Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!

ΦόρουμΠόρταλΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
 2016
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Aλλες εισαγωγές άνιμε
Πεμ Δεκ 08, 2016 12:48 pm από ariathniM

» Για την ονομαστική μας γιορτή...
Σαβ Νοε 26, 2016 4:19 pm από ariathniM

» Anime πραγματάκια
Σαβ Νοε 26, 2016 2:34 pm από Aldebaran

» facebook
Σαβ Νοε 26, 2016 2:24 pm από Aldebaran

» Halloween
Δευ Οκτ 31, 2016 9:59 pm από ariathniM

» μικρη ντοριτ , καντυ και γενικοτερη βικτωριανη λογοτεχνια
Παρ Οκτ 21, 2016 1:00 am από candymayia

» Τα κομβικά σημεία που αλλάζουν το ρουν της ιστορίας
Τετ Σεπ 14, 2016 10:51 am από candymayia

» H ''άλλη Κάντυ''
Δευ Σεπ 12, 2016 5:16 pm από ariathniM

» Η Σάρρα Στάνλευ, η μικρή του Αβολνι
Δευ Σεπ 05, 2016 3:08 pm από ariathniM

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 30, στις Πεμ Νοε 18, 2010 4:29 pm
Να μεταφραστεί η νουβέλα
Image hosted by servimg.com
Συνταγές μαγειρικής

Μοιραστείτε | 

Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Τετ Φεβ 11, 2009 2:00 pm

nana πολυ ενδιαφέροντα τα όσα κάθισες και μας έγραψες.

Ευχαριστούμε πολύ.

Αν.. και η ιστορία, παει αλλού για αλλού, με τον τερυ και την κατάσκοπο, και μαλλον απογοητευει το ευρυ κοινο, ας μην ξεχναμε, πως αυτη δεν ειναι ακριβως μια συνεχεια της καντυ (ασχετα αν εχει συνεχεια της εκει), αλλά συνεχεια για τον Τερυ.

Μην ξεχνάτε επίσης, πως η ίδια Μιζουκι σε ένα απο τα γράμματα της (που μεταφράσαμε εδώ) δήλωσε πως επιθυμει να ξαναγράψει την ιστορία, απο πολυυυυυ αρχη. Απο το πως χτιστηκε το ορφανοτροφείο και ποιοι ηταν αυτοι που κατά καιρούς εζησαν εκει.
Η ιστορία της Καντυ, σε μια τετοια εκδοχή, θα ειναι ενα στιγμιοτυπο, μαζι με τις ζωές των υπολοίπων.

Μήπως το είπε αυτό η Μιζουκι, αφου πρωτα έπιασε επιασαν την ιστορία με τον Τερυ?
Χρονικά ταιριαζει... πρωτα τελειωσε η καντυ, στο μεταξυ γραφτηκε και η ιστορια του Τερυ, μετα τσακωθηκαν οι δημιουργοι, και τελος σκεφτηκε η Μιζουκι, την ιδια ιδέα (μιας αλλης ιστορίας δηλ.) απλά σκεφτηκε να την πιάσει απο την αρχή-αρχη, και οχι απο το τελος όπως εκανε μαζί με την Μιζουκι.
Σε μορφή βιβλίου ομως, μιας και της ελειπε η σκιτσογράφος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3426
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Registration date : 31/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Κυρ Φεβ 15, 2009 6:17 pm

akaliakoukou έγραψε:
Παιδιάααααααααααααααα!!!!! Έφαγα αναλαμπή!!!!!!!
Αν έχει υπάρξει τελικά αυτή η ταινία και η Ιγκαράσι έχει κάνει κάποια σχέδια, τότε μου λύθηκε η απορία από που είναι το παρακάτω σκίτσο από τα Illustration poems !!!!!
Τι λέτε????
Συμφωνείτε???
Και όντως βλέπουμε τον Τέρρυ ντυμένο στρατιώτη και η άλλη είναι η κατάσκοπος!!!!!!

Ηλιόλουστη μέρα…
θα μπορούσες να δεις καθαρά στον ορίζοντα.
Τα χνουδωτά σύννεφα,
έφτιαξαν μια άσπρη γέφυρα κατά μήκος του ουρανού...
Μια τέτοια όμορφη μέρα
τα αγόρια έφυγαν για το ταξίδι τους.
Ότι κι αν συμβαίνει,
δεν μπορείς αλήθεια να πιστέψεις ότι συμβαίνει.
Έφυγαν με ένα μεγάλο και λαμπερό χαμόγελο.
Η μυρωδιά του αερακιού…
Η δόνηση της γης…
Μια τέτοια όμορφη μέρα… τόσο όμορφη…

Κρίνοντας από τα λόγια του ποιήματος:"Μιά τέτοια όμορφη μέρα, τα αγόρια έφυγαν για το ταξίδι τους..." νομίζω πως η Μιζούκι αναφέρεται σε παιδιά που σκοτώθηκαν σε χαρακώματα στον πόλεμο. Το να μπήγεις ξιφολόγχες στο χώμα ήταν ένας πολύ συνηθισμένος τρόπος να μαρκάρεις τον τάφο πεσόντων ενδεχομένως από οβίδα που τους καταπλάκωσε. Το κράνος πάνω στην ξιφολόγχη δηλώνει πως ο θανών ήταν στο πεζικό και όχι στην αεροπορία όπως ήταν ο Στήαρ. Όσο για τον όρθιο φαντάρο, το καπέλο του υποδεικνύει πως ανήκε στο γαλλικό στρατό. Δεν πρέπει να είναι η κατάσκοπος που αναφέρεται παραπάνω αφού δεν επιτρεπόταν στις γυναίκες να πηγαίνουν στο μέτωπο.
Αυτό που με προβληματίζει εμένα είναι μήπως ο τάφος είναι του Άρτσυ που τον δείχνει ντυμένο με στολή πεζικού.
Αν είναι έτσι, η Μιζούκι πρέπει να ξεπάστρεψε σιγά σιγά και μεθοδικά όλους τους Άρντλεϋ...
juliet

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Registration date : 05/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Κυρ Σεπ 06, 2009 11:27 pm

Μετά από αυτά που διάβασα εδώ, "Ο Τέρι θα ερωτευτεί μία κατάσκοπο μετά απο 5 χρόνια" και "η candy θα παντρευτεί τον θείο" κατλήγωντας σε μία αιμομικτή σχέση ε δεν μένει παρά να ευχηθούμε όσοι είμαστε του ρηχού και βατού δράματους, η συγγραφέας να συνεχίζει το happy end, αυτής της τόσο δημοφιλούς σειράς (που κατα τα άλλα είναι παιδική άρα ανιψούδες για γλυκοκοιτάχτε το θείο Σάκη γιατί μετά από 20 χρόνια δεν ξέρετε μήπως σας παρατήσει ο γκόμενος και δεν έχετε άλλη λύση). Και προτείνω με βάση αυτή τη τόσο πιστή απόδοση των χαρακτήρων και το τοσο έντεχνο δραματουργικό στοιχείο που αποδίδει η συγγραφέας να εμπλουτίσει το σενάριο με τα εξής στοιχεία
1). Η Ελίζα να ανακαλύπτει τον ένα και μοναδικό έρωτα της στο πρόσωπο του Νηλ και να ζητά από τον Θείο Ουίλλιαμ να ακυρώσει και τη δική της ληξιαρχική πράξη γεννήσεως για να τον παντρευτεί. Ποιος άλλος θα μπορούσε να την παντρευτεί άλλωστε;
2) Τον Τέρυ να ανακαλύπτει πως τελικά ο πατέρας του τα είχε με μία δύστυχη κακομοίρα Αμερικάνα και την εποχή που ήταν με την Έλινορ στην Αμερική αυτή έμεινε έγκυος αλλά αναγκάστηκε να αφήσει το παιδί στο ορφανοτροφείο της κυρίας Πόνυ. Τώρα μετά από χρόνια καταλαβαίνει το λάθος και ανακοινώνει στην Candy οτι είναι η χαμμένη του αδελφή. Τώρα πια μπορεί να κυνηγήσει ήσυχος την κατάσκοπο.
3) Τη Σουζάνα να ανακαλύπτει το σούπερ-πόδι δεκανίκι που είχε φτιάξε ο Στιούαρτ πριν φύγει για το μέτωπο αλλά δεν πρόλαβε να το αποκαλύψει σε κανέναν. Τώρα επιστρέφει δυναμικά στο θέατρο και ξαναπαίζει το Ρωμαίος και Ιουλίετα σε δική της version. Ο Ρωμαίος πεθαίνει, η Ιουλιέτα σώζεται.
Ναι θα μπορούσα να γράψω και άλλα φοβάμαι μήπως το παρακάνω...πείτε μου τη γνώμη σας.
ntmhx

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 211
Registration date : 04/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Τετ Σεπ 09, 2009 5:08 pm

πολύ καλες οι ιδέες σου julet να κατoχuρώσεις πνευματικά διακαιώματα μη σου πάρει τις ιδεές η Mizuki !!!!!!!!!!!!!
Cerry

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 77
Registration date : 01/08/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Τετ Σεπ 09, 2009 6:34 pm

Γιατί σώνει και καλά πρέπει να βρούνε γυναίκα στον Τέρρυ???

Έχει την Κάντυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Τετ Σεπ 09, 2009 7:07 pm

juliet έγραψε:
Μετά από αυτά που διάβασα εδώ, "Ο Τέρι θα ερωτευτεί μία κατάσκοπο μετά απο 5 χρόνια" και "η candy θα παντρευτεί τον θείο" κατλήγωντας σε μία αιμομικτή σχέση ε δεν μένει παρά να ευχηθούμε όσοι είμαστε του ρηχού και βατού δράματους, η συγγραφέας να συνεχίζει το happy end, αυτής της τόσο δημοφιλούς σειράς (που κατα τα άλλα είναι παιδική άρα ανιψούδες για γλυκοκοιτάχτε το θείο Σάκη γιατί μετά από 20 χρόνια δεν ξέρετε μήπως σας παρατήσει ο γκόμενος και δεν έχετε άλλη λύση). .

Τώρα κουφάθηκα...

Σε ποιά αιμομιξία αναφέρεσαι;;;
cristi

Θηλυκό
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Τετ Σεπ 09, 2009 9:26 pm

ναι οντως! ποια αιμομιξια????????????? στην ουσια δεν εχουν καποια σχεση, την εχει υιοθετησει, δεν εχουν σχεση εξ αιματος οποτε δεν υπαρχει τετοιο θεμα
juliet

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Τετ Σεπ 09, 2009 11:03 pm

Τι σημασία έχει αν την έχει υιοθετήσει ή όχι; Δηλαδή αν εμένα με έχει υιοθετήσει ο θείος μου, που ποτέ δεν γνώρισα αλλά ξαφνικά έρθει από την Αμερική και χωρίς να το ξέρω εμπλακώ μαζί του ερωτικά αιμομικτική δεν είναι η σχέση; Δηλαδή επειδή δεν είναι εξ'αίματος ακυρώνονται όλοι οι δεσμοί΄Τότε τι νόημα έχει η νομοθεσία; Δεν μπορείς να παντρευτείς τον θείο σου, ούτε τον πρώην θείο σου, έλεος για την Candy μιλάμε όχι για την γιορτή των αθανάτων του Billal.
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Τετ Σεπ 09, 2009 11:19 pm

juliet έγραψε:
Τι σημασία έχει αν την έχει υιοθετήσει ή όχι; Δηλαδή αν εμένα με έχει υιοθετήσει ο θείος μου, που ποτέ δεν γνώρισα αλλά ξαφνικά έρθει από την Αμερική και χωρίς να το ξέρω εμπλακώ μαζί του ερωτικά αιμομικτική δεν είναι η σχέση; Δηλαδή επειδή δεν είναι εξ'αίματος ακυρώνονται όλοι οι δεσμοί΄Τότε τι νόημα έχει η νομοθεσία; Δεν μπορείς να παντρευτείς τον θείο σου, ούτε τον πρώην θείο σου, έλεος για την Candy μιλάμε όχι για την γιορτή των αθανάτων του Billal.

Η αιμομιξία έχει να κάνει με την ύπαρξη κοινού γενετικού κώδικα σε δύο ανθρώπους.
Όταν είναι παντελώς άγνωστοι μεταξύ τους, η αιμομιξία που κολλάει;;;
juliet

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Πεμ Σεπ 10, 2009 12:21 am

Πήγαινε στα δικαστήρια να σου το εξηγήσουν..
Aldebaran

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Πεμ Σεπ 10, 2009 12:37 am

juliet έγραψε:
Πήγαινε στα δικαστήρια να σου το εξηγήσουν..

Kαλύτερα να ανοίξεις εσύ κανένα βιβλίο βιολογίας.
cristi

Θηλυκό
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Πεμ Σεπ 10, 2009 2:35 am

μα δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους, ουτε εξ αιματος ουτε εξ αγχιστειας ουτε τιποτα! ουσιαστικα ειναι ξενοι! μπορεις με εναν ξενο να εχεις αιμομιξια? απο οσο ξερω οχι, ο αλμπερτ την υιοθετησε για χαρη των αντονυ-αρτσι-στηαρ και γιατι ηθελε να την βοηθησει, πουθενα ουτε στο ανιμε και ουτε στο μαγκνα αναφερει οτι ειχαν καποια σχεση μεταξυ τους εκτος της υιοθεσιας για δειτε λιγο το επεισοδιο 19 για να ξεκαθαρισουν λιγο τα πραγματα flower

για να καταλαβω δηλαδη! εχουμε εναν ανθρωπο(ας τον πουμε χ) και υιοθετει μια κοπελα (ψ) την οποια ουτε ξερει, ουτε εχει καποια σχεση μαζι της, και το κανει απλα επειδη του αρεσει να βοηθαει τους ανθρωπους, και μετα γινει κατι μεταξυ τους, δεν υπαρχει αιμομιξια με την εννοια που εχει η λεξη, γιατι πολυ απλα δεν ειναι συγγενεις! αλλα λογικα, εφοσον την εχει υιοθετησει θεωρειται κορη του και αυτος πατερας της με αυτη την λογικη ναι υπαρχει κολλημα, το οποιο ειναι μονο τυπικο και οχι ουσιαστικο, με μια ακυρωση της υιοθεσιας μπορουν να ειναι μαζι κανονικα, αλλα αιμομιξια οχι δεν μπορει να υπαρξει
domniki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Τετ Σεπ 16, 2009 7:52 am

Το συγκεκριμενο προβλημα ειναι νομικο. Αφου ο Αλμπερτ ειχε υιοθετησει την Καντυ, αυτη ειναι κορη του. Αν ακυρωθει η υιοθεσια τοτε, δεν υπαρχουν συγγενικοι δεσμοι.
origdim

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 125
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : Ο ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ ΤΗΣ ΚΑΝΤΥ
Registration date : 25/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Παρ Σεπ 25, 2009 8:28 pm

o Γούντυ Άλεν πάντως τα κατάφερε και παντρεύτηκε την υιοθετημένη κόρη του!Όποτε στην πραγματική ζωη συμβαίνει γιατί όχι και στην ιστορία της Μιζούκι.
libra

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Registration date : 15/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Πεμ Οκτ 07, 2010 10:46 am

Πολύ θα με στεναχωρούσε μια τέτοια συνέχεια, αλλά ναι, είμαι πια σε ηλικία να καταλάβω ότι δεν θα είναι όλα ρόδινα σε αυτή τη ζωή.
Καλό θα ήταν να δούμε τον Τέρρυ χαρούμενο και ευτυχισμένο, αλλά αυτό θα ήθελα να συμβεί δίπλα στην Κάντυ.

Αν δούμε τη ρεαλιστική πλευρά του θέματος, θα ήταν πολύ πιθανό ο Τέρρυ να ερωτευτεί την κατάσκοπο (και οποιαδήποτε άλλη κοπέλα), και φυσικά και θα ξεπέρναγε την Κάντυ (ποιος/ποια δεν έχει ξεπεράσει έναν εφηβικό έρωτα άλλωστε), αλλά αν θέλω να ακούσω μια τέτοια ιστορία, κοιτάω το παρελθόν το δικό μου, των φίλων και συγγενών και βρίσκω δεκάδες έρωτες που αφήσαμε όλοι πίσω και συνεχίσαμε.

Κι αν θέλω ακόμα περισσότερο ρεαλισμό αν μείνει ο Τέρρυ με την Κάντυ μετά από λίγα χρόνια θα σβήσει και ο έρωτας και θα έρθει η φθορά και αυτό που κάποτε έλαμπε σαν χρυσός θα χαθεί στην καθημερινότητα, το ρουτίνιασμα, την οικονομική κρίση και το άλλαγμα μπεμπιλίνο.

Αλλά αυτό θέλουμε να διαβάζουμε στις ιστορίες; Αυτό αναζητάμε; Προσωπικά ξέρω πως στην πραγματικότητα και ο Τέρρυ και η Κάντυ μια χαρά θα έφτιαχναν τη ζωή τους και χώρια, αλλά εγώ θέλω να δω την αγάπη τους να κυριαρχεί και να τους κυριεύει. Να τους κυβερνάει και να τους οδηγεί στο τέλος να είναι μαζί. Όλα τα υπόλοιπα σενάρια μπορώ να τα δω απλά ανοίγοντας τα μάτια στην πραγματικότητα. Δεν χρειάζεται να διαβάζω νουβέλες για να τα δω.

Βέβαια την τελευταία λέξη την έχει η Μιζούκι, οπότε ακόμα κι αν δεν μου αρέσει η συνέχεια, θα κάνω ότι κάνω και με τα υπόλοιπα βιβλία ή ταινίες. Θα πω... Κρίμα, θα γυρίσω πλευρό και θα κοιμηθώ.
juliet

Θηλυκό

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Πεμ Οκτ 07, 2010 12:44 pm

libra έγραψε:
Πολύ θα με στεναχωρούσε μια τέτοια συνέχεια, αλλά ναι, είμαι πια σε ηλικία να καταλάβω ότι δεν θα είναι όλα ρόδινα σε αυτή τη ζωή.
Καλό θα ήταν να δούμε τον Τέρρυ χαρούμενο και ευτυχισμένο, αλλά αυτό θα ήθελα να συμβεί δίπλα στην Κάντυ.

Αν δούμε τη ρεαλιστική πλευρά του θέματος, θα ήταν πολύ πιθανό ο Τέρρυ να ερωτευτεί την κατάσκοπο (και οποιαδήποτε άλλη κοπέλα), και φυσικά και θα ξεπέρναγε την Κάντυ (ποιος/ποια δεν έχει ξεπεράσει έναν εφηβικό έρωτα άλλωστε), αλλά αν θέλω να ακούσω μια τέτοια ιστορία, κοιτάω το παρελθόν το δικό μου, των φίλων και συγγενών και βρίσκω δεκάδες έρωτες που αφήσαμε όλοι πίσω και συνεχίσαμε.

Κι αν θέλω ακόμα περισσότερο ρεαλισμό αν μείνει ο Τέρρυ με την Κάντυ μετά από λίγα χρόνια θα σβήσει και ο έρωτας και θα έρθει η φθορά και αυτό που κάποτε έλαμπε σαν χρυσός θα χαθεί στην καθημερινότητα, το ρουτίνιασμα, την οικονομική κρίση και το άλλαγμα μπεμπιλίνο.

Αλλά αυτό θέλουμε να διαβάζουμε στις ιστορίες; Αυτό αναζητάμε; Προσωπικά ξέρω πως στην πραγματικότητα και ο Τέρρυ και η Κάντυ μια χαρά θα έφτιαχναν τη ζωή τους και χώρια, αλλά εγώ θέλω να δω την αγάπη τους να κυριαρχεί και να τους κυριεύει. Να τους κυβερνάει και να τους οδηγεί στο τέλος να είναι μαζί. Όλα τα υπόλοιπα σενάρια μπορώ να τα δω απλά ανοίγοντας τα μάτια στην πραγματικότητα. Δεν χρειάζεται να διαβάζω νουβέλες για να τα δω.

Βέβαια την τελευταία λέξη την έχει η Μιζούκι, οπότε ακόμα κι αν δεν μου αρέσει η συνέχεια, θα κάνω ότι κάνω και με τα υπόλοιπα βιβλία ή ταινίες. Θα πω... Κρίμα, θα γυρίσω πλευρό και θα κοιμηθώ.

Συμφωνώ απόλυτα λίγη υπέρβαση ποτέ κανέναν δεν εβλαψε...και κυρίως σε ιστορίες όπου δεν έχουν και ουδεμία σχέση με τον ρεαλισμό από πολλές απόψεις... lol!
anna

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 893
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry
Registration date : 09/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Πεμ Οκτ 07, 2010 1:11 pm

juliet έγραψε:
libra έγραψε:

Συμφωνώ απόλυτα λίγη υπέρβαση ποτέ κανέναν δεν εβλαψε...και κυρίως σε ιστορίες όπου δεν έχουν και ουδεμία σχέση με τον ρεαλισμό από πολλές απόψεις... lol!

ουφ.......................λιγο ακομα και με τοσο ρεαλισμο τριγυρω μας, δν θα μπορουμε καν να ονειρευτουμε..........................
ΜΙΜΙ

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Πεμ Οκτ 07, 2010 1:55 pm

Ναι ρε κορίτσια έχετε δίκιο με τον ρεαλισμό αλλά συμφωνώ και με την άννα είναι καλό να ονειρευόμαστε
nansecrets

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Registration date : 01/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Πεμ Οκτ 07, 2010 2:16 pm

συμφωνω μαζι σας, αν θελαμε ρεαλισμο και στην ιστορια της Καντυ με τον Τερρυ και σε καθε νουβελα θα κοιτουσαμε απλα την καθημερινοτητα. ασφαλως και θα εφτιαχναν τις ζωες τους παρακατω και αφου χωρισαν.
ακομα κι αν υπαρξει ομως ενα τετοιο τελος με τον Τερρυ και την κατασκοπο θα το κρατησω ρεαλιστικα οτι αυτο εδωσαν οι δημιουργοι και στο μυαλο μου και στα ονειρα μου θα κρατησω αυτο που μου λεει η καρδια μου τοσα χρονια... ο Τερρυ και η Καντυ ειναι μαζι παλι αλλα και για ΠΑΝΤΑ!!!! ετσι ειναι πιο φανταστικο..!!!!
ΜΙΜΙ

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας   Παρ Οκτ 08, 2010 8:37 am

nansecrets έγραψε:
συμφωνω μαζι σας, αν θελαμε ρεαλισμο και στην ιστορια της Καντυ με τον Τερρυ και σε καθε νουβελα θα κοιτουσαμε απλα την καθημερινοτητα. ασφαλως και θα εφτιαχναν τις ζωες τους παρακατω και αφου χωρισαν.
ακομα κι αν υπαρξει ομως ενα τετοιο τελος με τον Τερρυ και την κατασκοπο θα το κρατησω ρεαλιστικα οτι αυτο εδωσαν οι δημιουργοι και στο μυαλο μου και στα ονειρα μου θα κρατησω αυτο που μου λεει η καρδια μου τοσα χρονια... ο Τερρυ και η Καντυ ειναι μαζι παλι αλλα και για ΠΑΝΤΑ!!!! ετσι ειναι πιο φανταστικο..!!!!

cheers cheers cheers

Η ταινία, η συνέχεια της ιστορίας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Γενική συζήτηση-
Μετάβαση σε: