. Βέβαια δεν είναι μόνο ο πόνος της μάνας που σε κάνει να νιώθεις όλα αυτά τα συναισθήματα. Εμένα προσωπικά με συντάραξε απίστευτα αυτή η τελειότητα που έβλεπα σκαλισμένη επάνω στο μάρμαρο! Νόμιζα ότι τα δάχτυλα της Παναγίας θα άρχιζαν να κινούνται! Omg, κάτι τέτοιες στιγμές πιστεύω ότι υπάρχει θεός!

Μπορείτε να δείτε το έργο σε μεγάλη ανάλυση και να θαυμάσετε τη λεπτομέρειά του εδώ http://dorukakan.files.wordpress.com/2008/03/michelangelos_pieta_5450_cropncleaned.jpg

cristi

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Σαβ Δεκ 20, 2008 7:45 pm

ελενη μου συμφωνω,ειναι παρα πολυ ωραια η πιετα, δειχνει τον πονο και το γιατι της παναγιας, αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι δεν ειναι καλα φωτισμενο μεσα την εκκλησια του αγ.πετρου, οσες φορες πηγα το εψαξα για να το βρω κριμα γιατι ετσι ''χανει'' πολυ,κριμα
Ελένη
Admin

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Κυρ Δεκ 21, 2008 1:02 pm

Πρέπει να του άλλαξαν θέση και να του πρόσθεσαν το προστατευτικό τζάμι, τότε που ο τρελός πέταξε ένα σφυρί στο άγαλμα και του έσπασε τη μυτη

Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!

Θηλυκό
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Τετ Δεκ 24, 2008 12:46 pm

Λοιπόν... εγω θέλω να πάω Αυστρία, να την περπατησω όλη...

Στα χιονισμένα βουνά της να κάνω σκι (ελπιζω να μην σπάσω ποδι, οποτε λεω να το αφησω για το τέλος), στα γραφικά χωριουδάκια της, να τα περπατησω, να μπω στο καθε μαγαζακι, να νιωσω σαν την Χάιντι.. ένα πράγμα, και τέλος να δω την Βιέννη, την πόλη της Σίσσυ και της Λούνας!
Να πάω στα θέατρα της, στις όπερες, στο παλάτι, δίπλα στο παλάτι, που έχουν κατι μαγαζιά με σοκολάτες... :tongue: ) κτλ κτλ

Αχ.. Αυστρία.. που θα μου πας! καποια μερα θα ερθω (με την κατάλληλη παρέα εννοείται...)

γκρ.. δεν μπορω να ανεβασω φωτο.. επιφυλλάσομαι!
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2354
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Τετ Δεκ 24, 2008 6:16 pm

Λορένα έγραψε:

Στα χιονισμένα βουνά της να κάνω σκι (ελπιζω να μην σπάσω ποδι, οποτε λεω να το αφησω για το τέλος), στα γραφικά χωριουδάκια της, να τα περπατησω, να μπω στο καθε μαγαζακι, να νιωσω σαν την Χάιντι.. ένα πράγμα, και τέλος να δω την Βιέννη, την πόλη της Σίσσυ και της Λούνας!
Να πάω στα θέατρα της, στις όπερες, στο παλάτι, δίπλα στο παλάτι, που έχουν κατι μαγαζιά με σοκολάτες... :tongue: ) κτλ κτλ

Αχ.. Αυστρία.. που θα μου πας! καποια μερα θα ερθω (με την κατάλληλη παρέα εννοείται...)

γκρ.. δεν μπορω να ανεβασω φωτο.. επιφυλλάσομαι!

Λορένα!!!
Welcome back!!!!

Λοιπόν, η Αυστρία είναι μία από τις πόλεις που θέλω πολύ να επισκεφτώ!!!
Πρόκειται για όνειρο ζωής!!!!
Αν μου υποσχεθείς ότι θα πάμε και στο Σάλτσμπουργκ, να δούμε το σπίτι του Μότσαρτ, φύγαμε!!!!!

domniki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Τετ Δεκ 24, 2008 9:41 pm

akaliakoukou έγραψε:
Λορένα έγραψε:

Λορένα!!!
Welcome back!!!!

Λοιπόν, η Αυστρία είναι μία από τις πόλεις που θέλω πολύ να επισκεφτώ!!!
Πρόκειται για όνειρο ζωής!!!!
Αν μου υποσχεθείς ότι θα πάμε και στο Σάλτσμπουργκ, να δούμε το σπίτι του Μότσαρτ, φύγαμε!!!!!

Θελω κ'εγω!!!! Δεν εχω παει στην Αυστρια και το Σαλτσμπουργκ πρεπει να ειναι παραμυθενια πολη!

Προσφατα ειχα παει στην ορεινη Αρκαδια και περασα υπεροχα. Εμεινα σε εναν παραδοσιακο ξενωνα στην Δημητσανα και επισκεφτηκα την Στεμνιτσα, την Καρυταινα, την Βυτινα.

Εδω μπορειτε να δειτε φωτογραφιες της περιοχης καθως και του ξενωνα
http://www.xenonaskazakou.gr

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ελένη στις Τρι Αυγ 17, 2010 6:53 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : (διόρθωσα το λινκ γιατί δεν άνοιγε))
Ελένη
Admin

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Πεμ Δεκ 25, 2008 12:16 pm

Θέλω πάρα πολύ να πάω στη Δημητσάνα! Τη βλέπω και σε μια καινούρια διαφήμιση στην τηλεόραση και ψήνομαι άσχημα! Δεν έχω πάει ποτέ και να πείς ότι είναι μακριά! Είμαι απαράδεκτη! (btw φοβερό το link domniki!) Μια από αυτές τις μέρες θα ανεβάσω φωτογραφίες από τη Βουδαπέστη. Πήγα το 2005. Το γκρούπ έκανε μια μονοημερη εκδρομή στη Βιέννη αλλά δεν ακολούθησα, γιατί ήθελα να χορτάσω τη Βουδαπέστη. Σκέφτηκα ότι στη Βιέννη θα μπορούσα να αφιερώσω ένα ξεχωριστό ταξίδι. Μήπως έκανα βλακεία? scratch

akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Δευ Ιαν 05, 2009 10:39 am

Χτες κουβεντιάζαμε στο τσατ ( το οποίο θα πρέπει να το ονομάσουμε "το θέατρο του παραλόγου"...) όσοι έχετε μπει στο τσατ καταλαβαίνετε γιατί!!

Λοιπόν μια ιδέα θέλω να πω που την πρότεινα και στα κορίτσια στο τσατ...

Θα ήταν πολύ όμορφο να κάνουμε μία Κάντυ συνάντηση.

Βρισκόμαστε όμως μακρια...
Έτσι για να συναντηθούμε θα πρέπει να κάνουμε κάποιοι από εμάς ένα ταξιδάκι.

Κι αφού θα το κάνουμε που θα το κάνουμε... μήπως να το κάνουμε όλοι μαζί?

Να συναντηθούμε για παράδειγμα κάπου που δεν έχουμε ξαναπάει.

Λοιπόν, τι λέτε?

Δε θα με πείραζε καθόλου να σας γνωρίσω από κοντά απολαμβάνοντας ένα καπουτσίνο στην Πιάτσα Ναβόνα, ή ακόμη καλύτερα, έχοντας μπροστά μου ένα στρούντελ και θέα τον Δούναβη...

Σας φαίνεται μακριά?

Πάμε κάπου στην όμορφη Ελλάδα μας...

Ακούω απόψεις!

misspepper77

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 213
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΑΝΝΥ
Registration date : 01/11/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Δευ Ιαν 05, 2009 11:47 am

Λοιπόν συμφωνα με τα οικονομικά μου,το ότι είμαι μια μάνα (ταξιδέψτε 500 χιλιόμετρα με παιδί και μέτα τα ξαναλέμε)..., με το ότι το Δομνικάκι θέλει να επισκέπτεται την γενέτειρα... (είμαι πονετικιά), και βλέποντας και ένα ρεύμα στο φορουμάκι μας απο Θεσσαλονίκη,με μαθηματική πια ακρίβεια όλοι οι δρόμοι οδηγούν εδώ!! Προτείνω ανεπιφύλακτα την πόλη μας !Να... ρωτήστε και τον αγαπητό Τουρί,που ήρθε προσφάτως και είπε πως τα πέρασε υπέροχα!Το ξέρω ακούγεται λιγουλάκι εγωιστικό,αλλά μην σκεφτήτε έτσι για μένα...Τα έβαλα κάτω και βγήκαν μετρημένα κουκιά..δεν φταίω εγώ που όλως τυχαίως μένω στην βόρειο Ελλάδα...(χεχεχε) !!
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Δευ Ιαν 05, 2009 5:30 pm

Η ιδεα για συναντηση ειναι πολυ καλη

Επειδη τα ταξιδια ειναι η αγαπημενη μου διασκεδαση μπορω να παω οπου θελετε!!! Στην Αθηνα ισως να ηταν ευκολοτερα για ολους, γιατι ειναι στο κεντρο της χωρας και εχει πολλες συγκοινωνιες. Και η Θεσσαλονικη παντως δεν με "χαλαει" καθολου!!!

Akaliakoukou θα μας ξαναρθεις????
cristi

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Δευ Ιαν 05, 2009 6:39 pm

η θεσσαλονικη ειναι πραγματι πολυ ωραια πολη, και ειδικα το βραδυ με τα φωτα φαινεται μια πολη βγαλμενη απο παραμυθι και ειναι ευκαιρια οι νοτιοι να δουν τον ομορφο βορρα
misspepper77

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Δευ Ιαν 05, 2009 7:24 pm

Χμμμ τώρα που το σκέφτομαι και την Λορένα την βολέυει Θεσσαλονίκη...Έτσι,έτσι Κρίστι μου βάλε και φωτογραφίες,θα τους τάξουμε και κανένα πολίτικό γλυκό απο τον Χατζή θα τους τουμπάρουμε στο τέλος!...Μου θέτε και παρακάλια...(μου αρέσει που είμαι και ανένδοτή...)
cristi

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Δευ Ιαν 05, 2009 7:36 pm

οχι μονο απτο χατζη, ζωη μου, αλλα και τριγωνα πανοραματος και κατι γλυκα και τσουρεκια απο τον τερκενλη τι λες?
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Δευ Ιαν 05, 2009 8:41 pm

Βρε παιδιά, εγώ άλλο πράγμα εννοούσα...
Σίγουρα θα μου άρεσε να συναντηθούμε, αυτό εννοείται.
Απλά έλεγα να το συνδιάσουμε και να πάμε κάπου όλες μαζί, κάπου που δεν έχουμε ξαναπάει. Έτσι, να το συνδιάσουμε σαν εκδρομή.

Εφόσον για παράδειγμα κάποιες από εμάς θα ήθελαν να δουν τη Βιέννη από κοντά, θα ήταν μια καλή λύση.
Δε μιλάω για αύριο, μπορούμε να το σχεδιάσουμε για κάποια ημερομηνία που θα μπορεί ο πιο πολύς κόσμος!

Τώρα, να σας πω την αλήθεια, ανάμεσα σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη, τη Θεσσαλονίκη χωρίς να μπορώ να το πω με βεβαιότητα, την αποκλείω για πολλούς λόγους...

Στην Αθήνα μου είναι πολύ πιο εύκολο να έρθω!!!

misspepper77

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Δευ Ιαν 05, 2009 9:23 pm

Καλή μου Ακάλια το έθεσα λίγο μεταξύ σοβαρού και αστείου είναι η αλήθεια και αυτό γιατί θα χαιρόμουν να σας δω και απο κοντά...Φυσικά και δεν πάυει να είναι ένα μεγάλο ταξίδι και πολύ περισσότερο για εσένα που μένεις στην Χίο...Το πιθανότερο είναι μάλλον να κανονίσετε κάτι μεταξύ σας γιατί όσον αφορά εμένα,είτε έτσι είτε αλλιώς είναι ευνόητο πως δεν μπορώ να κανονίσω κάτι εύκολα...όμως δεν πτοούμαι, μπορεί κάποια στιγμή ο δρόμος μας να συναντηθεί!
cristi

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Δευ Ιαν 05, 2009 10:51 pm

Συμφωνω με την ζωη, μεταξυ αστειου και σοβαρου το ειπαμε, και εμενα θα μ αρεζε να βρισκομασταν καπου ομορφα και να τα λεγαμε, η συναντηση καντυ θα οργανωθει, να ειμαστε ολοι καλα και ολα τ' αλλα θα τα κανονισουμε θεληση να χουμε
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Παρ Ιαν 23, 2009 10:42 am

Πριν μερικες μερες γυρισε ενας συναδελφος απο το Περου! Μολις μας εδειξε τις φωτογραφιες του απο το Ματσου Πιτσου. Αν εχετε χρονο διαβαστε εδω
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE%AC%CF%84%CF%83%CE%BF%CF%85_%CE%A0%CE%AF%CF%84%CF%83%CE%BF%CF%85

Ειναι απιστευτο!!! Εχω που εχω το κολλημα μου με τα ταξιδια -μια φιλη με φωναζει χαιδευτικα "travel plan"- μας εδειξε κ'αυτος τις φωτογραφιες και μαγευτηκα
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Τρι Αυγ 17, 2010 1:05 pm

Ξεθάβω αυτό το θέμα, γιατί χρειάζομαι τη βοήθειά σας!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κανόνισα διακοπές για φέτος!!!
Λίγο αργά βέβαια, πρώτη Σεπτέμβρη θα πάω, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ!
Προορισμός:Λευκάδα.
Πρόβλημα: ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ????
Η Λευκάδα έχει καταπληκτικές παραλίες στην δυτική πλευρά της!
Τα ξενοδοχεία που έχω βρει στο ίντερνετ δεν είναι κοντά σε αυτές τις παραλίες.
Μιλάω για Πόρτο Κατσίκι, Εγκρεμνούς, Κάθισμα και Άγιο Νικήτα.
Μήπως έχει πάει κανείς σας Λευκάδα και γνωρίζει κάτι από ενοικιαζόμενα δωμάτια?
Δεν ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα εδώ μην θεωρηθεί ότι κάνουμε διαφήμιση, αλλά αν γνωρίζει κανείς σας από Λευκάδα, θα μπορεί να μου στείλει ένα πμ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!

ntalia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Τρι Αυγ 17, 2010 1:53 pm

εγω ειδα τις foto της cristi στην αρχη της σελιδας και επαθα την πλακα μου!!!!! συμφωνω απολυτα η ιταλια ειναι ενας μαγευτικος προοπισμος που ονειρευομαι εδω και πολυ καιρο να επισκεφθω...επισησ καποια στιγμη θα θελα να παω ιρλανδια και γαλλια στο μελλον...βεβαια αν μου το επιτρεψουν οι συνθηκες...!
domniki

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Τετ Αυγ 18, 2010 10:14 am

Akaliakoukou, τα περισσοτερα ξενοδοχεια/ενοικιαζομενα δωματια ειναι στην ανατολικη πλευρα της Λευκαδας. Μην σε απασχολει αυτο. Αυτοκινητο θα εχετε? Αν ναι, δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Η παραλια που θυμαμαι σαν την καλυτερη ειναι το Καθισμα....φυσικα εχουν περασει παρα πολλα χρονια απο τοτε που πηγα στη Λευκαδα. Παντως ο Σεπτεμβριος ειναι μια χαρα μηνας για διακοπες. Ακουσα μαλιστα οτι φετος θα κανει καυσωνες μεσα στον Σεπτεμβριο. Καλα μπανια
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Τρι Σεπ 21, 2010 5:54 pm

Γεια σας!!!!!
Ψάχνοντας διάφορα στο ίντερνετ έπεσα τυχαία σε μία εικόνα....
σκέφτηκα αμέσως, τι ωραία που θα ήταν να κάναμε ένα ταξιδάκι η Κάντυ παρέα και να πηγαίναμε στη χώρα που γεννήθηκε η Κάντυ...
εγώ πετάω την ιδέα και μακάρι να ακολουθήσετε.... πχ θα μπορούσαμε να το ψάξουμε και να το οργανώσουμε για του χρόνου το καλοκαίρι.... τι λέτε???

Uploaded with ImageShack.us

ΜΙΜΙ

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Τρι Σεπ 21, 2010 10:50 pm

Αχ βρε ακάλια τι ωραία που θα ήταν!!!!! cheers cheers
ntalia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Τρι Σεπ 21, 2010 11:29 pm

οντως το τελειο ταξιδι !!!!!!!!! και που ξερεις μπορει και μερικες να κανουμε την τυχη μας κι εκει....χαχαχαχα τι πεταξα παλι θεε μου!!!!???? lol! lol!
Sierra

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 457
Τόπος : Σκωτία,Αμερική,Αγ.παύλος
Επάγγελμα : Δημοτικό
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy,Antony,Τerry
Registration date : 04/05/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ   Τετ Μαϊος 18, 2011 8:30 pm

Εγώ θα ήθελα πολύ να πάω στις ρίζες μου στη Κρήτη και στην Κωσταντινούπολη...Ααααχ πόσο μου λείπουν Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
http://silence-forest.blogspot.gr/

ΤΑΞΙΔΙΑ / ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΙ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ο λόφος της Πόνυ!-
Μετάβαση σε: